Ако сте мин.пресидател?

dalasweb

Well-Known Member
Всички псуваме наляво и надясно партии движения ,коалиции ,депутати и министри ,но се замислете Какво бихте направили, ако вашата партия спечели и Вие сте министър пресидател на страната - Какво ще направите за хората за страната си и дали ще можете или ще я окрадете,макър преди това да сте били против такъв вид управление?Може пък следващите министри да са от тук ,кой знае:) А сега да ги видиме мин пресидателчетата!

пс.Мислим че Бойко пак ще спечели- защото народът го Обича и върши работа !
 
От: Ако сте мин.пресидател?

Всички псуваме наляво и надясно партии движения ,коалиции ,депутати и министри ,но се замислете Какво бихте направили, ако вашата партия спечели и Вие сте министър пресидател на страната - Какво ще направите за хората за страната си и дали ще можете или ще я окрадете,макър преди това да сте били против такъв вид управление?Може пък следващите министри да са от тук ,кой знае:) А сега да ги видиме мин пресидателчетата!

пс.Мислим че Бойко пак ще спечели- защото народът го Обича и върши работа !

Ще наложа вето на темите в форума. :lol:
 
От: Ако сте мин.пресидател?

бе, той министър председателя не е шеф на парламентарна група, нито депутат, но:

1. Диференцирана ставка за ДДС - 10 % храни, 7 % лекарства, животоспасяващите - без ДДС, 23-25 процента на акцизните стоки!
2. социално подпомагане за майчинство - до трето дете, включително.
3. Отстъпка от данъчното облагане на семейство с до три деца, както следва - самотен родител с едно дете - 2% отстъпка от налозите, семейство с едно дете - единия от двамата ползва отстъпката, обаче задължително единия трябва да работи.;второ дете - още 2%, за трето - още 2 :)
4. социално подпомагане - до 5 пъти за не-повече от 6 месеца, като право на социални помощи имат само лица, завършили минимум основно образование, задължителна професионална квалификация при подаване на трето искане за социално подпомагане - курс - фризьори, готвачи, етц.

... сигурно има и още, но това за сега! :)))
 
От: Ако сте мин.пресидател?

аз съм го мислил ще направа кръчмите безплатни на ол инклузив и ще има данък не е ли яко я помислете
плащаш по 100 лева на месец примерно и сички кръчми обикаляш безплатно колкото решиш
 
От: Ако сте мин.пресидател?

хахахаха пич кефиш ме, ще ти дам репутация за кръчмите и ол-инклузива
хахахахааааааааааааа

а иначе ще давам на всеки неграмотен като автора на темата поне по 1 час обществено полезен труд за всяка правописна грешка
 
От: Ако сте мин.пресидател?

Ем то има какво да се прави, ама няма желание от сегашното правителство, че ги е страх да не ги изритат на следващите избори:

1. Свиване на държавната администрация с над 50%
2. Съкръщение на 2/3 от полицаите, прокурори и тн, и без това работа не вършат, поне да не тежат на бюджета
3. Никакви помощи за над 2 деца /роди ли ти се 3-то дете, ти се отнемат всички права/
4. Електронно правителство
5. Строеж на поне 10 нови затвора, че сегашните са препълнени и това дава предпоставка да пускат престъпниците / Гербаджиите трябваше да почнат строежите от там/
и тн и тн

има много работа да се свърши в тая държава
 
От: Ако сте мин.пресидател?

3. Никакви помощи за над 2 деца /роди ли ти се 3-то дете, ти се отнемат всички права/

Това ми се вижда доста прекалено, имайки предвид каква застаряваща нация сме. По-скоро привилегиите и помощите нека си останат, но само и единствено ако родителите докажат възможност и желание да отглеждат децата си в нормални условия - било с бележки за доходи или нещо подобно. Все трябва да има нещо по-умно, което да се измисли, отколкото Имаш ли деца, дай да ти спрем всички права. Все пак не сме Китай, които се чудят как да си ограничат бума на раждаемостта и поради това налагат имуществени санкции.
А относно това, което ще направя ако съм министър-председател...определено първото, което ще направя е да подбера качествен екип от хора, които разбират от това, за което са назначени, а не да го събирам по кръстовищата, защото никой човек не може и не трябва да разбира от всичко. Оттам нататък решенията поне си сигурен, че ще бъдат най-логичните и правилни за момента. А след десет години дали пак ще изглеждат правилни, един Господ знае.
 
От: Ако сте мин.пресидател?

Ем то има какво да се прави, ама няма желание от сегашното правителство, че ги е страх да не ги изритат на следващите избори:

1. Свиване на държавната администрация с над 50%
2. Съкръщение на 2/3 от полицаите, прокурори и тн, и без това работа не вършат, поне да не тежат на бюджета
3. Никакви помощи за над 2 деца /роди ли ти се 3-то дете, ти се отнемат всички права/
4. Електронно правителство
5. Строеж на поне 10 нови затвора, че сегашните са препълнени и това дава предпоставка да пускат престъпниците / Гербаджиите трябваше да почнат строежите от там/
и тн и тн

има много работа да се свърши в тая държава
+1

Добавям

1. Спиране на субсидиите - тези пари се трансфериат в суверенни фондове за проучване и развитие в продукция с висока добавена стойност.
2. Чистка на всички комисии. Създаване на нови антимоноплни комисии, КЗП, КЗК, КФН и т.н
3. Чудовищна съдебна реформа
4. Тежки присъди на посегателство над частна собственост. Легализиране на огнестрелните оръжия за пазацена на дома.
5. Наливане на милиарди в образователната система.
6. Премахване на плосък данък, с прогресивен данък. Сваляне на ДДС и дифернциирано за различни стоки особенно от 1ва необходимост. Минимален праг на облагане на данъците.
7. Чистка на неефективността като цяло и трансфериане на ресурсите към ефективни сектори/индустрии.
8. Да не забравя ако децата не ходят на училище спиране на всякакви помощи.
9. За получаване на държавните помощи и трансфери - изискане за адресна регистрация
10. Силно стимулиране на раждаемостта на българите - стимули ще получват всички родители които са дейни продуктивни и т.н допринасят за развитието на икономиката.
11. Създаване на програми за развитие на самочувствие на българите - ново възраждане, намалява не стрес нивата и песимизма.

Едит да не забравя - скъсване с валутния борд. Че голяма част от точките, трудно ще станат
 
От: Ако сте мин.пресидател?

dalasweb вземи се скрии някъде. Бойко правил нещо. Заради такива като теб сме толкова зле!
Как може да говориш такива глупости че Бойко правил нещо.
Какво направи за 3 години.
Ааа вярно :
- дигнаха тока,парното,водата,всички хранителни стоки,
спряха субсидиите,увеличиха данъците и глобите и какво ли
още не народа да е зле. Е само забравиха да дигнат заплатите
и пенсиите, обаче дет се вика тва хич не е важно явно. Важното
е че излиза и че казва че сме били стабилни. Прочети малко
истината за България в момента.
Не мога да повярвам че чужденците виждат по-добре от
българите какво се случва в тази страна, а ние сякаш сме
слепи. Аз нямам никакви предпочитания към нито една партия,
но мисля че по-зле не сме били.
 
От: Ако сте мин.пресидател?

:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:
 
От: Ако сте мин.пресидател?

dalasweb вземи се скрии някъде. Бойко правил нещо. Заради такива като теб сме толкова зле!
Как може да говориш такива глупости че Бойко правил нещо.
Какво направи за 3 години.
Ааа вярно :
- дигнаха тока,парното,водата,всички хранителни стоки,
спряха субсидиите,увеличиха данъците и глобите и какво ли
още не народа да е зле. Е само забравиха да дигнат заплатите
и пенсиите, обаче дет се вика тва хич не е важно явно. Важното
е че излиза и че казва че сме били стабилни. Прочети малко
истината за България в момента.
Не мога да повярвам че чужденците виждат по-добре от
българите какво се случва в тази страна, а ние сякаш сме
слепи. Аз нямам никакви предпочитания към нито една партия,
но мисля че по-зле не сме били.

Май доста ви промиват. И какъв линк даваш от жълт сайт, никъде не намерих това което пише в някой английски ежеднвник.

Викаш през 96-7 в България сме си били супер :D или началото на 90-те
 
От: От: Ако сте мин.пресидател?

Звучи като добър план. Аз от кога говоря да си правим партия и да влизаме, че ако не ние няма кой друг :D :D

Наистина ми харесват вижданията ти :) Въпроса е до колко такива идеи са осъществими в съвременната българска политическа реалност :)

+1

Добавям

1. Спиране на субсидиите - тези пари се трансфериат в суверенни фондове за проучване и развитие в продукция с висока добавена стойност.
2. Чистка на всички комисии. Създаване на нови антимоноплни комисии, КЗП, КЗК, КФН и т.н
3. Чудовищна съдебна реформа
4. Тежки присъди на посегателство над частна собственост. Легализиране на огнестрелните оръжия за пазацена на дома.
5. Наливане на милиарди в образователната система.
6. Премахване на плосък данък, с прогресивен данък. Сваляне на ДДС и дифернциирано за различни стоки особенно от 1ва необходимост. Минимален праг на облагане на данъците.
7. Чистка на неефективността като цяло и трансфериане на ресурсите към ефективни сектори/индустрии.
8. Да не забравя ако децата не ходят на училище спиране на всякакви помощи.
9. За получаване на държавните помощи и трансфери - изискане за адресна регистрация
10. Силно стимулиране на раждаемостта на българите - стимули ще получват всички родители които са дейни продуктивни и т.н допринасят за развитието на икономиката.
11. Създаване на програми за развитие на самочувствие на българите - ново възраждане, намалява не стрес нивата и песимизма.

Едит да не забравя - скъсване с валутния борд. Че голяма част от точките, трудно ще станат
 
От: От: Ако сте мин.пресидател?

Звучи като добър план. Аз от кога говоря да си правим партия и да влизаме, че ако не ние няма кой друг :D :D

Наистина ми харесват вижданията ти :) Въпроса е до колко такива идеи са осъществими в съвременната българска политическа реалност :)


При концентрирана власт в ръцете мога и ти гарантирам за по-малко от месец ще има видими резултати.

по т.1 ми трябва един подпис и толкова със субсидиите
по т.2 същото
по т.3 за седмица две до месец ще са нужни
по т.4 това ще е следствие на т. 3
по т.5 това ще е следствие на 1 и 2
по т.6 трябва ми няколко подписа
по т.7 създаване на някоя комисия да следи всичко така че пак един подпис
по т.8 минава на закон за по малко от ден и подпис
по т.9 същото като 8
по т.10 ще ми отнеме малко повече време все пак бебета стават за 9 месеца :D
по т.11 еднв две комсии и закон + подпис

по линия на борда - около 1 седмица след реформата в съда
 
От: Ако сте мин.пресидател?

Като цяло залагам на съда и комисиите - дори само те да се оправят всичко ще дръпне с много. Дори мисля след това си взема 47 месечен отпуск щото няма какво да правя :D
 
От: От: Ако сте мин.пресидател?

При концентрирана власт в ръцете мога и ти гарантирам за по-малко от месец ще има видими резултати.

по т.1 ми трябва един подпис и толкова със субсидиите
по т.2 същото
по т.3 за седмица две до месец ще са нужни
по т.4 това ще е следствие на т. 3
по т.5 това ще е следствие на 1 и 2
по т.6 трябва ми няколко подписа
по т.7 създаване на някоя комисия да следи всичко така че пак един подпис
по т.8 минава на закон за по малко от ден и подпис
по т.9 същото като 8
по т.10 ще ми отнеме малко повече време все пак бебета стават за 9 месеца :D
по т.11 еднв две комсии и закон + подпис

по линия на борда - около 1 седмица след реформата в съда

Всичко много добре звучи, но мислиш ли, че някой ще те остави да го направиш всичко това. Кой ще си даде толкова лесно лапаницата
 
От: От: Ако сте мин.пресидател?

Всичко много добре звучи, но мислиш ли, че някой ще те остави да го направиш всичко това. Кой ще си даде толкова лесно лапаницата

E това е въпроса, но при равни други условия това ще направя именно. Другия вариант е да имам голям гръб, и неговите интерси да се защитават успоредно с на народа, иначе не става
 
От: Ако сте мин.пресидател?

Проучете за партия колко подписа трябват и да вземем да регистрираме една и догодина да се явим на избори
 
От: Ако сте мин.пресидател?

dalasweb вземи се скрии някъде. Бойко правил нещо. Заради такива като теб сме толкова зле!
Как може да говориш такива глупости че Бойко правил нещо.
Какво направи за 3 години.
Ааа вярно :
- дигнаха тока,парното,водата,всички хранителни стоки,
спряха субсидиите,увеличиха данъците и глобите и какво ли
още не народа да е зле. Е само забравиха да дигнат заплатите
и пенсиите, обаче дет се вика тва хич не е важно явно. Важното
е че излиза и че казва че сме били стабилни. Прочети малко
истината за България в момента.
Не мога да повярвам че чужденците виждат по-добре от
българите какво се случва в тази страна, а ние сякаш сме
слепи. Аз нямам никакви предпочитания към нито една партия,
но мисля че по-зле не сме били.

Явно си доста малък или прекалено голямс с диоптри и не виждаш какво е направил БОйко в България!
Другите крадяха но и той да краде,но и прави!
Когато всичко се крадеше и се вдигаха заплатите какво става нали някой трябва да спре тази прогресия и да стегнем коланите!В нашия край направиха един проект за 107 милиона предишното правителство и окрадоха европейските пари
НИКОМУ НЕНУЖЕН ПРОЕКТ.при такива суми лесно се краде ,а не при малките търгове!
Замисли се колко проекта и пари бяха замразени от евтропата и като доойде боко всичко .....

Мислете като БОЙКО тои ще е новия ТОДОР ЖИВКОВ
близо до масите
не му трябва дае високопарен в думите си!
БОЙКО на следващите си ти пак със сигурност ПОДКРЕПЯМЕТЕ
само махни тези цигани без образование не можеш да гласуваш!

ps.Имам познат почти 20 години живее в Дания - и там се краде вика но на голямо равнище, на кого кой търг да дадат и т.н и народа го боли онази работа ,защото си е добре и с най-голяма заплата в Европа
 
От: Ако сте мин.пресидател?

Проучете за партия колко подписа трябват и да вземем да регистрираме една и догодина да се явим на избори

Партия на интернет предприемачите ли ще се казваме? :)
 
От: От: Ако сте мин.пресидател?

Всичко много добре звучи, но мислиш ли, че някой ще те остави да го направиш всичко това. Кой ще си даде толкова лесно лапаницата


Да тук си прав за лапаницата.Но се върни назад в историята всички ,които са се надигали против неправдата и разпределението на благата са били от тези лапащите и ще стане България ВЕЛИКА както винаги си е била !
Не може България да бъде 3та в европа до 1940 икономически ,а сега да е:(
 

Горе