Ако сте мин.пресидател?

От: Ако сте мин.пресидател?

Проучете за партия колко подписа трябват и да вземем да регистрираме една и догодина да се явим на избори

Епа язе съм съгласен партия предприемач. Само кой ще сложим начело? Никса, предполагам няма да е щото е много краен. :lol: Даласа предлагам. :D

Па и вижте как хубаво звучи: Предприемач спечели изборите за управлението на България 2013 година. На чело а пратията е техния лидер dalasweb!
 
От: Ако сте мин.пресидател?

dalasweb на 22 съм и не мисля че съм толкова малък че да не виждам какво става.
Роден съм и съм живял в Пловдив преди да запиша и да уча в София вече 3-та година.
Незнам ти от кой град си, но аз живея в двата най-големи града в България.
Родителите ми се занимават с частен бизнес, както и аз в момента, но имаме и
десетки познати, които се занимават с частен бизнес и на всички коментара за
правителството е един : "По зле никога не сме били". Спряни субсидии, вдигане
на сметки и никакъв изглед за подобряване на положението. Е извинявай много,
но ти явно си някакъв младок, нямаш познати, които се занимават с бизнес,
родителите ти работят в държавния сектор(който в момента е надалавера,
защото нищо не правиш а взимаш добра заплата) и всичко е розово, но
не забравяй че и Гърците така тръгнаха с високи заплати в държавния сектор.
Относно поста за новинарския сайт. Това интервю е било излъчено и по CNN
и по няколко български телевизи(включително БТВ), но Герб както винаги си
плащат за да се мълчи. Вярно е че правят пътища, но всичко спира дотук.
Кой мислиш че прави тези пътища(малко помощ : фирмите на бат Бойко).
Вземи се стегни и ни виш заплатите, защото скоро ще започнем да ядем
асфалт.
 
От: Ако сте мин.пресидател?

Вземи се стегни и ни виш заплатите, защото скоро ще започнем да ядем
асфалт.

Ами така ще е като не послушахме човека да одим на село си съдим картофи и да гледаме добитък. :beer:
 
От: Ако сте мин.пресидател?

dalasweb на 22 съм и не мисля че съм толкова малък че да не виждам какво става.
Роден съм и съм живял в Пловдив преди да запиша и да уча в София вече 3-та година.
Незнам ти от кой град си, но аз живея в двата най-големи града в България.
Родителите ми се занимават с частен бизнес, както и аз в момента, но имаме и
десетки познати, които се занимават с частен бизнес и на всички коментара за
правителството е един : "По зле никога не сме били". Спряни субсидии, вдигане
на сметки и никакъв изглед за подобряване на положението. Е извинявай много,
но ти явно си някакъв младок, нямаш познати, които се занимават с бизнес,
родителите ти работят в държавния сектор(който в момента е надалавера,
защото нищо не правиш а взимаш добра заплата) и всичко е розово, но
не забравяй че и Гърците така тръгнаха с високи заплати в държавния сектор.
Относно поста за новинарския сайт. Това интервю е било излъчено и по CNN
и по няколко български телевизи(включително БТВ), но Герб както винаги си
плащат за да се мълчи. Вярно е че правят пътища, но всичко спира дотук.
Кой мислиш че прави тези пътища(малко помощ : фирмите на бат Бойко).
Вземи се стегни и ни виш заплатите, защото скоро ще започнем да ядем
асфалт.

Кво учиш в тази софия, ако ми кажеш нещо икономическо ще падна?

Бизнеса изначално не трябва се субсидира, защото води до изкрвяване на пазара.
Второ производствените фактори поскъпват не защото бойко е казал така а заради едно друго нещо наречено световен пазар/борса.
Викаш ревеш за доходи, ами нали сте предприемачи вдигнете доходите на служители ви. Нима мислиш още сме соц и държавата трябва регулира всичко :D.

Дай линк за това което говориш, че това са пълни глупости.

А и питай вашите и приятели и познатите през 96-7 година как им е бил бизнеса като 1/3 от банковата система се затри масови фалити по всички линии от икономическите дейности, безработици до тава, девалвация на лева, хипер инфалция затриване на богатството на населението и накрая една деноминация, глад и мизерия :)

Имам много познати и приятели, които имат успешни бизнеси - ама знаеш ли никой от тях не е на държавна субсидия :D В момента има огромни възможности за правена на бизнес в БГ, но то не е само до искане а и до уменията. Затова и не се дават субсидии, защото водят до заслепяване на уменията и притъпяване на предисторическата дейност.

Ти в условия на световна криза и рецесия в ЕС - южната ти съседка в депресия, северната в рецесия, западните в рецесия ние в стагнация, центъра в стагнация искаш ние тука сме цветя и рози :)
 
От: Ако сте мин.пресидател?

Партия на интернет предприемачите ли ще се казваме? :)

Партия на Интернет Маркетинг Предприемачите - съкратено ПИМП
[video=youtube;UDApZhXTpH8]http://www.youtube.com/watch?v=UDApZhXTpH8[/video]
 
От: Ако сте мин.пресидател?

1. Реформи в съдебната система, което включва:
- Разширяване на ЗОДОВ до описаното в Конституцията и вменяване на задължения на държавата да си търси парите от причинилите на щетите.
- Премахване на текстове, които лишават хората от достъп до съд или водят до налагане на наказание без съд.
- По-сериозен контрол в досъдебна фаза от страна на всички участници (това включва признаване за страни по делото на всички имащи някакъв интерес от крайния резултат), а не както е сега прокуратурата да си прави каквото иска (в повечето случаи си клати краката). Под "по-сериозен контрол" имам предвид започването на производство или удължаването на сроковете да се разглежда от съд с право на глас на всеки участник в това производство (включително и тези с наложени ограничения на права по някаква причина без значение дали са обвиняеми). Така няма да може прокуратурата да се изпозлва за злоупотреби с тормоз с вечни дела. Също така трябва да се позволи на частните обвинители да внасят обвинение паралелно с прокуратурата и ако прокуратурата се мота и съдът прецени, че частните обвинители са събрали достатъчно за дело, а прокуратурата се мота неоснователно, въпреки некадърността на прокурора, да се дава ход на делото. Така ще се задвижва по-бързо процедурата и ще се намали вариантът прокурори да получават подкупи за да мотаят делата до изтичане на давност, тъй като пострадалите (частните обвинтели) ще имат право да обвиняват и без прокуратурата.
- Преките нареждания от по-високопоставен прокурор да могат да се обжалват от по-нископоставения в съд. Така тези по върхушката няма да се чувстват недосегаеми (включително и главните прокурори).
- Добавяне на срокове там където липсват в законите, за да не може да се злоупотребява с мотаене.
- Подобряване на защитните механизми за в случай на злоупотреба във връзка с изземванията на собственост и запорирането на сметки. За целта трябва да се посочат по-точни изисквания за представяне на нужна информация преди да се издадат тези разрешения/нареждания. Естествено, и двете трябва да подлежат на обжалване като защита при случай на грешка или злонамереност (първото в момента не подлежи на обжалване; за второто не съм сигурен)
- Отваряне на български съд по правата на човека (с малък състав съдии) за да не се излагаме в чужбина с такива дела.

2. Данъчни корекции
- Намаляване на ДДС върху храни и жизненоважните продукти.
- Премахване на ДДС върху лекарствата, тъй като от тях зависят много животи.
- Премахване на акцизите върху горивата. Все пак те формират голяма част от цените на повечето стоки. Европата да си се оправя с нейната криза и тъпи изисквания за акциз над горивата.

3. Образование
Разделяне на образователната система на преподаваща и изпитваща. Родителите трябва да имат право сами да избират формата на обучение (преподаващата част), а изпитващата част ще дава оценките за постигнатото. Така ще се премахне варианта даскалът сам да си пише оценка и с това учениците да затъпяват. Посещение на обучение (преподаващата част) по четене и смятане (т.е. основното в образованието) трябва да е задължително.

4. Енергетика
- Точно фиксирани (много по-ниски от сегашните) цени за пернос на ток и отчитане. Тези пари така или иначе трябва да се дават за извършване на тази дейност без значение дали е в частни или държавни ръце. Само дето в случая с точното фиксиране на цените ще се премахнат ненормално големите печалби на ЕРП-тата. Ако не ги кефят нискте проценти печалба, да си ходят. Тук не можем да говорим за свободен пазар и пазарна икономика, тъй като енергетиката ни е монополен бизнес. Ето защо смятам, че точно фиксираните цени са правилни.
- Научни разработки в насока изследвне на възможностите за акумулиране на по-големи количества енергия в големи акумулаторни батерии или сходни технологии (временно превръщане на електрическата енергия в химическа с цел по-късно използване). Таман да се даде повечко работа на тези от БАН. Може би повечето от вас не знаят, че нито производството, нито използването на тока е равномерно, което означава големи загуби поради несинхрон (производство на повече от нужното). С такива големи акумулаторни батерии дори би се повишила ползата (и понижила цената) на произведения ток във фотоволтаичните централи, които нощес няма как да произвеждат ток.
- Отваряне и разработване на урановите мини, които по мои данни са почти 40 (т.е. имаме немалки уранови залежи), повечето от които са недоразследвани. Тук не говорим за създаване на вредна за хората промишленост, а за използване само на напълно безопасни методи. Това включва и отваряне на заводите за обогатяване на урана. Изходната суровина не е достатъчно годна за АЕЦ, така че с лавиране/дипломация с Русия и Франция (в бъдеще може и с Иран) можем да си уредим дообогатяването, тъй като България не разполага със собствена ядрена програма. Наличието на уранодобив би понижило сериозно сметките ни за ток добит чрез АЕЦ. Чрез бартерни сделки (обогатена уранова руда за технологии) можем дори да успеем да построим АЕЦ Белене. Ако нямаме пари и никакви по-специални договорки, в никакъв случай не трябва да се занимаваме със строжа на АЕЦ Белене. Частни капитали/интереси в ядрената ни енергетика не трябва да се допускат.
- Разработки в изследване на отпадъчния материал от АЕЦ и колко от него и по каква технология може да се преработи до Плутоний-238. Този материал не става за атомни бомби, но е ценен ресурс за космическите програми, който можем да предлагаме като наш принос в чуждите космически програми (като нямаме пари за своя, да се пъчим в чуждите).
- Дипломатични отношения с Иран и Турция с идеята от Иран през Турция да се сдобиваме с петрол и природен газ като алтернативен източник. Това изключва подкрепа за САЩ във военните им намерения спрямо Иран.

5. Интелектуалния труд и патентите
- Незапочване на броенето на срокове от след смъртта и поставяне на разумни срокове (т.е. трябва да се отървем от TRIPS), през които даден творец може да си избие вложеното, т.е. 5-10 години считано от дата на създаване.
- Незащита на монополни права във фармацевтичния бизнес, т.е. даване на шанс за алтернативи.
- Непризнаване на права (включително патенти) ако правоносителят отказва да ги упражнява на територията на България в нужното количество. Идеята тук е да се премахне вариантът за притежаване на права с цел забрана за използване. Целта на каквито и да е такива права е с цел творците да получават полагащото им се възнаграждение за труда, а не хората да нямат достъп до трудът им. Не можеш да загубиш от нещо, което не продаваш.

6. IT
- Изтрелване на български геостационарен спътник вероятно от космодрума в Куру, Френска Гвияна или набор от спътници в ниска околоземна орбита, които могат да бъдат изтреляни и от космодрумите в Байконур, Казахстан (реално руска територия под наем) и Плисецк, Русия. С такъв спътник най-евтино ще се достигнат по-забутаните райони (най-често в планините) и ще се увеличи използването на интернет от до 100% от българското население. Доколкото ми е известно и в момента се мисли нещо по този въпрос.
- Стандартизация и използване само на отворени файлови формати от българските институции.
- Спиране на тайното източване на държавата в полза на Microsoft. Вместо това ще се правят обществени поръчки без в тях да се изисква софтуерът да е само на Microsoft. Така ще се насочим към безплатният и/или по-евтин софтуер и ще се налеят повечко пари в български софтуерни фирми (това води и до отваряне на нови работни места, естествено).

7. Космос и въздухоплаване
- Това е бъдещето на хората. Тук не говорим само за открития за теоретичната наука, но и за добиване на полезни ресурси (вече има идеи за добиване на Хелий-3 от Луната, който би бил полезен за добиване на електричество чрез ядрен синтез без остатъчна радиация) и увеличаване на територии (космически станции и колонизиране на планети). Ние не сме богата държава, но можем да участваме по-активно в чужди космически програми. Все пак космическата храна е българско изобретение (който не знае, вече да го знае). Преди няколко години български ученици спечелиха награда на НАСА за проект за самоподдържаща се космическа станция, т.е. такава, на която не и е нужно да и доставят храна и други ресурси. Защо да не се помисли нещо на въпроса?
- Преди години имаше изследвания на НАСА в насока предаване на електричество от космоса по микровълни. Чрез такава технология могат да се изтрелят спътници добиващи електричество от слънчевата енергия (там излъчването е в пъти по-силно).
- Има идеи за вдигане на малки апарати с балонни конструкции на височина (30-40 км) и от там където е по-рядка атмосферата с ракетни двигатели да се извеждат спътници в орбита. Предимството на този метод е голямата икономия на гориво, т.е. по-евтино е. Евтиността е важен фактор за малка държава като нашата.
- Възстановяване на употребата на дирижабли за пренос на пътници и товар (евтино и бързо е). По неизвестни за мен причини този вид транспорт е преустановен малко след пускането му. Една катастрофа на дирижабъл (Хинденбург) го намирам за несериозно основание за спирането на този вид транспорт. Самолети често падат.

8. Селско стопанство
Трябва да се вземат сериозни мерки за довеждането до обработваемост на многото пустеещи земи. България ако не друго, то има плодородна територия. Трябва да се възползваме от плодородната си територия и да произвеждаме големи колчества качествена храна и то не само за вътрешния пазар, а и за износ (т.е. да не се оказва, че внасяме зеленчуци и месо от някъде другаде).

9. Бизнес
- Опростяване на бюрокрацията с цел по-лесно човек и фирма да си плаща данъците.
- Насърчаване на дребния и средния бизнес и притискане на едрия, за да няма монопол.


Сега остава и да решите да гласувате за мен. :)
 
От: Ако сте мин.пресидател?

dalasweb на 22 съм и не мисля че съм толкова малък че да не виждам какво става.
Роден съм и съм живял в Пловдив преди да запиша и да уча в София вече 3-та година.
Незнам ти от кой град си, но аз живея в двата най-големи града в България.
Родителите ми се занимават с частен бизнес, както и аз в момента, но имаме и
десетки познати, които се занимават с частен бизнес и на всички коментара за
правителството е един : "По зле никога не сме били". Спряни субсидии, вдигане
на сметки и никакъв изглед за подобряване на положението. Е извинявай много,
но ти явно си някакъв младок, нямаш познати, които се занимават с бизнес,
родителите ти работят в държавния сектор(който в момента е надалавера,
защото нищо не правиш а взимаш добра заплата) и всичко е розово, но
не забравяй че и Гърците така тръгнаха с високи заплати в държавния сектор.
Относно поста за новинарския сайт. Това интервю е било излъчено и по CNN
и по няколко български телевизи(включително БТВ), но Герб както винаги си
плащат за да се мълчи. Вярно е че правят пътища, но всичко спира дотук.
Кой мислиш че прави тези пътища(малко помощ : фирмите на бат Бойко).
Вземи се стегни и ни виш заплатите, защото скоро ще започнем да ядем
асфалт.

Ето виждаш ли малък си!
Аз живях по време на соца и знам какво беше!
Думата частник звучеше гадно и капителистически,а сега да си частник е нормално нооооооооо трябва и акъл
Давам ти пример - в едно далечно минало работих като магазинер и естествено оставаше непродадена стока.
Представяш ли си миехме саламите шунковите със оцет всяка сутрин за да не миришат и ги изпродадохме всичките,ето това е частник - да не загуби нищо.А за швеция знам днешен хляб утре не се яде и вечерта се дава за без пари
Тук ж България трябва да има поне единминимум ,който да не ти взимат данък примерно 70 хиляди за година
в Англия е 24 000 испания 18000 тук поне да подпомогнат народа и дребния бизнес!
За плодородната и необработваема земя - всичките безработни и цигани ще се впрегнат там и тогаз няма да се внася нищо от чужбина.Дори ще продаваме навънка но без пестициди и т.н
Всички ще имат лични карти,които ще има и чип за здравните осигуровки.
Само с тази карта ще се вижда всичко дори и ако си пръднал...
а и мръднал човек настанен в карлуково веднага ще му се отрази на картата, дори и кой го е приел,тогаз няма да има източвания на пари.Дръпнал си кредит всичко ти се пише в личната карта.
еХ gERMANY завиждам им НАРОД ДИСЦИПЛИНИРАН!
 
От: Ако сте мин.пресидател?

Само за енергетиката - премахване на НЕК и БЕХ, защото те реално пречат на свободното предлагане на енергията. Сега централите продават на НЕК а НЕК продава на всички ЕРП-та, дефакто има пълен монопол върху продажбата на енергия. Нека централите да продавата на ЕРП-тата без други посредници и т.н. дивотии. Изкупуване на високи цени от фотоволтаици само за първите 4-5 години от изграждането им, после на в пъти по-ниски цени. ДКЕВР нека да регулират цените, за да не стигат космически стойности. Инфраструктурата, включително с високволтовите далекопроводи да е в ръцете на ЕРП-тата и при констатирани аварии глоби в десеткратен размер спрямо размера на щетите върху икономиката от аварията без право на обжалване и плащане до 1 месец, заради неподдържан далекопровод, инфраструктура и т.н. (да видим дали няма да имат стимул да поддържат).
 
От: Ако сте мин.пресидател?

нооооооооо трябва и акъл

А за да си преуспяващ, и малко връзки с мафията, оти инак ще ти резнат гразмуля още докато прохождаш. ;)
 
От: Ако сте мин.пресидател?

blackout8 имам чуството че вие се ебавате с мен. Ти колко пари изкарваш ле пич?
Доволен ли си от това, което изкарваш?Питай баба ти и дядо ти колко са им пенсиите
и колко са им се дигнали за последните 3 години. Не говоря за 96-97. Говорим за след хиперинфлацията.
Искали се и малко умения! Але говоря ти за хора, които са в безнеса от 10-15 години
и не са вчерашни ле пич. Преминали са през много правителства и под зле имат предвид
че не изкарват колкото преди. Доколкото до това какво уча в София : няма да кажа,
защото ви отговарям от одеве на тъпите въпросчета а вие си мълчите. Кажете ми вие
със Силвестър Сталоун : На колко години сте? Къде учите? Какво работят родителите ви?
Кажете да видим, защото само питате, а нищо не казвате. Незнам как няма някой в този форум,
който да ме подкрепи. Явно всеки харесва правителството или просто не им се спори
тук с някви деца!
 
От: Ако сте мин.пресидател?

Явно всеки харесва правителството или просто не им се спори
тук с някви деца!

Язе та подкрепям бе баце, на същото мнение съм. ОТ БОКО, НЯКОЛКО ДУШИ С ЛЕВИ НАКЛОННОСТИ И ЦОЦКО не е имало по-голяма мафия на власт.

Що си мислиш, че никой не те подкрепя.
 
От: Ако сте мин.пресидател?

blackout8 имам чуството че вие се ебавате с мен. Ти колко пари изкарваш ле пич?
Доволен ли си от това, което изкарваш?Питай баба ти и дядо ти колко са им пенсиите
и колко са им се дигнали за последните 3 години. Не говоря за 96-97. Говорим за след хиперинфлацията.
Искали се и малко умения! Але говоря ти за хора, които са в безнеса от 10-15 години
и не са вчерашни ле пич. Преминали са през много правителства и под зле имат предвид
че не изкарват колкото преди. Доколкото до това какво уча в София : няма да кажа,
защото ви отговарям от одеве на тъпите въпросчета а вие си мълчите. Кажете ми вие
със Силвестър Сталоун : На колко години сте? Къде учите? Какво работят родителите ви?
Кажете да видим, защото само питате, а нищо не казвате. Незнам как няма някой в този форум,
който да ме подкрепи. Явно всеки харесва правителството или просто не им се спори
тук с някви деца!

Вдигнете ги тези заплати на служители бе, дай закърпете им индивудлани/домакинските бюджети пък знаеш може се върнат и купуват от вас и вие да се чувства добре. Ама на дали ще вдигнете разходите по основното ви перо, но затова чакаш някой други да спонсори като субсидира и плюеш че не бил деен :D. Аз се занимавам с инвестиции не от днес така че съм се нагледал на много реване от страна на бизнеса, и на много успехи на бизнеса. Проблема на ревещите е че силно за задлъжнели, като са прави големи грешки по времето на буума и сега си сърбат попарата. За другите само винят слабото потребление и взимат превантивни мерки. Ти щом си от Пловдив и за субсидии ми говориш значи сте от земеделците - я кажи купихте ли си New Holland техники като ви субсидираха или на Ламборджини минахте за да ви се радват? Щото имам и познати от този сектор и точно там и като им спряха субсидиите не реваха щото бюджета им бе съвършен - за разлика от силно декапиталзираните им колеги - дето парите ги вложиха за най-скъпата техника и по коли, жени и т.н. То да си на хранилката си има + и минуси.

Има редица грешки правителството дори някой непростими, но да се вини само то .... :D A и това потребление целия бизнес очаква да се осъществи от д-вата. Я си промените малко ценовата политика, издигнете на култ маркетинга, оползотворете по най-ефективния начин прозивдоствните фактори, пък да видим няма ли да има нещо. Не можеш ми ревеш и да искаш без да деш, добива който вадим ние от земята и добива, който се вади от Холандия е няколко пъти по малък при равно ниво на субсидиите(дори и там спадат, защото всеки с най-бегли познанания по икономика му е ясно че във времена на кризи, са най-рискови паричните потоци и субсидиите по дефенцияи падат, затова се правят планове 3-5 годишни калкулиращи всички рискове, ама на дали някой прави такова в БГ, да наистина виновни са политиците, щото са дали право на всеки който няма опит бизнес)?

А до Боко, подкрепям те напълно, просто живеем в такива интерсни времена, и такива са условията, както бяха през последните кризи и както ще бъдат в идните кризи.
 
Последно редактирано:
От: Ако сте мин.пресидател?

1. Първото нещо което бих направил е свързано с монополистите.

ще изритам от България: EVN, CEZ, E.ON. (както и други чужди монополисти)
вноса от турция, гърция и китай трябва да се намали драстично - или иначе казано: Българското пред чуждото - според мен само това ще ни оправи... впреки, че още нямам на идея как може да стане (има вариант чрез който е лесно - но не ного удачен, при него може да спрем целия внос но май ще загубим повече) така, че трябва да се мисли за намаляване на вноса - особено в дадени периоди на дадени стоки.

2. за здравето - трябва да се направи спешно някаква реформа и да се стегнат болниците.
Също така трябва да се окаже натиск върху големите фирми за лекарствата и да се накарат да работят на по-малка печалба.

3. за образованието - идеята ми е много проста и мисля, че ще обърне състемата ни на 180 градуса - помощите няма да са обвързани с училището (сега голяма част от децата ходят само заради тях). Заради отсъствия да не се изключва от училище. За всяка година матури. През учебната година да е без оценки. Без минимален брой на учениците в клас и училище.
учебниците - стига бизнес и тук! Или да се направят учебниците безплати от 1до12 клас - или учебниците да се правят от държавата.

Накратко казано:
- всеки си ходи когато си иска на училище
- за всички деца да се дават помощи (без значение дали ходи на училище)
- матури след всяка година - тук ще се покаже кой колко знае, в крайна сметка няма значение дали си ходил през цялата година - по-важното е колко знаеш а кога и как си го научил - не би трябвало да е от значение.
- учебниците - намаляване на цените и безплатни за социално слабите (само за тях - поне в началото) - след година да се връщат.

Това по-горе да е валидно за след 5-ти клас.
Целта трябва да е: връщане на престижа на учителската професия и самочувствието на учителите. дали завършилите училище ще са образовани? - това вече няма да е под въпрос.

4. социална икономика
- да се увеличат помощите за деца - първо и второ - за трето и повече да няма (не се отнася за вече родените или такива през следващите 10 месеца). - тук отново идеята ми е да заложим на качеството а не на количеството.
по-добре две семейства с по 2 деца, от колкото 1 циганско със 6 деца... (при този вариант циганите няма да се множат като уличните кучета)

5. за бизнеса
има страшно много неща които могат да се направят -за по-голямата част от тях са нужни само воля/
Трябва да се започне нещо да се произвежда в България. Иначе няма да се оправим.
Както се казва: където има малък и среден бизнес - там има държава.
В България може да се прави всичко - има специалисти за меко казано всичко (разбира се има и изключения).
дори самолети и други въздухоплавателни средства са ни по силите - държавно дружество, финансова подкрепа, желание и време - това са нужните елементи в схемата и ние да сме някои.

6. Администрацията - трябва да е стегната и да вършат работата си с удоволствие (или поне да показват, че така я вършат! не съм длъжен като отида при тях да ме гледат намусено).
Който не може да се приспособи да работи така - чао - не сте единствените.
Компютърно грамотни всички. По-малко документи и повечето да се попълват на компютър.


А най-запомящото ще е - лесни контакт на хората с нас.
Но не при рязане на лентични или след протест!
Постоянен - по всякакъв начин - телефон, на място, електорнна и офлайн поща, интернет - цял екип само за тази цел.
Приемане на сигнали (и анонимни) по всякакви въпроси и изпращеното им към съответните институции.

В момента чувствам политиците като нещо непостижимо - а те са едни букуци които аз и ти храним, и такива които при воля може да се изритат от там където са се наврели бързо-бързо.
 
Последно редактирано:
От: От: Ако сте мин.пресидател?

dalasweb на 22 съм и не мисля че съм толкова малък че да не виждам какво става.
Роден съм и съм живял в Пловдив преди да запиша и да уча в София вече 3-та година.
Незнам ти от кой град си, но аз живея в двата най-големи града в България.
Родителите ми се занимават с частен бизнес, както и аз в момента, но имаме и
десетки познати, които се занимават с частен бизнес и на всички коментара за
правителството е един : "По зле никога не сме били". Спряни субсидии, вдигане
на сметки и никакъв изглед за подобряване на положението. Е извинявай много,
но ти явно си някакъв младок, нямаш познати, които се занимават с бизнес,
родителите ти работят в държавния сектор(който в момента е надалавера,
защото нищо не правиш а взимаш добра заплата) и всичко е розово, но
не забравяй че и Гърците така тръгнаха с високи заплати в държавния сектор.
Относно поста за новинарския сайт. Това интервю е било излъчено и по CNN
и по няколко български телевизи(включително БТВ), но Герб както винаги си
плащат за да се мълчи.
Вярно е че правят пътища, но всичко спира дотук.
Кой мислиш че прави тези пътища(малко помощ : фирмите на бат Бойко).
Вземи се стегни и ни виш заплатите, защото скоро ще започнем да ядем
асфалт.

Ей тука ме загуби - сайтът е БЪЗИКЛИИКС - всичко в него е художествена измислица. Не че не пишат верни неща. Ама са пожелателни. Чети внимателно, преди да се вкараш в разни филми


1. Реформи в съдебната система, което включва:......
Сега остава и да решите да гласувате за мен. :)

Не са ти лоши идеите, но не са работа на министър-председателя повечето. Предимно са бизнес ориентирани.
 
От: Ако сте мин.пресидател?

Норнат и Унуайз съгласен с вас, ама така хич да не от демократична става социалистическа - всичко от премиера да се решава и той да е от всичкото. За мен една държава трябва да съблюдава и контролира, друго нищо. Не случайно най-големия ръст за всички времена е именно като държавата не е фактор от началото на 19в до края на и началото на 20в САЩ прави най-големия ръст в историята именно защото д-вата не е това което е. А само тогава са били политиките на свободния пазар - от там на сетне всичко се регулира, вкарва в граници, субсидира и т.н и т.н. води до това което сме сега. Константни кризи на всякъде по света.

Просто трябва да има едни чудесни отношения с бизнеса - защото именно функциите на бизнеса - води до вдигане на жизнения стандарт. А иначе петилетките пак ще ги възкрасим, ако всичко ще иде от д-вата.
 
От: Ако сте мин.пресидател?

Не ставате за тая работа. Нито един. Действате конкретно, вместо глобално. Искате наказания, вместо да създавате правила. Харчите пари, а не мислите как да ги правите. Мечтаете за конкретни начинания, а не създавате среда в която те сами да се раждат.
 
От: Ако сте мин.пресидател?

А за да си преуспяващ, и малко връзки с мафията, оти инак ще ти резнат гразмуля още докато прохождаш. ;)

Бъркаш- защо връзки от мафията, трябва да си от самата мафия и няма да търсиш връзки!


@ nortrant Хубав пост имаш реп!

какво означава това You must spread some Reputation around before giving it to nortrant again.
да обиколя кръчмите и да се върна пак така ли?
 
От: От: Ако сте мин.пресидател?

Не са ти лоши идеите, но не са работа на министър-председателя повечето. Предимно са бизнес ориентирани.
Министър председателят е лидер на управляващата партия, която гласува законите (за да управлява една партия трябва да има подкрепа от мнозинството). Гореописанте неща повечето се решават точно със закони, други - с наливане на малко вероятно държавни пари.
 
От: Ако сте мин.пресидател?

Не ставате за тая работа. Нито един. Действате конкретно, вместо глобално. Искате наказания, вместо да създавате правила. Харчите пари, а не мислите как да ги правите. Мечтаете за конкретни начинания, а не създавате среда в която те сами да се раждат.

Не съм съгласен. Сега ще си защитя моите идеии, и защо са правилни.

Като се промени съда, демек стане ефективен стил ала запада(макар че и там е яко манипулативен особено от журито) - та като се промени това веднага води до повишаване на доверието на хората в институциите, защото ще има последствия.
При чистка на администрация - нивата на корупция спада, а и при дейна съдебна система още повече.
При спиране на субсидиите в неефективни сектори и трансферите на капитали в суверенни фондове които стимулират бизнеса да създава, продукция с висока добавена стойност ще помогне неимоверно и да се патентоват тези открития.
И последното при съблюдение и контрол с цел забрана на изкривяване на пазара т.е КЗП, КЗК, КФН действат перфектно - мисля че по креативна среда няма как да създадем. Разбира се аз нямам голям житейски опит, открит съм за нови идеии.

Разбира се всичко останало зависи от бизнеса, затова трябва силно се образова като в Швейцария, Сингапур или Скандинавските страни - за Сингапур редица от нещата които съм писал са мателизирани, не случайно.
Не случайно в Сингапур 5-те макроикономически проблема са намерели решение :) и за топ 3 икономика на глава на населението и там е инкубатор на креативност
 

Горе