Анкета: Имате ли кредити и колко на брой?

Имате ли кредити/кредитни карти/лизинги/ипотеки?

  • Да, един

    Votes: 7 14.6%
  • Между 2-5

    Votes: 3 6.3%
  • Повече от 5

    Votes: 1 2.1%
  • Нямам никакви.

    Votes: 37 77.1%

  • Общо гласове
    48
@RealMoney не плащам годишна такса. Заради оборот трупам някакви точки, които стават на пари и досега (поне за последните 3 години) съм над тези 40лв., тоест даже съм на печалба :D.
А сметна ли си таксите за теглене и превод? :)
 
Теглене? Да не съм луд да тегля от банкомат с тая карта :D. Тя е само за плащане през пос терминали било то виртуални или не.
Такса превод нямам, защото е от моя към моя сметка.

Така че да сметнал съм ги ;).
 
Ако се плаща с дебитната
Теглене? Да не съм луд да тегля от банкомат с тая карта :D. Тя е само за плащане през пос терминали било то виртуални или не.
Такса превод нямам, защото е от моя към моя сметка.

Така че да сметнал съм ги ;).
Не знам какво си сметнал като такси, ама дай да ги разкараме тези карти. Гледай как се продават база данни, аз да не съм добитък...
 
Mitrev говори за кредитна карта с кеш бек . Който има голям оборот , годишната такса + таксите за транзакции се избиват и си на +. Едно време като обеснявах в друга тема , повечето неандерталци ме обявиха за луд , че можело да се печели от банка....
 
Mitrev говори за кредитна карта с кеш бек . Който има голям оборот , годишната такса + таксите за транзакции се избиват и си на +. Едно време като обеснявах в друга тема , повечето неандерталци ме обявиха за луд , че можело да се печели от банка....
Пиши, като станеш милионер, да се похвалиш:)
 
Пиши, като станеш милионер, да се похвалиш:)
anzaR0U.png


:D
 
Никой не ви говори да ставате милионери - става въпрос да се избиват банковите такси на картата + % да сте отгоре въз основа на това колко плащате с картата.
 
Никой не ви говори да ставате милионери - става въпрос да се избиват банковите такси на картата + % да сте отгоре въз основа на това колко плащате с картата.
Сега се сетих за един пранк -https://www.youtube.com/watch?v=6UqsOkr7zRM
 
Mitrev говори за кредитна карта с кеш бек . Който има голям оборот , годишната такса + таксите за транзакции се избиват и си на +. Едно време като обеснявах в друга тема , повечето неандерталци ме обявиха за луд , че можело да се печели от банка....
Спомням си, макар че не взех участие тогава. Прав си, че си на +, но не съвсем. Все някой трябва да плати тази услуга/ карта. А кой - пак ние потребителите. Банката има интерес ти да ползваш картата, колкото се може повече. Затова те насърчава с този кеш-бек. Привидно банката взема процент от търговеца, не от теб. Ама според мен търговеца си е сложил този процент в цената. Така, че пак ние потребителите плащаме допълнително за тази карта!
 
На мен ми излиза без пари картата, пък кой плаща не ме вълнува.
 
Мисля, че можем да се обединим около следните изводи:
1.с кредитна карта може да се печелят пари
2. Хората ползващи кредитни карти са по-умни от хората създали тези кредитни карти и съответно премятат системата
3. Хората ползващи кредитните карти не си купуват неща с пари, които нямат, т.е. имат пари, но не ползват тях, а тези в кредитната карта?!
4. Хората ползващи кредитни карти не харчат повече от хората плащащи кеш, чисто психологически
 
Много тъп опит да се правиш на умен.

В момента не съм на минус от кредитната карта, но утре ако ми се наложи да направя 1 теглене от банкомат и всичко приключва.

Това че има единици като мен които не плащат такси по кредитните си карти, не значи че всички го правят.
 
Аз мразя кредидите, обаче резултатите от тая анкета са ми малко странни и ми е интересно.
Хората , които гласуват че нямат кредити, колко и в какво са инвестирали, ако може да споделят?
 
Аз мразя кредидите, обаче резултатите от тая анкета са ми малко странни и ми е интересно.
Хората , които гласуват че нямат кредити, колко и в какво са инвестирали, ако може да споделят?
Не за забравяме в какъв форум сме все пак. Ако бяхме в някой бг Плейбой форум всички щяхме да сме потънали в по няколко кредита, за да сме играчи. :)
 
Аз мразя кредидите, обаче резултатите от тая анкета са ми малко странни и ми е интересно.
Хората , които гласуват че нямат кредити, колко и в какво са инвестирали, ако може да споделят?

Кое по-точно е странното на резултатите, би ли пояснил? Резултатите говорят за добра финансова дисциплина от страна на потребителите тук. Ситуациите, в които е обосновано да се тегли кредит, не са много.
 
Моя грешка.
Помислих , че става дума за кредит с цел финансиране на бизнес. Май малко съм пропуснал да прочета какво точно се пита.
 

Горе