Адсенс - одобрение?

traiki

Well-Known Member
Някой успял ли е да се включи към Адсенс през последния месец-два? При мен постоянно ме режат и мотаят. Пробвах от моя профил - нови сайтове на по месец два, с приличен трафик 1 до 3 к на ден от социални мрежи. Уникален контент - 10-15 статии и след 14 дена чакане - нищо...Съобщението - Изисква внимание и там, че нещо не не си им покрил от условията. Реално всичко покривам... Реших, че може да е от профила нещо. Направих нов профил. Имам друг сайт. Над 1 месец е онлайн. Пак му вкарах приличен трафик няколко дни. Контент..всичко. Пускам го за одобрение и след по-малко време обаче - 2 дни, ми пускат съобщение, че към момента Гугъл не може да ми обработи заявката, поради коронавируса и явно намален персонал...

Та ми стана интересно...някой успя ли да се включи към програмата им скоро?
 
преди 2 седмици ми одобриха сайт за 1 ден, после друг го отрязаха, всичко е на късмет
 
Здравейте,

Може би запитването ми не е много на място, но кои условия бихте определили като най-важни за да одобрят даден сайт? Също така долу-горе за какъв минимален трафик на ден говорим? Благодаря предварително!

Осмелявам се да питам така, понеже предполагам, че повечето хора тук имат доста опит. :)
 
Здравейте,

Може би запитването ми не е много на място, но кои условия бихте определили като най-важни за да одобрят даден сайт? Също така долу-горе за какъв минимален трафик на ден говорим? Благодаря предварително!

Осмелявам се да питам така, понеже предполагам, че повечето хора тук имат доста опит. :)
Аз имам 2 профила в адсенс , одобрени около 10 сайта. Процедурата е винаги една и съща:
качвам 7-8 статии с над 90% уникалност,никакъв трафик, пускам адсенс .
Повече от един ден не ме е бавило, последния е от преди 5дни :)
 
Заради коронавируса - квото и да правиш в момента няма да те одобрят. Нов профил правих - чисто нов сайт - статии с уникално съдържание, но нищо. След ден-два ми писаха, че поради невъзможност в момента да разгледат кандидатурата ми.
 
явно аз съм с връзки :D
Сигурно си и със сайт, който е по-интерактивен и богат. Гледат колко е стар, трафик и качество. Колко е полезен. От там се приотизира всичко в опашката на чакащите за одобрение. А с новата обстановка младите сайтове, с нови акаунти към тях си изчакват доста време. ;)
 
Не знам какво гледат, ама нещо се правят на ощипани с тоя коронавирус. Въобще не разглеждат кандидатури според мен, а директно режат всичко - без значение от сайта - млад/стар/контент/трафик/качество и другите щуротии.
 
това с уникалното съдържание , полезност и трафик са митове и легенди, чистак бърсак сайт изцяло копиран одобрен за 2 часа, няма корона няма нищо, всичко както съм писал и преди е не късмет
 
това с уникалното съдържание , полезност и трафик са митове и легенди, чистак бърсак сайт изцяло копиран одобрен за 2 часа, няма корона няма нищо, всичко както съм писал и преди е не късмет
Според мен е някакъв бесен късмет. Поне от това, което чувам около хората около мен. :) Но мога и да бъркам в изказването си, защото не е от първо лице. Но като чели не само ревютата за адсенс акаунти са се вкарали в някаква дупка, но и доста други услуги. Ревюта за сандбоксове, тези дето майка Индия гледа и т.н.

До колкото ми е известно Google са ги разпуснали хоум офис чак до юни другата година. Та може да сее досетите какви работни процеси ще вървят от тук натам. Не, че пречи да си хоум, ама споредмен няма да е 1:1 с предишното им работно темпо.
 
Специално си направих нов акаунт, за да пробвам нов сайт, тъй като тогава процедурата е най-бърза. И получих съобщение след няма и 24 часа - За съжаление не можем да прегледаме сайта ви в момента, поради недостатъчен персонал или нещо от сорта...
 
Специално си направих нов акаунт, за да пробвам нов сайт, тъй като тогава процедурата е най-бърза. И получих съобщение след няма и 24 часа - За съжаление не можем да прегледаме сайта ви в момента, поради недостатъчен персонал или нещо от сорта...
Което потвърждава моята теория. Според мен повечето услуги там са леко забавени във времето. Кофти тръпка. Но то като цяло целия свят е забавил темпо, защо се учудваме за бай Гошо. ;)
 
Интересно е защо не одобряват нови заявки...държат те в "изчакване" и след 2-3 седмици ти пускат "бот" съобщение, че си нарушил някакви условия или не отговаряш на тях, което реално няма как да е вярно. Надявам се скоро да се оправят нещата...
 
Здравейте!
На сравнително нов сайт без много трафик, получих одобрение за 1 ден... Но пък редиректите за рекламите ми дръпнаха много скоростта надолу.
 
Просто в момента почти всички услуги на гугъл са преебани заради короната. След някакво време ще се оправи, през март отново беше така за около месец. Около 80-90% процента от нещата изискващи модерация/преглед се задържат или отхвърлят.
 

Горе