Акъл при покупка на онлайн магазин

Hindermith

New Member
Здравейте,

Имам интерес да закупя работещ онлайн магазин. Бих искал да се посъветвам с вас, тъй като бизнесът ми е в крайно друга сфера и може и да не догледам нещо. Какво бихте ме посъветвали, какво да гледам, от какво да се пазя и какво да изискам? До колкото разбрах сайтът е на платформа open cart - какви биха били проблемите с тази платформа? Според вас възможно ли е да се смени самата платформа, ако не е добра? Ще се радвам на всякакъв вид информация!

Благодаря предварително!
 
за акъл даваш магазина и цената и ще ти дадат акъл
 
Нямам интерес някой да ми обяснява, дали сделката ми е изгодна, това мога и сам да преценя. Интересуват ме, при евентуална покупка каквк подводни камъни могат да се покажат, както и какво е възможно да не догледам аз.
 
Платформата и самия магазин ти е най-малкия евентуален проблем, OpenCart е популярна и добра платформа и има много хора, които разбират от нея и могат да ти помогнат при евентуален проблем, и то на нормални цени.

По-скоро е нужен подробен анализ на източниците на трафик към сайта, можеш ли да поддържаш ефективни реклами, ако това е основния източник на трафик, ако основния източник е органичен трафик, можеш ли да го поддържаш и увеличаваш и т.н. По-скоро си задай въпроса можеш ли да докараш нужните потенциални клиенти в магазина след като вече е твой. Това, че имаш онлайн магазин не означава, че от само себе си ще продаваш.
 
Платформата и самия магазин ти е най-малкия евентуален проблем, OpenCart е популярна и добра платформа и има много хора, които разбират от нея и могат да ти помогнат при евентуален проблем, и то на нормални цени.

По-скоро е нужен подробен анализ на източниците на трафик към сайта, можеш ли да поддържаш ефективни реклами, ако това е основния източник на трафик, ако основния източник е органичен трафик, можеш ли да го поддържаш и увеличаваш и т.н. По-скоро си задай въпроса можеш ли да докараш нужните потенциални клиенти в магазина след като вече е твой. Това, че имаш онлайн магазин не означава, че от само себе си ще продаваш.
Нямам много подробна информация все още ( ще получа идната седмица ), но потокът е почти изцяло органичен. Смятам това за плюс, тъй като ще може да се работи в посока платени реклами по социалните мрежи и гугъл.
 
един съвет- ако си нямаш представа от тия неща по-добре си намери човек, който разбира. Една инсталирана тема далеч не значи работещ онлайн магазин..
 
Нямам много подробна информация все още ( ще получа идната седмица ), но потокът е почти изцяло органичен. Смятам това за плюс, тъй като ще може да се работи в посока платени реклами по социалните мрежи и гугъл.
Да, това е плюс, но органичния трафик не е гарантиран, трябва си работа в тази посока. Така че след като получиш подробни данни за трафика, разпитай правена ли е някаква оптимизация, или всичко се е случило "натурално". Ако всичко е натурално, в недалечно бъдеще може този поток да намалее драстично, ако не се прави нищо в тази насока.
 
Изобщо не се занимавай. Съдейки по въпросите които задаваш идея си нямаш с какво се захващаш а едва ли може да наемеш екип да следи и да се грижи за магазина. Инвестирай в неща с които си запознат или поне година-две натрупай опит преди да се метнеш.
 
Здравей и добре дошъл при нас. :)
Първо ще спомена, че тук се продават доста успешни онлайн магазини, като има такива с само сетъпнати и нагласени и такива, които вече си има цял работещ бизнес модел зад тях, те са лицето пред клиентите.

Значи онлайн магазина може да е на всякаква платформа, SaaS, Open source, Custom:


Opencart и WooCommerce са най-популярни, поне по нашите ширини от към Open source e-commerce платформи. Но каквото и да подбереш важното е дали служи правилно на нуждите на бизнеса. Може да се правят миграции, от всяка към всяка, поне при популярните. Разбира се, има и случаи, в които не минава много гладко, но зависи и от екипа заел се с тази миграция. Но има начин да се смени, винаги се намира такъв. :)

Не гледай само сайта, сайта е на практика виртуалния ти щанд/магазин/будка.....гледай какво е изградено като бизнес - доставчици, куриери, маркетинг, развити вече клиенти, обороти, разходи.....всичко това е хубаво да бъде ясно.

Ако имаш нещо по-конкретно като въпроси, сме насреща да помогнем. Пази се от прекалено напудрени оферти, които изглеждат добре само на пръв поглед. Много такива има. Доста обясняват какво са налели в магазина си, какво са инвестирали, правили и не знам си какво, но реално магазина не им е направил нито една продажба....това е вече по твоя преценка дали си струва. Някой взимат такива магазини и ги развиват, но други, които търсят вече работещ бизнес - подминават, защото каквото е направено все още не работи, а в някои случаи и не е това, което те биха изградили от 0-та.
 
Здравей и добре дошъл при нас. :)
Първо ще спомена, че тук се продават доста успешни онлайн магазини, като има такива с само сетъпнати и нагласени и такива, които вече си има цял работещ бизнес модел зад тях, те са лицето пред клиентите.

Значи онлайн магазина може да е на всякаква платформа, SaaS, Open source, Custom:


Opencart и WooCommerce са най-популярни, поне по нашите ширини от към Open source e-commerce платформи. Но каквото и да подбереш важното е дали служи правилно на нуждите на бизнеса. Може да се правят миграции, от всяка към всяка, поне при популярните. Разбира се, има и случаи, в които не минава много гладко, но зависи и от екипа заел се с тази миграция. Но има начин да се смени, винаги се намира такъв. :)

Не гледай само сайта, сайта е на практика виртуалния ти щанд/магазин/будка.....гледай какво е изградено като бизнес - доставчици, куриери, маркетинг, развити вече клиенти, обороти, разходи.....всичко това е хубаво да бъде ясно.

Ако имаш нещо по-конкретно като въпроси, сме насреща да помогнем. Пази се от прекалено напудрени оферти, които изглеждат добре само на пръв поглед. Много такива има. Доста обясняват какво са налели в магазина си, какво са инвестирали, правили и не знам си какво, но реално магазина не им е направил нито една продажба....това е вече по твоя преценка дали си струва. Някой взимат такива магазини и ги развиват, но други, които търсят вече работещ бизнес - подминават, защото каквото е направено все още не работи, а в някои случаи и не е това, което те биха изградили от 0-та.
Благодаря за съдействието!
 
Благодаря за съдействието!
Моля, моля. Казвай като искаш някакви помощ. А защо не почнеш нов магазин от 0-та, като реално се опредеш на сферата, в която си. Да не се занимаваш с ремонт на автомобили, и да искаш да продаваш цветя онлайн. :) Ще е тегавичко, макар, че имаш ли жена, нещата и там ще тръгнат добре. :)
 
Според мен преди да го купиш, отдели една сума и си намери програмист и seo, които да ти направят експертни проверки и одити на моментното състояние на магазина. После да не четем пак обява "търся програмист за една лека задачка по сайт. Сайта работи, но този дето го прави замина/изгуби си телефона/ няма време и т.н." ;). Иначе Opencart-a е супер cms, ако се направи както трябва.
 

Горе