Америка или Русия?

Америка или Русия?

  • Америка

    Votes: 45 39.1%
  • Русия

    Votes: 70 60.9%

  • Общо гласове
    115
Русия - има ли смисъл да казвам , защо ? Американците нямат и една спечелена война , 99% от войните са създадени изкуствено с цел големи печалби , кражби , присвояване - но , като цяло водят в момента добра политика "размяна". Афганистан - Наркотици. ИСИС - НЕФТ - Спонсориране на Саудитска Арабия с оръжия и власт за налагане на техния радикален исмямизъм. Това което проповядват ИСИС = на вяра в Саудитска Арабия. Не искам да изпадам в подробности. Също така Русия е много трудно превземаема територия , никой не може да издържи на тежките условия. Ако Руснаците са първични хора или както половината ги наричат ПИЯНКИ , то Американците са шибани наркомани - сега може да си чешите езиците и да ми обяснявате , че АМЕРИКАНЦИТЕ не са наркомани - Аз съм имал доста възможности да ги видя какви са. Нисшата войска на Американците дори не знаят за какво се борят , само знаят къде са , какви ежедневни цели имат и това е. Също така Руснаците имат по-голяма огнева мощ от Американците , да не говорим и колко други страни имат зад гърба , НАТО не може да се мери с Русия и азиатските страни. :) Не искам да изпадам в много детайлни разговори , но ви казвам едно : Повечето от вас пишат по това , което четат в интернет - никой от вас не е изпадал в реална обстановка.
Как да си убиеш формуния рейтинг с един пост.
 
Русия - има ли смисъл да казвам , защо ? Американците нямат и една спечелена война , 99% от войните са създадени изкуствено с цел големи печалби , кражби , присвояване - но , като цяло водят в момента добра политика "размяна". Афганистан - Наркотици. ИСИС - НЕФТ - Спонсориране на Саудитска Арабия с оръжия и власт за налагане на техния радикален исмямизъм. Това което проповядват ИСИС = на вяра в Саудитска Арабия. Не искам да изпадам в подробности. Също така Русия е много трудно превземаема територия , никой не може да издържи на тежките условия. Ако Руснаците са първични хора или както половината ги наричат ПИЯНКИ , то Американците са шибани наркомани - сега може да си чешите езиците и да ми обяснявате , че АМЕРИКАНЦИТЕ не са наркомани - Аз съм имал доста възможности да ги видя какви са. Нисшата войска на Американците дори не знаят за какво се борят , само знаят къде са , какви ежедневни цели имат и това е. Също така Руснаците имат по-голяма огнева мощ от Американците , да не говорим и колко други страни имат зад гърба , НАТО не може да се мери с Русия и азиатските страни. :) Не искам да изпадам в много детайлни разговори , но ви казвам едно : Повечето от вас пишат по това , което четат в интернет - никой от вас не е изпадал в реална обстановка.
Само китайците имат интерес да си присвоят огромни територии от Сибир, не знам, кой друг иска да превземе РФ ...Относно условията, отдавана мина времето на Наполеон или ВСВ, нали си говориш за реални примери, за това можеш ли да направиш детайлен анализ примерно на руската военна авангардна мощ - ВВС или морски части? Също така, кои страни стоят зад гърба на РФ ... това, че някой ги ползва за бензин колонка, не е фактор, за военен съюз, та може ли да си по-детайлен?
 
Само китайците имат интерес да си присвоят огромни територии от Сибир

Добре де, колко години ще повтаряте като папагали тази дълбоко втръснала на всеки запознат със ситуацията глупост?

Ми не обичат китайците студа - всеки може да провери кои части на Китай са гъстонаселени - юга и тихоокеанската източна зона.

Пак всеки може да провери, че само в Москва има повече китайци, отколкото на цялата огромна територия на Далечния Изток. Бачкат си хората и търговията им върви. Наблягат на логистиката.

Ако имат териториални проблеми, то това са сепаратистите на северозапад, както и спорните острови. А благодарение на Тръмп, който ги обяви за заплаха за САЩ, барабар с Русия и КНДР (всеки американски президент досега се е стремил да настройва двата гиганта един срещу друг, но този ги сложи в един кюп), сътрудничеството им (икономическо и политическо) със северния съсед само ще нараства. Военен съюз между Русия и Китай не се приветства и в двете държави, но в рамките на ШОС военното сътрудничество само ще се увеличава.

Имаше лек проблем с Южна Корея покрай натиска на САЩ върху южнокорейците, но приключи буквално за дни - с финансовата тупалка + тоталния бойкот на китайците да купуват южнокорейска продукция. Корея бързо даде заден ход и политически нещата се регулираха (дали обаче обикновените китайци ще спрат бойкота е отделен въпрос)

Другата конфликтна зона им е с Индия, заради китайската подкрепа за Пакистан. От страна на Китай си е чиста икономика - подкрепя Пакистан заради търговските си и енергийни пътища, но индийците се дразнят. Плюс това индийците се стремят да се превърнат в новата работилница на света - индийските програмисти се завръщат от САЩ, населението догонва китайското и т.н. Предстои чутовен икономически сблъсък най-развития световен регион (Южнотихоокеанската икономическа зона), който донякъде се нивелира от Русия покрай общото членство на трите държави в БРИКС и ШОС.

BTW, Русия съвсем наскоро докара първия си СПГ (да не се бърка с тръбопроводите) в Китай, с което навлезе в ценова конкуренция със страните от Персийския залив (Катар, предимно) и САЩ за китайския пазар. Нещо повече, дори Саудитска Арабия ще започне да внася газ от Ямал. За сравнение, цените в Азия са по-високи от цените на газа в ЕС, така че и там американските доставки не могат да конкурират руските по цена. А номерът с изнудването и натиска (както правят американците в ЕС по линип на ТП (бивш ЮП), СП-2 и т.н.) в Азия не върви. Просто там са се събрали икономическите гиганти, а в Америка и ЕС - световните длъжници.
 
Последно редактирано:
Писал си верни неща, но в моя пост съвсем други говорих - за аспирациите на Китай към ресурсите в Сибир.
 
Писал си верни неща, но в моя пост съвсем други говорих - за аспирациите на Китай към ресурсите в Сибир.
Писал си, цитирам "китайците имат интерес да си присвоят огромни територии от Сибир", а не за ресурсите. Между територия и ресурси има разлика

С ресурсите проблеми няма, плащат си - получават. Прокарват се два тръбопровода (единият директно се пренасочва от мощности, които преди бяха предназначени за ЕС), които ще захранят неразвитите все още (карат на въглища) западни и северни части на Китай, пратихме им плаваща АЕЦ (корабът Ломоносов), предлагаме по-добра цена за СПГ отколкото САЩ или Катар, тъй като Северният морски път е вече годен за корабоплаване... единствено с производството на танкери-ледоразбивачи не успяваме, та поръчахме на Южна Корея за по-бързо.

BTW, не става въпрос само за енергоресурси - те вече формират по-малко от 30% от бюджета на РФ. Селското стопанство надмина дори дела на експорта на въоръженията, а свинското е с трайна тенденция за износ в Китай (в немюсюлманските кантони). За 2017 година Русия е №1 в света и при зърнените култури (да, благодарение и на санкциите).
 
Последно редактирано:
Ами за какво друго им е да присвоят Сибир, няма да е за хубавата им зима ...

Отделно газа, нали ти е пределно ясно, че Китай го прави с цел диверификация на каналите - в момента Китай ударно сключва договори за LNG.

Това със свинското ми е интерсно как става ... питам не за друго, защото нали укжим трябва се задоволят вътрешните нужди. Някак си не отговаря на национализма да храниш други, а населението ти да плаща високите цени, но пък е положително за протекционализма(няколко олигарха).

Не съм убеден, че точно санкциите, които Путин наложи на населението на РФ, са повлияли на този ръст, в монокултурите. Все пак РФ е топ 3 (за справка ние сме №11 за 2016) износител на зърно и към това като прибавиш, че тази година времето беше по благосклонно за РФ, спрямо останалите играчи, и нещата се подреждат.
 
Последно редактирано:
Това със свинското ми е интерсно как става ... питам не за друго, защото нали укжим трябва се задоволят вътрешните нужди. Някак си не отговаря на национализма да храниш други, а населението ти да плаща високите цени, но пък е положително за протекционализма(няколко олигарха).

1. Интересно ми е откъде ви захранват с тези "данни". WP или NYT? Fake news им вика американският президент.
2. Олигарси в Русия няма (също достатъчно пропагандна история). Олигархията (по определение) е намеса на богаташите (частния финансов капитал) в държавното управление. Такова има в България, например. Такова има и в САЩ (плутокрация се нарича).

Путин подгони олигарсите с метлата още в началото на века. Да, те окрадоха и изнесоха трилиони, но не успяха да се намесят в руския политически живот. Березовски увисна на вратовръзката си, след като елиминира протежетата си (Политковская и Литвиненко) и фалира покрай делото с Абрамович в Лондонския Съд. Жирафът Прохоров напусна Русия, но в момента се бори да запази двата си NBA клуба. Останалите се чудят какво да правят, след като Кипър приключи и след като американска банка запорира казахстански активи онзи ден (по кого бие камбаната). Или ще се връщат в Русия (барабар с инвестициите в американски държавни ценни книжа) или "замучаются пль глотать (c) Putin

Издънката с Казахстан може да ме накара наистина да повярвам, че Тръмп е руски агент. Толкова милиарди ще върне в Русия от разни нагушили се и избягали, че само гледай покрай данъчната амнистия. След това "Мир" и двустранни суапове с адекватните държави.

Доларът седи досега, само щото Китай ще се сблъска с много сериозни загуби (тъй като притежава повече долари дори от печатницата им). Но и това е до време - златната шанхайска борса работи.
 
Последно редактирано:
Аха, явно над 1 трилион долара на "богатите" са пари не на олигарсите, а на честните предприемачи ... толкова, честни, че след няколко месеца ще влезе в сила акта на Тръмп, с който над 1 трилион в активи на шепа руснаци ще бъдат запорирани.

Добре, няма олигарси има членове на клубът на Путин, както искаш го казвай, но след много дърпане, Путин се реши да издаде тези специални облигации за не олигарсите https://www.cnbc.com/2017/12/21/reu...-of-bonds-for-funds-repatriation-in-2018.html
 
Аха, явно над 1 трилион долара на "богатите" са пари не на олигарсите, а на честните предприемачи
Това са пари на крадците, които не успяха да станат олигарси (не успяха да се намесят в руския политически живот).

Имат избор - да им изземат пачките САЩ и Великобритания (Кралството също почна мощно да запорира, за да си плаща дълговете вероятно) или с най-бързи темпове да връщат откраднатото под руска юрисдикция, ползвайки амнистията.

P.S. линкът, който си посочил, е по темата. В американска интерпретация, но си е баш на място. Да, ти си го тълкуваш според убежденията си и, съответно, правиш погрешни изводи. Но това не е мой проблем.
 
Последно редактирано:
Нищо не тълкувам, цитирам факти - догодина ще се издават облигации, с цел връщане над 1 трилион външни активи на частни лица, за да бъдат запорирани от запада. Ако нещо бъркам ме поправи.
 
Нищо не бъркаш.

Връщаме си парите.

Единственото, което не се харесва сред руската общественост, са инвестициите на Центробанк в американски държавни облигации. Но това си е чисто технически въпрос, тъй като те дават най-сигурен доход.

И едва ли ще се издънят, тъй като това ще е краят на Pax Americana. Казахстан все пак ги запорира чстна банка.
 
Няма нужда от патос, след като парите ще бъдат разпределени от Путин и ко. Малко ме съмнява да се случи, но успех - все пак тези трилиони богатство се натрупа за последните 15 години и не случайно са извън РФ.
 
след като парите ще бъдат разпределени от Путин и ко.
Това звездите го говорят, най-вероятно..

Прилича на замъците, на дъщеря му, живееща в Холандия, и сума ти подобни нелепици. За жалост, публикувани не само от таблоиди.
 
"връщаме си парите". Да не би да ти дадът и на теб някой лев? Ти тези пари няма да ги видиш по какъвто и да било начин :) . Една от малкото страни, където поклонниците и въобще не си позволяват да критикуват властта, ако слушаш някой руснак без да знаеш положението им какво е, ще си помислиш че са цъфнали и вързали и са най-великата икономическа сила, последно като гледах имаха БВП колкото един от не-големите щати в САЩ. Много странно.

И тук идва и другия момент, като си позволиш да критикуваш управлението, всички руснаци се чустват обидени, като че ли те управляват страната, не се приема никаква критика към властта, а пък който критикува Путин е платен соросоид и западен агент целящ да съсипе великата руска федерация.
 
"връщаме си парите". Да не би да ти дадът и на теб някой лев? Ти тези пари няма да ги видиш по какъвто и да било начин
Една от основните ни черти, че мислим за държавата си като Родина, а не като територия или както някои политици от Балканите често изполлзват "тази страна". И да, косвено ще взема, защото тези пари ще отидат за вътрешни инвестии, производство, социални проекти, обучение, детски градини и т.н.

Другото, което така и не можете да разберете, че ролите се размениха. В Западния свят (САЩ и ЕС) върлува такава жестока цензура, че и СССР не можеше да си помисли за подобно чудо. Повечето от вас нямат представа какво се случва дори в България, а камо ли по света, тъй като няма откъде да научите, а и рядко пътувате в страни от незападния свят. А в Русия в момента е обратното. Дори прекаляват - по телевизионните студии дори на държавните канали постоянно припкат некви укри и поляци с определено русофобско мислене.
 
Погледнете си само глупостите, касаещи ситуацията в Сирия или Украйна, които упоително преписвахте преди година-две от реномирани в миналото западни издания, и сравнете с днешния ден. Какво има да говорим за обективност и реално познаване на ситуацията по света? Особено пък нещата, касаещи Русия. Хора, които никога не са били там (поне през този век), които не могат да получат обективна информация отникъде, се късат да създават в този форум (а и не само в него) теми относно Русия и то от позицията все едно не са българи, а американци. Ми създавайте си теми за България, що постоянно се бутате да коментирате чужда страна, с която в момента почти нищо вече не ви свързва и с времето ще имате все по-малко нещо общо? Шансът да напишете нещо вярно главоломно ще се увеличи.
 
Ей го малоумният цървул... Ти на ква тояга летиш в Космоса бе, келеш? Произведена в БАН, член си на екипа на Илон Маск или НАСА?

Ти си дришльо. И по всичко личи, че и предците ти са били дришльовци.поне до трето коляно. Обяснявам защо мисля така.

Две световни войни сте влизали във военни съюзи срещу руския народ (и сега пак сте в същия кюп) - от 1300 години история остават два века чукундури срещу уйгундури, след това 300 години междуособни болярски тюхкания, които вместо да се опълчат срещу османското робство са решавали личните си проблеми, 500 години иго, 45 години лапане от "братушките", 30 години скимтене по корем и размахване на лапички към САЩ и ЕС, които точно след три години ще ви бият финансовия шут.

И тази пасмина мърльовци сте тръгнали да обсъждате Русия? И да се наричате "братушки"?

Да, руският мужик (независимо какво е смятала политическата върхушка на Империята) наистина е бил тръгнал да ви спасява от робството. Щото "слаби православни братя срещу османския ятаган" и т.н. И чак сега проумя (късно, щото тогава не е чел Достоевски), че не трябва да прави това никога повече (nevermore by Poe). Това са настроенията в момента сред руския народ. И те не са реакция по дописките на некви уроди като Инджев, Беров и подобни - аз ги знам, щото наблюдавам българските реалии, но за болшинството руснаци тези "блогъри" са неизвестни. Те са реакция срещу безмълвните "80% дебили"

Имаше само един народ, който не ви презираше. Руският. Сега се лишихте и от неговата подкрепа.

Циганизирайте се на спокойствие.

P.S. Към модераторите. Подобна тема също е за затваряне. Обосновавам се.

От името на "Америка" (каквото и да значи това, вероятно САЩ) пишат юзъри, които и представа си нямат, че средностатистическият американец не се интересува особено от външната политика. Вероятно с идеята, че в резултат на техните "финтове" малкото руснаци в този форум ще оплюваме американците.

При това, едва ли сред тези пишещи има американски гражданин, съдейки по нелепиците. Барабар Петко с мъжете...

Самото противопоставяне на тези две държави по този начин е глупост. Това не са ЦСКА и Спартак (пардон, ЦСКА и Левски)

Нищо против нормалните хора, но дебилите винаги ще бъдат на подбив. Ако обаче има някакъв вътрешен смисъл да се нареждат - ОК. Не ми пречи.

Или пък я променете на "България срещу Русия" и си онанирайте вкупом.

Нито сте руснаци, нито сте американци.
 
Последно редактирано:
Ей го малоумният цървул... Ти на ква тояга летиш в Космоса бе, келеш? Произведена в БАН, член си на екипа на Илон Маск или НАСА?

Ти си дришльо. И по всичко личи, че и предците ти са били дришльовци.поне до трето коляно. Обяснявам защо мисля така.

Две световни войни сте влизали във военни съюзи срещу руския народ (и сега пак сте в същия кюп) - от 1300 години история остават два века чукундури срещу уйгундури, след това 300 години междуособни болярски тюхкания, които вместо да се опълчат срещу османското робство са решавали личните си проблеми, 500 години иго, 45 години лапане от "братушките", 30 години скимтене по корем и размахване на лапички към САЩ и ЕС, които точно след три години ще ви бият финансовия шут.

И тази пасмина мърльовци сте тръгнали да обсъждате Русия? И да се наричате "братушки"?

Да, руският мужик (независимо какво е смятала политическата върхушка на Империята) наистина е бил тръгнал да ви спасява от робството. Щото "слаби православни братя срещу османския ятаган" и т.н. И чак сега проумя (късно, щото тогава не е чел Достоевски), че не трябва да прави това никога повече (nevermore by Poe). Това са настроенията в момента сред руския народ. И те не са реакция по дописките на некви уроди като Инджев, Беров и подобни - аз ги знам, щото наблюдавам българските реалии, но за болшинството руснаци тези "блогъри" са неизвестни. Те са реакция срещу безмълвните "80% дебили"

Имаше само един народ, който не ви презираше. Руският. Сега се лишихте и от неговата подкрепа.

Циганизирайте се на спокойствие.

P.S. Към модераторите. Подобна тема също е за затваряне. Обосновавам се.

От името на "Америка" (каквото и да значи това, вероятно САЩ) пишат юзъри, които и представа си нямат, че средностатистическият американец не се интересува особено от външната политика. Вероятно с идеята, че в резултат на техните "финтове" малкото руснаци в този форум ще оплюваме американците.

При това, едва ли сред тези пишещи има американски гражданин, съдейки по нелепиците. Барабар Петко с мъжете...

Самото противопоставяне на тези две държави по този начин е глупост. Това не са ЦСКА и Спартак (пардон, ЦСКА и Левски)

Нищо против нормалните хора, но дебилите винаги ще бъдат на подбив. Ако обаче има някакъв вътрешен смисъл да се нареждат - ОК. Не ми пречи.

Или пък я променете на "България срещу Русия" и си онанирайте вкупом.

Нито сте руснаци, нито сте американци.

'Брадър' виж това - https://bg.wikipedia.org/wiki/Свобода_на_словото нарича се "Свобода на словото". Такива бълвочи, като последните редове на писанията ти, не ги разправяй тук. Аз не съм германец, но мога да обсъждам какво става в Германия, след като това касае и мен. Русия на руснаците, това само заблудените неонацисти (които при вас са най-много като част от населението, което е мега парадоксално, но е факт) го намекват, изричат, че дори и вярват. Така че хайде малко по-спокойно. Другото, което ще ти кажа, не си мисли, че плашиш хората с липсата на руската братска любов, масово младите хора не знаят нищо за Русия, не са били там и са с ориентация еврофили или американофили, така че според теб дали ги топлиш много с тези речи? А кой е виновен за цитирам "45 години лапане от "братушките", 30 години скимтене по корем и размахване на лапички към САЩ и ЕС" ??? Вие ли бяхте тези, които ни "освободихте" от злият фашизъм (които върна на България изконни земи), след това вие ли решихте да избиете политическия ни елит, та сега разни шамандури да се мислят за такъв? Вие ли ни превърнахте в държава сателит? Сталинчо ли не ни призна приноса във войната срещу нацистите, след като цялата ни армия минава под ваша команда? Вие ли по-дяволите си разрушихте съюзчето и оставихте всеки да се оправя както може, след като инсталирахте в целия източен блок неработеща икономика? Дори нещо повече вие бяхте тези, които решиха, да си поделят Европата и бутнахте в ръцете на Хитлер много държави, а след това изведнъж започна този факт да не се споменава? Малко е разхвърляно, но вие бяхте и агресорите срещу Финландия, вашата ръка умори от глад милиони украинци. Да питам ли още, кой е виновен да сме покорни псета на запада? А защо две войни сме срещу вас? Може би, защото няма какво да предложите? Едната любов не стига, вие разбира се галехте сърбите по главата и накрая те ви извъртяха жесток номер, като не ви се подчиниха след 45-та година, защо не занесохте любовта там, както направихте в Чехословакия, Унгария, Полша?

Ако искаш ще ти го подредя по историческа линия и да разгледаме, кой и защо, ама на теб няма да ти хареса. Няма да ти харесат много неща, които сте извършили, ама сега нариваш, че ако не сме руснаци да не пишем за Русия, ами ще пишем, колкото си искаме, стига да не се прекрачват правилата. Историята трябва да се знае, а такива като теб се опитват едва ли не да налагат цензура върху случващото се в Русия от панти века. И като си пишем за историята да споменавам ли вие колко време сте лапали пишки? Кога руският е станал официален и как сте придобили титлата цар и от кого? И теб може да те заболи много, ама не виждам смисъл от това, а разните ви блогъри, мнението на обикновения руснак и прочие, мен лично не ме топли. От него никога не е зависело нищо и не зависи и сега. Ако искаш Русия да те обича отиваш при императора или диктатора, не отиваш да раздухваш сополиви речи пред масите. :)

П.С: ЧНГ на всички!
 
той страната ептем е превъртел, не знае вече къде се намира да го еба у колегата:)
 

Горе