Активни Маркетплейс в България

stuklen

Well-Known Member
Освен така известния EMag има ли и други маркетпейсове в България?

п.с. Как е българската дума за "Маркетплейс"? Спорет Гугъл - пазар или пазарище.
 
Да, мислих и за тях, но те са по-скоро сайтове за обяви. Интересно ми е колко "е-пазарища" с кошница има.
Открих още един - Маркет Про, но е доста празен.
 
А броим ли тия фиид агрегаторите, тези които зареждаш продуктите си и бидваш а позиция - шопинг ботове? Защото и такива има. Мои познат с техника продава предимно от там, каза, че е добър канал за продажби. Мисля, че беше pazaruvaj.com.
 
Доста добре позициониран е pazaruvaj.com и много хора минават от там. Но реално покупката се случва в магазина продаващ продукта, а не в pazaruvaj.com
 
Доста добре позициониран е pazaruvaj.com и много хора минават от там. Но реално покупката се случва в магазина продаващ продукта, а не в pazaruvaj.com
А ти искаш да продаваш нещо, искаш да интегрираш marketplace-ове или?
 
Доста добре позициониран е pazaruvaj.com и много хора минават от там. Но реално покупката се случва в магазина продаващ продукта, а не в pazaruvaj.com
Дам така е. В повечето случаи се интегрира продуктов фиид. Иначе за тук са олх, фейсбук, май и базар.бг.
 
Интересно ми е колко има в България. Тип амазон, етци, ебай, емаг
Освен емаг попаднал съм само на 1-2 такива сайтчета, които са бедни от всякаква гледна точка.
Мисля, че българската аудитория има нужда от още един емаг, който да работи на по-ниски комисиони :)
 
pazaruvaj.com не е ли нещо подобно? В смисъл там си е маркетплейс, но за жалост се иска и да имаш сайт, който да комуникира с платформата. Имаше и още един, който е сравнително нов: checkprice.bg , но нещо не успя да запали. Не знам какво се случи с него. ;)
 
pazaruvaj.com не е ли нещо подобно? В смисъл там си е маркетплейс, но за жалост се иска и да имаш сайт, който да комуникира с платформата. Имаше и още един, който е сравнително нов: checkprice.bg , но нещо не успя да запали. Не знам какво се случи с него. ;)
checkprice.bg вече си е на някаква гръцка "Rent a car" фирма.
 
checkprice.bg вече си е на някаква гръцка "Rent a car" фирма.
Да, ясно и те са били временно на пазара. Много искаха да изместят пазарувай, но май си иска не само добра платформа, но и популярност. Иначе бяха добър компейр сайт, обединяващ много търговци, и всичко се случваше с фиидове. ;)
 
Прави се нещо по въпроса: merkato.bg
До колкото знам зад него стоят бивши служители на emag от високо ниво, което води на мисълта, че може да се появи нещо добро. :)
Крайно време е. Хубаво е да има нещо на пазара, което малко да пораздвижи и тази ниша. Малко конкуренция винаги успява да разчупи всичко в посока на потребителя. :) Някаква повече информация има ли по въпроса?
 
Крайно време е. Хубаво е да има нещо на пазара, което малко да пораздвижи и тази ниша. Малко конкуренция винаги успява да разчупи всичко в посока на потребителя. :) Някаква повече информация има ли по въпроса?
Посочил съм грешен домейн, който вече редактирах. Работят по проекта от около година + . Засичал съм техни обяви в джобса, а кратка справка с няколко инструмента показва, че зад проекта е бивш marketplace директор в eMag. Преди месец си обновиха и homepage страницата, което говори, че има някакво движение.
Друг проект, който следя от чисто любопитство е tibuy.bg, продукт на tbi bank, но закъсняха с launch-а, та да видим.
Еконт също работят в тази посока, но изглеждат далеч от целта :)
 
Ebay си е сайт за обяви, за България мисля само Емаг е маркетплейс, не съм попадал на други /или ако съм попадал не ми е правило впечатление/
pazaruvaj си е типичен агрегатор за сравняване на цени, няма нищо общо с маркетплейса
 
pazaruvaj си е типичен агрегатор за сравняване на цени, няма нищо общо с маркетплейса
Да, едно време бяха популярни точно тези агрегатори, водеха ги шопинг ботове. Такива са bizrate.com, 7search.com (едно време), shopzilla.com, shopping.com, overstock.com, Froogle (ако си го спомнят старите кучета). Сигурно има много.

Колкото за маркетплейс, нещо което като emag, и аз не се сещам. Той се приближава по-скоро до Amazon, eBay, Aliexpress и от този клас.
 
Новият сайт за обяви от Еконт - https://popup.bg/
и
(което си е точно такъв тип маркетплейс, с отделни брандове)
 
Новият сайт за обяви от Еконт - https://popup.bg/
и
(което си е точно такъв тип маркетплейс, с отделни брандове)
Ха, сега го чувам него. Не се е шумяло много около него. Дори и в уеба. Техен ли е наистина?
 

Горе