АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Интересна гледна точка. Признавам. Ако Русия се обърне към вътрешният пазар, определено ще спечели. По модела на Китай, който точно това прави. Но това трябва да стане насилствено и непазарно, ако е някакъв вид регулация. Не виждам руските компании как ще компенсират западната стока. Може би с китайска и корейска?

Напротив, механизмът е чисто пазарен.

Но, ако има външна намеса, то и държавата ще подпомогне, дори ако трябва да използва резервните фондове. Преди 3-4 години, га руснаците се бяхме оляли и напечелили, тогава имаше смисъл да ни разделят. При сегашното положение само ни консолидират. Путин никога не е имал такава подкрепа както досега. Ама като не учат история англосаксите - така е. Трябва да си абсолютен идиот да заплашваш руснак и да смяташ, че той ще се уплаши и ще тръгне да маха властта. Точно обратното. Нахендриш ли му се, ще те гони дотам, откъдето си тръгнал. Ще пие едно кафе в "быстро"-то и ще се върне.

Русия никога не започва войни - тя ги завършва.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Страна, ако разбирам правилно си руснак... Имаш ли наблюдения за демографската картина в Русия?
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Страна, ако разбирам правилно си руснак... Имаш ли наблюдения за демографската картина в Русия?

Правилно си ме разбрал, но не съм сигурен дали не ме вкарваш в режим "многобукффф".

В тази тема съм давал всички статистически данни за последните години. Дори преди 1-2 дни давах линкове към дискусии във Forbes и NYT (известни западни издания) по този въпрос.

Ако наистина е трудно да откриеш стари постове, тъй като темичката стана бая дълга, то не е проблем да пусна данните пак. Или пък ако имаш конкретни въпроси, не ми е енергоемко да отговоря - запознат съм сравнително добре с темата (демография, раждаемост, смъртност, емиграция и имиграция и т.н.)
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Не знам какъв е режима, но нямам намерение да те вкарвам в какъвто и да е. Въпросът ми е чисто информативен и то не в посока статистика, за там си има гугъл. Интересно ми е дали има миграция навън, и ако да - накъде, дали има такава навътре, и ако да - откъде. Интересно ми е дали имат същия проблем като нас с вътрешната миграция, урбанизация или както да го наречем. Въпросът ми е за лични наблюдения, не за статистика.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ще ти отговоря направо, а ако искаш да провериш, то не е проблем да намериш данните в интернет (ако случайно не откриеш подобни официални данни, то ще потърся аз линк).

Русия за 2012г (2013 още не са ясни данните) има отрицателен прираст с три страни (САЩ, Канада, Финландия). Повече руснаци емигрират там, отколкото американци, канадци и финладци емигрират в Русия. При всички останали страни е обратното (Германия, Израел, България и т.н.)

За България специално, ако не се изискваха работни визи като за другите от ЕС, то българските работници в Русия щяха да са много повече. Трудно е чисто документално за българите, те вече са в друг лагер, макар че имат много търсени специалисти в Русия (инженери, строители, лекари и т.н.) При програмистите е относително, но при строителите, например, в Русия не падаш под 2000 долара, а в Испания често не взимаш повече от 500 евро. Медицинска сестра гастарбайтер на майната си (Хабаровск) взима от $3000 (има допълнителни държавни стимули за развиване на региона) - толкова не взимат дори лекарите в някои ЕС-страни.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Страната по ено време беше мелез, сега се оказа че е руснак , извода е че и той не знай ама денги гаварят
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Чакай, чакай, говориш за миграция и после за работници и визи. Въпросът ми е за хора, отиващи да станат руски граждани, или обратното, не за работници...
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Чакай, чакай, говориш за миграция и после за работници и визи. Въпросът ми е за хора, отиващи да станат руски граждани, или обратното, не за работници...

Руските граждани са отделна тема. Те нарастват с още по-бързи темпове отколкото хората, които емигрират с цел живеене и печелене, тъй като изискванията за руско гражданство бяха доста поотслабнали. На много азиатци се дава руско гражданство, ако знаят руски и работят в Русия от години. А сега с украинските бежанци става сериозно - вече има 750000 бежанци и повечето от тях ще останат в Русия. А това са бели хора, образовани и квалифицирани до известна степен.

От естествена раждаемост (родени-починали) притокът е към милион на година, а от натурализирани - към 1.5 млн.
 
От: От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Русия никога не започва войни - тя ги завършва.
Естествено, че как иначе! Путин действа на принципа - Не сакам язе да съм добре, сакам Вуте да е зле. Така направиха в Чечня. По късно същото го направиха в Грузия, като им разказаха играта и направи измислените държави Абхазия и Южна Осетия. Сега го направиха в Украйна с Крим. И продължават нататък - разделяй и владей. А после им еб@ават мамицата. Благородния Адолф Путин!
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Путин е един миг от Руската империя. Светъл, наистина, но миг.

Прочети гении като канцлера Бисмарк или Чърчил (дори да са ти антипатични). Те са знаели за какво става въпрос.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

@Страна ти руснак ли си или мелез,, можеше да дадеш точен отговор коискаш

Какво е мелез?

Аз съм гражданин на Руската Федерация (паспорт с "двуглавата кокошка") и съм поданик на Британската Империя (два еднорога на другия). Мелез да не е некакъв кентавър между орел и кобили?
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

В коя от двете страни шофьорите са по-големи идиоти :D (да разведрим темата, че ще се изпотрепете...)
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

В коя от двете страни шофьорите са по-големи идиоти :D (да разведрим темата, че ще се изпотрепете...)

Е с бастър няма как да се изпотрепя освен ако не се самонараня :) В пубертета са непълнолетни, при нас поне не може да се закачат (частична недееспособност му викаме).

А за шофьорите... не пусках ли тук (в тази тема) радостите на един украински шофьор (програмист от Киев, тръгнал да кандидатства за работа в Русия)? Най се беше изкефил на табелите, които променят цвета си при влизане в селища с превишена скорост.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

...Най се беше изкефил на табелите, които променят цвета си при влизане в селища с превишена скорост.

А?! И такова нещо ли имате? Нима може да се направи това и табелата на знака да си променя цвета в зависимост от скоростта?
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

А?! И такова нещо ли имате? Нима може да се направи това и табелата на знака да си променя цвета в зависимост от скоростта?

Шегуваш ли се? :) Това дори в Шотландия се среща.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Е, не съм го чувал това, пропуснал съм го.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Путин е един миг от Руската империя. Светъл, наистина, но миг.

Прочети гении като канцлера Бисмарк или Чърчил (дори да са ти антипатични). Те са знаели за какво става въпрос.
Извод: Путин е гений?
За наивниците, може. Ама тоя палячо си е кукла на конци, управлявана от ционистите. Дори американските ционисти го подкрепят. В медиите им можеш да видиш невероятни възхвали на тая тапа. Не ме кефи, грам. Най-накрая русите пак ще операт пешкира, за сметка на олигарсите. А рублата ще продължи да си пада.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Какво е мелез?

Аз съм гражданин на Руската Федерация (паспорт с "двуглавата кокошка") и съм поданик на Британската Империя (два еднорога на другия). Мелез да не е некакъв кентавър между орел и кобили?
Еми уж си ного умен па трява простак куту мени ти разяснява. Начи от каква националнос са ти роствените връзки и процентно соотношение можно сказат,,, ну я незнаю но тъй болше кавказки тип,, ярменец или грузином можно евреям, но не и руским человек
 

Горе