Анти GoDaddy

VPenkov

New Member
HostGator – -50% за първия месец с код NOSOPA
NameCheap – код SOPASucks ви дава трансфер за $6.99
Name.com – 10% надолу при трансфер с код (хаха) NODADDY
Hover.com – като горните, само че кодът е SOPA и ви назначават агент, който върши работата вместо вас.
DreamHost – $50 надолу + безплатен домейн с код SOPAROPA. Силно НЕ препоръчвам този хост. Бавни са, с много бавен съпорт и ако не им хареса уебсайтът ви, ще изтрият целия акаунт заедно с базите данни (плюс всички останали сайтове на акаунта) и няма да ви предоставят бекъп.
ASmallOrange.com – 25% надолу с код OrangeYouGlad.

Ето и как да зарежете GoDaddy.
 
Последно редактирано:
От: Анти GoDaddy

NameCheap са се погрижили да не пропуснем посланието – имат и промо код BYEBYEGD.
 
От: Анти GoDaddy

Местя си домейна от GoDaddy който мислех да подновявам в NameCheap :)
Аз лично съм много по-доволен от NameCheap отколкото от кретените от GoDaddy. Преди време на едно аверче му казаха - даваме ти 2 седмици да си преместиш домейна, защото не отговаряло на някакви техни правила и има вероятност от Enom, които са фирмата-майка, да го спрат. Аверчето го премести на друг регистрант и до ден днешен си работи с NameCheap, защото постъпиха коректно. Докато същия случай в GoDaddy се разви много грозно. Става сутринта и гледа, че са му блокнали 20 домейна, защото нещо си някъде пишело. Без нищо повече. Аааа, да трябва да плати глоба от $75. Тази история вече съм я разправял. Та може да решите кой го играе курвенската и кой не. Каза им да си ги набият тия домейни в американския .... и си премести всичките от там. От тогава никога не съм чувал хубави неща за GoDaddy. :) И аз препоръчвам вече други регистранти. Просто не си заслужава да сте един от хилядите с олетяли домейни, защото алчността там няма граници. ;)
 
От: Анти GoDaddy

Аз лично ползвам GoDaddy от 2-3ри години и нямам проблем до ден днешен с тях!
Не излъгах ви имах един проблем - купих си домейн от тях, платих и после ми поискаха копие на личната карта(реших да не им давам) след 48 часа ми блокираха акаунта и ми взеха домейна, парите също...Но от тази случка не съм имал проблем до ден днешен :).Но и аз почнах да ползвам вече Namecheap и Netfirms за домейн регистри.Но с Netfirms си имах проблем - купих си домейн, платих го , пратиха ми писмо, че е регистриран, но три дни по-късно не беше регистриран!Писах им, чаках 1 ден някъде за отговор и ми казаха, че съм сгрешил държавата от която съм и затова не могли да ми регистрират домейна!Сгрешил съм и съм цъкнал Бразилия вместо България...Казаха, че трябвало да не ми го регистрират, но щели да направят изключение и да им пратя данните за да го регистрират.Само с Namecheap до сега не съм имал проблеми, е само където трябва да чакам 5 дни, като продам домейн в маркета им да си взема парите, но може да се преживее :)
 
От: Анти GoDaddy

Така и така сте ги почнали GoDaddy ето една добавка и от мен: Go Daddy scam attempt
Накратко, опитах се да регна нерегистриран домейн при тях и вместо да ми излезе като свободен за регистрация, ми цъфна за продажба на техните аукциони за 500 долара.
 
От: Анти GoDaddy

Ами проблемът е, че те се чудят всячески как да измъкнат повече пари от хората. Пробутват ти безброй неща докато регистрираш или подновяваш домейн, всички настройки по подразбиране са така нагласени, че да могат да ти вземат повече пари и т.н.

В случая тази нова екстра, за която съм писал, може да мине и за бъг. Ако някой домейн е бил някога листнат при тях на аукционите им от някой потребител и после не е махнат, те автоматично го показват като продаващ се, вместо да проверят първо дали изобщо е регистриран. Реално това човек може лесно да го заобиколи и дори да регистрира домейна при тях, въпросът е, че е дразнещо, защото този "бъг" най-вероятно си е съвсем нарочно имплементиран така.
 

Горе