[Анкета] ЕС vs. Русия - кое би избрал?

ЕС vs. Русия


  • Общо гласове
    48
От: От: [Анкета] ЕС vs. Русия - кое би избрал?

Точно, че правя разлика между бруто и нето, затова и ти опонирам.
Нето от 4 милиарда лв. за цели 7 години е смешно малко, а ако четеше по-внимателно разните публикации,
щеше да забележиш, че става въпрос за отпуснати пари, а не за отпуснати и усвоени.
Най-вече е важно в кои точно сектори са усвоени, защото много от програмите са за глупости
и нямат изобщо връзка с икономиката!
Откъде идвали тези пари, нали и ние плащаме, за да идват, не ни ги изпращат като подарък.
И къде ги тези големи заводи и фирми, които наливали големите пари?
Ти сякаш не излизаш навън от интернет и не се виждаш с хора по улиците!!!

Човек ти ме изумяваш обороваш се в един пост сам самичък.

От де идват, ами от нас идват, но понеже сме от по изостанлите страни ни се дава да сме нетни вносители на капитали.
Тези 4 милиарда са именно това, или ти искаш да нямаш 4 милиарда нетно!

Това, че ти не ги виждаш не означава, че ги няма.

Това, че не се интерсуваш кой какво инвестира и защо го инвестира, не е мой проблем.

И ако бе наясно всички тези пари са с ебаси строгият режим, така че щом са ги дали не бой се има защо.

Проблема е сега, щото има такива тарикати дето като теб си мислят че всичко в ЕС се краде, та сега тези яко са надупени.

Навремето една позната прави половин годишен проект по преквалификация на хора с увреждания около 60 бяха по програма. Жената ипотекира апартамента си тегли кредити от де що може близки и позна. После и се отели вола. Накрая на проекта имаше 10 огормни папки с документи доказваш всеки разход и тонове бумащина. Е получи си ги парите накрая всичките пари върна ипотерка и кредити и е на +. Така, че като ти не виждаш не значи, не е така. Този проект мисля че бе от сорта на 300-400к, виждаш тези пари няма от де да дойдат туко така.
 
От: [Анкета] ЕС vs. Русия - кое би избрал?

Интересно е от тези 60 хора, колко сега работят по новата си специалност?

"Проблема е сега, щото има такива тарикати дето като теб си мислят че всичко в ЕС се краде, та сега тези яко са надупени."
Това как да го разбирам? Нямам спомен да се познаваме лично, че да си позволяваш да пишеш такива глупости.
 
От: [Анкета] ЕС vs. Русия - кое би избрал?

Така зададеният въпрос в анкетата е некоректен - аз бих избрал и двете. ЕС е многократно по-мощен от Русия във всичко, но с Русия ние имаме не само икономическа, а и духовна връзка. Освен това Русия е на едва няколкостотин километра от нас. Нищо не пречи да работим и с двете общности.
 
От: [Анкета] ЕС vs. Русия - кое би избрал?

Германски инвеститор изгражда нова кравеферма до Генерал Тошево
С кредит от българска банка. Не виждам свеж паричен поток от чужбина. Най-вероятно схемата се прави, за да се усвоят еврофондове.

За другото в Силистра е смешно:

В обекта ще бъдат инвестирани 10.5 млн. лв. собствени средства, а постоянните работни места, които ще се разкрият в новата база, са 13.
 
От: [Анкета] ЕС vs. Русия - кое би избрал?

Така зададеният въпрос в анкетата е некоректен - аз бих избрал и двете. ЕС е многократно по-мощен от Русия във всичко, но с Русия ние имаме не само икономическа, а и духовна връзка. Освен това Русия е на едва няколкостотин километра от нас. Нищо не пречи да работим и с двете общности.
Съгласен съм, дори го написах в преден пост. Можеше и да сложат още една опция - и двете.:)
 
От: [Анкета] ЕС vs. Русия - кое би избрал?

Интересно е от тези 60 хора, колко сега работят по новата си специалност?

"Проблема е сега, щото има такива тарикати дето като теб си мислят че всичко в ЕС се краде, та сега тези яко са надупени."
Това как да го разбирам? Нямам спомен да се познаваме лично, че да си позволяваш да пишеш такива глупости.

Казах, защото си мислиш че има тарикати и че всичко е тарикатска работа с тези ЕС, щом не виждаш кинтите де отиват - но уви, не е!
Сори ако нещо съм казал грешно, не съм целял те обидя

П.С последно си спомням бяха няколко наети, но точна цифре не мога ти кажа. Това е по линия на социалната интеграция на ЕС и всичко е с цел, да се помогне и улеснят колкото може тези хора.

В случаят важното е че жената от А до Я е изрядна, това дали са много или малко парите, не съм го преценил аз. Но мога да ти гарантирам, че продукта, който им даде беше на високо ниво!
 
От: [Анкета] ЕС vs. Русия - кое би избрал?

С кредит от българска банка. Не виждам свеж паричен поток от чужбина. Най-вероятно схемата се прави, за да се усвоят еврофондове.

За другото в Силистра е смешно:

Чети внимателно не бъркай ипотекирана фирма и след това купена и налети х милиони. Инвеситция спокойно може да е финансира от вън.

Викаш 13 души са ти малко :D

Ти ме убиваш :D

100 човека ли трябва да са заети, направо на рамене да ги носят :)

Братле тук си говорим за производителнсот на труд. Едно пристанище от този сорт няма нужда от голям оперативен състав. Ако не си виждал какво представялва - горе долу огормни силози, цялостна механизация от изсипнят материал до силоаза и после една голяма стрела изсипва над баржите.

Тези два проекта са чудесни, това че не ги оценяваш е друга работа, но това си е част от инвестциите от вън.

Нещо друго неясно :)

П.С. Всичко, мой познати с бизнеси като цяло се борят за ефективност, както и ти също, това е нещо нормално и нормално е служителите да спадат.

П.С2 Виж в Сопот каква е разлика държавният ВМЗ стотици души лентястват, ВМЗ не може се вдигне на крака именно щото ако се налеят пари, за нови машини ще има хора на понделника, но няма как да има пари без да се съкратят щото имат мега яките профсъюзи дето осират всичко. Като цяло се дотира вече официално от държавата и се отлага фалита. Виж какво са прави алтернативно със шведският капитал SKF.
 
От: [Анкета] ЕС vs. Русия - кое би избрал?

Така зададеният въпрос в анкетата е некоректен - аз бих избрал и двете. ЕС е многократно по-мощен от Русия във всичко, но с Русия ние имаме не само икономическа, а и духовна връзка. Освен това Русия е на едва няколкостотин километра от нас. Нищо не пречи да работим и с двете общности.

Съгласен съм с теб.

А ЕС е на 2км от нас - best of both worlds! Проблема е, че нямам добра икономическа връзка с тях, базирана на пазарен принцип - тя е изцяло на монополен прицнип, но както и да е!
 
От: [Анкета] ЕС vs. Русия - кое би избрал?

Не съм говорил за всички хора, които усвояват програмите, че са некоректни!
Аз също имам приятел, който построи завод за брикети и сега му е трудно с
реализацията им, защото е коректен и не е от тарикатите.
Става въпрос, че освен тарикати - в голямата си част групи хора под прикритието на фирма,
има и много програми на ЕС, които са така направени, че не e възможно да се усвоят от бг фирми
и пак чужденци ги усвояват. Това също влиза в сметката на бруто приходите от публикацията, нали?
Никъде не е отбелязано колко пари реално са усвоени от български фирми.
 
От: [Анкета] ЕС vs. Русия - кое би избрал?

Не съм говорил за всички хора, които усвояват програмите, че са некоректни!
Аз също имам приятел, който построи завод за брикети и сега му е трудно с
реализацията им, защото е коректен и не е от тарикатите.
Става въпрос, че освен тарикати - в голямата си част групи хора под прикритието на фирма,
има и много програми на ЕС, които са така направени, че не e възможно да се усвоят от бг фирми
и пак чужденци ги усвояват. Това също влиза в сметката на бруто приходите от публикацията, нали?
Никъде не е отбелязано колко пари реално са усвоени от български фирми.

Това, за което говориш става за големите инфрастркутрни проекти, но на всички тях подизпълнителите им са БГ фирми.

И се сещам само по линия на магистралите или метрото и неща от сорта, но при справка ще видиш че над 2/3 от всички поръчки са с БГ фирми спечелени другите са с БГ подизъплнители. А в тази 1/3 влизат и западни БГ консорциуми.....

Като цяло ЕС фондовете отиват по-малко проекти и всички там са БГ. А ако собствеността е чужда ок, Но при ЕС фондовете в голямата част всичко като продукт/услуга остава в БГ.

За мен е много по-добре с 4 от колкото без или хеле сме на минус!

И хубавото е защото всичко е останало като продукт в БГ!
 
От: [Анкета] ЕС vs. Русия - кое би избрал?

Значи идва фирма, създава някакви работни места и завладява цяла ниша. Налива пари, а после разбира се ще си ги спечели. Ако обаче от това пострадат български фирми съм твърдо против. Нещо като икономически ОВОС трябва, сещаш ли се. Трябва да си подкрепяме националната икономика, а не просто някакви си инвестиции на фирми, които днес ще са тук, а утре ще вдигнат и ще изнесат всичко от държавата, както направиха американците в Ихтиман със завода.

Американска компания, собственик на завода за производство на електроди в Ихтиман, преустанови дейността на предприятието, изнесе оборудването в Унгария и уволни над 200 работници. Става въпрос за "ЕСАБ-Електроди" АД, изключително успешен завод – без задължения към общината или кредитори и с дългосрочни поръчки до 2015 година, по данни на местни служители от мениджмънта.

Кметът на Ихтиман поясни от своя страна, че е намерен нов инвеститор, който закупил завода с цел да произвежда пластмасови гранули. Очаква се в най-скоро време той да подсигури около 100 работни места. Досегашното производството на електроди обаче не може да бъде подновено, тъй като американците са изнесли производствените линии и са патентовали марката - с цел да не се появи друг на тяхно място, който да им бъде конкурент.

И в Търговище се случва същото – там са уволнени 400 души пак с обяснението преструктуриране”

Айде коментирай тия чуждестранни инвестиции.
 
От: [Анкета] ЕС vs. Русия - кое би избрал?

Така зададеният въпрос в анкетата е некоректен - аз бих избрал и двете. ЕС е многократно по-мощен от Русия във всичко, но с Русия ние имаме не само икономическа, а и духовна връзка. Освен това Русия е на едва няколкостотин километра от нас. Нищо не пречи да работим и с двете общности.

в кое всичко?
 
От: [Анкета] ЕС vs. Русия - кое би избрал?

Анкетата трябва да бъде - Москвич или Мерцедес :lol: :lol: :lol:

Айде от мен да мине може - Лада и Фолцваген :lol: :lol: :lol:

Въпреки че Фолцваген се води народна кола, а народната кола в СССР-то е била Запорожец, ама няма да издребняваме толкова :lol: :lol: :lol:
 
От: [Анкета] ЕС vs. Русия - кое би избрал?

Значи идва фирма, създава някакви работни места и завладява цяла ниша. Налива пари, а после разбира се ще си ги спечели. Ако обаче от това пострадат български фирми съм твърдо против. Нещо като икономически ОВОС трябва, сещаш ли се. Трябва да си подкрепяме националната икономика, а не просто някакви си инвестиции на фирми, които днес ще са тук, а утре ще вдигнат и ще изнесат всичко от държавата, както направиха американците в Ихтиман със завода.



Айде коментирай тия чуждестранни инвестиции.

Конкуренцията е конкуренция - дали някоя БГ щя издяде БГ или е проблем само западна да яден БГ. Щото всички, който са неефективни фалират - сега да влачим неефективности ли? Стига с тези регулации за едни може за други не може. Все едно да спрем прогрес, защото има иновации.
 
От: [Анкета] ЕС vs. Русия - кое би избрал?

Ти пак се правиш на луд. Чуждата фирма утре ще се изнесе от тук без да и пука за последиците. За каква ефективност ми говориш, след като не ефективността е важна, а спекулативната печалба. Дал съм ти пример. Купува се печелещо предприятие осигуряващо милиони печалба и даващо работа на стотици хора. Фалира се, изнася се всичко от България и за нас - един голям и пулсиращ. На всичкото отгоре и патентовали производството, за да може никой друг да не произвежда. Това ли ти е конкуренцията и прогреса? Твоите приказки са чисто теоритични, радваш се на някой който съдавал великите 10 работни места, а когато някой спекулативно унищожи десетки пъти повече ми говориш за конкуренция и неефективност.
 
От: [Анкета] ЕС vs. Русия - кое би избрал?

Ти пак се правиш на луд. Чуждата фирма утре ще се изнесе от тук без да и пука за последиците. За каква ефективност ми говориш, след като не ефективността е важна, а спекулативната печалба. Дал съм ти пример. Купува се печелещо предприятие осигуряващо милиони печалба и даващо работа на стотици хора. Фалира се, изнася се всичко от България и за нас - един голям и пулсиращ. На всичкото отгоре и патентовали производството, за да може никой друг да не произвежда. Това ли ти е конкуренцията и прогреса? Твоите приказки са чисто теоритични, радваш се на някой който съдавал великите 10 работни места, а когато някой спекулативно унищожи десетки пъти повече ми говориш за конкуренция и неефективност.

Идва някой БГ, купува БГ фирма - тотално я осира и фалира. Слага си патенти - стотици на улицата.

Има ли разлика дали е БГ или НЕ.

Нали ти е пределно ясно, ако купиш нещо и то фалира от чисто бизнес отношения има точно нулева разлика чия е собственоста.
Ако някой тръгне да прави шашми, дали ще е БГ или не той ще си източи пари и ще си ги харчи както поиска.

В случаят нулева разлика - свери си малко тезите, щото лесно се оборват. В случат да купиш нещо на печалба и да го фалираш няма нищо спекулативно. Ако си го купил нещо печелившо си плащаш и премия, която е над ликвидационната стойност ти си само на загуба.

А за твоето притеснение то и БГ фирма утре може изнесе бизнеса си в друга държава, заради любимите политици - кво правим тогава. Да забраним на всички да не фалират и да няма конкуренция ли :D Това е мега логиката, достойна за някво уродоливо изчадие на фашизма и комунизма.
 
От: [Анкета] ЕС vs. Русия - кое би избрал?

Дал съм ти пример, така и не го коментира. Не ми развивай теории кое как евентуално можело да бъде и каква разлика нямало. Дал съм ти конкретен пример. Изкарай ми пример с български инвеститор, който купува успешно производство в България, нарочно го ликвидира и го изнася в друга държава. Твоето е логика на хартия, давай да видим реалността как е.
 
От: [Анкета] ЕС vs. Русия - кое би избрал?

Дал съм ти пример, така и не го коментира. Не ми развивай теории кое как евентуално можело да бъде и каква разлика нямало. Дал съм ти конкретен пример. Изкарай ми пример с български инвеститор, който купува успешно производство в България, нарочно го ликвидира и го изнася в друга държава. Твоето е логика на хартия, давай да видим реалността как е.

Ех как културно ми бягаш по тъча.

Това са бизнес отношения дали някой ще фалира нещо, какво значение има чие е собствеността. Всичко, което съм го писал става без значение, чия е собствеността. Аз мога да направя бизнес и да те конкурирам перфектно и ти да фалираш, после може го продам бизнеса си на Х БГ, но поради лош мениджмънт или други обстотелства и това да фалира. В крайна сметка винаги ще има хора на улицата, това е фалит. Това е равно на ликвдиране на активи.

Дай да сменим темата, е че нестоятелна за мен това което пишеш - БГ фирма може фалира БГ, но никоя друга не може :)

И щото искаше пример за фалити и износи на бизнеси. Ето ти примера на Екометала на Дамбовеца!
 
От: [Анкета] ЕС vs. Русия - кое би избрал?

Ето ти примера на Екометала на Дамбовеца!
Човекът се изнася от държавата, защото до колкото помня доста време изкара в панделата, според него неоснователно. Не важи примера.
 
От: [Анкета] ЕС vs. Русия - кое би избрал?

Дал съм ти пример, така и не го коментира. Не ми развивай теории кое как евентуално можело да бъде и каква разлика нямало. Дал съм ти конкретен пример. Изкарай ми пример с български инвеститор, който купува успешно производство в България, нарочно го ликвидира и го изнася в друга държава. Твоето е логика на хартия, давай да видим реалността как е.

Е такъв пример трудно може да се намери.

Но има многооооооо БГ "инвеститори" на който им бяха подарени едни предприятия по време на масовата приватизация по времето на Виденов, които ги фалираха после - предполагам от некадърност, а не умишлено. :lol: :lol:

Аз пък ще ти дам друг примери с три химически комбината.

1. Соди Девня - продаден на стратегически инвеститор (чужденци развиващи същия бизнес).
2. Неохим Димитровград - продаден на БГ инвеститори.
3. Химко Враца - останал държавен или вече и аз не знам на кой се води.


Направи си една справка кой завод на колко хора работа дава и какви данъци внася в бюджета. :lol: :lol: :lol:
 

Горе