Анализирай това!

От: Анализирай това!

Това е така наречения трислоен модел, front-end(UI), business tier( бизнес логика ) и back-end(DB). Доста рядко се използва и в общия случай няма голям смисъл както и ме съмянва масовката в тоя форум да имат дори един такъв сайт. Аз лично съм правил такъв модел за дипломна работа, но за комерисални цели си ползвам класическия двуслоен модел.

На който му е интересно може да прочете повече тук - http://webdesignbulgaria.wordpress.com/2010/03/20/трислойни-приложения-в-интернет-и-web-си/
 
От: От: Анализирай това!

Това е така наречения трислоен модел, front-end(UI), business tier( бизнес логика ) и back-end(DB). Доста рядко се използва и в общия случай няма голям смисъл както и ме съмянва масовката в тоя форум да имат дори един такъв сайт. Аз лично съм правил такъв модел за дипломна работа, но за комерисални цели си ползвам класическия двуслоен модел.

На който му е интересно може да прочете повече тук - http://webdesignbulgaria.wordpress.com/2010/03/20/трислойни-приложения-в-интернет-и-web-си/

Много добра статия! Радвам се, че я сподели!
 
От: От: Анализирай това!

Това е така наречения трислоен модел, front-end(UI), business tier( бизнес логика ) и back-end(DB). Доста рядко се използва и в общия случай няма голям смисъл както и ме съмянва масовката в тоя форум да имат дори един такъв сайт. Аз лично съм правил такъв модел за дипломна работа, но за комерисални цели си ползвам класическия двуслоен модел.

Душичка :) Къде ви преподаваха така?
 
От: От: Анализирай това!

Това е така наречения трислоен модел, front-end(UI), business tier( бизнес логика ) и back-end(DB). Доста рядко се използва и в общия случай няма голям смисъл както и ме съмянва масовката в тоя форум да имат дори един такъв сайт. Аз лично съм правил такъв модел за дипломна работа, но за комерисални цели си ползвам класическия двуслоен модел.

На който му е интересно може да прочете повече тук - http://webdesignbulgaria.wordpress.com/2010/03/20/трислойни-приложения-в-интернет-и-web-си/

facepalm-500x400.jpg
 
  • Like
Реакции: Alf
От: От: Анализирай това!

Аз лично съм правил такъв модел за дипломна работа,

+

Къде съм казал, че някои ми е преподавал нещо?

=

Похвално е, че си се самообучил и даже си си дал сам дипломна работа!

Издържа ли си изпита?
 
От: Анализирай това!

Ъъъ без да претендирам за подходящото образование, тая картинка описва един онлайн магазин. Ни повече, ни по-малко :)
 
От: Re: Анализирай това!

Да, бих се съгласил с мнението на Тео. Всеки магазин влиза в тази схема, ако е направен като хората, естествено. ;)

... и всеки Wordpress сайт, качен на приличен хостинг може би? ;)
 
От: Анализирай това!

Всеки Уордпрес, Джумла, Мумла, Друпал, Опенкарт, Мопенкарт, Престашоп, и към 98.5% от сайтьовете на всичкото мембъри тъдявата ползват горната схема.
ВКлючително и тия дет са на Блогър, Wordpress.com, ...

Както и Twitter, Instagram, Pinterest.

При последните няколко леката подробност е че ползват много бази и много машини/сървъри.
 
От: Анализирай това!

Всеки Уордпрес, Джумла, Мумла, Друпал, Опенкарт, Мопенкарт, Престашоп, и към 98.5% от сайтьовете на всичкото мембъри тъдявата ползват горната схема.
ВКлючително и тия дет са на Блогър, Wordpress.com, ...

Както и Twitter, Instagram, Pinterest.

При последните няколко леката подробност е че ползват много бази и много машини/сървъри.

не се стърпях :lol: припева е за пренаписване

[video=youtube;MAqrLgRYxiU]http://www.youtube.com/watch?v=MAqrLgRYxiU[/video]
 
От: Анализирай това!

Да признавам моя е грешката, защото в първия момент не се загледах добре в схемата, това си е двуслоен модел, в случая са сложили отделен елемент за уеб сайта( web app ) , а не както се очаква да е на web server-а.

Нищо поне научихте, че има и други видове модели :)
 
От: Анализирай това!

Статията от линка на bioz много добре допълва темата. Все пак не е лошо в Предприемач да има тема за структурата на сайт и различните начини по които програмистите организират работата си по сайтовете. CMS - ползваме всички ... Понякога обаче те ни ограничават.

Добър пример за трислойно приложение е една банкова система. В нея данните за сметките се съхраняват в база от данни (back-end). Логиката по управление на финансите (олихвяване, оценка на риска при отпускане на кредит, обслужване на сметки и т.н.) се разполагат в бизнес слоя. Като презентационен слой (front-end) системата може да предоставя няколко приложения, например настолна система, от която работят служителите на банката, уеб система за Интернет банкиране и WAP система за банкиране от мобилни телефони.
 

Горе