Абе хора, MP3 формата си замина

Ами дисковете отдавна не се мерят в гигабайти, така че компресията може да е далеч по-малка и качеството далеч по-добро.
 
А кой си спомня winamp? :D . Бяха готини времена, когато песните се сваляха от някакви сървъри и се правеха плейлисти на winamp.
 
а колко по-лесно щеше да ми е в миналото, ако ползвах iTunes от самото начало
 
Да, супер беше едно време. Една mp3-ка се сваляше за няколко часа, после се слушаше на риплей няколко часа, докато се свали другата, молейки си да не те дропне. :) Времена, в които си беше гъзария да имаш някакви извънземни скинове за уинампа. :)
 
Mp3 може да си заминава, но спомените остават :). Помня как теглих от imesh и kazaa и аз ей така по няколко часа парчета и после си ги качвах на ipod-а, който и мего го няма вече.
 
Mp3 може да си заминава, но спомените остават :). Помня как теглих от imesh и kazaa и аз ей така по няколко часа парчета и после си ги качвах на ipod-а, който и мего го няма вече.
Кви са тези места дето си теглил, ние едно време теглихме от дата.бг песнички :D
 
Кви са тези места дето си теглил, ние едно време теглихме от дата.бг песнички :D
Е не само от датата. И от mp3-bg.com или нещо подобно беше и още от фтп-тата към кварталния интернет :). А kazaa и imesh си бяха peer to peer и там имаше всичко, което на другите места го нямаше. И си спомням даже една подробност, че тъй като нета беше ограничен все си оставях по 50-60 мб да си дръпна някой видео клип в края на месеца :). А за датата ме дразнеше оня прословут глас, който казваше във всяка вторс песен: "Рафтър дата бг" помните ли го :).
 
Е не само от датата. И от mp3-bg.com или нещо подобно беше и още от фтп-тата към кварталния интернет :). А kazaa и imesh си бяха peer to peer и там имаше всичко, което на другите места го нямаше. И си спомням даже една подробност, че тъй като нета беше ограничен все си оставях по 50-60 мб да си дръпна някой видео клип в края на месеца :). А за датата ме дразнеше оня прословут глас, който казваше във всяка вторс песен: "Рафтър дата бг" помните ли го :).
E много ясно, то тва даже в селските дискотеки се чуваше от време на време - Рафтър дата :D Абе вие използвали ли сте DC++ или нещо такова беше, като стана въпрос за ретро интернет :D
 
E много ясно, то тва даже в селските дискотеки се чуваше от време на време - Рафтър дата :D Абе вие използвали ли сте DC++ или нещо такова беше, като стана въпрос за ретро интернет :D
Не съм го използвал това DC++
 
Абе вие използвали ли сте DC++ или нещо такова беше, като стана въпрос за ретро интернет :D
да последно преди няма и 10г .. даже не е чак толкова мн време че да е ретро :D
 
Що така? Кво не му харесаха... :)
Ти чете ли статията?

Когато нямаше софтуерно цепене и лепене, а само хардуерно вулканизиране:

 
А кой си спомня winamp? :D . Бяха готини времена, когато песните се сваляха от някакви сървъри и се правеха плейлисти на winamp.

winamp, а кой си спомня времето да ти дойдат на рожден ден и да ти подарят плоча на Балкантон, да отвориш онея дървените радио с грамофона и да се изфукаш пред комшийките
 
И като сме на вълна ретро интернет, какво ще кажете за социалните мрежи тогава :) и в частност mirc-ата или айерси-то както го наричахме. Беше си доста добре за времето, доста гаджета съм забил оттам като ученик. Тръпката беше по-голяма, пишеш си с някой и решавате да се видите и като дойде някой хипопотам насреща ти се чудиш къде да се скриеш :) Хаха какви времена бяха.
 
Абе то не беше лошо и да играеш Каратеката на ей туй чудо на техниката с онея дискети ама времената се менят

image.php

images.php
 
И като сме на вълна ретро интернет, какво ще кажете за социалните мрежи тогава :) и в частност mirc-ата или айерси-то както го наричахме. Беше си доста добре за времето, доста гаджета съм забил оттам като ученик. Тръпката беше по-голяма, пишеш си с някой и решавате да се видите и като дойде някой хипопотам насреща ти се чудиш къде да се скриеш :) Хаха какви времена бяха.
Точно DC++ ми беше първото социализиране в интернет, преди да има фейсбуци. Имаше разни хъбове дето пишехме в общи чатове некви хора. После дойдоха импулс и аха.
 
Точно DC++ ми беше първото социализиране в интернет, преди да има фейсбуци. Имаше разни хъбове дето пишехме в общи чатове некви хора. После дойдоха импулс и аха.
Мирката беше същото имаше общи чатове, можеше на лично да си пишеш с мякой и да правиш също ти да създаваш чатове и да вкарваш хора вътре. Имаше какви ли не чатове. Имаше един канал си спомням с номера на една автобусна линия във Варна и всички, които пътуваха с тоя автобус бяха вътре, доста таргетирано а :)

А тези импулс, флиртче и т.н аз ги помня към 2007-2008ма, а иначе IRC 98ма 99та го използвах до не помня кога.
 
Абе то не беше лошо и да играеш Каратеката на ей туй чудо на техниката с онея дискети ама времената се менят

image.php

images.php
Туй с ония грамадните дискети дето като държиш такава може да те объркат, че току що си излязъл от рентгена са ти правили снимка и си я дръшаш :). Помня, че на нещо подобно мязаха, това ми е останало в акъла.
 
5" Дискети
 

Горе