Ако пред теб изпуснат 20-тачка

От: Ако пред теб изпуснат 20-тачка

Аз искам да споделя моите впечатления и преживявания свързани с темата ...

Веднъж се разхождаме по една пешеходна улица и пред нас портмоне ... навеждам се взимам го ... поглеждам на пред в далечината само две жени едната бута количка с малко дете ... догонвам ги аз и ги спирам с "извинете" ... обръщат се и госпожата си познава веща в ръцете ми , дръпна го с един зъл поглед все едно съм я ограбила ... няма мерси , няма моля, няма нищо освен злобен поглед ... както и да е ...

Миналата седмица намерих телефон в квартала , гледам в телефона "Мама" набирам няма ваучер не набира ... звъннах обясних какъв е случая ... оказа се на едно момче което работи в чистотата /циганче/ ... искаше да почерпи като му връщах телефона, даваше ми 20 лв, щастлив ... разбира се не му взех парите ... няма да забравя как ми откраднаха Нокиа 1100 ... телефон който не струва и 20 лв , но разправията с картата, с контактите ... голям ужас беше ... същото ми се случи няколко месеца по късно с малко по - модерна нокиика ...но уви има хора за които и шамар да е ... аванта да е ...
 
От: Ако пред теб изпуснат 20-тачка

Вижте сега, примерно ако имам пари в мене и видя някои да изтърва 20 лева ще го догоня и ще му ги дам, но недай боже да нямам една стотинка и да се чудя какво да правя и как да преживявам, ще си ги прибера. Само дето не ги разбирам хората, които са тъпкани с пари и да ги видят пак ще ги приберат.
 
От: Ако пред теб изпуснат 20-тачка

На мен ми се случи следната случка. Бях на дискотека в един град в САЩ, съседен на този в който живеех. Излязох само с една банкнота 100 долара на цяло. Бях с приятели се редувахме кой да плаща пиенето. Когато дойде моя ред да плащам, бъркам в джоба и парите ги няма. И веднага шок. Не само че нямам пари да почерпя, ами и нямам пари за такси. Ужасно гадно чувство. И в тази безизходица се появява една позната на една от приятелките ми и казва какъв късмет и как си намерила току що 100 долара. Усмивката и бързо се изпари, когато разбра какво всъщност е станало, но ми върна парите :)

П.С. Винаги бих върнала парите, без да се замислям
 

Горе