Предлагам: Апликации: за Уеб, Десктоп, Мобилни, SPA, PWA, ...

contra

Well-Known Member
Рейтинг - 100%
25   0   0
... въобще всичко, което може да се направи с JavaScript, VueJS, и/или NodeJS :)

Някои от изброените може да звучат страшно или твърде екзотично, но може и да са сравнително прости за направа, съответно и да нямат нужда от голям бюджет. Например @partytime преди време беше пуснал проект за специализиран калкулатор, който да работи не в уеб, а под Уиндоус - много ме сърбяха ръцете, но тогава нямах време...

Идеално щеше да е да покажа и портфолио с този тип приложения, но такова за момента нямам, понеже всичко досега направено е свързано с доскорошната ми работа и не е публично.
 
Например @partytime преди време беше пуснал проект за специализиран калкулатор
Така е, още веднъж да благодаря на @NovaPS и се надявах ако имаше време и ти да се включиш.

Та относно темата, препоръчвам @contra с 2 ръце, това е човек, на който може да се вярва, че ще свърши работа в уговорени срокове и най често, качеството на работа, надвишава заплатените от вас пари !
 
Бъмп:

Сайт на туристическа агенция по подобие на Бохемия и Рапсоди: https://aziatravel.com/

Абстрахирайте се от дизайна - нямам голяма роля там, бях просто изпълнител на желания.
Клиентът държеше да е на определена платформа, макар че не е най-подходящата за тоя тип проекти... та напънахме УордПреса за сетен път.

Интересното са формата за резервации (ползва WordPress REST API + VueJS), структурата на данните, генерацията на документи (вкл. и като PDF attachments в мейлите).
Тоест, технологично модерна е системата, нищо че е на WP :)

Един-единствен задължителен плъгин: ACF за админ интерфейса, понеже офертите не са хич прости като структура и като въвеждане.
И един опционален: Cyr to Lat.
В момента дори няма включено кеширане.

ПП: мога да поема нов(и) проект(и).
 
Сега няма да отварям тема че няма GDPR, защото ще стане банално 😁 , но ми омръзна да гледам все такива сайтове...
Иначе - за бързото зареждане и функционалността - браво!
 
Сега няма да отварям тема че няма GDPR, защото ще стане банално 😁 , но ми омръзна да гледам все такива сайтове...
Иначе - за бързото зареждане и функционалността - браво!

Нямах търпение да го отбележиш :)
Сега чакаме и Скай да напише ?s=нещоси в адресната лента.

ПП: може да си предложиш услугите, с мен гдпр не е коментирано.
 
Нямах търпение да го отбележиш :)
Сега чакаме и Скай да напише ?s=нещоси в адресната лента.

ПП: може да си предложиш услугите, с мен гдпр не е коментирано.
Ей, само негативната страна гледаш, а бравото за функционалността - тц. Имам чувството, че GDPR-а не ти дава мира 😂 Абе ..... контра 😂
 
... а Ремайнд сигурно ще тества сигурността с "drop database *" във формата.

Ей, само негативната страна гледаш, а бравото за функционалността - тц. Имам чувството, че GDPR-а не ти дава мира 😂 Абе ..... контра 😂
Всъщност съм правил неотдавна много голям и обстоятелствен екран от няколко таба с опции какви кукита и т.н. да приема - като тея по големите сайтове дето оперират в "чувствителни" сфери. Споменаваше се и ГДПР там :)
 
Последно редактирано:
Сега чакаме и Скай да напише ?s=нещоси
Аз, като НЕ компетентен ще допълня спама, като кажа, че Станимир И може да го направи този сайт много по- добре, само за едни 100к евро
 
много е
нема търсене

няма валидация в бекенда да доста неща, само фронт което е предпоставка за проблеми в бъдеще. Oтделно това price което се праща ако го има в договора ще е огромен проблем...
Screenshot 2023-08-18 at 19.30.24.pngScreenshot 2023-08-18 at 19.31.18.png

тука малко понаспамих, дано няма проблеми и сайта да не е лайв още.
След 30 клика и сървъра отказа


Screenshot 2023-08-18 at 19.33.43.png
 
Само за датите може да се заядеш.

Резервациите ти са ок в бекенда - има си валидация, няма десетични бройки стаи и т.н. На договора може да са излезли някои от глупостите понеже идват директно от фронтенда.

За главни/малки букви в имената, телефони и т. н. не е стриктно по задание. Хората въвеждали на телефон, някои не са българи, да не ги мъчим,...

Шльокавицата са custom fields и е за евентуални SEO цели. Останалите променливи са на Инглиш. Допълнителен бенефит е че като ги погледна веднага разбирам кое кво е.

Грешката е интересно как се е получила - като гледам просто сървърът е отказал да прати втория мейл към администратора на сайта. Лимит може би е ударило.

Хостингер е странен доставчик - ползва тежко кеширане по дефолт (имат staging опция) и отвреме-навреме се държи неадекватно. За предимно статични сайтове е тоя пакет очевидно.
 
3/ Настаняване в стаи:
2.7x Catalonia Las Vegas: Двойна стая за 2 възрастни - € 3234.6000000000004
това как е в бекенда?
каквото и да говорим пропуски има, важното е да се отстранят.
 
"въобще всичко, което може да се направи с JavaScript, VueJS, и/или NodeJS "
Сагата продължава.
 
това как е в бекенда?
каквото и да говорим пропуски има, важното е да се отстранят.

Без запетайки:
b47663f5a6c21967d2bff709ad9f9ca9.png
 
Последно редактирано:
Бъмп: все още предлагам горните неща +
  • Woo магазин: промоция 600 лв (1/2 предварително), стандартна функционалност: наложен платеж, интеграция на 2-та куриера (с плъгина на SuSaMeCa), бърза поръчка. Къстъм дизайн, правен с тема/билдър Bricks с перманентен лиценз (после ще може да си редактирате на воля). Други екстри, за които няма готово читаво решение (плъгин) - договаряме се допълнително.
  • Допълнителни услуги: миграция от всякакви други е-комерс платформи, интеграция с други системи/API-та, автоматични импорти. Питайте, ако нещо друго ви трябва.
woo-commerce-512.png

Забележки:
  1. Всички правени от мен сайтове изглеждат много добре и зареждат възможно най-бързо. Вманиачен съм на тема оптимизация и performance и имам тонове опит в областта.
  2. Забележка №2: ако искате професионално лого, най-добре се обърнете към специалист по лога.
  3. Преди някой да е казал, че цената е скандална -> трябват ми още 1-2 магазина за портфолиото.
 
Забележки:
  1. Всички правени от мен сайтове изглеждат много добре и зареждат възможно най-бързо. Вманиачен съм на тема оптимизация и performance и имам тонове опит в областта.
  2. Забележка №2: ако искате професионално лого, най-добре се обърнете към специалист по лога.
  3. Преди някой да е казал, че цената е скандална -> трябват ми още 1-2 магазина за портфолиото.
4. Съдържанието в страниците, както и описанията на категории, подкатегории и продукти не са включени в цената.
 
Забравих да спомена, че ако сте фрийлансър/агенция и имате ваш си клиент, спокойно може да оутсорснете техническата част към мен. Примерно може да сте се договорили за 1500-2000 лв и да си задържите разликата. Няма да се сърдя или да надничам в чужди панички - напротив, радвам се на такива колаборации.
 
М/у другото, предлагам и клонинг на Novini247.com (вездесъщият сайт за автоматични новини) - софтуер + server setup на ваш домейн.

Със замяната на думите със синоними, разбъркванията и другите врътки, заради които получава почти целия си трафик от Гугъл.


ПП: Техническата част е малко сложна - не е темичка, дето просто се инсталира и всичко тръгва. Ако имате интерес, както и 2-3к бюджет, може да обсъдим подробностите.
 
Последно редактирано:

Горе