Ако кликнеш на рекламен банер ще се заразиш с вирус!!!

biaaro

Well-Known Member
Ето тази велика глупост казаха днес по новините на нова телевизия. Дали го правят целенасочено или от невежество и простотия не знам, но факт е че много ниско и средно грамотни онлайн потребители ще се въздържат от кликане на рекламни банери, след подобна новина. Все пак казаха го по телевизора.

Цялата пумия можете да видите тук след 32 минута. Общо взето ... онлайн човек го чакат само неприятности, или ще му откраднем личните данни, или ще му източим кредитната карта. Поредния прът в колелото на онлайн бизнеса в България от една национална медия.
 
От: Ако кликнеш на рекламен банер ще се заразиш с вирус!!!

Ей, тези баси и материалчето долно са спретнали, ама после и яка аргументация, а?:twisted: Не, тук няма невежество, тук има сериозна кампанийка, за да си задържат златните рекламодатели!:mad: Убеден съм, че това ще има продължение!
 
От: Ако кликнеш на рекламен банер ще се заразиш с вирус!!!

До сега бяха анти кампаниите против онлайн магазините, как всички са измамници и т.н. сега започнаха и с банерите.
 
От: Ако кликнеш на рекламен банер ще се заразиш с вирус!!!

До сега бяха анти кампаниите против онлайн магазините, как всички са измамници и т.н. сега започнаха и с банерите.

Това с банерите е още по-подло, защото удря и рекламодателите и издателите едновременно.
 
От: Ако кликнеш на рекламен банер ще се заразиш с вирус!!!

Хайде сега, какво се правите, че не знаете за какво става въпрос! От гората ли сте хванати или се правите на интересни? Знаете много добре, че разбира се, че има мошеници, които прикачват към банерите вирус, който може да се самоинсталира на компютъра при кликване!

Сигурен съм, че всеки от вас знае поне за един случай, когато има заразен компютър от клик на спам банер! А не са малко и хората които са тук във форума, които могат да заразят на пръв поглед обикновен банер с вирус, който да се самоинсталира при кликване.

Първото нещо на което уча хората които имат досег с компютри е да не кликат на абсолютно никакви банери! Това е основно правило за да се предпазват неосведомените хора. Не може да очакваме всеки да е с нашите знания, защото интернеткултурата е на ниско ниво, понеже не се изучава в училищата!
 
От: От: Ако кликнеш на рекламен банер ще се заразиш с вирус!!!

Хайде сега, какво се правите, че не знаете за какво става въпрос! От гората ли сте хванати или се правите на интересни? Знаете много добре, че разбира се, че има мошеници, които прикачват към банерите вирус, който може да се самоинсталира на компютъра при кликване!

Сигурен съм, че всеки от вас знае поне за един случай, когато има заразен компютър от клик на спам банер! А не са малко и хората които са тук във форума, които могат да заразят на пръв поглед обикновен банер с вирус, който да се самоинсталира при кликване.

Първото нещо на което уча хората които имат досег с компютри е да не кликат на абсолютно никакви банери! Това е основно правило за да се предпазват неосведомените хора. Не може да очакваме всеки да е с нашите знания, защото интернеткултурата е на ниско ниво, понеже не се изучава в училищата!

Е добре де. Учиш хората да не кликат на банери, а същевременно си вадиш хляба от това? Що за логика!? Правиш ли разлика между спам банер(каквото и да значи това и рекламен банер? Аз не познавам никого, който да е цъкнал на банер и да се е зарази с вирус:)
 
От: Ако кликнеш на рекламен банер ще се заразиш с вирус!!!

Еее, ти пък, едното няма нищо общо с другото! Първо предупреждавам незнаещите, какво да не правят, след като се научат на това да се пазят им обяснявам кое какво е. На теб може да не ти се е случвало и ти да не знаеш за такива хора, но аз знам! И има такива методи.

А лайкджакинга какво е? Не е ли същото? Ама като е за вас - може, като е за другите - не може?!
 
От: Ако кликнеш на рекламен банер ще се заразиш с вирус!!!

Еее, ти пък, едното няма нищо общо с другото! Първо предупреждавам незнаещите, какво да не правят, след като се научат на това да се пазят им обяснявам кое какво е. На теб може да не ти се е случвало и ти да не знаеш за такива хора, но аз знам! И има такива методи.

А лайкджакинга какво е? Не е ли същото? Ама като е за вас - може, като е за другите - не може?!

Как да няма, хората в България са развили една параноя, че кликането на реклами е нещо опасно, именно от развиването на такива теории. Как бизнеса ще достигне до клиенти без този основен начин за реклама и как издателите ще подобряват качеството на услугите си без приходи? Целия този фундаментален процес за развитие на онлайн бизнеса е опорочен от телевизиите и такива пишман съветнци като теб. Да, може някой да пострада от измамници, но какво от това. Нима не можеш да попаднеш на кофти услуга или да те излъжат с пари в реалния живот ли? Какво ще посъветваш тези хора, не излизайте отт къщи, щото може да ви се случи нещо лошо. Или не се возете в рейса, щото може да ви откраднат чантата... Аз съветвам хората, че да не се клика на реклами е тотално грешно и много тъпо. Може да се изпусне изгодна оферта или много добра услуга. Като добавям, че реклами като "спечелихте ай фон" и тн. трябва да се подминават, защото сам идиот може да се върже на това.

Според мене хвърляш бебето заедно с мръсната вода със съветите си.
 
От: Ако кликнеш на рекламен банер ще се заразиш с вирус!!!

Да, може някой да пострада от измамници, но какво от това.

Ти сериозно ли го пишеш това, пренебрегваш тази възможност? Един добър бизнесмен трябва да може да предвиди всичко и да знае как да се справи с него. И още повече трябва да мисли за своите посетители, клиенти!

Как да няма, хората в България са развили една параноя, че кликането на реклами е нещо опасно, именно от развиването на такива теории. Как бизнеса ще достигне до клиенти без този основен начин за реклама и как издателите ще подобряват качеството на услугите си без приходи?

Тук също не си прав! Правиш ли разлика между кликане на банер и кликане на реклама? Това са две различни неща!

А какво съветвам хората? - показвам им добрите практики и ги уча как да разбират кой банер/реклама е зловреден и кой не, за да могат да се пазят и сами.

Глупаво е да отричаш, че има такава възможност и хора, които го правят, просто трябва да се изучи този процес, за да можем да се справим с него, а не да се правим, че не съществува и да се вайкаме, че хората не кликат на рекламите ни!
 
От: Ако кликнеш на рекламен банер ще се заразиш с вирус!!!

Странник, я ни проведи едно обучение тук кои банери са вредни и кои не и как да ги различаваме?
Кои са рекламни банери и кои с вирус?
Много си противоречиш с постове и действия, колегата biaaro ти е казал по-горе.
Все пак ще се съглася с теб, ако подробно обясниш горното.:rolleyes:

П.П. В репортажа говорят точно за рекламен банер или снимка
 
Последно редактирано:
От: Ако кликнеш на рекламен банер ще се заразиш с вирус!!!

Ха ха, ти като някой политик си ми извадил думите от контекста:) Не ме карай пак да ти пиша какво съм искал да кажа...

Кое как виждам аз няма никакво значение, вжното е как виждат нещата потребителите. А потребителите не различават нищо, за тях банерите са си банери. То има хора, които още викат на Интеренет Екплорера "ИНТЕРНЕТА" ти искаш банери да различават.

Проблеми винаги ще има, но в случая става въпрос за съвсем умишлено насаждане на фобии, не за коректен репортаж, чиято цел е да информира. Ако бяха рязяснили всички, а не да кажат "рекламни банери" нямаше да пусна темата, обаче тук говорим за явно внушение...

Ти сериозно ли го пишеш това, пренебрегваш тази възможност? Един добър бизнесмен трябва да може да предвиди всичко и да знае как да се справи с него. И още повече трябва да мисли за своите посетители, клиенти!



Тук също не си прав! Правиш ли разлика между кликане на банер и кликане на реклама? Това са две различни неща!

А какво съветвам хората? - показвам им добрите практики и ги уча как да разбират кой банер/реклама е зловреден и кой не, за да могат да се пазят и сами.

Глупаво е да отричаш, че има такава възможност и хора, които го правят, просто трябва да се изучи този процес, за да можем да се справим с него, а не да се правим, че не съществува и да се вайкаме, че хората не кликат на рекламите ни!
 
От: Ако кликнеш на рекламен банер ще се заразиш с вирус!!!

Имам приятели, които не знаят какво е банер и за какво е там, викат му това шаренкото отстрани и НЕ кликат, било опасно от вируси. Най-лошото е, че са на възраст 13 - 18, което си е притеснително за интернет културата на българина.
 

Горе