Адсенс цена на клик

Gyokhan Mustafa

New Member
Здравейте. Имам един въпрос относно CPC.. имам youtube channel , на ден имам 500 минимум 1000 максимум посещения на видеоклиповете та въпроса ми е нормално ли е cpc да е 0.04 ? на вас колко ви дава на клик ?!
 
От: Адсенс цена на клик

хаха тoва беше с приходите от адсенс че ми показваше 0 / сега питам за Cost Per Click CPC ...
 
От: Адсенс цена на клик

Нормално е сигурно от темите на клиповете, гледай на кои клипове се плащат повече и качвай сходни..
 
От: Адсенс цена на клик

Google имат инструмент наречен Keyword Tool който можеш да ползваш абсолютно безплатно.Той ти позволява да да провериш средната цена на килк за която и да е дума. Ако имаш акаунт във Google Adwords можеш да ползваш инструмента без да пишеш капчата всеки път. Когато влезеш в инструмента трябва да направиш една малка настройка а именно да цъкнеш на "Colums->Approximate CPC (Search)->Apply." за да ти показва цената на клик.
Ако ключовите ти думи са нископлатени ще получаваш и такива реклами.
ПС:Не съм много добър със Display мрежата на Google, но се надявам да съм бил полезен.
 
От: Адсенс цена на клик

Да де това го знам ... но минимална цена на клик на всяка дума няма значение каква е 0.08 а на мен ми дава 0.04 на клик ...
 
Re: От: Адсенс цена на клик

Да де това го знам ... но минимална цена на клик на всяка дума няма значение каква е 0.08 а на мен ми дава 0.04 на клик ...

Естествено, голям процент остава за Гугъл. От това, което виждаш в кийуърд туул-а, макс 40% ще дойде при теб.
 
От: Адсенс цена на клик

Благодаря за полезната информация :clap:
 
От: Адсенс цена на клик

За гугъл адсенс ще ви кажа че всеки профил има smartprice параметър, който за всеки нов акаунт е 1. Той определя колко ще плати рекламодателя за рекламата му при теб. Например ако някой плаща 10 цента и смартпрайс параметъра е 1, то вие ще си получите остатъка от тези 10 цента след комисионната на гугъл.

Обаче спрямо качеството на трафика ви, т.е. от кои страни е, спрямо това колко валидни и невалидни кликове имате, спрямо спам и редица други фактори, този параметър може да падне доста и да стане примерно 0.5 цента. Тогава ако някой рекламодател дава 10 цента на клик, гугъл ще му вземе само 5, защото сайта ви не отговаря на необходимото качество. Така той жали рекламодателите и удря издателите. Случвало ни е се е да имаме clickbombing и смартпрайс параметъра да се срине, с което и цените падат драстично и мине време докато се възстанови отново.
 
От: Re: От: Адсенс цена на клик

Естествено, голям процент остава за Гугъл. От това, което виждаш в кийуърд туул-а, макс 40% ще дойде при теб.

По-скоро е обратно.

Имаше инфо преди години колко плащат и колко задържат Гугъла. Задържат 1/3 (33%) от цената на клик. 2/3 - отиват за сайта. Предполагам, че има и още 2-3% валутни разлики и ковертиране.
 
От: Re: От: Адсенс цена на клик

По-скоро е обратно.

Имаше инфо преди години колко плащат и колко задържат Гугъла. Задържат 1/3 (33%) от цената на клик. 2/3 - отиват за сайта. Предполагам, че има и още 2-3% валутни разлики и ковертиране.

Това е доста оптимистично, но мисля, че повече от 40-50% няма как да дава .
 

Горе