Търся: Анкета/проучване

PavelAndreev

Well-Known Member
Рейтинг - 100%
31   0   0
Привет, искам да направя проучване сред голяма група от хора, за да видя какви са нагласите им за дарения(финансови,материални,труд) и така нататък, под формата на инициативи. Биха ли участвали в различни инициативи, биха ли помогнали за осъществяването на дадена цел/кауза.
Навярно би било най-добре да се пусне анкета в големи фейсбук групи и страници. Също и хора със сайтове с голям трафик биха спомогнали.
Пуснете ми на лично съобщение предложенията ви и ще обсъдим точно как да се формулира анкетата/анкетите.
 
Понякога новинарски сайтове пускат анкети също (от групата на id24 например).
Имат добър трафик, може да се таргетира град и с малко clickbait име на статията, сигурно ще я видят доста хора.
Като цена не знам как вървят, ама си заслужава да се провери.
 
Според мен това е безсмислено. Много голяма част от хората които ще видят анкетата няма да са участвали в някакви благотворителни инициативи или те ще се изчерпват с смс за Българската Коледа.

Има достатъчно хора които биха се включили в доброволна инициатива.
Има и НПО -та свързани с доброволство. Те със сигурност са правили анкети.
 
Според мен това е безсмислено. Много голяма част от хората които ще видят анкетата няма да са участвали в някакви благотворителни инициативи или те ще се изчерпват с смс за Българската Коледа.

Има достатъчно хора които биха се включили в доброволна инициатива.
Има и НПО -та свързани с доброволство. Те със сигурност са правили анкети.
Въртят ми се някакви идеи за проекти, но нямам от къде да почерпя вода от извора и така...
Но и ти си много прав в това което казваш!
 
Скоро попаднах на една аинициатива във фб, казва се "само за Агора с големи сърца".
Има още една на Лео кадели, отново всичко се случва във Фб.
Първата инициатива се движи от двама човека (мисля, че са съпрузи), втората от един човек.
И двете имат сподвижници.
Ще намериш доброволци, но трябва и много работа, постоянство, лично време, средства и т.н.
 
Със сайтове и групи не мога да помогна, но мога с въпросника, ако ти трябва избистряне и конкретизация на анкетата. Нещо такова, :
1. Бихте ли подкрепили добороволна инициатива в областта на:
а) социалните услуги - грижи за възрастни хора, хора в неравностойно положение, със специални потребности
б) опазване на природата
в) грижи за бездомни животни
г) социално предприемачество
д)......

2. С какво вие лично мислите, че можете да подкрепите избрана от вас идея, кауза или проект:
а) личен труд - офлайн
б) материално дарение - дрехи, обувки, електроуреди
в) дигитална услуга - харесване в социална мрежа, споделяне, написване на кратка статия, превод от/на чужд език, изготвяне на графичен,аудио или видео дигитален материал
г) парично дарение
д) транспорт
е) безплатна професионална консултация
ж) изпращане на SMS
з) ...........

3.) Доуточняващи въпроси по т.2 в зависимост от избраните отговори

Но като цяло топлата вода в доброволчеството и благотворителността отдавна е открита и се подчинява на определени принципи - яснота, откритост, коректност, видима обществена полза, добронамереност. Ще каже човек - че това почти всичко са бизнес правила! Ми да, ама не всеки става за този бизнес :)
 
Последно редактирано:
Патреон или Кикстартър ще правиш?
 

Горе