Антимонополното законодателство погва Гугле в УСА

"Don't be evil", нали? Или? :)

http://en.wikipedia.org/wiki/Don't_be_evil

"Don't be evil" is the informal corporate motto (or slogan) of Google,[1] originally suggested by Google employees Paul Buchheit[2] and Amit Patel[3] at a meeting. Buchheit, the creator of Gmail, said he "wanted something that, once you put it in there, would be hard to take out," adding that the slogan was "also a bit of a jab at a lot of the other companies, especially our competitors, who at the time, in our opinion, were kind of exploiting the users to some extent."

Като цяло си прав. Май е за нас към тях....ама добре са си го измислили. Явно на това са се надявали в бъдеще с такова водене на компания. Никой не им прави зло, пък и като гледам май който им го прави седи по челните места. :D

Нещо ще трябва да променят, за да спечелят симпатиите на хората отново. Това, че Apple със скъпите си продукти е най-долюбваната марка е може би шамар за компанията, която предоставя 100 хиляди безплатни неща и пак не може да достигне до сърцата на хората. Поне не и както Apple са успели.

Не им е читава политиката. Но нищо, за да има компании на върха, трябва да има и такива на 2ро, 3то място, даже и на дъното. :)
 
От: Антимонополното законодателство погва Гугле в УСА

Моля те, обясни ми каква е логиката на това ти свободно съчинение, защото явно не ми достигат 13 вата мощност към мозъка, за да осъзная дълбочината на твоята теза...
Ако с тея нови технологии вкарат в затвора невинните и пуснат престъпниците, мисля че спокойно можем да им се "разсърдим".

Ще се опитам да улесня максимално мисловната ти дейност.

полицаи = Google
нови технологии = нов алгоритъм на Google
затвор = дъното на серпа
невинни = авторитетни сайтове
престъпници = спам сайтове (сателити)

Айде сега постави думичките от дясно на мястото на еквивалентите им в изречението и виж какво ще се получи. Ако пак не можеш да схванеш смисъла ще пробваме с картинки.

п.п. И следващия път като нямаш истински аргументи се опитай да не замесваш в спора хора, които не познаваш и които нямат нищо общо с темата, става ли?
 
От: Антимонополното законодателство погва Гугле в УСА

Бодирок ти още ли му се връзваш на тоя с шизофренията и няколкото профила ??? пускай си го по крачола и се прави че не го виждаш иначе само го насърчаваш.
 
От: Антимонополното законодателство погва Гугле в УСА

Това е залъгалката на уебмастъри с монополния процес, който реално няма как го докажат, правно - реално пазара си е същия съвкупно - просто са се разменили играчите в него - но ак окажат топ 10 никога няма се сменя, ей тогава вече почват наченките, а пък Микрософта, там го скъсаха антитърстовто законодателство, щото изкупуаше конкурнецията си там бяха основните аргументи, пък после с началото на Интернет Експлорера и др патентнти и т.н В момента гошо правят пазара демек маркет мейкъра са ако вкарам малко финансови термени, все едно да кажете че МОЛ-а казва на магазиниерите си пичове от утре имаме промени, само дето тези промени никъде не са в договора, така че и копче не може или пък големите борси, борсови оператори че на техните борси се осъществява сделката и решават променят правилата в дадена част - ако има забрана т.е. бариер или информационна завеса ей тогава може да говорим за монополи, но на продуктово дифернцийрани компании как ще се докаже вече е шоуто, а пък и те Гугъл боб ядът, не са си направили справките по рано пък и ако някой реши прави нещо една камара от адвокати дето ще откажат всички - алтернативата е ....... сега е няма :D
 
От: От: Антимонополното законодателство погва Гугле в УСА

младеж? аз да съм ти дал отрицателна репутация, понеже не съм съгласен с простотиите които си изписал?
Защо ти го правиш? Защото съм прав, а на теб не ти стигат гънките в главата за да ме обориш с думи и давай да хакаме репутации а?

Разбирам те напълно, но не мога да ти помогна, мога само да ти се смея и да ми е жал за теб :)

Ще се опитам да улесня максимално мисловната ти дейност.

полицаи = Google
нови технологии = нов алгоритъм на Google
затвор = дъното на серпа
невинни = авторитетни сайтове
престъпници = спам сайтове (сателити)

Айде сега постави думичките от дясно на мястото на еквивалентите им в изречението и виж какво ще се получи. Ако пак не можеш да схванеш смисъла ще пробваме с картинки.

п.п. И следващия път като нямаш истински аргументи се опитай да не замесваш в спора хора, които не познаваш и които нямат нищо общо с темата, става ли?

п.п. между дргото би ли споделил ти лично колко невинни - авторитетни сайтове имаш които са пострадали?
 
От: От: От: Антимонополното законодателство погва Гугле в УСА

младеж? аз да съм ти дал отрицателна репутация, понеже не съм съгласен с простотиите които си изписал?
Защо ти го правиш? Защото съм прав, а на теб не ти стигат гънките в главата за да ме обориш с думи и давай да хакаме репутации а?

На репутацията си пише защо е и не е за несъгласие.

Разбирам те напълно, но не мога да ти помогна, мога само да ти се смея и да ми е жал за теб :)

От това изречение си правя заключението, че всъщност ще съжалавяш самия себе си, а не мен. Как стигам то тоя извод ли? Много просто. Ти си от хората, които пишат това, което не мислят и не мислят това, което пишат. Давам ти пример с цитати:

сърдете се шляпайте репутации, но няма как да си замълча и да не ти кажа че си написал някакви безмислици, дано да се дължи на крехката ти възраст, а не на умствените ти възможности :)

младеж? аз да съм ти дал отрицателна репутация, понеже не съм съгласен с простотиите които си изписал?
Защо ти го правиш? Защото съм прав, а на теб не ти стигат гънките в главата за да ме обориш с думи и давай да хакаме репутации а?

Сега последно, да шляпаме ли репутации или да не шляпаме?

Аз обаче мисля това, което пиша и ти обещавам, че ако ми дадеш червена репутация, няма да кажа на никой, понеже наистина не ми пука. Така ще си спокоен, че хем си си отмъстил, хем си запазил образа на непорочната девица.

п.п. между дргото би ли споделил ти лично колко невинни - авторитетни сайтове имаш които са пострадали?

И защо да го правя? Още по-малко пък при твоя молба?!
 
Re: От: От: Антимонополното законодателство погва Гугле в УСА

младеж? аз да съм ти дал отрицателна репутация, понеже не съм съгласен с простотиите които си изписал?
Защо ти го правиш? Защото съм прав, а на теб не ти стигат гънките в главата за да ме обориш с думи и давай да хакаме репутации а?

Разбирам те напълно, но не мога да ти помогна, мога само да ти се смея и да ми е жал за теб :)



п.п. между дргото би ли споделил ти лично колко невинни - авторитетни сайтове имаш които са пострадали?

една камара развивани като такива ... а стелиткитесъс шитави линкове си седят и се ранкват добре ... този ъдейт ако работеше правилно трябваше да отвее точно тези сателитки...
 
От: Re: От: От: Антимонополното законодателство погва Гугле в УСА

една камара развивани като такива ... а стелиткитесъс шитави линкове си седят и се ранкват добре ... този ъдейт ако работеше правилно трябваше да отвее точно тези сателитки...

Да ама те не са богове, няма как да стане от раз.
шааат ида окапят ненужните сайтове.
Ако ставаше така, щеше да става така не само в интернет а и навсякъде,
шааат и излекуват рака
шаааат и ето ти безплатна енергия..
шааат три мацки /едната руса/ на дивана...
шаааат идеалната операционна система.
Мислиш ли че те не искат да направят идеалната търсачка...
хората сме такива че извращаваме всичко, какевото и да правят, винаги има някой който търси дупки и пробива,
 
От: От: От: От: Антимонополното законодателство погва Гугле в УСА

Аз обаче мисля това, което пиша и ти обещавам, че ако ми дадеш червена репутация, няма да кажа на никой

ДА НЕ ЗАБРАВИШ КАКВО СИ ОБЕЩАЛ РАМБО НАБОР 89 :)
кофти е това че мислиш каквото пишеш, но майната му, не ми се занимава да те уча, неволята ще се опита да го направи вместо мен през годинките:)
 
От: От: От: От: Антимонополното законодателство погва Гугле в УСА

ДА НЕ ЗАБРАВИШ КАКВО СИ ОБЕЩАЛ РАМБО НАБОР 89 :)
кофти е това че мислиш каквото пишеш, но майната му, не ми се занимава да те уча, неволята ще се опита да го направи вместо мен през годинките:)

"Гоуем" си :D
Само не разбрах каква е целта на театърчето ти?
 
От: Антимонополното законодателство погва Гугле в УСА

Блеки - Сравнението ти с Мола не е удачно защото молове колкото искаш обаче ако в УСА има само няколко магазина но един от тях прави 60% от общият оборот бъди сигурен че антимонополното законодателство ще се интересува от това на какъв принцип избира с кой производители да работи и как да им реди стоките.

Така че бъди сигурен че ще има присъда най малкото за да се начеше общественото его че няма някой да е по голям от държавата - а въпроса е какво ще се случи след това.
 
От: Антимонополното законодателство погва Гугле в УСА

А дано, да видим.

Примера с мола го давам ако мола е един не 1001 мола.

А за антитръстовете, последно спряха сделката на Т-Mobilie и AT&T, там си дейтват.

Трудно смятам че ще докажат, това че имат маркет дял над 60%, е едно в повечето случай нищо, но да изкривява пазара, демек да определи цена не по пазарен принцип а по принципа в който ще максимизира печалбата, ей тогава ще се намесят. Трудно е да се съди, че имат такива предпочитания към доставчици и партньори а другите го отсфирват. Като цяло не вярвам да стане нещо, просто никой не е обвързан с договор а и в този договр не пише какви са условията - това че правя промени, ще доведе до намалено търсене на услугите и ще увеличи алтернативите или заместващите, така че не знам какво ще докажат и по какъв начин - винаги могат излязат от ситуация ще кажат, това са black hat методи и ни рефлектират и манипулират SERP-a, като така не дават път на дейните и инциативните и затова се правят промени да паднат тези паразити, това че някой от топовите се ударени е риск, който се трансформира в недеолвни клиенти, които биха ги заменили и до там, а че не ги заменяват това си е до уебмастъруте

Недей, забравя че Гошо монополизират търсенето на Google услугите, щото са продуктово дифернцийрани и само те могат да предложат този продукт, а не са монополизирали целия пазар - така че това е още един довод, дето иди го съди, че решават правят каквото си искат с продуктите
 
Последно редактирано:
От: Антимонополното законодателство погва Гугле в УСА

Това със 60% са го доказали и там няма даже място за съмнения - а след като държиш такова голямо парче от тортата никой няма да те остави да си развяваш коня както ти е кеф.
 
От: Антимонополното законодателство погва Гугле в УСА

Виж че имаш 60% от пазара, е нищо - голям играч си, добре оптимизираш. Видимо не сме в съвършенна конкунренция, а некъв олигопол или повече, щом процента е такъв - но това не прече комапниите да се конкурират като в условия на сършенна конкурнеция и от там няма проблем. Ако се сдружат и регулират цената ей тогава иде проблема.

Все едно Пепси и Кока Кола ги съдят, че едните имат по голям от др процентен дял, но те са два на пазара демек правят дуопол, като гледам нямат проблем от антимонопомните органи. Така и с Гошо, просто реално трудно биха доказали каквото и да е - най-много ги питат защо сте избрали тези партноьри а не онези - отговор от ами по са ни симпатични до най-добрите условия представят и всичко е точно. Най-много могат ги съдят за емоционална травма на уебмастърите :D
 
От: Антимонополното законодателство погва Гугле в УСА

Блеки ти упорито се отакзваш да вникнеш в идеята на антимонополното законодателство и примерите които даваш са аут оф спейс.
Ако Кокакола държи 60% от американският пазар на безалкохолни напитки бъди сигурен че ще трябва да се съобразяват с определени правила.
Самият факт че са тръгнали да водят такава процедура не е случаен - какъв ще е ефекта е отделен въпрос
 
От: Антимонополното законодателство погва Гугле в УСА

Манта, май си говорим различни неща.
Това е просто число, докато не почнат злоупотреби никой, няма им прави проблеми, да факт имат доста отговорности но всичко е към формална страна.

Айде да не е аут ъф спейс, Microsoft държи 92% от ОС-та на десктоповете в УСА и нямат проблем, никой не им взима пазарния дял нито ги съдят цък

Признавам си не съм наясно с УСА антитърстовоете, но като цяло тези органи следят няколко неща и най-важното от тях е да не се позволи, определняото на цената от компанията на базата на количествата, т.е. като намалят количеството да максимизират печалбите, ей тогава ги спукват, щото яко манипулират пазара и го правят неефикасен, а трябва да е по пазарен принцип а той е търсене и предлгане, А и Гошо нямат 100% монопол над СЕ пазара, ако правят такива глупости доста ще загубят от маркет шейра, както и тук се вижда си и губят, но малко

Другото е ценова фиксация, картелизиция, изкупуваш конкурнецията си с цел да не се разпространява и пак убиваме пазара и още няколко, като ценови дъмпинг и други.

Като цяло всичко се базира или над конрол над количествата или някаква манипулация и възбрана на цената. Никой няма прави промлем за продукта, това че някой си променя продукта, като Гошо си променя, е нищо но да каже Гошо вече в Калифорния няма да има търсения, ще го погнат на секундата или пък кажат топ 10 резултатите ще са такива вовеки веков - винаги може да кажат така ни кефи, а органите да кажат вие дискриминирате еди си кои, щото ги лишавате от продукта и инфото, и това преко бие по един от факторите на монопола и т.н.

Просто си мисля доста трудно ще докажат, а че има процедура за това, е едно да има присъда вече е друго, но ще стане прецедент, и от там всеки 2ри ще почне ги съди, щото се е променил из серп-а или от сорта и виж какво ще стане с 3-ката големи, та и за това и на мен ми е чудно до къде ще се стигне и какви ще са доводите на едната страна и как Гошо ще го допусне това.
 
Последно редактирано:
От: Антимонополното законодателство погва Гугле в УСА

В резултатите при търсене вече няма нищо в десния сайдбар (поне при мен) - нито реклами, нито гугъл продукти. Да не би да има връзка с проверките/делата, които готвят срещу гуглъо?
 
От: Антимонополното законодателство погва Гугле в УСА

В резултатите при търсене вече няма нищо в десния сайдбар (поне при мен) - нито реклами, нито гугъл продукти. Да не би да има връзка с проверките/делата, които готвят срещу гуглъо?

Търсил си нещо дето по няма реклами за него опитай с нещо за което има, аз пробвах преди малко и си е направо сергия реклами и карти от всякъде. :)
 
От: Антимонополното законодателство погва Гугле в УСА

Търсил си нещо дето по няма реклами за него опитай с нещо за което има, аз пробвах преди малко и си е направо сергия реклами и карти от всякъде. :)

Пробвах няколко пъти с laptops и още няколко продукта, но нямаше нищо. Сега като пробвах има реклами. Миналата седмица продуктите ги бяха изкарали в десния сайдбар, сега обаче пак са си сред резултатите от търсенето. Явно си правят някакви експерименти.
 
От: Антимонополното законодателство погва Гугле в УСА

Пробвах няколко пъти с laptops и още няколко продукта, но нямаше нищо. Сега като пробвах има реклами. Миналата седмица продуктите ги бяха изкарали в десния сайдбар, сега обаче пак са си сред резултатите от търсенето. Явно си правят някакви експерименти.

Аз за бг тествах, но напълно възможно е и това което казваш. :)
 

Горе