Ако сте любопитни да видите как изглежда домейн портфолио за над 10 милиона долара

dnc

Well-Known Member
Домейн портфолио за милиони $$$ на аукцион през януари 2019. Предполагам, че повечето от вас знаят за NamesCon, най-голямата домейн конференция в света, която се провежда по традиция всяка година в Лас Вегас.

Днес ми попадна интересно интервю с Brent Oxley и неговото домейни портфолио. Brent Oxley е бившият собственик на HostGator, компанията която той продаде през 2012 за 225 милиона долара.

Както и да е, няма да се впускам в подробости за HostGator, по-интересно е мнението на Брент за инвестирането в домейни, както и неговото лично портфолио.

След продажбата на компанията си той инвестира в супер премиум .СОМ домейни, като за голяма част от тях е имал идея да бъдат развити. Домейн Портфолиото му не е голямо, но за сметка на това е заложил на качестворто. Към момента то наброява 104 .СОМ домейна, като не малка част ще бъдат предложени на аукцион следващия месец в ЛасВегас, където ще се проведе NamesCon.

Може да видите домейните тук https://bit.ly/2GIRhRu
 
''Скромно'' портфолио. Предполагам ги е купил с еднодоларовите промоции от последния блекфрайдей:)
 
Има добри домейни, но твърде много си е повярвал според мен.
Дори и да има продажба ще е фиктивна за да "раздвижи" нещата и баламатите да развържат кесиите.
 
Има добри домейни, но твърде много си е повярвал според мен.
Дори и да има продажба ще е фиктивна за да "раздвижи" нещата и баламатите да развържат кесиите.

На namescon обикновенно им режат главите, историята познава случай когато доста домейн са купени на безбожни цени и после не могат да докарат и 50% след година или две като решът да ги продават
 
На namescon обикновенно им режат главите, историята познава случай когато доста домейн са купени на безбожни цени и после не могат да докарат и 50% след година или две като решът да ги продават
НЯкой купува домейн от това събитие с цел препродажба?!
 
BTW интересно е на какви цени ги е купил през 2012 (ако съм разбрал правилно историята).

Ако са обявени някъде мога да проверя и ще пиша, но ако са прайвът селс, шанса е много малък да разберем
 

Горе