Актуална версия на Joomla

Sky

Well-Known Member
Коя е актуалната версия за Joomla? В сайта им е 3.1 но дали е стабилна версия не знам.
 
От: Актуална версия на Joomla

Joomla! 3.1.5 Stable
 
От: Актуална версия на Joomla

3.1.5 е стабилна, но ти препоръчвам 2.5, за да можеш директно да ъпгрейднеш към 3.5, когато излезе.
 
От: Актуална версия на Joomla

Баси кашата...
как тъй да ползвам 2.5 ? че тя с колко версии е назад?
3.1.5 е стабилна, но ти препоръчвам 2.5, за да можеш директно да ъпгрейднеш към 3.5, когато излезе.
 
От: Актуална версия на Joomla

Сложи си 2.5.14 - не е каша, чети документация. Описани са всички branch-ове и техните minor версии. Дори и хората, които цял живот търкалят Joomla използват 3.1. само за тестове.
 
От: Актуална версия на Joomla

Uphero нали нямаше да ползваш Джумла бре :)
Използвай версии, които са 2.5 или 3.5 нагоре. Отстранени са големи бъгове и са стабилни версии. Всички ползват масово в момента за сайтовете си 2.5-та версия.
 
От: Актуална версия на Joomla

Uphero нали нямаше да ползваш Джумла бре :)
Използвай версии, които са 2.5 или 3.5 нагоре. Отстранени са големи бъгове и са стабилни версии. Всички ползват масово в момента за сайтовете си 2.5-та версия.

Най-масово използваната е 1.5.26 , не го подвеждай, че и без това не знае къде се намира.
 
От: Актуална версия на Joomla

Така е :D за сега съм се отказал,то 1000 версии. Едната за тестове била,другата стабилна а се ползвала съвсем друга ?!?
Най-масово използваната е 1.5.26 , не го подвеждай, че и без това не знае къде се намира.
 
От: Актуална версия на Joomla

Изтегляш си Joomla 2.5.14 от официалния сайт тук, инсталираш и си свиркаш :) Още доста вода ще изтече, докато тази версия спре да се използва.
 
От: Актуална версия на Joomla

Слушай сега - Joomla има версии с различна поддръжка

2.5 е с дълга поддръжка

3 е с къса поддръжка
3.1 е с къса поддръжка
3.2 ще е с къса поддръжка

3.5 ще е с дълга поддръжка

ако сега направиш сайт на 2.5, когато излезе 3.5, ще можеш да ъпгрейднеш директно към нея. Ако направиш в момента сайт на 3.1, няма да можеш да ъпгрейднеш директно към 3.5, когато излезе. Първо ще трябва да ъпнеш от 3.1 към 3.2, после от 3.2 към 3.5 , отделно да си адаптираш допълнителните приложения, което едва ли ще можеш да направиш сам, освен ако не наемеш някой програмър с опит, който да ти свърши работата. Като човек, който пише приложения за джумла от версия 1.5 и изкарва поне 1/3 от парите си около джумла сайтове, ти казвам да си сложиш 2.5 и да не се занимаваш с глупости.

Всичко това го пише в сайта на Joomla , в wikipedia, в официалната Joomla документация, в сайта на джумла България има хубава инфографика, в сигурно няколко хиляди блог постове в разни сайтове, но няма кой да чете... :)
 
От: Актуална версия на Joomla

Така е :D за сега съм се отказал,то 1000 версии. Едната за тестове била,другата стабилна а се ползвала съвсем друга ?!?

С подхода, който имаш въобще не си за джумла. По принцип няма нищо сложно, но от мненията ти излиза, че не си наясно с нея, затова по-добре не я използвай, защото впоследствие ще я "кълнеш" единствено заради липсата на опит от твоя страна.
 
От: Актуална версия на Joomla

Така и ще направя, не бих се хванал с тея 1000 версии , и 1000 врътки ако решиш да обновяваш.
Ще си карам на WP колкото и да му куцат някои неща . Благодаря на всички.


Всичко това го пише в сайта на Joomla , в wikipedia, в официалната Joomla документация, в сайта на джумла България има хубава инфографика, в сигурно няколко хиляди блог постове в разни сайтове, но няма кой да чете... :)
Аз ако исках да чета постове от знайни и незнайни уеб мастъри ич нямаше да те потя да пишеш в темата ми.
Писал съм тук защото знам, че ще получа адекватен отговор.
Ама кой да помисли
 
Последно редактирано:
От: Актуална версия на Joomla

Най-масово използваната е 1.5.26 , не го подвеждай, че и без това не знае къде се намира.

Е да де. Имах предвид, че новите сайтове, които тепърва се правят. Аз също съм доволен от 1.5 и я ползвам на мои сайтове. Макар, че 2.5 е по-лесна за обновяване и предупреждава ако има и нови версии на компоненти и на самата система. А и има официална поддръжка, за разлика от 1.5.
 
От: Актуална версия на Joomla

Не можах да разбера, защо нов сайт да не се прави на 3,1
Щото аз новите сайтаве на Джумла ги правя на последната версия
Какъв проблем ще имам при преминаването на 3,5?
 
От: Актуална версия на Joomla

Не, няма проблем да ги правиш на 3.1., но когато излезе 3.5 трябва да ъпнеш първо до 3.2 и после до 3.2, отделно ъопдейтите. Ако нямаш знания, трябва да наемеш някого да ти ги вдигне.
 
От: Актуална версия на Joomla

И после WP имал проблеми с обновяването...
Добре,че не се хванах с това чудо
Не, няма проблем да ги правиш на 3.1., но когато излезе 3.5 трябва да ъпнеш първо до 3.2 и после до 3.2, отделно ъопдейтите. Ако нямаш знания, трябва да наемеш някого да ти ги вдигне.
 
От: Актуална версия на Joomla

Joomla, за разлика от WP, още преди 2 години си направиха график. Казаха на еди коя си дата излиза версия 3, на втора дата излиза 3.1, на трета дата излиза 3.2. Тия версии ще са с кратка поддръжка и няма да се предлага директен ъпдейт от версия 3 към 3.5 и от версия 3.1 към 3.5 Затова, ако искате директен ъпдейт, ще можете само от 2.5 към 3.5 Това е. От години е обявено. Който иска ъпдейт от 3 към 3.5, ще трябва ръчнои да си се ъпдейтва. Джумла има автоматичен ъпдейтър, който ти предлагат само ъпдейти от версии с дълга поддръжка, но можеш да си го настроиш да ти предлага и ъпгрейди от версиите с къса поддръжка.

Джумла има 2 типа ъпгрейди - ъпдейти и миграции.

Ъпдейт е, когато минаваш например от 2.5.4 към 2.5.5 или от 2.5.4 към 2.5.12, с други думи - друга подверсия.

Миграция е, когато минаваш на напълно нова версия. Нова версия е:

2.5 дълга поддръжка

3 къса поддръжка

3.1 къса поддръжка

3.2 къса поддръжка

3.5 дълга поддръжка

3.6 къса поддръжка

3.7 къса поддръжка

4.0 къса поддръжка

4.5 дълга поддръжка

джумла има планирана разработка за следващите 2-3 години, така че всички уебмастъри могат да си планират обновяването.
 
От: Актуална версия на Joomla

Пари и удобство!

Фирма A разработва приложение B. Вместо да го портва за всички версии, портват се само за стабилните - тези с дълга поддръжка, а тези с къса поддръжка обикновено се ползват от ентусиасти, които не разчитат на сериозни приложения, а си ползват само вградените функции на системата.

Не е глупост, а е добре измислена стратегия. Както казах, ако днес направя сайт, знам как ще се развива системата в следващите 2-3 години и мога да си планирам бизнеса. Същото нещо го има и при Ubunto, както и при много други продукти.
 

Горе