Ако.... еврото падне?

От: Ако.... еврото падне?

Като падне еврото, долара расте и кроса долар/лев расте пропорционално.

Вече златото не е това каквото е било преди 71г, че и преди Втората Световна, така че го отписвайте, така ще го балонизират - от отдавана си е загубило стойността и се е превърнало в разменно средство на Централните банки - просто една стока нищо повече.
 
От: Ако.... еврото падне?

Язе си мисля, че всичко е театро никакво евро нема да се срине. Даже някой може и да е на далавера от театрото. :)
 
От: Ако.... еврото падне?

@Далас

Ханс има 100 евра доход те са равни на 200кг домати ако си ги купи от някой Франкфуртски пазар - 1кг домати равно на 50 евро цента. Освен това можеш да избере алтернатива Бг домати по левче кг или пак 200 кг. Случва се, че ЕЦб пуска печатниците и девалвира еврото, та нашия германец като иде пак във франкфурския пазар с неговите 100 евро доход кво разбира че може си купи 100 кг домати щото домата от 50 цента на 1 евро, та нашия герой има недостик/дефицит от още 100 кг домати и е изправен пред алтернатива или да си свие потреблението с 50% процента на доматити, но това не иска щото няма се застити и затова се сеща че в БГ домата си е пак 1лв за кг и курса е едно евро 2 лв и че доматите са абсолютно с еднакво качеството та в този момент ще дойде в БГ и за 100 евро ще си купи 200 кг домати :) А ако е некой по крупен може да прави арбитражна търговия купува ги тук и ги прадава в Гемрнаия на тамошни цени и прави 50% марж на печалбата :D ама това е друга бира. Идеята е че лева се обезценява само към вързана еврова потребителска кошница, а към нашата си е ок. И заради тази обезценка расте износа респективно редица други неща.

Давам ви прост пример ако Евро лев е пак 1:2 но не е фискиран курс, при 50% обезценка на еврото кво се случва? 1 еврото става 1 лв видимо еврото губи, но не и лева, но щото сме в борд не можем и от това да намажем...

А това което питаш да направят протекционизъм,разбира се че могат - само дето не шат - корпорациите не искат, респективно Гермнаското правилитестовото, фирмите ще трябва плащат яко пари за заплати и моментално ще падне маржа на печалбата на компанните, а от там приходната част в бюджета на Германия и от там се емитрат дългове да покрива дефициата и т.н. и т.н. докато се озоват в една Астагфлация, не е оферта .

Не напоследно място, Германия изнася основно за ЕС, като успоредно с това финансират с кредити тези страни в които се изнасят стоките, за да могат си ги купят - та това е цялата криза всичко в основата си е Германия и Фрнация




Трябва просто песимизма да е на макс, че да се направят лудите пари - а ви гарантирам че някой в момента инвестира като за световно - моя идол сигурно си е надрал гърлото да говори по телефона да купува Х компании :D
 
От: Ако.... еврото падне?

Да речем, че имам депозит в банката в евро. Ако еврото се срине какво става с парите ми? Губя ли ги или банката ме компенсира по някакъв начин?
 
От: Ако.... еврото падне?

фирмите ще трябва плащат яко пари за заплати и моментално ще падне маржа на печалбата на компанните, а от там приходната част в бюджета на Германия и от там се емитрат дългове да покрива дефициата и т.н. и т.н. докато се озоват в една Астагфлация, не е оферта .
Германия изнася основно за ЕС, леле далавера
аз произвеждам немаш пари да си го купиш,отпускам ти кредит и те заробвам/

пс. сложно е с икономиката и като нaука,затова завърших земеделския
дали да не взема да пусна обявя фермер търси..... кредит
 
Последно редактирано:
От: Ако.... еврото падне?

абе вие не четете ли :D

Квото и да стане и колкото се обезцени дори с 99% еврото към лева винги ще 1:2, а при разпад на еврото вече да го няма демек, ще стане масово деномиране в Д. марки курса няма да бъде по нисък от ECU-то по който са влизали Германиците в ЕЗ и от там в евро.
 
От: Ако.... еврото падне?

Падне ли еврото ще пострада целият свят, а ние ще сме на първия ред в хаоса. Изобщо няма място за сравнение с 97-ма. Тогава световната икономика процъфтяваше, докато ние затъвахме, за да могат няколко продажни комуниста да станат милионери. Сега е друго. Никой няма да спечели. Всички ще загубят. Просто някои ще загубят по-малко от другите, но печеливши няма да има. САЩ и Китай са ужасени от перспективата за падане на еврото, защото ще ги завлече и тях към дъното.
 
От: Ако.... еврото падне?

Аз смятам, че грешиш и някои хора / организации ще спечелят доста пари - не милиарди, а хиляди милиарди - трилиони, квадрилиони и там каквито видове мерни единици има след милиард.
Едва ли някой ще успее да ме убеди, че в момента гледаме непредвиден процес, с непредвидими последици. Просто ние не го/ги виждаме. Иначе е интересен спектакъл, само и да го разбирахме...
 
От: Ако.... еврото падне?

хайде да ви кажа една истина, и от там ще разберете всичко - една голяма спекула с много заколени прасет :)
на пазара има една поговорка - bulls make money bears make money pigs get slaughtered

А аз обичам да казвам има 3 вида играчи на пазара, а и от там 3 типа хора:
1. Вълци
2. Овари
3. Мойте любимите УфсЕ(така наречните донори) или в соц. план - масата от хора/масовката водена от това каквото им се казва - типичните конформисти

Та каква е иситната, както казах;

50% от УСА фирмите ореперират основно в ЕС - силното евро, при обмяна за евтини долари => висок доларов марж - това го каза преди време Алан Грийнспан(ако направите справка ще разберете кой е.... едно от най-мръсните копелета живяло)
Основния пазар на Китай е отново ЕС - 50% от екпорните компании в Китай са пак на кого.. познахте УСА

Сега като прибавим глабализацията и че 70% от БВП на УСА се сформира от услугите (преди глобализацията 70% са били заети в реално произвдоство - нещо което може се потребва - храни, материали и т.н. не както сега нам си колко хиляди бачкат за Фейса- бъдещия 100% балон) та кво става 2 и 2 = 4 сещате се кво би станало, ако се разпадне ЕЗ ...... :) спират продажбите, после се изксват всички заеми, свиса се кредитирането, трупат се невероятни дефциите, ще станат революции – Venus проекта на Цайтгайст ще набере ненормална подкрепа, и ще се иска смяна на цялата система - а забравх да кажа печалбите ще бъдат кът, и ще ядат яко собствникя капитал на фирмите - а парите са накротик и кво става за една друсалка без дрога .... :)

Мечките правят пари - това са тези които продават еврото, аз бях един от тях, биковете са тези които ще го купят ниско някъде около 1/1 за евро за долар - а свинчугите/прасетата/Уфесете дето залагат разпади и т.н. ще бъдат изядени от гладните вълци и остригани до кожа и издуени на макс от алчните овчари - лошото в този случай е че 90% фалират на борсата - А това по един или по друг начин, ще се прехвърли върху обикновения човечец, Ей това е реалността :) Страх и алчност двете движещи сили който властват и ще властват, докато ни има хората
 
  • Like
Реакции: Test
От: Ако.... еврото падне?

И днес дойде, и Сарко и Меркел, пак нищо сигурно не предложиха, гледайте др седмица кво ще ги направят рейтинговите агенции :D :D :D
 
От: Ако.... еврото падне?

И днес дойде, и Сарко и Меркел, пак нищо сигурно не предложиха, гледайте др седмица кво ще ги направят рейтинговите агенции :D :D :D
Гледам че ги разбираш нещата :)
ако имам 100 000 свободни пари и не искам да ги влагам в нищо - в каква валута да си ги обърна за да избегна евентуални рискове и големи загуби ?
 
От: Ако.... еврото падне?

Ами аз бих заложил на канандския долар - Номер едно вносител са на нефт за УСА.
Бих вкарал пари в швейцарски франкове те хубаво сега са закотвени към еврото, винаги са били убежишна валута.

Друго е вече малко по пикатно Юани - но ня знам къде ще ти обърнат 100к в БГ т.е. може ама не знам на къв курс.

Аз бих предпочел инвестиции в - акции, инвестиции в НИ и нови бизнеси и не на последно място суровините, + сребото - златото сега е доста надценено - в общи линиии - всички реални аквити са добре - 1во защита от инфлация и 2рото произвеждаш реално благо.
 
От: Ако.... еврото падне?

не искам да правя инвестиции, просто искам валута която няма опасност да се обезцени с повече от 5%
и да е възможно най-позната
това означава франк - лева евро -лири - долари ?
франка го вързаха към еврото и какво означава това?
ако падне еврото спрямо долара, ще падне и франка спрямо долара?
на мен ми трябват пари в долари предимно
и ми е най-важно курсът на долара,
така че смяташ ли че е подходящо време за покупка на долари ?
или на валута която да не се обезцени срещу долара.
 
От: Ако.... еврото падне?

Ами смятам че в бъдеще ни чака обезценка на еврото - няма как иначе така че долараите ще растът.
Лева си е фиксиран към еврото нищо няма се случи -ако внасяш оснвоно е добре тогава да си е друга валута.
Франка просто стна толкова скъп, че тяхната централа банка каза 1 еврото няма се разменя за по малко 1.2 франка - защото износа им просто умира от скъпя франк.

По нашите ширини бих направил 30% във паундове 20% франка и 50% долари
 
От: Ако.... еврото падне?

По нашите ширини бих направил 30% във паундове 20% франка и 50% долари


сиреч Мешана скара-кюфте,кебапче,шишче!
И аз бих направил същото но първо требе пари да съберем!
 
От: Ако.... еврото падне?

Ами глоблано не само нас - всички ще загубят, та и за това икономически няма много итнерс от разпада на еврото. Но от една обезценка може и да намежем ние като нация
 

Горе