Адсенс на фирмен профил, някой да поясни

AMOUN

Well-Known Member
На фирмен профил, парите се получават само с чек?

Това какво означава? Изпращат чека от къде? Ирландия? Америка?
и получавам чека след месец и какво да го правя?
доколкото знам за осребряване на чек искат едно 15% в банките или как е?
За някакъв чек от адбрайт ли беше май искаха 1 месец да го проверят и 15% комисионна?

Някой получавал ли е на фирмен профил парички и как е?
 
От: Адсенс на фирмен профил, някой да поясни

Не съм получавал от адсенс, но комисионната в различните банки най-вероятно е различна, трябва да питаш. В Токуда си спомням един път на 4 цифрена сума около 20 евро.
Осребрявал съм и чек за около 200 долара - 10ина евро. Не знам на какъв принцип ги определят а и одавна не съм осребрявал. 30 дена за проверяване.
У наше село само токуда знаеха какво е чек
15 процента е страшно много
 
От: Адсенс на фирмен профил, някой да поясни

А при това плащане как е въпроса с данъка - какво се представя за документ от получените пари ?
копие на чека ?
 
От: Адсенс на фирмен профил, някой да поясни

Аз имам фирмен профил в адсенс от около 3 години. Плащането само с чек. Пращат го по пощата - преди го пращаха от САЩ, от миналата година - от Ирландия. Ползвам ОББ за осребряване на чека - към 20-30 лева е комисионната - в долари е и затова ти давам такава цифра - зависи какъв е курса, не зависи от сумата - поне аз съм осребрявал чекове от 300 до 1500 долара - все една и съща сума ми вземат.
Чека се получава за около 15 дни ако ползваш норнмална доставка, но някой път се губи по пощата и може и въобще да не го получиш. При използване на опцията експресна доставка идва до 3-4 дни с DHL куриер. В сайта им пише, че има такса 15 евро за експресната доставка, аз я ползвам но до сега не са ми удържали никакви еврота от профила. 3-4 пъти съм я ползвал и нямам удръжки - не знам защо.
След като получиш чека трябва да намериш някоя банка която знае какво е чек и как се осребрява. Аз имах затруднения - в някои банки бяха чували само за пътнически чекове, в една банка ме питаха какво е това гугъл и т.н. Накрая в един клон на ОББ не знаеха как става, но се съгласиха да пробват и се научиха. От тогава вече 2-3 години си работя с този клон.
Като занесеш чека в банката си следиш профила - та в един момент се появява надпис - чекът е изплатен - 5-6 дни след това парите ти се появяват в банковата сметка. От деня в който представиш чека в банката минават 20-тина дни докато си получиш парите.
Относно данъците - простотиите с ДДС регистрацията си важат с пълна сила. Данък печалбата се плаща върху общия размер печалба за фирмата, няма спец. данък за този вид приход. При получаване на парите си издаваш фактура за прихода на гугъл, но не му я пращаш, защото той не я иска. Как се оправя - нямам представа. Фактурата е само за твоето счеотводство - просто си длъжен да издадеш фактура. Горе долу това е. Специално с получаването на парите е малко по-соложно отколкото ако си с не фирмен профил.
 
От: Адсенс на фирмен профил, някой да поясни

Ясно... ми звучи добре :) само се чака повече за парите... ама то и без това не са важни те, а тръпката от изкарването им :)
 
От: Адсенс на фирмен профил, някой да поясни

Какви са разходите за фирма регистрирана по ДДС, свързани с парите получени от Адсенс.Примерно на 100 Евро, колко трябва да плати фирмата във формата на данъци и такива работи ?
 
От: Адсенс на фирмен профил, някой да поясни

Не може да се извлече някаква точна формула на разходите, защото има постоянни и променливи разходи, т.е. разходи, които плащаш независимо от това колко изкарваш и разходи, които се определят като процент от прихода/печалбата
 
От: Адсенс на фирмен профил, някой да поясни

Какви са разходите за фирма регистрирана по ДДС, свързани с парите получени от Адсенс.Примерно на 100 Евро, колко трябва да плати фирмата във формата на данъци и такива работи ?

за 100 евро не си заслужава да се регистрираш. При мен ежемесечни разходи за фирмата по ДДС са такса за счетоводител. Осигуровки не плащам, защото се осигурявам през другата ми фирма, но при повечето ще е нужно и осигуровки да се плащат това са около 300лв на месец.

При печалба 100 евро това са 195лв. и значи да дадеш парите на други хора.
 
От: Адсенс на фирмен профил, някой да поясни

Няма да регистрирам фирма специално заради адсенса.Имам възможност да ги взимам през фирмата в която работя, за това питам какво ще и струва на нея за да си направя сметката ;)
 
От: Адсенс на фирмен профил, някой да поясни

Относно данъците - простотиите с ДДС регистрацията си важат с пълна сила. Данък печалбата се плаща върху общия размер печалба за фирмата, няма спец. данък за този вид приход. При получаване на парите си издаваш фактура за прихода на гугъл, но не му я пращаш, защото той не я иска. Как се оправя - нямам представа. Фактурата е само за твоето счеотводство - просто си длъжен да издадеш фактура. Горе долу това е. Специално с получаването на парите е малко по-соложно отколкото ако си с не фирмен профил.

Ако издадеш фактура, няма ли да трябва да платиш и ДДС-то на държавата? Ако получа за 2400 лв чек и го осребря, издам данъчна фактура...на края на месеца, не трябва ли да внеса 400 лв. ДДС?
 
От: Адсенс на фирмен профил, някой да поясни

Има случаи, в коиот се издава фактура, но не се начислява ДДС - такъв е случая с Адсенс. Както и има случаи в които е начислява ДДС без да се издава фактура - такъв е например случая с адуърдс.
 
От: Адсенс на фирмен профил, някой да поясни

На какво основание не се начислява ДДС при получаване на пари от адсенс?
 
От: Адсенс на фирмен профил, някой да поясни

Тоест като фактура за износ например? И получател на фактурата е Гугъл Ирландия? Данни за тази фактура има ли в профила в адсенс? Например ДДС номер и тн?

P.S. Видях в чека, че има VAT номер и другите данни на Гугъл Ирландия.
 
От: Адсенс на фирмен профил, някой да поясни

Да кажа набързо и аз за моя опит с AdSense.Имам бг сайт ,и за уникален трафик от около 1000 човека ( 200-250 органични и около 700 от facebook с помощта на няколко долара на ден) от AdSense не получавам почти нищо - от 10 до 50 евроцента на ден.
 
От: Адсенс на фирмен профил, някой да поясни

Някой ще разясни ли в няколко стъпки как стоят нещата с адсенс и фирмен профил.

Предполагам при регистрацията се въвеждат данни за фирмата.
Прочетох че някаква декларация на определен период се попълва, подписва се с ел. подпис и се изпраща.
Как стоят нещата счетоводно?
 
От: Адсенс на фирмен профил, някой да поясни

Някой ще разясни ли в няколко стъпки как стоят нещата с адсенс и фирмен профил.

Предполагам при регистрацията се въвеждат данни за фирмата.
Прочетох че някаква декларация на определен период се попълва, подписва се с ел. подпис и се изпраща.
Как стоят нещата счетоводно?

Стъпка едно - намираш си счетоводител
Стъпка две - правиш си бизнеса, а счетито от стъпка едно се занимава с глупостите за които питаш

Сериозно - както си задал въпроса, явно хич не си наясно за какво иде реч - обърни се към някой дето е наясно
 

Горе