Ако има ОСТАВКА какво очаквате да се случи след изборите

Какво очаквате да се случи след Оставка


  • Общо гласове
    16
От: Ако има ОСТАВКА какво очаквате да се случи след изборите

Блеки, то тебе кво да те мисля, която и партия да спечели, все твойта любима политика ще води
Пазари и пак пазари и никаква държава, бравос на кучите синове, дет няьмат нито майка нито родина
А Атака, те имат програма, ама се подлъгват винаги
И бат'бойко ги излъга и сега тези мазните, па за следващите избори не виждам да влизат
Ама туй сигурно пак те кефи, нали Блекси
 
От: Ако има ОСТАВКА какво очаквате да се случи след изборите

Блеки аз лично съм на 110% сигурен че ако Атака не влезе в следващият парламент (в това обаче не съм убеден) със сигурност ще има правителство. А ако влезе ще има същото като настоящето.

Ако на БСП и ДПС не им стигнат гласовете то ще има правителство на всички останали - От партиите които имат шанс да влязат в парламента само Атака има непреодолими противоречия с ГРОБ всички останали стига да има шанс да влезат във власта дори само със 121 със сигурност ще ходят да цунат ръка на Буда

Реално всяка една партия се бори за да управлява Реаниматорският блок и НФСБ няма как да направят коалиция с БСП ДПС - а НЕ могат да се откажат от коалиция с ГРОБ защото това означава да вкарат държавата в криза за която ГРОБ веднага ще ги обвини тях - Ще излезе мутрафона по телевизията и пак ще почне ето на гласувахте за тия и сега БГ няма правителство - Ще се отиде на нови избори и пак същото така че този сценарии не е възможен - Правителство ще има
 
От: Ако има ОСТАВКА какво очаквате да се случи след изборите

Колега Динтроникс, не знам какви комплекси съм ти образувал, щом започваш систематично си преиначаваш и ника ми и да ми слагаш чужди думи - не говори добре за теб.
Нали си логичен и интелигентен човек - поне за такъв се мислиш, след като ти дадох десетки аргументи и ти винаги след това копче не можеш да кажеш - пак вървиш срещу свободният пазар и устоите на свободният капитализъм. Нещо което нямаме а и ме съмнява да имаме скоро. Ако случайно стане това, което ти говоря ти пръв ще се радваш, че виждаш такава България и ти гарантирам чувството за приндажлежност и гордост ще е свърх всеки без значение националист или не.
 
От: Ако има ОСТАВКА какво очаквате да се случи след изборите

Блеки аз лично съм на 110% сигурен че ако Атака не влезе в следващият парламент (в това обаче не съм убеден) със сигурност ще има правителство. А ако влезе ще има същото като настоящето.

Ако на БСП и ДПС не им стигнат гласовете то ще има правителство на всички останали - От партиите които имат шанс да влязат в парламента само Атака има непреодолими противоречия с ГРОБ всички останали стига да има шанс да влезат във власта дори само със 121 със сигурност ще ходят да цунат ръка на Буда

Реално всяка една партия се бори за да управлява Реаниматорският блок и НФСБ няма как да направят коалиция с БСП ДПС - а НЕ могат да се откажат от коалиция с ГРОБ защото това означава да вкарат държавата в криза за която ГРОБ веднага ще ги обвини тях - Ще излезе мутрафона по телевизията и пак ще почне ето на гласувахте за тия и сега БГ няма правителство - Ще се отиде на нови избори и пак същото така че този сценарии не е възможен - Правителство ще има

Метода на шокова терапия Манта, виждаш какво стана петък в Италия с Берлускони и премиера Лета. Берлускони скочи, Лета прие заканите и в сряда вота падна и сега Берлускони влези в зоната на зените си. Та ББ може да каже така, но все си мисля РБ ще играе контра и ще си изграят картите по добре в случаят може или да има правитеслтво но всичко се дърпа от РБ или да няма и да се консолидира РБ и се засили. Сам го каза ББ се топи, а фактически знаеш на къде отива този вот и по логичното за мен е обратното ББ да даде мило и драго да е във властта от колкото да стане това което стане с Берлускони тази седмица. Може да бъркам, не съм експерт - правя логични връзки но в политиката няма логика затова съм отворен за корекции. А не забравяй, че за сега БСП, ДПС, Юруш, ББ народа им яде попарата и хипотетично ако утре има нови избори БСП и ДПС дори и да има твърд елкторат няма да може се бори срещу тези който ще гласуват срещу тях. В смисъл за да падне утре БСП и ДПС, то ще е значимо събитие и ще са различни социалните възприятия - тема ти е хипотетична и затова са толкова различни изходите все пак променливте са много. Ако падне правитеслтвото чрез силни социални вълнения и трусове е едно, ако си подаде мирно оставката друго.
 
От: Ако има ОСТАВКА какво очаквате да се случи след изборите

Малии, шокова терапия, Бекито направо цитира учителите си по неолиберал макроикономикс
Реаниматорски Блок и шокова терапия, ТУЙ ЛИ НИ ТРЯБВА, МАМКА МУ
 
От: Ако има ОСТАВКА какво очаквате да се случи след изборите

Малии, шокова терапия, Бекито направо цитира учителите си по неолиберал макроикономикс
Реаниматорски Блог и шокова терапия, ТУЙ ЛИ НИ ТРЯБВА, МАМКА МУ

Колега, какво ти става не четеш ли?! Говоря ти пример в Италия, говоря ти хипотетично развитие спрямо вижданията на Мантата за различен развой! Къде съм казал, какво трябва да стане?! Тема е изцяло хипотетична и не случайно писах ще е много интересно. Китайците са казали да не живееш в интересни времена. Прочети защо казват така и ще разбереш защо аз казвам така и не забравяй темата е хипотетична с много непредсказуемости.

Не ме карай да тръгна ти цитирам нещата по макроикономиска - щото няма ти допадне на твоите нациоаналистически виждания и те успокоя няма са неолиберални тези от които се притесняваш не съм фен на това което наричаш неолиберализъм.
 
От: Ако има ОСТАВКА какво очаквате да се случи след изборите

Я кажи какво ни трябва, явно си наясно щом знаеш какво не ни трябва?
 
От: Ако има ОСТАВКА какво очаквате да се случи след изборите

Блеки, с тебе мога да споря за всичко, щото според мене си тотално объркан:mrgreen:
Кажи ми за ЕС ли си или против?
ЕС има ли бъдеще и ако има какво е бъдещето на България?

Защо зацикляш на споровете за свободния пазар???:rolleyes:
Уж си добре подготвен пропагандатор, но от време на време зацикляш и даваш назад към държавата и държавността
Това говори за неузрял характер, да не би да си още в пубертета:-o
 
От: Ако има ОСТАВКА какво очаквате да се случи след изборите

Къде зациклям за свободният пазар(ти сам не знаеш какво е свободен пазар), къде давам назад за държавата? Къде съм казал без държавата не можем и свободният пазар е по неефективен от планови и централизирани решения на властта? За да те вземат на сериозно, а не за хейтър както повечето те вземат, като говориш трябва се аргументираш и като те питат да отговориш - за жалост тези качества не те се отдават. Като виден последовател на Юруш - сега не знам настоящ или бивш, хулиш по всичко и мажеш по всички тематики.

Щото уважавам всички ще ти дам възможност да застанеш зад думите си и да докажеш гледната си точка. Моля те кажи защо съм тотално объркан и по кой направления и защо така реши? Какъв опит и знания имаш да вземеш това решения? Опит придобит от гледане на ТВ не се брой.
 
От: Ако има ОСТАВКА какво очаквате да се случи след изборите

Динкс ако не си в ЕС трябва да ходиш да станеш 16-та република вече ти го писах самостоятелни бегачи на дълги разстояния в този свят вече няма.

Блеки това правителство със сигурност няма да подаде оставка мирно и тихо - Или ще си изкара мандата или ще пропадне с гръм и трясък - Но да се събуди утре ореха и да каже че е получил просветление няма да стане по простата причина че това означава властта по време на изборите отново да отиде в педалчето дето ГРОБ го направиха президент и пак ще се опитат да правят шмекерии и да натискат държавната машина.

Освен това те издържаха първоначалният щурм винтила се отвори и напрежението в тенджерата падна - сега вече трябва да стане нещо наистина катастрофално за да могат да ги свалят - Свалят ли ги със сигурност ще са опозиция
 
От: Ако има ОСТАВКА какво очаквате да се случи след изборите

Динкс ако не си в ЕС трябва да ходиш да станеш 16-та република вече ти го писах самостоятелни бегачи на дълги разстояния в този свят вече няма.

Блеки това правителство със сигурност няма да подаде оставка мирно и тихо - Или ще си изкара мандата или ще пропадне с гръм и трясък - Но да се събуди утре ореха и да каже че е получил просветление няма да стане по простата причина че това означава властта по време на изборите отново да отиде в педалчето дето ГРОБ го направиха президент и пак ще се опитат да правят шмекерии и да натискат държавната машина.

Освен това те издържаха първоначалният щурм винтила се отвори и напрежението в тенджерата падна - сега вече трябва да стане нещо наистина катастрофално за да могат да ги свалят - Свалят ли ги със сигурност ще са опозиция

Зимата иде и нещата няма са много хубави, така че не се знае какво ще стане с бушоните. За другото си прав, не случайно писах интерсно ще е.
 
От: Ако има ОСТАВКА какво очаквате да се случи след изборите

Къде зациклям за свободният пазар(ти сам не знаеш какво е свободен пазар), къде давам назад за държавата? Къде съм казал без държавата не можем и свободният пазар е по неефективен от планови и централизирани решения на властта? За да те вземат на сериозно, а не за хейтър както повечето те вземат, като говориш трябва се аргументираш и като те питат да отговориш - за жалост тези качества не те се отдават. Като виден последовател на Юруш - сега не знам настоящ или бивш, хулиш по всичко и мажеш по всички тематики.

И за да се защитиш, моля те кажи защо съм тотално объркан и по кой направления и защо така реши? Какъв опит и знания имаш да вземеш това решения? Опит придобит от гледане на ТВ не се брой.

Емчи иляда пъти сме спорили, ама пак не си запомнил кво ти се казва
Айде развий си австрийската теория за свободния пазар, като имаш предвид съвременната икономика на България, като отчетеш изтичането но свежа студентска кръв и омаломощаването на пенсионната система, като загробиш всички социални функции на държавата включително образованието и здравеопазването

АЙДЕ РАЗВИЙ СИ Т€ОРИЯТА И ДАЙ ЕПИКРИЗА
Дали ще оцелейм от твойта шокова терапия, а??
 
От: Ако има ОСТАВКА какво очаквате да се случи след изборите

Кво стана, Блеки, май пак зацикли:rolleyes:
 
От: Ако има ОСТАВКА какво очаквате да се случи след изборите

Реформирай съдебната система, Намали 5 пъти администрацията, вкарай администрацията в 21 век, спри всички субсидии до една идващи от държавата, анексирай всички монополизиращи проекти и сектори по чл. 19 по конституцията ни - създай няколко свободни зони за търговия в рамките на БГ а в останалите смали данъчната тежест до минимум, намали ДДС няколко пъти, отрежи цялата административна и бюрократична тежест, стандартизирай си всички процеси и изисквания за бизнеса и народа, отегли държавата от всички сектори, въведи еднакви базови изисквания, отмени тежките лицензионни режими при всички сектори с големи бариери за вход и изход. Либерализирай пенсионната и здравната система. Намали в пъти данъчната тежест и социалните облаги - просто защото няма да е толкова голяма държавата и поради простата причина хората сами ще си коват бъдещето разчитайки на себе си не на държавата. Махни всички регулатори и остави всичко по пазарен принцип на оценява и навсякъде където има държава да има и граждански квоти за контрол. Приеми закон държавата да заема максимум 10% от БВП. Обезпечи лева със злато и от там ще имаш и свободно банкиране.

Какво ще имаш една малка държава с огромна държавност - ефективни институции и силен пазар + огромни ресурси останали в хората за тяхно преразпределение не на държава(над 50-60% от дохода) + липсата на монополи поради простата причина всички ще имат еднакви условия и лобистите няма да има какво да правят, а при наченки за лобизъм гражданите ще ги ловят. Бг ще се напълни със студенти и мозъци страната ни ще се специализира в това което е силна. Само ти давам пример - арбитражна търговия! Мощна борса на стоки и най-вече енергийни стоки. БГ ще стане източната порта към ЕС от към стоки и услуги. БГ може се превърне и във финансове център на балканите поради простата причина - либерализация и лимитарна държавност всичко се оперира следствие на пазар. Ползите на пазара са именно специализациите, кое как ще стане ще го реши пазара но мегдан за много неща ще има.И това е пак при условие наличието на ЕС.

Мога и да продължа и до по далече да стигна, но сигурно нациоаналиста в теб кипи от гняв къде е държавата да те регулира и контролира. Като си говорим за контрол едно махане на МРЗ ще реши проблема със заетостта и безработицата. Ако не ти е ясно МРЗ е равно на държавно гарантирани безработни в маргинализираните слоеве и тези с лиспата на умения и квалификации.

За по малко от 1 или 2 години икономиката ще се изчисти от тежките структурни проблеми и огромната липса на ефективност. В крайна сметка не само, че ще оцелеем но и ще се увеличим като брой. Държавата няма да има най-важният си стълб паричната политика, ще са в златни окови вързани и тогава ще тръгнем по пътя на устойчивият икономически растеж.

В крайна сметка само хубави неща, но за нас не за политиците. Нима това е лошо?!
 
Последно редактирано:
От: Ако има ОСТАВКА какво очаквате да се случи след изборите

Реформирай съдебната система, Намали 5 пъти администрацията, вкарай администрацията в 21 век, спри всички субсидии до една идващи от държавата, анексирай всички монополизиращи проекти и сектори по чл. 19 по конституцията ни - създай няколко свободни зони за търговия в рамките на БГ а в останалите смали данъчната тежест до минимум, намали ДДС няколко пъти, отрежи цялата административна и бюрократична тежест, стандартизирай си всички процеси и изисквания за бизнеса и народа, отегли държавата от всички сектори, въведи еднакви базови изисквания, отмени тежките лицензионни режими при всички сектори с големи бариери за вход и изход. Либерализирай пенсионната и здравната система. Махни всички регулатори и остави всичко по пазарен принцип на оценява и навсякъде където има държава да има и граждански квоти за контрол. Приеми закон държавата да заема максимум 10% от БВП. Обезпечи лева със злато и от там ще имаш и свободно банкиране.

Какво ще имаш една малка държава с огромна държавност - ефективни институции и силен пазар + огромни ресурси останали в хората за тяхно преразпределение не на държава(над 50-60% от дохода) + липсата на монополи поради простата причина всички ще имат еднакви условия и лобистите няма да има какво да правят, а при наченки за лобизъм гражданите ще ги ловят. Бг ще се напълни със студенти и мозъци страната ни ще се специализира в това което е силна. Само ти давам пример - арбитражна търговия! И това е пак при условие наличието на ЕС.

За по малко от 1 година икономиката ще се изчисти от тежките структурни проблеми и огромната липса на ефективност.
Тъй тъй само истини според твойта австрийска книжка за либерална макроикономикс
И туй ли е всичко???
Ами държавни стратегии за развитие, за БГ пропаганда и реклама, за БГ самочувствие, за БГ оцеляване
Къде е науката, културата, къде е българската традиция, къде е защитата на българското производство, без което няма българско самочувствие и ставаме безгласни букви в латинската азбука на европа
Хайде да не почвам сега с история да ти казвам колко по велики сме от тази шибана европа
 
От: Ако има ОСТАВКА какво очаквате да се случи след изборите

Тъй тъй само истини според твойта австрийска книжка за либерална макроикономикс
И туй ли е всичко???
Ами държавни стратегии за развитие, за БГ пропаганда и реклама, за БГ самочувствие, за БГ оцеляване
Къде е науката, културата, къде е българската традиция, къде е защитата на българското производство, без което няма българско самочувствие и ставаме безгласни букви в латинската азбука на европа
Хайде да не почвам сега с история да ти казвам колко по велики сме от тази шибана европа

Всичко описано от теб не произлиза от държава, а от теб самия. Наука, образование, производство зависият от народа не държавата в миналото като е нямало държавно училище, здравеопазване, производства и т.н хората как са живяли? Пак ти казвам вземи която и да е страна в топ 10 по бизнес и свободни пазари и ще видиш, че е в пъти по либералзиирана от нас и в пъти по културна, със силни традиции, научна, производителна и т.н. Пазара и търговията не са врагове запомни го това. Хубавото е, че всичко избороено дето го търсиш от държавата може произлезе от гражданското общество и най-вече пазара. Социалните проблеми, мисленето, традиции, нрави, мисли, морал, култура и т.н не са икономически проблеми, но имат доста допирателни - по горе ти писах виж топ 10. Проблема на БГ е че не сме покрили 1во стъпало на Маслоу и от там произлиазат всички проблеми.

На мен ми стига лимитиране на държавата под 10% и възране на лева към златото и всичките процеси ще си дойдат от само себе си. Или за теб държавата трябва се ояде и чак тогава да работи и се грижи за теб и те кара се чувстваш горд като те контролира и регулира и ти пуска пропагандите по БНТ 1 - братче това е битер 1984 на Оруел!

По-горе описаните неща, ще доведат до икономическа хегомония и тогава не само ЕС ще е сразен от този подем но и останалият свят и ти ще се радваш колко сме велики.
 
Последно редактирано:
От: Ако има ОСТАВКА какво очаквате да се случи след изборите

Всичко описано от теб не произлиза от държава, а от теб самия. Наука, образование, производство зависият от народа не държавата в миналото като е нямало държавно училище, здравеопазване, производства и т.н хората как са живяли? Пак ти казвам вземи която и да е страна в топ 10 по бизнес и свободни пазари и ще видиш, че е в пъти по либералзиирана от нас и в пъти по културна, със силни традиции, научна, производителна и т.н. Пазара и търговията не са врагове запомни го това.
Кво да ти кажа, кво разбирам аз, може и да не разбирам ама съм твърдоглав и си държа на своето, ама точно тука ти не можеш да ме разбереш
В развитите икиномики много ясно че свободния пазар им помага, ама за по-слабите икономики кво ще кажеш или вий от австрийската школа масажирате само шампионите, пък тея другите допинг контрол и секви други контроли и административни пречки
Кока кола е известна марка, и може да остане известна и да си намали бюджета за реклама, ама техния бюджет за реклама съпоставен с бюджета на кооп кола произведена от цеха на Долно Уйно е направо смешен нали
Какво знам аз за свободния либерален саморегулиращ си пазар, какво знам за големите компании, какво знам за геополитическите стратегии, какво знам за фалшификациите на историята от евреина Мизес, какво знам
Еми то и аз като Сократ мога да кажа, 'аз знам, че нищо не знам'

Обаче ти Блеки знаеш доста, ти си озарен от великия Мизес и си посветен в тайнството на австрийската школа
баах мааму Ти си ВеликУм
 
От: Ако има ОСТАВКА какво очаквате да се случи след изборите

Динкс каква култура какви пет лева - Миналата зима ходих на гости на един българин в Оксфорд и ме разходи из градчето - минаваме покрай една масивна хубава сграда и вика това е Ню колидж оф Оксфорд - Нов нов, колко да е нов - Гледам го хич не мяза на нов - Открили го 1379г

Ние една плиска не сме могли да опазим
Повечето камъни от крепостните стени и дворцовия комплекс са откраднати за изграждане на къщи в съвременното село Плиска и околните селища. (Това е масова практика на населението, живеещо около археологически обекти и резервати, например Червен и Перперикон.)

За каква култура ми говориш за какво чудо див народ дето заслужава само ребрене и най различни националисти като се затръшкате какво щяло да стене с тоя народ, като чели ще живеете с орлите на мене са ми останали още я има я нема 20г активен живот и ще седна да си късам нервите че щели сме да се затрием вместо да си гледам кефа.

А най ми е смешно че всички дето най много реват как сме щели да изчезнем я женени я неженени с максимум по едно дете - Ето например ти колко деца имаш ??? оня другият пишман националист някой го пита в друга тема колко деца има и той се направи на ударен.


На националисти може да ми се правите като направите поне по 4 деца
 
От: Ако има ОСТАВКА какво очаквате да се случи след изборите

Динкс каква култура какви пет лева - Миналата зима ходих на гости на един българин в Оксфорд и ме разходи из градчето - минаваме покрай една масивна хубава сграда и вика това е Ню колидж оф Оксфорд - Нов нов, колко да е нов - Гледам го хич не мяза на нов - Открили го 1379г

Ние една плиска не сме могли да опазим

За каква култура ми говориш за какво чудо див народ дето заслужава само ребрене и най различни националисти като се затръшкате какво щяло да стене с тоя народ, като чели ще живеете с орлите на мене са ми останали още я има я нема 20г активен живот и ще седна да си късам нервите че щели сме да се затрием вместо да си гледам кефа.

А най ми е смешно че всички дето най много реват как сме щели да изчезнем я женени я неженени с максимум по едно дете - Ето например ти колко деца имаш ??? оня другият пишман националист някой го пита в друга тема колко деца има и той се направи на ударен.


На националисти може да ми се правите като направите поне по 4 деца
Жал ми е за нихилисти, като тебе, защото нямат род и родина и няма нищо свято за тях
 
От: Ако има ОСТАВКА какво очаквате да се случи след изборите

Какво знам аз за свободния либерален саморегулиращ си пазар, какво знам за големите компании, какво знам за геополитическите стратегии, какво знам за фалшификациите на историята от евреина Мизес, какво знам
Еми то и аз като Сократ мога да кажа, 'аз знам, че нищо не знам'

Обаче ти Блеки знаеш доста, ти си озарен от великия Мизес и си посветен в тайнството на австрийската школа
баах мааму Ти си ВеликУм

На философия го удари, да черпиш сила в размитите понятия - добре почваш. Пак ме нападаш и си признаваш, че и нишо не знаеш - е как искаш някой води разговор с теб. Ето пак се връщаме в изходна позиция ти само хулиш и нищо конструткивно не знаеш - не случайно ти казах от икономиката си далече, а и сам си признваш. Това, което аз знам е емпирически доказано през 19в и в няколко страни сега. Щото обичам да боравя с аргументи и точни неща изгледай този клип:

https://www.facebook.com/video/video.php?v=3702321318217

Това е за Пенчо Семов, жалко ще е ако не знаеш кой е. Виж какво е постигнал, кога го е постигнал и какво е правил за хората! Пенчо Семов е благодателят! Искам да ти дам съвет внимателно да слушаш за основният му актив - хората. Искам внимателно да слушаш, къде е инвеститирал средства - в подобряване на квалификацията на работницте си. Отваря десетки заводи и предприеяти - осигорява работа за хиляди и се грижи за всичките си хора а и не само. Той, а не държавата! Искам да внимаваш добре за моралният фактор и за всичко, което си ревал. И все пак след края на репортажа си нямал чувство на гордост - то ти си някъв измислен нациоаналист. Нали си софиянец(може и се бъркам) сети се какво са направили братята Георгиеви, отделно Атанас Буров и още видни личности от началото до средата на 20 век. После ми разправяй глупости. И само те светна всичко произлиза от частника и морала е бил на най-високо ниво, заедно и с раждаемостта!

Я ми кажи какви фалшификации е направил Мизес? Я ми кажи колко книги си чел на икономическа база и колко си чел на Мизес, че реши че лъже? Я ми кажи теорията за бизнес цикъла къде лъже и изобщо правиш ли разлика между бизнес цикъл и икономически растеж(и икономическият разстеж широко е обяснен пак от австрийците) - австийците са единствените, който емпирично доказват бизнес цикъла - а Мизес и Хайек прогнозират Великата депресия до малките детайли и не случайно стават и нобелови лауреати. Тази теория и принципи е не променена и не случайно толкова много икономисти( а те бяха малко спрямо всички) прогнозираха какво ще стане от 2008 до сега, и то преди да дойде кризата. Как нещо, което е емперично базирано е грешно? Другото направеление на австрийците е ЧОВЕШКОТО ДЕЙСТВИЕ И РАЦИОНАЛНИТЕ РЕШЕНИЯ И ИЗБОРИ + децентрализирани пари по даден стоков резерв, където държавата няма монопол.

Само това ми отговори и ще е последното по тази тема, което те питам - щото ти само си измисляш неща направо си роден за жълтият вестник. Все пак това мнение не е лично, хетъра в теб е на добро ниво - доста хора в този форум са ти казвали какъв си ти не щеш си вземеш поука. Пак ти казвам, видях колко знаеш т.е. нищо по икономически въпроси айде да не си говорим повече. За всичко друго съм отворен разбира се стига да не се информираш от ТВ или кой какво ти е казал, без да имаш някаква основа и си вложил своето да го научиш.

Ето прочети и една добра статия от мой колеги(либертарианци) по линия РБ http://ekipbg.com/2013/10/04/noreformblock/
 
Последно редактирано:

Горе