Адсенс нещо за Евро говори

AMOUN

Well-Known Member
НОВО Отчетите за дневните Ви приходи вече се предлагат със суми в Евро. Актуализирайте профила си за натрупване на приходите в Евро още днес. Научете повече...

Промяна на валутата в профила

Отчетите за дневните Ви приходи вече се предлагат със суми в Евро. Щом актуализирате профила си, както е описано по-долу, приходите, отчетите и страницата „История на плащане“ в AdSense ще съдържат суми в Евро, вместо в щатски долари. Начините за плащане, с които разполагате, ще останат непроменени. Например ще продължите да имате възможност да получавате плащания с чек в щатски долари.
Пълни подробности относно начина, по който промяната ще се отрази на профила Ви, можете да намерите в Помощния център на AdSense. Моля, имайте предвид, че промяната на валутата в профила Ви е необратима. Ще изискваме тази промяна и за в бъдеще, затова Ви препоръчваме да актуализирате скоро профила си.

малко нев го разбрах ше ми показва в евро ама ще ми плаща в долари ли ко ?
 
От: Адсенс нещо за Евро говори

Можеш да избереш да ти ги показва в евро, но да продължиш да ги получаваш в долари. А явно можеш да избереш и да ги получаваш в евро.

Явно Г е възприел политика по хеджиране на валутният риск (защото те в AdWords така или иначе приемат евро) и искат да избегнат възможни загуби от превалутиране. А когато получаваш плащания в евро, най-лесният начин за хедж е да си обърнеш и задълженията в евро :)
 
От: Адсенс нещо за Евро говори

да не земат да въртят курсове дева разни е те по 3-4 пъти :)
 
От: Адсенс нещо за Евро говори

да не земат да въртят курсове дева разни е те по 3-4 пъти :)

май няма пише , че на един профил една валута се полага:)
ако искаш в друга закриваш профила и откриваш нов

След като зададете веднъж валутата на отчитане в профила си, вече не е възможно да я променяте.
 
От: Адсенс нещо за Евро говори

Първоначално само ти предлагат да си промениш валутата, след време не можеш да си влезеш в профила докато не смениш валутата на евро.Поне при мене така се случи преди година време.Нямам оплаквания от кликовете в евро.Дори личното ми мнение е ,че е по-добре.
 
От: Адсенс нещо за Евро говори

Незнам дали си въобразявам, обаче при мен се получи много интересен ефект. Когато преминах към еврото еCPM си остана такъв, какъвто си беше и при USD. Получи се така, че цифрите са си същите, само дето са в евро:)
Може и да е случайност разбира се....
 
От: Адсенс нещо за Евро говори

Мда, и аз това гледам и не мога да открия дали има такава възможност, без да се закрива профила да се смени на евро?
 
От: Адсенс нещо за Евро говори

Мен ме помолиха най-учтиво... Викат или минавай към евро, или ти спираме плащането.:) Тогава малко ми стана неприятно, нали долара тръгна нагоре, обаче сега съм доволен.

Май няма опция за промяна по желание, когато те "помолят" тогава. Мисля че е индивидуално за всеки акаунт.
 
От: Адсенс нещо за Евро говори

Къде, на email ли ги получавате тези покани? Аз нито съм получавал нещо, нито видях в настройките да има опция за евро.
 
От: Адсенс нещо за Евро говори

При логването ти в акаунта излиза едно съобщение.
При мен поне беше така.
 
От: Адсенс нещо за Евро говори

Яко се прецаках с това преминаване към еврото:) Като преминах, миналия месец към 3-ти, към еврото смотаното гогле ми прехвърлило парите като доходи за този месец. По този начин пропускам едно плащане и получавам две на един път този месец. И сега децата ревът гладни, а аз занимавам хората със заеми:evil:

Внимавайте да не направите като мен. Като ви помолят отлагайте до след 10-ти.
 
От: Адсенс нещо за Евро говори

И аз съм го получил това. Сега какво, да преминавам ли на евро или не, кое е по-добре?
 

Горе