Архитект за узаконяване на табели?

bormanbg

Active Member
Здравейте,

Дайте координати на архитект в София, който да извърши проектиране за узаконяване на рекламни надписи и табели, както и да придвижи проекта до получаване на разрешение за поставяне.
Проектни части архитектура, конструктивна и план за безопасност и здраве.

Табелите не са много, и крайната сума не е голяма, но за 1-2 дни работа си е добре.
В случая гоним цена, защото се оказва май, че колкото струват табелите от ПВЦ с директен печат, то толкова че и малко отгоре искат за проектиране :)
Знам, че всеки трябва да цени труда си, но и аз гледам да мина "по-тънко" естествено :) Пък и не виждам нищо лошо, вместо да се "нахвърля" на първия срещнат в търсачката, защо парите да не ги вземе някой, който е от форума.

2020г. * След няколко години - табелите все още са си работещи и функционални, има ги на магазините ни за врати Борман - повече за табелите за врати можете да погледнете тук.

За инфо - на лично.
 
Последно редактирано:
Това, което успях да намеря са:

astproject.com/bg/

uzakoniavane-reklami.com

Като си мисля, че ти трябва фирма със силни позиции в общината, в която искаш да узакониш табелите. Ако е на сграда, мисля че е нужно да събереш подписите на живущите, а след това да го обсъдиш с общината, ако фирмата, която наемаш за тази цел не го предоставя. Но се съмнявам, тъй като най-важното в тази задача е именно договаряне с общината. Нататък е лесно. Дадените от мен сайтове са намерени, не са ми препоръчани, нито съм работил с тях.

Реално ще се радвам, ако човека, който се навие на тази задача да е човек от форума. Силно се надявам да има такъв или поне да те е намерил чрез търсене в мрежата. Темата излиза първа за името си. Надявам се да съм помогнал поне малко. :)

П.П: Местя темата в пазара. :)
 
От: Архитект за узаконяване на табели?

За коя община става въпрос? Дай повече информация на лично.
Поздрави
 
От: Архитект за узаконяване на табели?

а узаконените тебели после какъв е данъка за общината ? ежегодно?
 
От: Re: Архитект за узаконяване на табели?

Това, което успях да намеря са:

astproject.com/bg/

uzakoniavane-reklami.com

Като си мисля, че ти трябва фирма със силни позиции в общината, в която искаш да узакониш табелите. Ако е на сграда, мисля че е нужно да събереш подписите на живущите, а след това да го обсъдиш с общината, ако фирмата, която наемаш за тази цел не го предоставя. Но се съмнявам, тъй като най-важното в тази задача е именно договаряне с общината. Нататък е лесно. Дадените от мен сайтове са намерени, не са ми препоръчани, нито съм работил с тях.

Реално ще се радвам, ако човека, който се навие на тази задача да е човек от форума. Силно се надявам да има такъв или поне да те е намерил чрез търсене в мрежата. Темата излиза първа за името си. Надявам се да съм помогнал поне малко. :)

П.П: Местя темата в пазара. :)

Ахам, и аз скивах че темата излиза първа по името си в Гугъл...е нали все пак трябва и да се добавя съдържание във форума :)

Не, не трябва да се събират подписи на живущите (табелите са за около/над и в страни от витрините на магазин, който е на партер, встрани от входа на жилищната сграда).
Да, трябва ми човек/фирма, който да изготви проектната документация, както и да за задвижи/представи пред общината за узаконяване.
И да, умишлено писах тук във форума, защото наистина предпочитам парите да ги вземе някой, който чете в този форум, оттук се научих да работя сам сайтовете си, и заради това предпочитам когато имам някакви поръчки подобни, да ги вземат хора от форума...инак архитектурни бюра има бол...
 
От: Архитект за узаконяване на табели?

Табелите не са много, и крайната сума не е голяма, но за 1-2 дни работа си е добре.
Мои приятел изработват външни реклами и от време на време ползват услугите на фирми за узаконените , но няма как да минеш "тънко". Цените преди година почваха от 5-600 лв. За да имаш подпис на архитект, той трябва да е член на камарата на архитектите, а те за малко пари не работят. Вече може и да има и по евтини оферти от тогава, но не съм сигурен. Все пак ако намериш "евтина оферта" ми пиши за да препоръчам фирмата на моите познати.
 
От: Архитект за узаконяване на табели?

Преди години получих разрешение от община Витоша за една табела, монтирана на улична лампа на бул. Симеоновско шосе. Процедурата не беше никак сложна, подготвих си сам всички документи. Плащаше се годишен наем (нямам спомен каква беше сумата). Доколкото знам процедурата е значително улеснена, ако табелата се води указателна, а не просто рекламна. Тоест, например, на нея да има стрелка, че еди кой си обект се намира на 200 метра в тази посока. Всяка община има издадена наредба, уреждаща въпросите с външната реклама. Можеш да я потърсиш - четейки я, може да ти хрумне и нещо друго. Успех!
 
От: Архитект за узаконяване на табели?

през няколко години се активират от инспектората, кравите, явно ги набират нещо , да спрат да играят карти на дуронестите си церете компютри и ги изкарват да покажат дейност.
Последният път беше преди изборите нещо, изтровиха живота на кварталните бизнесмени, не остана не обиколена улица. накараха всички да скрият табелите си или да ги смъкнат или по българската тарикатска схема, да налепят черен наилон /от чували за смет/. Всяко чудо за три месеца. След което найлоните бяха свалени и всичко тръгна по старо му в очакване на следващата активация.
Както всичк ов държавата - олигофрения до шия и тенденциозно отчитане на дейност.
 
От: Архитект за узаконяване на табели?

през няколко години се активират от инспектората, кравите, явно ги набират нещо , да спрат да играят карти на дуронестите си церете компютри и ги изкарват да покажат дейност.
Последният път беше преди изборите нещо, изтровиха живота на кварталните бизнесмени, не остана не обиколена улица. накараха всички да скрият табелите си или да ги смъкнат или по българската тарикатска схема, да налепят черен наилон /от чували за смет/. Всяко чудо за три месеца. След което найлоните бяха свалени и всичко тръгна по старо му в очакване на следващата активация.
Както всичк ов държавата - олигофрения до шия и тенденциозно отчитане на дейност.

Е все пак аз мисля, че трябва да се играе по правилата :)

Сега погледнах, по "узконяване на табели", темата е на 4-5 място в Гугъл...перфектна възможност някой архитект да си направи реклама като свърши работата (не без пари, естествено) :)
 
От: Архитект за узаконяване на табели?

Разбира се че ще играем по-правилата, когато държавата определи точни правила и започне да ги прилага за всички, а не тенденциозно и избирателно в името на политиката.
 
От: Архитект за узаконяване на табели?

Мога да помогна по-част - конструктивна и план за безопасност и здраве.
Евентуално и архитект мога да намеря.
 
От: Архитект за узаконяване на табели?

Здравейте,

Дайте координати на архитект в София, който да извърши проектиране за узаконяване на рекламни надписи и табели, както и да придвижи проекта до получаване на разрешение за поставяне.
Проектни части архитектура, конструктивна и план за безопасност и здраве.

Табелите не са много, и крайната сума не е голяма, но за 1-2 дни работа си е добре.
В случая гоним цена, защото се оказва май, че колкото струват табелите от ПВЦ с директен печат, то толкова че и малко отгоре искат за проектиране :)
Знам, че всеки трябва да цени труда си, но и аз гледам да мина "по-тънко" естествено :) Пък и не виждам нищо лошо, вместо да се "нахвърля" на първия срещнат в търсачката, защо парите да не ги вземе някой, който е от форума.

За инфо - на лично.


Здравейте, от няколко години се занимаваме с тази дейност и по случайност видях, че сте цитирали нашия сайт -astproject.com.
Ако имате някакви въпроси, които ви инресуват сме на среща да ви разясним всякакви казуси свързани с узаконяването на Вашите рекламни табели.
 
От: Архитект за узаконяване на табели?

Табелите вече са в процес на узаконяване, но нищо де, ще Ви имам в предвид при следващия магазин.
 
От: Архитект за узаконяване на табели?

Здравейте, не е задължително да поръчате проекта при нас. Наредбата за рекламните табели е нова дълга и не ясна. В някои случаи различните общини я интерпретират по различен начин. Ние сме натрупали известен опит в такива случа и ще се радвам да го споделим с Вас. Така че ако имате някои неща, които ви съмняват не се притеснявайте да пишете своите въпроси.
 
Re: От: Архитект за узаконяване на табели?

Здравейте, не е задължително да поръчате проекта при нас. Наредбата за рекламните табели е нова дълга и не ясна. В някои случаи различните общини я интерпретират по различен начин. Ние сме натрупали известен опит в такива случа и ще се радвам да го споделим с Вас. Така че ако имате някои неща, които ви съмняват не се притеснявайте да пишете своите въпроси.
Извинявай, че те притеснявам, но може да споделиш тук. А след време, след 10 мнения и 10 дни тук във форума, да си сложиш линк към фирмата ти, за да те търсят хората за тази услуга. Все пак за в Google за "узаконяване на табели" сме втори резултат и няма да се учудя, ако ти падне в бъдеще клиент от тук. ;)

Ще е полезна информация и за всички нас тук. ;)
 
От: Архитект за узаконяване на табели?

:D Абсолютно точно и вярно - втори е резултата :) Това бе и единия замисъл, когато се създаваше темата - не само за частен случай, а ако е възможно да се споделят мнения, препоръки, да сме полезни на хората, които като мен понякога се "лутат" в нашенската бюрокрация и се опитват да работят честно и на светло, доколкото може.
Всъщност, не е точно толкова лесно узаконяването на табели, като гледах архитектката колко снимки направи на магазина (вътрешно и външно на фасадата), като гледам как взема размери вътре в магазина (нищо че табелите ще са отвън), все едно аз вземам размери че да монтирам мострите :) Дано темата се развие във времето и бъде полезна на хората!
 
От: Архитект за узаконяване на табели?

а узаконените тебели после какъв е данъка за общината ? ежегодно?

Здравейте, различните общини имат различни такси. Таксата се изисква от общината при условие че проекта за рекламата е одобрен. Като пример миналата седмица узаконихме три табели на един клиент, който в последствие плати 3х50лв. или общо 150лв. за поставяне на табелите. Таксата е еднократна за 5 години след това трябва да презаверите или актуализирате проекта при евентуални нови правила (малко вероятно да има нови правила)
 
От: Архитект за узаконяване на табели?

Мои приятел изработват външни реклами и от време на време ползват услугите на фирми за узаконените , но няма как да минеш "тънко". Цените преди година почваха от 5-600 лв. За да имаш подпис на архитект, той трябва да е член на камарата на архитектите, а те за малко пари не работят. Вече може и да има и по евтини оферти от тогава, но не съм сигурен. Все пак ако намериш "евтина оферта" ми пиши за да препоръчам фирмата на моите познати.

Здравей, има доста колеги които работят за такива суми че и от горе. Съвета ми е да търсите по добре като все пак разгледате предишни такива проекти не е тайна за никой има и много измамници
 

Горе