Адсенс нещо за Евро говори

От: Адсенс нещо за Евро говори

И аз съм го получил това. Сега какво, да преминавам ли на евро или не, кое е по-добре?

АЗ севъздържам за момента предпочитам зелената валута

еврото ми харесва само на банкноти по 500

:twisted:
 
От: От: Адсенс нещо за Евро говори

АЗ севъздържам за момента предпочитам зелената валута

еврото ми харесва само на банкноти по 500

:twisted:

Аз също се въздържам за момента, събирам си зелените пък като опре ще сменяме на евро :)
 
От: Адсенс нещо за Евро говори

Рано или късно всички в ЕС ще бъдат задължени да конвертират, а в момента курсът предразполага към това, доларът е сравнително висок. Явно скоро ще има война.
 
От: Адсенс нещо за Евро говори

И на мене ми излезе това съобщение, ама мисля този месец да си остана на $$$ че нещо ми хареса пълзенето на зеления гущер нагоре. Само да не стане "обръщай на евро щото няма да има плащане". :twisted:
Това как да го разбирам...
Моля, имайте предвид, че промяната на валутата в профила Ви е необратима. Ще изискваме тази промяна и за в бъдеще, затова Ви препоръчваме да актуализирате скоро профила си, че искаме не искаме минаваме на евро рано или късно?


И една питанка: кога ви приключва отчета за прихода за деня? При мене е с 10 часа след полунощ, демек днес в 10 мога да си видя финалния отчет за вчера. Така ли е по принцип?
 
От: От: Адсенс нещо за Евро говори

И една питанка: кога ви приключва отчета за прихода за деня? При мене е с 10 часа след полунощ, демек днес в 10 мога да си видя финалния отчет за вчера. Така ли е по принцип?

И при мен е така, сега в 10 АМ ще го приключат за вчера.
 
От: Адсенс нещо за Евро говори

[size=+2]
НЕ СЕ СЪГЛАСЯВАЙТЕ С НОВИТЕ ОБЩИ УСЛОВИЯ ПРИ ПРЕМИНАВАНЕ КЪМ ЕВРО!!!!

ЩЕ ТРЯБВА ДА СЕ РЕГИСТРИРАТЕ ПО ЗДДС, АКО ИЗБЕРЕТЕ ЕРВО!!!

Ако се съгласите с новите общи условия (това става когато изберете да получавате в евро) сключвате договор и Google Ирландия. До скоро имахте договор с Google Inc., който е американска фирма и затова не дължахте ДДС и нямаше изискване да се регистрирате по ЗДДС. При сключване на договор с Google Ireland, Google ще плаща ДДС в Ирландия, а вие ще трябва да се регистрирате по ЗДДС (независимо от размера на приходите).
[/size]
 
Последно редактирано:
От: Адсенс нещо за Евро говори

Здравейте,

Аз също видях това съобщение в акаунта си, започнах да търся повече информация и... попаднах тук :)

Ясно е, че много скоро няма да имаме избор и ще трябва да преминем към Евро. Нямаме избор и дали да приемем Общите условия или не. Прочетох, че ако не ги приемем трябва да прекратим участието си в програмата Google Adsense.

Happyslacker е прав, че в новите условия договора ни вече не е с Google Inc., а с Google Ireland Limited, която е регистрирана в Ирландия, ЕС. А според новия закон приет наскоро всички, които ползват услуги или предоставят услуги на фирми от ЕС са ДЛЪЖНИ да се регистрират по ДДС.

Относно плащането на ДДС, доколкото разбрах данък плаща този, който получава услугата т.е. Google Ireland Limited, не ние. Но самият факт, че се налага да се рагистрираме по ДДС мисля, че доста ще ни усложни живота :( Не ми се мисли какви документи ще ни искат нашите чиновници и как точно ще се обясняваме с тях...

P.S. Сега виждам, че има и друга тема където доста се е коментирал този въпрос, така че ако съм повторила нещо се извинявам.
 
Последно редактирано:
От: Адсенс нещо за Евро говори

Относно ДДС то, има един друг момент
Аз минах на Евро и на данъчна информация имам това:

"Google не изисква предоставяне на данъчна информация за този профил в AdSense. Издателите в AdSense носят отговорност за спазване на местните данъчни закони съгласно изискванията на службите по местоживеене на отделните издатели."

Това означава че към момента те нямат начин а и не искат да Ви засичат и да прехвърлят точна информация на данъчните. Не се изисква като в adwords номер по ДДС, а ако е физическо лице не знам какво трябва да ти искат за да те идентифицират с точност - ЕГН може би, но не знам доколко имат право. Така че засега всичко ми се струват само приказки.

А и тук adsense издателя предоставя услуги, Google плаща. Тъй като съм предоставял други услуги за страни от ЕС, принципа е че те ти плащат цената без ДДС, а ДДС то си го дължат в страната в която са регистрирани, т.е. Ирландия. В моя случай изпращах печатни рекламни материали - услугата на дизайн, печат се извършва в БГ, но те си плащат ДДСто в съответната страна. Би трябвало и в този случай да е така и Google да си дължи ДДС в Ирландия, което не е проблем, защото това дължимо ДДС би трябвало да им се приспада с ДДС то от преходите от adwords.
 
От: Адсенс нещо за Евро говори

Относно ДДС то, има един друг момент
Това означава че към момента те нямат начин а и не искат да Ви засичат и да прехвърлят точна информация на данъчните.

Напротив. Имат цялата информация: име и адрес. ЕГН-то ти на теория могат да го вземат от Western Union, защото когато си взимаш парите си даваш личната карта и ти въвеждат ЕГН-то в системата. Предполагам, че на практика се възползват от тази система за да знаят ЕГН-то ти, но от съображения за сигурност ЕГН-то ти не се вижда през сайта. Освен това имат потвърждение на адреса ти чрез ПИН кода, който ти пращат по охлювната поща (Български пощи).

Но дори и да не ти знаят ЕГН-то пак могат да подадат информация до данъчните и те да те намерят по адреса (едва ли има повече от един човек с това име на същия адрес).
 

Горе