Актуално ли е пускането на Press release за SEO ?

maiak

New Member
Здравейте,

чудех се подходящо ли е след всички панда и пингвин промени да се пуска Press Release за англоезичен сайт?

Реших да попитам директно, тъй като информацията, която съм чел е стара (срещал съм и това, че press release е лошо нещо).
 
От: Актуално ли е пускането на Press release за SEO ?

Здравейте,

чудех се подходящо ли е след всички панда и пингвин промени да се пуска Press Release за англоезичен сайт?

Реших да попитам директно, тъй като информацията, която съм чел е стара (срещал съм и това, че press release е лошо нещо).

Тя старата информация не значи, че не е вярна.

You need to understand that some ideas stand the test of time very well. The press release is not dead, but neither is it a tool for SEO. Online press releases have never been effective tools for SEO.

Ето линк към оригиналият източник. Статията е от 2007 година, както ще видиш.

Да факт е, че в последните няколко месеца има бум на такива услуги. Ако ще пробваш все пак, направи го заради трафика. Ето тези са добри, но цената е по-висока. Имаха тема в wickedifre, виж там дали имат купон.
 
Да ти кажа има и голямо значение на какви сайтове се пускат тези PR-и. Това е един от ключовите моменти. Едно време като се бутаха големи бюджети си спомням за PRWeb и сайтове от този ранг, които наистина дават доста вила на сайта. Хубавото е, че там в адишинъл инфото се буташе URL-то, което реално си е жив линк - dofollow.

За това, ако ще го практикуваш виж много добре какъв ще е тръст ранга и големината на сайтовете, на които ще се простре твоя PR материал. Много е важно да не е на някакви издънени блогове, които нямат много тежест в мрежата. Добре е да се позиционираш на добре поддържани сайтове/блогове и добър тръст ранк и трафик. Но това е идея по-скъпичко. Така се прави бизнес. Няма евтини и качествени решения. Има, но е нещо като изключение от правилото. :)
 
От: Актуално ли е пускането на Press release за SEO ?

ivo1017 мерси за линка, тази маимунка не я знаех, ще я разгледам подробно :)

Blinky Ползвал съм PRweb веднъж - в моя случай трафик не докара, но поне сайта получи няколко стабилни линка от сериозни сайтове.

Понеже PRweb са ми малко скъпи в момента, се чудя за тези http://www.free-press-release.com/tools-tips/service.html - за 30$ услугата...


You need to understand that some ideas stand the test of time very well. The press release is not dead, but neither is it a tool for SEO. Online press releases have never been effective tools for SEO.
- в случая съм 100% съгласен, просто се чудя на един новичък сайт как да го популяризирам съвсем легално и официално, така че след време да не го прасне някой бъдещ Г алгоритъм (едно време размяната на линкове м/у сайтовете беше основно средство, после стана забранено от Г.). Просто ми се взе акъла напоследък и от стрес питам за всяко дребно нещо :)
 
Трафик не докарва по 2 основни причини:

1. Не си бил толкова интересен за хората
2. Не си излизал добре (не толкова видим за хората)

Мда, за линковете си е класика. Излиза скъпо, но са перманентни, тръстед и в голяма степен доста по-добри то хиляди други. Но и цената е хубава. Доколкото все още имам акаунт там и съм писал статии там, цената беше около 300-400$, според зависи дали ти я пишеш или те. Естествено трябва да мине и техния един и да я оценят. Това не съм го писал, карам по спомени. Може да са го променили. И като стана сума, в момента тече нещо като състезание в Ezinearticles с награден фон от $15, което те ще набитата в премиум акаунта. Който е автор там сигурно го е получил днес.

Blinky, share your thoughts and get $15 off Premium!

Като цяло това се цели, освен трафика. Но за трафик трябва истинска новина, нещо което да трогне точната аудитория и да я накара да се изсипят при теб. Примерно, Apple пускат новия iPhone 5, гледай какво е трафик. Или за нашите мащаби Vivacom пуска безплатен интернет на лоялните си клиенти. Това е, нещо, което да има за какво да се чете и да пред правилата аудитория, защото познавам както хора заклети в марките HTC и Samsung, така и такива, които не признават нищо друго освен Globul. :)
Трафик не докарва по 2 основни причини:

1. Не си бил толкова интересен за хората
2. Не си излизал добре (не толкова видим за хората)

Мда, за линковете си е класика. Излиза скъпо, но са перманентни, тръстед и в голяма степен доста по-добри то хиляди други. Но и цената е хубава. Доколкото все още имам акаунт там и съм писал статии там, цената беше около 300-400$, според зависи дали ти я пишеш или те. Естествено трябва да мине и техния един и да я оценят. Това не съм го писал, карам по спомени. Може да са го променили. И като стана сума, в момента тече нещо като състезание в Ezinearticles с награден фон от $15, което те ще набитата в премиум акаунта. Който е автор там сигурно го е получил днес.

Blinky, share your thoughts and get $15 off Premium!
Линкът от тръстед сайт е само част (и то малка) от това. За това големите фирми и компании имат толкова силни сайтове, защото взимат линкове от PR и др., и то не какви да е линкове. Но тук пак ще спомена, че говорим не само за креативност и добра новина/PR, но и за бюджет. Защото 2те в комбинация правят гореспоменатата работата свършена на 100%.
 
От: Актуално ли е пускането на Press release за SEO ?

Пускам един "икономичен" press release :)
 

Горе