Английски линкове за БГ сайтове

hatre

Active Member
От тях смисъл няма, но дали:
  1. могат да помогнат срещу пингвина или дали ГГ ще ги приема само за разнообразяване на линковете както „тук”, „виж още” и други подобни?
  2. Ако се поставят над 50 с ранг 5-8, без в тях да се набляга на кл. думи дали може да окажат негативно влияние?
  3. За нещо друго могат ли да бъдат полезни, че съм си наумил да си правя макроси?
 
От: Английски линкове за БГ сайтове

Какво имаш предвид под "английски линкове"? Линкове от англоезични сайтове или линкове с анкър, написан на английски?
 
От: Английски линкове за БГ сайтове

всеки линк върши работа, не виждам защо да няма смисъл от тях
 
От: Английски линкове за БГ сайтове

Какво имаш предвид под "английски линкове"? Линкове от англоезични сайтове или линкове с анкър, написан на английски?
Линкове от англоезични сайтове (тип социалки) написани с български анхори и описания.
 
От: Английски линкове за БГ сайтове

всеки линк върши работа, не виждам защо да няма смисъл от тях
Защото при положение, че сайта от които идва линка е на английски, линка ще е с малка стойност, тъй като потребителите на сайта на знаят български. Нали за това използват sape.ru, защото казват че ГГ не правил разлика между руски и български
 
От: Английски линкове за БГ сайтове

Има смисъл от тях естествено. Няма как да ти навредят - хубаво е да проучиш обаче, в сайтовете, в които ще събмитваш дали не трият такива линкове на кирилица. За целта или ползваш търсачката и пишеш някакви общи думи на кирилица (тук, още, филм, текст...), ако ти излязат резултати - гледаш от коя дата са и разбираш, че трият/не трият линкове на кирилица. Другият вариант е - събмитваш линковете и след месец проверяваш какво е останало и така вече знаеш къде може и къде не може да се пускат линкове на кирилица. Там, където не може - спокойно си слагаш транслитериран анкър, естествено с описание на английски.

малко офтопик: забелязал съм, че в англоезичните (web2.0 / блог) платформи, когато се постне нещо на кирилица, дори и да е генериран текст, не го трият, защото нямат модератори, които да разбират езика (Българкси). Съвсем друго е положението обаче с генериран текст на английски. Там вече си личи къде има модерация и къде не. Съпоставка: от 70 постинга на БГ - 60+ остават, докато от 70 постинга на ЕН, остават едва 20-25, другото отива в коша.
 
От: Английски линкове за БГ сайтове

Мерси много мен. Това че ги трият бях го забравил, аз проверявам като напиша site:last.fm и давам страници написани на български. Питах дали няма да навреди, защото нали се сещаш че в сайтове които имат по-малко от 1% страници а БГ, ГГ може лесно да разбере че това са оптимизаторски линкове.
Ами за линкове в профили на български сайтове, както тук http://www.bl-grad.com/users/2471.html ? За тях съм по-склонен да мисля, че ще навредят, ако в профила не слагам нови постове, а го оставя само ей така с линк?
 
От: Английски линкове за БГ сайтове

линк в подписа не вреди, няма значение дали пишеш или не
 
От: Английски линкове за БГ сайтове

Е, съвсем нормално е преди всичко да обходиш всички възможни източници, от където можеш да вземеш линк в БГ пространството. Статии, коментари, директории, букмарк сайтове и така нататък. Едва след това да правиш линкове от не БГ източници.
 
От: Английски линкове за БГ сайтове

Мерси nikolai, ако не ме домързи да си направя макросите, първо на теб ще ти ги пратя.
 

Горе