АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Мойто мнение е подобно за щастието, но наблюденията ми върху развитието на страната (от близо 15 години) са съвсем други.

Дори в бизнес, който се води перспективен и на който първоначално бе посветен този форум (то затова и започнах да участвам в него де).

Тъй като се очакваше България да влезе в ЕС, то направих грешката да инвестирам (занимавам се предимно с новинарски специализирани сайтове (политика, бизнес, финанси, имоти, туризъм и т.н.) Мислех, че страната ще тръгне напред.

Вече си личи, че нещата стигнаха под кривата круша. Фирмите в съответните области ги затворих всичките. Още си държа някои от българските сайтове (естеството на работата е такова, че няма значение къде живея), тъй като нито мога да си избия парите, ако ги продам, а печалбите от тях (не броя директна реклама от рекламодатели, тъй като не работя по тази схема) са извънредно малки в сравнение с другите ми (предимно рускоезични) проекти. От бг сайт с 5000 уникални печеля по малко от 100 евро. От руски сайт с 50 уникални печеля повече от 300 евро. Та като съм тук (в София съм в момента) карам колело, виждам се с познати, участвам в българоезични форуми и се радвам на слънцето. Бизнес в България - някога, може би. Засега обаче не си струва времето.

И това в областта на информационните технологии, която се води перспективна. Какво да си говорим за останалите дейности?

Индийските програмисти вече бягат от САЩ и се завръщат в Индия, а българските се чудят как да заминат в САЩ и киснат по пакистански форуми. Какво да сравняваме?
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Щом се е разводнила темата, ето и моето мнение за Украйна и Русия.

Крим е населена повече от 80% руснаци, автономна област, те си решават къде да се присъединят. Когато Русия освободи окупираните републики, тогава може да има каквито и да е претенции върху източните части на Украйна. На Руснаците, на които не им харесва, че са в Украйна да отиват в Русия. Не може в град с
украинци - 622 900 души (61,66%)
руснаци - 292 000 души (29,0%)
Ти да искаш да го правиш руски.
Не може украйнски град с такова население:
Russians: 493,392 people, 48.15%
Ukrainians: 478,041 people, 46.65%

Ти да искаш да го правиш руски. В момента там тече зверски тероризъм и сепаратизъм. Все едно турците в Търмишкия регион да искат да си направят Търмишка република и да я присъединят към Русия.

Случилото се в Крим няма нищо общо с това, което се случва в Източните части! Всяко посегателство върху териториалната цялост на една страна, трябва да бъде жестоко санкционирано от света. За Украйна е по-добре с ЕВРОПА от колкото с Русия.

Видя се на какво прилича страната като е с Русия.

Русия през последните 10 - 15 години се развива, но това е благодарение на голямата си територия и полезните изкопаеми, на нищо друго... съжалявам руски поданико, но русофилите в България са вредни, както вашата окупационна политика и политика на влияние върху България 130 години. Това трябва да приключи, когато това приключи аз ти гарантирам, че България ще е в пъти по-добра за живот от Русия.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Щом се е разводнила темата, ето и моето мнение за Украйна и Русия.

Крим е населена повече от 80% руснаци, автономна област, те си решават къде да се присъединят. Когато Русия освободи окупираните републики, тогава може да има каквито и да е претенции върху източните части на Украйна. На Руснаците, на които не им харесва, че са в Украйна да отиват в Русия. Не може в град с
украинци - 622 900 души (61,66%)
руснаци - 292 000 души (29,0%)
Ти да искаш да го правиш руски.
Не може украйнски град с такова население:
Russians: 493,392 people, 48.15%
Ukrainians: 478,041 people, 46.65%

Ти да искаш да го правиш руски. В момента там тече зверски тероризъм и сепаратизъм. Все едно турците в Търмишкия регион да искат да си направят Търмишка република и да я присъединят към Русия.

Случилото се в Крим няма нищо общо с това, което се случва в Източните части! Всяко посегателство върху териториалната цялост на една страна, трябва да бъде жестоко санкционирано от света. За Украйна е по-добре с ЕВРОПА от колкото с Русия.

Видя се на какво прилича страната като е с Русия.

Русия през последните 10 - 15 години се развива, но това е благодарение на голямата си територия и полезните изкопаеми, на нищо друго... съжалявам руски поданико, но русофилите в България са вредни, както вашата окупационна политика и политика на влияние върху България 130 години. Това трябва да приключи, когато това приключи аз ти гарантирам, че България ще е в пъти по-добра за живот от Русия.


Затова ви казвам, че лъжете или най-малкото не знаете за какво става въпрос.

На единия му отговарям, че има 19 университета в топ-100 на Брикс, той ми пише, че съм му казал, че Ломоносов е на 19-то място. Всеки може да провери как е ситуацията и какво точно съм написал. Другият обяснява, че някакъв украински град с еди какво си население щял да става руски? Кой е този град? Кой ти е казал, че който и да е град (освен кримските, за които и ти си съгласен, че са изначало руски) ще става руски?

Славянск руски ли ще става? Донецк, Луганск? Одеса? Имаш ли понятие какъв референдум искат хората във всеки един от тези градове?

Ще ти кажа, а ако можеш ме опровергай с факти.

Донецк и Славянск искат референдум за Донецка република.
Луганск - за Луганска република
Одеса - за Украйна като федерация.

Никой от тях няма в референдумите си въпрос "искате ли в Русия" Вече са отпечатани бюлетините. А дори и да поискат впоследствие, трябва и Русия да ги поиска. А засега й трябва неутрална страна като буфер на границата с НАТО, а не да оправя бакиите на американците и ЕС и 20 млн. бежанци.

Колко още глупости трябва да изпишете преди да разберете как са ви промили мозъците?
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

И разбери най-накрая, че за украинците е по-добре да направят каквото решат те, а не каквото определяш ти. Кой си ти да им определяш бъдещето? Да се превърнат в страна като България ли искаш? С ниски заплати, с високи сметки, с липсващо образование и здравеопазване, с мизерни пенсии? Та дори и България няма сметка от това. Евтината работна ръка ще залее не само Русия, тя ще залее и ЕС. Румънските и българските гастарбайтери още по-трудно ще си намират работа. Украинските ресурси ще пометат българските пазари (доколкото са останали)

Украинци са именно хората, които живеят в Южна и Източна Украйна, а не еврейската хунта в Киев и бандеровците от Галичина.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Боби, какво да го коментираме, ситуацията става все по-изродска.
Не ми побира главата как може да има такова изтребване на хора в 21 век!
Да влизат вече в тази Украйна руснаците ли, чеченците ли, извънземните ли, все тая,
но да приключват с това фашистко правителство и клакьорите му, че не се трае вече.
Гледам коментарите в "медиите" ни - под всяка статия все ще се намери някой олигофрен,
дето ще е написал за комунизма, за Путин и бла - бла - бла приказки и псувни.
Избиването на хора сякаш им минава покрай очите и ушите, ненормална история е това.

А докато нашите философи разтягат локуми по форумите или плюят под публикации,
германците правят митинги и мирни шествия в подкрепа - под звуците на Руския химн.
Какъв парадокс само!

[video=youtube;KH-cQJqdrnk]http://www.youtube.com/watch?v=KH-cQJqdrnk[/video]
 
Последно редактирано:
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Германците по принцип са доста сбъркани след ВСВ, някои от тях. Имат разни движения, като "анти-дойч" и се кефят, че англо-американците са срутили до основи Дрезден и са избили стотици хиляди мирни жители. Така че, не ги давай за пример.

Не ми побира главата как може да има такова изтребване на хора в 21 век!
Че кога по-точно е спирали изтребването на хора, че чак толкова си се впечатлил от Украйна? В Украйна е доста софт, няма и 1000 жертви още. Тук даваме повече жертви за една година по пътищата при катастрофи.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Видя се на какво прилича страната като е с Русия.

Русия през последните 10 - 15 години се развива, но това е благодарение на голямата си територия и полезните изкопаеми, на нищо друго... съжалявам руски поданико, но русофилите в България са вредни, както вашата окупационна политика и политика на влияние върху България 130 години. Това трябва да приключи, когато това приключи аз ти гарантирам, че България ще е в пъти по-добра за живот от Русия.
А се видя на какво прилича България, като е с ЕС. Русофилите в България са точно толкова вредни, колкото и евроатлантиците. Дори по време на комунизма България е била повече държава, отколкото е сега, по всеки един шибан показател. От 24 години не сме с Русия, природните ни ресурси са подарени на западни компании, а ние в близките 100 години има перспектива да изчезнем. Това са фактите.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Две задачки за икономисти:


1. Вероятно знаят, че днес МВФ отпусна 3 и нещо млрд. долара на Киев. Вероятно, знаят и, че курсът на рублата след тази новина рязко се качи. Защо? Ще могат ли да погледнат на нещата обективно и да намерят връзката защо световните финансови пазари реагират така на подобна новина и защо положителните от западна гледна точка новини за Киев са добри и за курса на рублата? И така е постоянно (може да се провери движението на курса и новините от Украйна през последните месеци)


2. По последни проучвания в Украйна трябва да се инвестират 150 млрд. долара (заеми), за да се подготви страната (плащания, дългове, преориентиране на промишлеността и т.н.) за влизане в ЕС, като 60 млрд. от тях са необходими още през първата година. Оставяме настрана въпросът има ли ги тези пари някъде. Кога Украйна ще влезе в ЕС (ако приемем, че повечето украински граждани решат, че така е по-добре за тях)?

И в лека връзка с горното. Защо Путин помоли жителите на донбаските градове да отложат референдумите от 11 май за по-късна дата? И дали ще ги отложат?
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Германците по принцип са доста сбъркани след ВСВ, някои от тях. Имат разни движения, като "анти-дойч" и се кефят, че англо-американците са срутили до основи Дрезден и са избили стотици хиляди мирни жители. Така че, не ги давай за пример.


Че кога по-точно е спирали изтребването на хора, че чак толкова си се впечатлил от Украйна? В Украйна е доста софт, няма и 1000 жертви още. Тук даваме повече жертви за една година по пътищата при катастрофи.
Впечатлих се от жестокостта в Киев и Одеса и защото свои избиват свои.
Германците ги видях на живо миналата пролет - ударила ги е кризата и тях, личи с невъоръжено око.
Не са доволни от ЕС, факт, но все още се държат на фона на останалите страни.
А относно клипа ме учуди фактът, че в Берлин си провеждат шествието с Руския химн.
Предполагам голяма част са руски студенти, но при всички случаи има и натурални германци с тях.

Страна, ако може отговори на въпроса за референдума и отлагането му.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Впечатлих се от жестокостта в Киев и Одеса и защото свои избиват свои.
Германците ги видях на живо миналата пролет - ударила ги е кризата и тях, личи с невъоръжено око.
Не са доволни от ЕС, факт, но все още се държат на фона на останалите страни.
А относно клипа ме учуди фактът, че в Берлин си провеждат шествието с Руския химн.
Предполагам голяма част са руски студенти, но при всички случаи има и натурални германци с тях.

Германците (а и останалите европейци от Западна Европа) живяха най-добре по времето на Студената война. Нямаха кой знае каква конкуренция като работна ръка от Източна Европа и африканци, СССР си харчеше парите за СИВ и "братските" компартии, а САЩ блъскаше с плана Маршал и помощи за Запада. Промишлеността се развиваше.

Сега обаче (след "демокрацията" и цветните революции) евтината работна ръка създаде конкуренция за работните места на западняците, бюрократичният модел на ЕС съсипа икономиките им, докато азиатските страни и Русия направиха точно обратното - пазарна икономика, работни места и стимулиране на вътрешното потребление. В Китай, Индия и Русия се формира средна класа (тя е най-важната за икономиката на всяка пазарна държава), а в ЕС - се разформира.

Германците все пак не са за оплакване толкова. Мрънкат, че даваха пари на Гърция, обаче Германия поне си ги избива, тъй като гърците сега купуват предимно германски стоки (машини и т.н.) за преструктуриране на промишлеността. Докато останалите страни в ЕС само се набутват за щяло и нещяло.

Германците нямат проблеми и с енергоносителите - те са ес-границата на Северен поток, а и Норвегия им е на две крачки. Докато Южна и Източна Европа са доста зависими от транзита през Украйна.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

В момента върви мониторинг на социално-икономическите показатели на Русия по телевизията в подписа ми (Россия 24, ако му е интересно на някого)
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Затова ви казвам, че лъжете или най-малкото не знаете за какво става въпрос.

На единия му отговарям, че има 19 университета в топ-100 на Брикс, той ми пише, че съм му казал, че Ломоносов е на 19-то място. Всеки може да провери как е ситуацията и какво точно съм написал. Другият обяснява, че някакъв украински град с еди какво си население щял да става руски? Кой е този град? Кой ти е казал, че който и да е град (освен кримските, за които и ти си съгласен, че са изначало руски) ще става руски?

Славянск руски ли ще става? Донецк, Луганск? Одеса? Имаш ли понятие какъв референдум искат хората във всеки един от тези градове?

Ще ти кажа, а ако можеш ме опровергай с факти.

Донецк и Славянск искат референдум за Донецка република.
Луганск - за Луганска република
Одеса - за Украйна като федерация.

Никой от тях няма в референдумите си въпрос "искате ли в Русия" Вече са отпечатани бюлетините. А дори и да поискат впоследствие, трябва и Русия да ги поиска. А засега й трябва неутрална страна като буфер на границата с НАТО, а не да оправя бакиите на американците и ЕС и 20 млн. бежанци.

Колко още глупости трябва да изпишете преди да разберете как са ви промили мозъците?

Лелеееее само като ти чета писанията и това което си писахме до тук, ти си типичен комунист бре. Ком прийомите, задава ти се въпрос не отговаряш, а ако склониш да отговориш той е така добре завоалиран, че въпроса да излезе некоректно и неправилно зададен.

Сега ми обясняваш, че видиш ли никой не бил наясно какво щяло да стане в Донецк, те милите руснаци там искали да си направят република. Крим къде отиде бе? Да не отиде втора република в Монголия? Толкова е жалко и смешно да ми говориш, че после тази република няма да иска да стане част от руската федерация... ей така поне малко усещаш ли се? Така и не разбрах българин ли си руснак ли си какъв си, ама като гледам си руснак. Дай да не си мерим пишките, коя нация каква е и от къде и как произлиза твоята нация в исторически план, само не си мисли че като си руснак си хванал господ за пишката, само не си мисли, че като си ком руснак си по-интелигентен от всеки един българин в нашата страна, не забравяй, че когато България е имала държави, като сегашната е 14тата подред от преди 4500 години, вие сте били абсолютни диваци, без писменост, без език, без култура, без традиции, не забравяй, че сме ви дали азбуката, дали сме ви религията, покръстили сме ви.

РУСИЯ НИЩО ама нищо не е направила за България, едно освобождение за което съжалявам, нещо което сами щяхме да направим без ваша помощ, нещо от което хора като Левски и Ботев са били против "братушките", защото те не са освободители, а окупатори!!!

Разумни лидери имаме, но всичките, които ламтят за Русия ебават майката на България. Няма Русофил който да е направил нещо полезно за България и трябва да минат 30 - 40 години за да измрат русофилските боклуци, за да могат да се върнат младите учили в чужбина и видели как се прави за да се оправи и нашата страна. Пак ти казвам когато Руското влияние приключи един път завинаги и тук се изгради нов манталитет България ще е светлинни години по-добра за живот от Русия. То дори и сега е по-добре да се живее в България, но ако имаш пари разбира се и този момент ще дойде. Нека Украйна влезе в ЕС да се отърве от Русия, да видиш тогава как ще процъфтят пазарите.
Но мисля, че не е нужно повече да говоря с такъв промит комунистически мозък.

А тая руска пропаганда трябва да си много глупав, човек или да имаш интерес да я има за да я поддържаш...

Все някакви нови бълвочи изприказваш, какво ще стане ако спре Южен поток и се изгради както Европа иска Набуко? Кой от какво ще е зависим?
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

На по-дребните германски бизнесмени хич не им върви бизнеса, също като при нас.
Много празни магазини има за избор под наем, дори по главните улици, защото затварят.
Казваха ми, че преди EС са живяли много по-добре, но какво видях съм го писал и преди, да не се отклонявам пак.

Икономистите къде са за отговори на горните любопитни въпроси?

Брех, някои пак си изтърваха нервите - смях.:-o
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Лелеееее
Не ми се лелкай като лалугер на припек, а кажи имаш ли нещо като факти. Такива суеци като теб, където в мозъчето им щъкат само комунисти и антикомунисти, ги ям на закуска.

Дадох ти конкретните въпроси за референдумите. Кво има да ми се офлянкваш? Докажи, че не е така, ако можеш.

Е затова сте толкова зле. Щото има е такива като теб вкаменени статуи от ерата на доисторическия материализъм. Дето ни приемат, ни предават.

Да му сипя малко и на другия суек, дет си падаше по руската култура, но не я свързваше с руснаците:

...според мое вътрешно убеждение, Русия не е имала и никога няма да има такива ненавистни завистници, клеветници и даже явни врагове, като тези славянски племена, които Русия ще освободи, а Европа ще се съгласи да признае освобождението им.

И нека да не ми възразяват, да не ме оспорват и да не преувеличавам думите ми, че аз ненавиждам славяните. Напротив, аз много обичам славяните. Но няма и да се защитавам, защото знам, че всичко точно така ще се сбъдне, както аз казвам и не поради низкия и , като че ли, неблагодарен характер на славяните, съвсем не! Техния характер в този смисъл е като характера на всички. Всичко ще се сбъдне именно защото тези неща не могат да се сбъднат по друг начин.
.
Ще започнат те, след освобождението си, своя нов живот именно с това, че ще изпросят от Европа, от Англия ли, от Германия ли например, подкрепа и покровителство на свободата си. И въпреки, че в концерта на европейските държави ще бъде и Русия, то те ще направят това именно в защита от Русия.

Ще започнат те именно с това, че вътрешно в себе си, ако не направо и на глас, ще си обявят на себе си и ще убедят себе си в това, че те не са обвързани с ни най-малка благодарност към Русия. Напротив, те ще кажат, че те едва са се спасили от властолюбието на Русия, при подписването на мира ако не се е намесила Европа, Русия би ги погълнала веднага имайки предвид разширяването на границите и и намеренията на великата Всеславянска империя за поробване на славяните от алчното и варварско великоруско племе.

Може би цяло столетие или още повече те непрестанно ще треперят за своята свобода, ще клеветят Русия, ще я клюкарят и ще интригантстват срещу нея.

О, аз не говоря за отделни лица. Ще има и такива, които ще разберат какво е означвала, означава и ще означава Русия за тях винаги. Но тези хора, особенно отначало, ще бъдат подложени на насмешки, ненавист и даже на политически гонения. Особенно приятно, ще бъде за освободените славяни да казват и да тръбят на целия свят, че те са племена образовани, способни на най-висша европейска култура, докато Русия е варварска страна мрачен северен колос, даже не с чиста славянска кръв, гонител и ненавистник на европейската цивилизация.

У тях , разбира се, ще се появят още от самото начало конституционно управление, парламенти отговорни министри, оратори, речи. Това ще ги възщищава и утешава. Те в упоение ще четат за себе си в парижки и в лондонски вестници телеграмите известяващи на целия свят, че след дълга парламентарна буря най-накрая е паднало министерството в (...страна на вкус...) и е съставени ново от либералното болшинство и, че някой техен (...фамилия на вкус..) се е съгласил най-накрая да приеме портфейла на съвета на министрите.

Русия трябва сериозно да се приготви за факта, че всички тези освободени славяни с упование ще се втурнат към Европа и до загуба на своята лично ще се заразят о европейските политически и социални.модели. По този начин ще трябва преживеят дългия перод на европеизма преди да достигнат поне нещо в своето славянско значение и своето славянско признание от човечеството.

Тези земици вечно ще се карат, вечно ще си завиждат и ще интригантстват един срещу друг. Разбира се в минута на наистина сероазна беда те всички непременно ще се обърнат към Русия за помощ. ...

Ф.М. Достоевский. Дневник на писателя Ноември 1877 г.
 
Последно редактирано:
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Това което в момента е Русия е въпреки руското алкохолизирано, пошло население. Русия е това в момента благодарение на разположението и индустриалната революция, за която с голям късмет и нежелание на други нации да се заселят на тези територии, Русия притежава ресурси, които да ги използва за разменна монета. Ако вашето племе бе на друго място, щяхте да сте изчезнали и щеше да е по-добре за целия свят.
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Не ми се лелкай.....
Нали ти отговорих бе сволоч. Какво стана с Крим, докажи ми, че това няма да стане и с Донецк? Защо Русия разполага военни по границите с Украйна, това не давали сила на руските граждани в Украйна да започнат сепаратистки действия?
Отговори ми защо там където има руско влияние страните са бедни мизерни и пошли? Защо няма нито една развита бивша съветска република? Ще те скъсам от факти, защото не си подготвен? Щете скъсам от разсъждения, защото фактите не стигат за да обориш един сволоч, разсъждения, които ти липсват страшно много заслепен от ком промивките на мозъка.
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Нали ти отговорих бе сволоч. .

Къде си отговорил бе, капут?

Я по-добре погледни какво става по света днес преди да плещиш дивотиите си.
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Разумни лидери имаме, но всичките, които ламтят за Русия ебават майката на България.
Кои са тези разумните лидери, дето ги имаме?:) Я дай няколко имена за протокола.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

А се видя на какво прилича България, като е с ЕС. Русофилите в България са точно толкова вредни, колкото и евроатлантиците. Дори по време на комунизма България е била повече държава, отколкото е сега, по всеки един шибан показател. От 24 години не сме с Русия, природните ни ресурси са подарени на западни компании, а ние в близките 100 години има перспектива да изчезнем. Това са фактите.


http://www.businessinsider.com/countries-that-have-lost-population-since-1990-2014-4


Сложи го това на комунягите и руснаците, че изчезваме. Както виждаш държим първенство по показателя. Както може да се сетиш това е щото за последните 24 години почти без изключения ни управляват руски/комунистически/червени боклуци - както искаш ги наречи - БСП и ДПС (Доган и Местан са сътрудници на Държавна сигурност). Може да сложите и Атака и Дудука - те са на руска хранилка тоже. :lol: :lol: :lol:


И да - най-вероятно ще изчезнем. Ама не мисля да се самоубивам по повода.
 

Горе