Аматьори срещу професионалисти в уеб дизайна

soyo

New Member
Скоро се зароди спор с Фрози в една тема за това как аматьори подбивали цените и как това трябва да бъде регулирано. Днес попаднах на една меко казано смешна оферта и в случея съм склонен да се съглася с тях , че някой неща са просто прекалени.
Та ето и обявата:
Нов старт за Вашия бизнес! Изработка на сайт + поддръжка + оптимизация... И всичко това само за 99.00 лв! Ето това е оферта!

Няколко неща които леко ме разсмяха:
1. На "Клиенти" не виждаме портфолио на клиетите, а пише "Бъди нашият първи клиент :)"
2. Имате възможност да изберете вашия дизайн от нашата база данни с над 200 дизайна в 17 различни категории. След като вашия сайт е реализиран, ние вадим от употреба избраният от вас дизайн, за да запазим уникалността ви
Не съм 100% сигурен , но мисля че част от дизайните съм ги виждал другата и не съм сигурен в уникалността им.

Смятате ли ,че това е успешен вариант за правене на бизнес ?
 
От: Аматьори срещу професионалисти

Дизайни със запазени права от 2007 , гадно направени HTML страници с отвратителен дизайн... А и друго нещо което ме кефи е когато сложат в графа партньори някакви организации или сайтове които дори не са чували за тях ...

Та да обобщим за 100 лева получавате краден дизайн с най-вероятно не уредени авторски права който е бил актуален през 2007 година, some kind of SEO, невероятните 12 часа поддръжка на месец и 5 дневен срок на изпълнение (инсталиране на joomla/wordpress + upload на темата) еми честно казано и на 49 лв. да го пусне няма как да подбие цените :)
 
От: Аматьори срещу професионалисти

magikdollar.info, abellsystems.com/index.html, taurusforce.com, tarsustl.com/index.html, electromechanicalindia.com

Мисля, това е достатъчно за да разберем кои са тия.
 
От: Аматьори срещу професионалисти

Ами аз съм твърдо против картелирането и определянето на минимални цени.
Всеки сам да си преценява дали да работи за жълти стотинки или за хилядарки.
За всеки влак си има пътници. Както има клиенти, които са готови да платят сериозни пари за сайт, така има и такива дето се чудят как да минат по-тънко.
Всеки клиент сам си преценява при кого и за колко пари да си поръча сайт.
 
От: Аматьори срещу професионалисти

Такива ги има много и то във всеки бранш.
Един пример:
Понеже се интересувам любителски от бойни изкуства, научих за 1 палячо от София, който преподава Крав Мага, след като е взел тримесечен курс от някаква съмнителна организация. Човека си има зала, ученици и т.н., а най-интересното е, че си вярва. Записва едни смешни клипчета, които и 5 годишно дете ще му стане ясно, че са боза, но е факт, че има над 10 човека трениращи постоянно при него. Дано не осакати някое дете!!! (Човека няма никакъв предишен опит с каквито и да е физически занимания)

Ако някой е удоволетворен от скапани услуги за малко пари, негова воля. Сериозните клиенти търсят качество на разумна цена, никой уважаващ себе си бизнесмен, няма да се обърне към услуги без елементарно портфолио и проучване на различните варианти.
 
  • Like
Реакции: nuni
От: Аматьори срещу професионалисти

Гащник някакъв.
Намерил е отнякъде фрий темплейти.
Вижда се че не ги е правил той → няма как да са уникални.

Разбирам че има отчаяни хора, и аз съм изпадал в такова положение, ама да ментиш не влиза в правилата.
 
Последно редактирано:
От: Аматьори срещу професионалисти в уеб дизайна

Аз не съм на вашето мнение. Интернет е достатъчно широко място, ресурси колкото ти душа иска. Всеки решава как да гради стратегията си да продава. Ако не бяха безплатни темплейти, а платени, които те продават през нечии афф програма? Защо не? Ако има търсене, ще има и предлагане, което е по-благозвучната версия на "има ли балъци, ще има и тарикати"
Дадох го като пример и в една друга тема - слага 300 000лв набити в земята във вид на фотоволтаичен парк, в средата на полето, но 1500-2000лв за видео охрана(не на месец, а еднократно за техника и инсталация) и се струват прекалени и излишни, а оптична свързаност - твърде скъпа. Какво да обясниш на такъв? Оставяш го да се спасява, а когато пияният тъпак му метне камък и му строши 1-2 панела сам ще дойде да иска камери...
 
От: Аматьори срещу професионалисти

Такива ги има много и то във всеки бранш.
Един пример:
Понеже се интересувам любителски от бойни изкуства, научих за 1 палячо от София, който преподава Крав Мага, след като е взел тримесечен курс от някаква съмнителна организация. Човека си има зала, ученици и т.н., а най-интересното е, че си вярва. Записва едни смешни клипчета, които и 5 годишно дете ще му стане ясно, че са боза, но е факт, че има над 10 човека трениращи постоянно при него. Дано не осакати някое дете!!! (Човека няма никакъв предишен опит с каквито и да е физически занимания)

Ако някой е удоволетворен от скапани услуги за малко пари, негова воля. Сериозните клиенти търсят качество на разумна цена, никой уважаващ себе си бизнесмен, няма да се обърне към услуги без елементарно портфолио и проучване на различните варианти.
Това да не е човекът измислил бойният стил "булджицу" и подвизаващ се в интернет, като DJ DAKO? :lol:
 
От: Аматьори срещу професионалисти в уеб дизайна

Даааа :D Незнаех, че има и други почитатели на "изобретателя на диагоналния лоукик". Преди беше Дайдокуднещо си после стана Крав мага, като се сдушиха с другия палячо Алекс :)
 

Горе