Анкета - Коя бира предпочитате 2022

Коя бира ви е любима?


  • Общо гласове
    28
И аз съм фен на пшеничното,.. не ти ли замирише на поля..

Тва пия по-често
Will-Brau_Hefeweizen.jpg
 
Моретииии
Да не е този италиански баркоч, който рекламират сега толкова усилено. Нещо, което правят с Zatecky Hus или както един приятел, получаващ газове от нея, и казва Гъсока от Пърдец.
 
Да не е този италиански баркоч, който рекламират сега толкова усилено. Нещо, което правят с Zatecky Hus или както един приятел, получаващ газове от нея, и казва Гъсока от Пърдец.
Да, аз съм в потрес. В кварталното ми заведение замениха наливния Старопрамен с наливен Жатетски хус. Дъно на дъното, и виняха, че тази бира е пълна гадория, та сега предлагат само наливен Карлсперг, и доста очевадно задраскан Жатетски в менюто и отгоре написан Карлсперг. Като си седнал на заведение искаш да пиеш нещо хубаво. Все едно да седна някъде и да ми кажат имаме само Ариана и Каменица, директно си ставам и намирам нормално мислещи хора, които знаят какво е бира и какво върви.
 
Изглежда добро. Къде се купува?
Тука по немско в почти всеки магазин, в България.. неем идея. Ако ти се пробва нещо подобно, пробвай туй..
beers_0010_Schöfferhofer-бутилка.jpg

Преди го имаше в кауфланд, задълже в стъкло и го обърни да се "раздвижи" маята :)
 
Тука по немско в почти всеки магазин, в България.. неем идея. Ако ти се пробва нещо подобно, пробвай туй..
Виж файлът 24424

Преди го имаше в кауфланд, задълже в стъкло и го обърни да се "раздвижи" маята :)
Да, писах в предните си мнения тук, че вкуса ми идва малко странен и остър. Вече ме накараха да я пробвам. :)
 
Да, писах в предните си мнения тук, че вкуса ми идва малко странен и остър. Вече ме накараха да я пробвам. :)
Сеа върнах да се зачета... да странно е в началото.. нема го тоя момент да ти бие на спирт. ;) Кажи на твоя приятел, че некъф от форума го поздравява за избора му. Леффе беше другата ми любима бира в нашенско.
 
Ако говорим за масовост, то зависи и къде си седнал де, защото в повечето заведения предлагат бирите на една компания.
Та харесвам много Гларус Наливна Пейл Ейл, но в нашия град само на 1-2 места може да пиеш такава.
От новите масовки - Шуменско 100% малц, супер си е биричката
Ако заведението е на каменица пия Бургаско, ако не на загорка пия Загорка Ретро .

Забелязвам тази година има проблем с цацата, миналата година почти навсякъде я правеха добре, а тази... готвачите ли са сменили, знам ли, но на повечето места където цацата беше добре миналата година, тази е под всякаква критика

ПС: Как я пиете тая отврат пшеничната бира? Бирата я свързвам със солени мезета, а пшеничната бира все едно някой е изсипал захар в нея.. благнее и мирише неприятно!
 
Последно редактирано:
Сеа върнах да се зачета... да странно е в началото.. нема го тоя момент да ти бие на спирт. ;) Кажи на твоя приятел, че некъф от форума го поздравява за избора му. Леффе беше другата ми любима бира в нашенско.
Тия бири много смръдливи бе. Леффето нямаше ли вкус на въглен, някакъв опушен, ако не се лъжа беше Турска бира или?
 
Тия бири много смръдливи бе. Леффето нямаше ли вкус на въглен, някакъв опушен, ако не се лъжа беше Турска бира или?
Бъркаш с Ефес.

Вкуса.. знаеш лафа за кучето. Всеки сам си преценя.
 
@NovaPS все пак май беше у баварията, чува ги нещата. Тия биричоци са невероятни, но в България съм ги виждал на 1-2 места. В Мюнхен съм се глезил с тях.
 
Бъркаш с Ефес.

Вкуса.. знаеш лафа за кучето. Всеки сам си преценя.
Прав си, да малко ги сбърках.

Ето въпрос към бираджийте, като пиете бира и ядете шоколад, отдава ли ви войника почит после?
 
Да не е този италиански баркоч, който рекламират сега толкова усилено. Нещо, което правят с Zatecky Hus или както един приятел, получаващ газове от нея, и казва Гъсока от Пърдец.
ТОП бъркоч е
 
ТОП бъркоч е
Не знам кой им такова мозъка, но някои бири са просто шит и не виждам с какви точно финанси и бездънни кампании мислят, че ще ги наложат на пазара. И двете, които споменах по-доре са точно в тази категория. Zatecky Hus е топ на пикнята. По-гадна от Арианата даже. И трябва да си много смотан ресторантьор, за да рискуваш клиентите си, за два чадъра и един фризер фри. Защото това най-често предлагат, за да смениш така рязко основаната си бира с някоя от тия шитни.
 
Едно откритие от преди малко във Фантастико. Много е готина:

Webp.net-resizeimage.jpg
 
От масовите Стела, иначе предпочитам крафт бирите и по-конкретно червен ейл и силно охмелени.
Препоръчвам да опитате "Янака ГоЗе" на Трима и двама :p
 

Горе