Айде честито! Първи осъден за кражба на ФБ страници

lqllqlq

Well-Known Member
... чрез интернет злоупотреба се придобиват супер популяри фен страници, каквато е тази на Галена и впоследствие се продават на фирми, организации и политически партии - това разказаха от в. "Телеграф" по случая с "продадените" 15 хиляди фена на фолк певицата срещу сумата от 400 лева. Виновникът е Александър Найденов (22г.). Той е и първият осъден за подобен вид престъпление в България и е познат още като: mangusta92, родом от силистренското село Калипетрово.

Схемата, по която се извършва присвояването е следната: в момента, в който дадена фен страница добие популярност над 1000 потребители, администраторът получава предложение за реклама, носеща печалба. По този начин били измамени Цветелина Емилова от Враца, собственик на страниците „The Vampire Diaries“ и „Love Sucks“, както и Пламена Дончева от Троян, администратор на „Galenaofficicial“, „loveanimal2“, “ Pita li me nesto“, „Modelinda“ и „NaistinaNeMiPuka“.

http://www.lentata.com/page_6194.html
 
От: Айде честито! Първи осъден за кражба на ФБ страници

Малко са го глобили - 1200 лева..
Въпроса е дали е върнал страниците, или съответната сума изчислена във фенове на пострадалите.
 
И още нещо по случая:

newspaper_preview.php


И тия вестници, като са решили да пишат и да цитират, па поне напиши от къде си го видял и че тук такива ги гоним и натиряме...да им професионализма и на нашите журналисти.

Загледайте се в изрезката и познайте кой е форума, който са цитирали. Ама само кат скришнот. Странно е кой им вярва на тези хора, като дори не си правят труда да цитират източника. ;)
 
Последно редактирано:
От: Айде честито! Първи осъден за кражба на ФБ страници

Ако някой се хване на тоя елементерн скам, просто не заслужава да има нито една страница.
 
Re: От: Айде честито! Първи осъден за кражба на ФБ страници

Ако някой се хване на тоя елементерн скам, просто не заслужава да има нито една страница.

Забележи бате подзаглавието - "Компютърен спец от...", баси великото IT да направиш страница и/или да откраднеш на някой страницата. Не съм много сигурен, че определението "Компютърен спец" е подходящо, но и това е друга тема. Един истински компютърен спец реално изкарва повече по много по-честни и приятни начини. И само с мозъка си, който е натрупал знания. Или и тия са като бабаите, включиш и телевизора и вече си хакер за тях. :D :D :D

И я са истински фенове, я са "фенове" не разбрали, че са прибавени по тяхно незнания в тази страница. :)
 
От: Айде честито! Първи осъден за кражба на ФБ страници

Лоол, първа страница на Телеграф за такава новина.. Баси медиите... без коментар!!!
 
Лоол, първа страница на Телеграф за такава новина.. Баси медиите... без коментар!!!

Не знам кой е главният редактор, но това не е новина от има няма години насам и ако чете форума тук, щом ще правят подобни 'грандиозни' новини, нека знаят, че няколко такива страници изливат трафик към сайтове, които правят пари по един или друг начин.

Медиите в бг и най вече тези тоалетни хартийки не стават. Ако искаш да живееш в черния свят, който ти създават от заглавията си и простотиите си, това е начина. Преди няколко месеца пак форума беше там, като се споменаваше, че ги продават като овце....еми те са овце бе майна, като какво да ги продаваш? :)

Или оня кенеф БТВ...дето не знам си какво се продавало онлайн....нещастията нямат за какво да пишат. Просто разберете, че една новинарска емисия няма интерес да дава обективни новини и репортажи, колкото по-черни, толкова по-висок рейтинг. И за това ги продават като овце, защото са овце....мен лично нито са ме продали, нито новини не гледам по тези медии. А положението с вестниците е още по-тежко, там което го четеш, да знаеш, че грам не е така. :)

И последно да кажа, че този трябваше от доста по-отдавна да му треснат тази глоба и да изпонамачкат лошите батковци в панделата, та да не ги прави пак такива, ама нали знаем и другите органи как работят. :)
 
От: Re: Айде честито! Първи осъден за кражба на ФБ страници

Не знам кой е главният редактор, но това не е новина от има няма години насам и ако чете форума тук, щом ще правят подобни 'грандиозни' новини, нека знаят, че няколко такива страници изливат трафик към сайтове, които правят пари по един или друг начин.

Медиите в бг и най вече тези тоалетни хартийки не стават. Ако искаш да живееш в черния свят, който ти създават от заглавията си и простотиите си, това е начина. Преди няколко месеца пак форума беше там, като се споменаваше, че ги продават като овце....еми те са овце бе майна, като какво да ги продаваш? :)

Или оня кенеф БТВ...дето не знам си какво се продавало онлайн....нещастията нямат за какво да пишат. Просто разберете, че една новинарска емисия няма интерес да дава обективни новини и репортажи, колкото по-черни, толкова по-висок рейтинг. И за това ги продават като овце, защото са овце....мен лично нито са ме продали, нито новини не гледам по тези медии. А положението с вестниците е още по-тежко, там което го четеш, да знаеш, че грам не е така. :)

И последно да кажа, че този трябваше от доста по-отдавна да му треснат тази глоба и да изпонамачкат лошите батковци в панделата, та да не ги прави пак такива, ама нали знаем и другите органи как работят. :)
съгласен съм!
 

Горе