Ако имате 25 бона какво ще направите

bobbydigital

Active Member
Да кажем че имате стабилен доход, и решите да теглите кредит от 25 бона или сте спестили 25 бона за какво ще ги дадете

1. за това ауди: http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11433228607005213&slink=aobkvx
2. или ще ги инвестирате в сайт за обяви (имате хубав домейн, програмирането е безплатно, дизайна и той, парите са за реклама общо взето)?

какво ще кажете? какво бихте направили?

п.с. говорим за левове :)
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Да кажем че имате стабилен доход, и решите да теглите кредит от 25 бона или сте спестили 25 бона за какво ще ги дадете

1. за това ауди: http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11433228607005213&slink=aobkvx
2. или ще ги инвестирате в сайт за обяви (имате хубав домейн, програмирането е безплатно, дизайна и той, парите са за реклама общо взето)?

какво ще кажете? какво бихте направили?

п.с. говорим за левове :)
Аудито е хубаво.
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Да кажем че имате стабилен доход, и решите да теглите кредит от 25 бона или сте спестили 25 бона за какво ще ги дадете

1. за това ауди: http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11433228607005213&slink=aobkvx
2. или ще ги инвестирате в сайт за обяви (имате хубав домейн, програмирането е безплатно, дизайна и той, парите са за реклама общо взето)?

какво ще кажете? какво бихте направили?

п.с. говорим за левове :)

Бих си купил по-евтина кола и бих вложил остатъка в бизнес и благородни метали.
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Бих си купил по-евтина кола и бих вложил остатъка в бизнес и благородни метали.
да, този вариант не го включвам защото, да кажем имате кола. по малко пари няма да стигнат за бизнес, а златото е много дълготрайна инвестиция.

въпроса е А8 или сайт за обяви :)
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Повечето приходи задължително се инсвеститрат, няма значение, дали са 2лв или 1 милион, набийте си го това в главата.
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Повечето приходи задължително се инсвеститрат, няма значение, дали са 2лв или 1 милион, набийте си го това в главата.
Както казах не е задъжлително да са приходи, може да е кредит. Инвестицията е доста рискова като се има в предвид състоянието на пазара на сайтовете за обяви в момента. Olx и bazar.
От друга страна колата пак си е инвестиция вярно че не носи приход, но все пак след 2 години пак ще струва нещо. Може да се продаде при нужда.
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Дори и да не си купя сайт за обяви, пак няма да ги дам за това ауди, което е сигурно на 300 000 км. и е внесен от Италия (италианците са зверски мърлячи по отношение на колите си). Такъв клас автомобили не е добра идея да се купуват на толкова много километри, защото ремонтите са им скъпички.

Иначе, колата трябва ли ти? Смисъл, защо искаш да си я купиш. Имаш ли друга, можеш ли без нея?
 
От: От: Ако имате 25 бона какво ще направите

От друга страна колата пак си е инвестиция вярно че не носи приход, но все пак след 2 години пак ще струва нещо.

Моля те, изтрий го това от коментара.... :cry:
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

В никакъв случай не бих си купил ауди, с тоя мултитроник си приготви още 3-4 за ремонт. Аз точно такъв замалко да го ям, ама го шитнах таман преди да се счупи
С 25 бона си купувам следните самолетни билети - софия - москва - шанхай- хонгконг - банкок - сингапур - бали -куала лумпур - сеул - пекин - москва - софия, хубав фотоапарат и с 10 хилки още плажове, пийнье, разврат :D Стига с тия инвестиции бре
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Моля те, изтрий го това от коментара....
Обоснови се, защо да го изтрия?

Дори и да не си купя сайт за обяви, пак няма да ги дам за това ауди, което е сигурно на 300 000 км. и е внесен от Италия (италианците са зверски мърлячи по отношение на колите си). Такъв клас автомобили не е добра идея да се купуват на толкова много километри, защото ремонтите са им скъпички.

Иначе, колата трябва ли ти? Смисъл, защо искаш да си я купиш. Имаш ли друга, можеш ли без нея?
Колата струва 22 не случайно казвам 25, за да има за ремонти. По принцип не ме притеснява че е от италия, вече 3-та италианка карам и нямам никакви грижи. Тази кола е несравнима за пътуване на дълги растояния.


В никакъв случай не бих си купил ауди, с тоя мултитроник си приготви още 3-4 за ремонт. Аз точно такъв замалко да го ям, ама го шитнах таман преди да се счупи
С 25 бона си купувам следните самолетни билети - софия - москва - шанхай- хонгконг - банкок - сингапур - бали -куала лумпур - сеул - пекин - москва - софия, хубав фотоапарат и с 10 хилки още плажове, пийнье, разврат Стига с тия инвестиции бре
Това не е мултитроник, това е стария автоматик, в момента съ мс такъв и е железен. Иначе за мултитроника знам че е греда.
А тези дестинации дето си ги написал ама хич не ме блазнят :)

Колеги, става въпрос за теоритична ситуация и какво бихте направили вие.
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Обоснови се, защо да го изтрия?

Защото е смешно това което пишеш. Колата не е и никога няма да бъде инвестиция ОСВЕН ако не ти трябва конкретно за определена работа. А като чета на теб ти трябва да пътувания насам натам, рутене на мацки и фън. :D
 
От: От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Защото е смешно това което пишеш. Колата не е и никога няма да бъде инвестиция ОСВЕН ако не ти трябва конкретно за определена работа. А като чета на теб ти трябва да пътувания насам натам, рутене на мацки и фън. :D

Ти сериозно ли?
 
От: От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Защото е смешно това което пишеш. Колата не е и никога няма да бъде инвестиция ОСВЕН ако не ти трябва конкретно за определена работа. А като чета на теб ти трябва да пътувания насам натам, рутене на мацки и фън. :D

Що да не е инвестиция? Може да я купи за 25 и да я продаде на някой балък за 30. :)
 
От: От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Ти сериозно ли?

Абсолютно сериозно. В първия пост пише при спестени или на кредит 25к бихме ли си купили кола за 23к .... която видиш ли била - инвестиция! Пълна безмислица. Каква инвестиция е точно това? И как тази "инвестиция" се различава от кола за 5-10-15к ? Колата е средство, не цел, или поне не е цел която да си заслужава реализирацията с дълг. :)
 
Последно редактирано:
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Ще си купя марково дипломатическо куфарче за 799лева. След това ще си направя 22 пачки с банкноти от 10лв., останалите 2200 лв. ще ги превърна в 22 банкноти по 100лв и 1лев за ластици. Следващата стъпка е да наредя 22те пачки в куфара като предварително съм поставил по 100лв. най-отгоре на всяка една.
Отивам в сервиза на Ауди и проявявам желание да купя последния модел, но на кредит. Говоря с кредитния инспектор и в мига преди да ми откаже кредит му показвам куфара и прошепвам, че искам да е купя на изплащане, за да не ме усетят данъчните, той се усмихва и обръща мнението си на 180 градуса (ДА). Съответно получавам кредит купувам колата и е продавам веднага за 300 хиляди.
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Това не е мултитроник, това е стария автоматик, в момента съ мс такъв и е железен.

Дано да нямаш проблем, аз с ауди само проблеми имах и като чуя ауди и подскачам от ужас :D

Ако трябва да си купя кола за тия пари, ще си взема мерцедес. За 25 има от старите CLS-и, нищо общо с тоя кошер аудито.

Но и аз мисля, че кола е най-голямата набутвация. Освен ако не е някоя малка и нова количка, бих си взел един купър 2008-2009 JCW или S-ka, нема такъв фън
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

В никакъв случай не бих си купил ауди, с тоя мултитроник си приготви още 3-4 за ремонт. Аз точно такъв замалко да го ям, ама го шитнах таман преди да се счупи
С 25 бона си купувам следните самолетни билети - софия - москва - шанхай- хонгконг - банкок - сингапур - бали -куала лумпур - сеул - пекин - москва - софия, хубав фотоапарат и с 10 хилки още плажове, пийнье, разврат :D Стига с тия инвестиции бре

Само внимавай да не го ядеш с разврата в Тайланд. Много опасни "мултитроници" има там. :lol: Майтап си правя. ;)

По темата, ако питаш мен за нито едно от двете. :) Иначе бих си купил кола за 30 бона, само ако годишният ми доход се върти около 100.
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Да теглиш кредит и да си купиш кола ми се струва доста несериозно и дори абсурдно. По-добре ги инвестирай, но не всичките на едно място, а на 2-3 места. И гледай едното, ако е онлайн другото да е офлайн, подсигури се малко.
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Колата, в момента в който я купиш, вече се е обезценила. Ако наистина ти трябва за нещо - купи си я. Ако обаче е за гъзария, явно не можеш да си я позволиш щом си даваш последните пари за нея (или пък кредит). Тогава е разумно да си караш със старата или да си купиш по-евтина кола.
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Да теглиш кредит и да си купиш кола ми се струва доста несериозно и дори абсурдно. По-добре ги инвестирай, но не всичките на едно място, а на 2-3 места. И гледай едното, ако е онлайн другото да е офлайн, подсигури се малко.

Да теглиш изобщо кредит е несирозно и глупаво
 

Горе