Анкета - Банки и качество на обслужването в тях

Moko

Well-Known Member
Здравейте, колеги!

Правим една анкета за банките и обслужването в банките. Предполагам, че почти всеки от форума има банкова сметка или поне му се е налагало да ползва услугите на банка поради една или друга причина. Моля всеки, който има желание да помогне да я попълни! Искам да кажа, че анкетата няма да донесе финансова изгода нито на мен, нито на някой от екипа ми, тъй като е за училищен (университетски) проект.

Анкетата е напълно анонимна и не би трябвало да ви отнеме повече от 10 минути. Тя се намира тук
Код:
http://www.ehac-cluster.com/iwr.asp?project=BANKS

Благодаря предварително на всеки, който ще вземе участие!

Благодаря още веднъж и приятен уикенд на всички!
 
От: Анкета - Банки и качество на обслужването в тях

И аз направих анкетата ! :)
 
  • Like
Реакции: Moko
От: Анкета - Банки и качество на обслужването в тях

Попълних анкетата, както и предишната за газта
 
  • Like
Реакции: Moko
От: Анкета - Банки и качество на обслужването в тях

Попълнена, НО...
За последните 7 дни посетих 3 различни банки, като и в трите имах различна работа, но само в една от тях имам лична сметка. Последната която посетих не беше тази с личната ми сметка (която се предполага, че посещавам най-често). И дефакто съм оценявал условията работата на банка, в която съм влизал един път в живота си...
 
  • Like
Реакции: Moko
От: Анкета - Банки и качество на обслужването в тях

Този въпрос за посещението е малко странен, защото аз ходя много рядко, понеже ползвам електронното банкиране. Може да се каже, че ползвам банката почти всеки ден, макар да не ходя лично там.
 
  • Like
Реакции: Moko
От: Анкета - Банки и качество на обслужването в тях

Попълних анкетата
 
  • Like
Реакции: Moko
От: Анкета - Банки и качество на обслужването в тях

Ползвам услугите на две банки и попълних анкетата за тази, която посещавам по-често.
 
  • Like
Реакции: Moko
От: Анкета - Банки и качество на обслужването в тях

Банките в България, а и по света разбира се си остават за мен най-долните лихвари.Не пропускам възможност да напсувам или наредя банков служител на каквото и да е ниво било то по телефона или лично.

Разочарован съм най-много от Райфайзен Банк.С по-големи мошенници не съм се занимавал през живота си.Вдигат ми нервите редовно и ако чуете някъде или гледате по новините някой клон на Райфайзен Банк да е взривен,подпален и изгорял със всичките служители вътре да знаете че съм бил аз и съм горд с това :) хаха.
 
От: Анкета - Банки и качество на обслужването в тях

Благодаря на всички! :)
Аз лично ползвам ЦКБ, тъй като майка ми дълги години беше служител. От 5-6 години работи в друга банка, но аз си останах клиент на ЦКБ. Те са единствената банка, която не ти взима годишна или месечна такса за поддръжка на дебитна карта. Макар че, доколкото чух, това скоро ще се промени :)
Блинки, за жалост няма да мога да споделя статистика, тъй като това е за университетски проект и най-вероятно данните няма да стигнат до мен. Понеже университета не би искал ние да разберем, ако съответните данни "цъфнат" някъде като платено проучване, нали? :lol: Иначе, ако покажат данните ще ги споделя тука ;)
Благодаря още веднъж на всички! Приятен ден!
 
От: Анкета - Банки и качество на обслужването в тях

Банките в България, а и по света разбира се си остават за мен най-долните лихвари.Не пропускам възможност да напсувам или наредя банков служител на каквото и да е ниво било то по телефона или лично.

Разочарован съм най-много от Райфайзен Банк.С по-големи мошенници не съм се занимавал през живота си.Вдигат ми нервите редовно и ако чуете някъде или гледате по новините някой клон на Райфайзен Банк да е взривен,подпален и изгорял със всичките служители вътре да знаете че съм бил аз и съм горд с това :) хаха.

Ами не ползвай услугите им като ти е такова мнението. Не четете деговорите , не се интересувате какво подписвате после банките ви са виновни.
 
От: Анкета - Банки и качество на обслужването в тях

Благодаря на всички! :)
Аз лично ползвам ЦКБ, тъй като майка ми дълги години беше служител. От 5-6 години работи в друга банка, но аз си останах клиент на ЦКБ. Те са единствената банка, която не ти взима годишна или месечна такса за поддръжка на дебитна карта. Макар че, доколкото чух, това скоро ще се промени :)

Благодаря още веднъж на всички! Приятен ден!

Понеже и аз съм клиент на ЦКБ и ги избрах точно защото нямаха такса за дебитна карта....честито, от Февруари и те сложиха такава и то без да уведомяват клиентите си. Таксата е 0.30 лв. на месец, но въпроса е принципен.

Банките са нещо от което света трябва да намери начин да се измъкне, дано успеем някога.
 
От: Анкета - Банки и качество на обслужването в тях

ЦКБ е една от „редките“ банки, в които в повечето градове има по ЕДИН (или два) офис(а), обикновено намиращ се в центъра на града, и т'ва е. Тези, дето имат повече от 1, могат да само да се „гордеят“ с това „постижение“ (връзка). Най-много има на ДСК.

Таксата иначе си е малка, макар и сложена без уведомление (!?).
 
От: От: Анкета - Банки и качество на обслужването в тях

Понеже и аз съм клиент на ЦКБ и ги избрах точно защото нямаха такса за дебитна карта....честито, от Февруари и те сложиха такава и то без да уведомяват клиентите си. Таксата е 0.30 лв. на месец, но въпроса е принципен.

Банките са нещо от което света трябва да намери начин да се измъкне, дано успеем някога.
Ее, ужас! Как така са увеличили таксата без да уведомяват?! Направо си е за съд.
Един въпрос:
Ако не си плащаш таксата до изтичане годността на картата (имам 0лв в нея), ще трябва ли да платиш ли натрупаните неплатени такси (т.е. минусът, на който си)? Мерси!
 
От: От: Анкета - Банки и качество на обслужването в тях

Ее, ужас! Как така са увеличили таксата без да уведомяват?! Направо си е за съд.
Един въпрос:
Ако не си плащаш таксата до изтичане годността на картата (имам 0лв в нея), ще трябва ли да платиш ли натрупаните неплатени такси (т.е. минусът, на който си)? Мерси!

аз в ОББ като си закрих дебитната и бях на минус 2 лева и им ги платих. Предполагам, че навсякъде е така :) А иначе ЦКБ... От една страна, ако трябва всеки да уведомяват, ще стане мазало... От друга пък, сериозна банка са, да бяха пуснали по 1 смс поне. На едро щяха да им ги таксуват без пари...
 

Горе