Ако сложа ключови думи на инглиш, а сайта ми е на бг

memorex

Member
Ако сложа ключови думи на инглиш в сайта си, а той е на български adsense-а какви реклами ще ми показва.
 
memorex каза:
Ако сложа ключови думи на инглиш в сайта си, а той е на български adsense-а какви реклами ще ми показва.

Ми адсенс май показваше реклами според съдържанието, а не според ключовите думи, ама не съм сигорен... :roll:
 
какво разбираш под ключови думи?
Ако разбираш meta keywords не си губи времето, google не ги ебава за нищо. Доколкото съм забелязал за adsense най-важно е url-то и съдържанието.

Един съвет, пиши си съдържание което посетители да харесват и ако има добри рекламодатели в твоята ниша, ще имаш много кликове. За момента не е приложимо за БГ сайтове (по мойте наблудения)... някак си не ми се вижда много таргетирана реклама на погребална агенция в сайта за забавления и теенове, ама бъдещето е пред нас :)
 
Ако не греша google adsence не се определя от съдържанието на сайта, а от language настройките които праща самия браузър към google. Не съм 100% сигура, ама в международен сайт един път видях реклама на нашенска бира и то на български.. и за това съм останал с това впечатление.

А както Мастера каза .. meta таговете не важат за google bot-овете.
 
metala каза:
Ако не греша google adsence не се определя от съдържанието на сайта, а от language настройките които праща самия браузър към google. Не съм 100% сигура, ама в международен сайт един път видях реклама на нашенска бира и то на български.. и за това съм останал с това впечатление.

Бъркаш, adsense си има собствени ботове, може да видиш във faq-то на google adsense
 
MacTeP каза:
какво разбираш под ключови думи?
Ако разбираш meta keywords не си губи времето, google не ги ебава за нищо. Доколкото съм забелязал за adsense най-важно е url-то и съдържанието.

Един съвет, пиши си съдържание което посетители да харесват и ако има добри рекламодатели в твоята ниша, ще имаш много кликове. За момента не е приложимо за БГ сайтове (по мойте наблудения)... някак си не ми се вижда много таргетирана реклама на погребална агенция в сайта за забавления и теенове, ама бъдещето е пред нас :)
На мен сайта ми предлага други услуги. Предлага хост на форуми. И се чудех, ако задам на всички форуми някакви ключови думи от рода на форекс и други като например за някъкви туристически услуги, дали ще ми показва реклами свързани с тези неща.
 
един пич твърдеше че като добавил адон домеин на съсществуващ саит с адсенс и го отворил адсенса сайта се бил променил според киурдите в името на новия домеин
 
memorex каза:
На мен сайта ми предлага други услуги. Предлага хост на форуми. И се чудех, ако задам на всички форуми някакви ключови думи от рода на форекс и други като например за някъкви туристически услуги, дали ще ми показва реклами свързани с тези неща.

Далаверата не е да сложиш скъпи реклами... далаверата е някой да клика на тях :) имайки реклами които посетителите ти не са им интересни няма да кликат... шанса да кликат е ако примерно ти ги караш... в което пак няма далавера, защото рекламодателите като видят че трафика от твоя сайт е нетаргетиран и ще дадът да не им се показват рекламите при теб.
 
това с езика е така ,защото АДуордс е зададен и по региони и като те виждат ,че си от България и ти слагат реклами за България .А иначе няколко думи на английски няма да насочат бота да слага скъпи английски и американски реклами .Ако беше така всеки щеше да има 10 от най-скъпите думи и рекламите му щяха да са по долар . И според мен няма смисъл да се водиш по адсенс за ключовите думи . Избирай си такива които са свързани със съдържанието ти .
 
finty каза:
А сега един тъп въпрос - -как да си сложа keywords в блогер?

Ами според сеомоз курдите са наи маловажният фактор за сеото и търсачките не ги взимат на предвид така че дори и да не добавиш ... трябва да захапе думите от таитъла
 

Горе