Афилейти срещу Adsense

deutschlander

New Member
1. Според вас с кое е по-добре да се занимава един начинаещ...
2. Как е по-добре да се процедира готова система тип Wordpress, drupal или с ръчно направен сайт
3. Избора на ключови думи предполагам е най-трудното занимание, но до колкото съм чел от този форум "По-добре първи на село, от колкото последен в града" т.е. ще трябва да се боря за по-слаби ключови думи
4. Link building - от къде мога да намеря връзки, освен от директории.. Нужна ли е някаква инвестиция.. например купуване на връзки от digitalpoint или някакво друго място. Ако е наложително, моля да ме освдомите за добър пазар
5. Ако е по-добре да се занимавам с афилейт, то как стои въпроса с контента... Предполагам ще трябва да пиша ревюта или нещо от сорта, свързано с продуките, които реша да продавам

Ами в общи линии това са ми въпросите. Четох доста по форума и съм силно заинтригуван и решен да се занимавам с това. Имам известен опит в on the page SEO. Просто се притеснявам за първата ми страница и искам да получа възможно най-много информация за да потръгнат нещата.. пък било то и с 10-12$ месечни доходи, въпроса е веднъж да тръгне за да добия някакъв опит. Английския ми е що годе на ниво, но в течение на работата предполагам ще ми се подобри... Ами благодаря предварително за отделеното време.. След като получа малко разяснение - ще се захвана сериозно и ще публикувам страницата за да може да ми направите някакво review и да ми помогнете в началните стъпки... Балгодаря отново!

Edit: Може ли да ми покажете някой сайт от който се печели вече.. не за да го копирам 1 към 1, а за да анализирам основния замисал. Благодаря!
 
Последно редактирано:
От: Афилейти срещу Adsense

Много е важно да се диверсифицира - т.е. трудът да се насочва за различни дейности (различни рекламодатели, различни ниши и ключови думи, различни сайтове и т.н.). Това е популярен метод за разпределяне на риска.

AdSense е добър начин за печелене, особено ако улучиш високо печеливши ключови думи. По принцип е забранено да се казва кои ключови думи са по-скъпи, но:
http://www.google.bg/search?q=Top+Paying+Keywords
Резултати 1 - 10 от около 500 000 за Top Paying Keywords. (0.06 секунди)

Недостатък на AdSense: имат строги правила и ако решат, че ги нарушаваш - трият ти акаунта или те предупреждават.

При афилиейт програмите са позволени повече методи за докарване на трафик.

Ако се насочиш към правене на сайтове за валутна търговия (Форекс) ти препоръчвам тези двете афилиейт програми, комбинирани с AdSense:
http://www.predpriemach.com/showpost.php?p=66015&postcount=14
Обърни внимание, че има доста хора, които си губят парите на Форекс (може би над 90% от дребните инвеститори). От това печелят посредниците, продаващите продукти свързани с форекс (книги, курсове, автопилоти и т.н.) и тези, които ги рекламират ;-)
 
Последно редактирано:
От: Афилейти срещу Adsense

Здрасти, като начало ще ти кажа че ще получиш много различни мнения - за някои програмите са най-добрия начин (в частност аз), а за други рекламките на Г. Зависи много.
1. И двете можеш, като начинаещ. Всеки си избира с какво да почне.
2. Може да ползваш всичко с което може да работиш и ще ти е лесно да разработваш в бъдеще. Всичко върши работа, от wp до табплейтете предоставени в някои от Affiliate Programs
3. Тук е много зависещо от пазара, или по точно в нишата в която искаш да оперираш. Хляб има навсякъде. И определено ще е по-умно да почнеш с малки думички, катерейки се в бъдеще към големите.
4. Еми освен линкове има: линк партьори (сходни по тематика с твоя сайт), артикъл линкове, подписи по форуми, някои се кефят на линковете от соц. мрежите, блог коментари....и т.н. Има си извесно количество работа в тази област, инвестирането е нулево, но ако искаш да се върши по-бързо - и инвестирането на някой друг $ няма да е лошо.
5. Въпроса с контента седи по същия начин както и при другите неща - трябва си уникален. Вече си зависи и на коя страница ще е. ;)

Като цяло бих препоръчал и двете, не съм се занимавал с Адсенс, но целта ти за тези $10-20 на месец са постижими и с двете. Прие едното е кликове, добри и качествени, а при другото е продажба или половин продажба (една на 2 месеца):) Успехи.;)
 
От: Афилейти срещу Adsense

Много е важно да се диверсифицира - т.е. трудът да се насочва за различни дейности (различни рекламодатели, различни ниши и ключови думи, различни сайтове и т.н.). Това е популярен метод за разпределяне на риска.

AdSense е добър начин за печелене, особено ако улучиш високо печеливши ключови думи. По принцип е забранено да се казва кои ключови думи са по-скъпи, но:
Резултати 1 - 10 от около 500 000 за Top Paying Keywords. (0.06 секунди)

Недостатък на AdSense: имат строги правила и ако решат, че ги нарушаваш - трият ти акаунта или те предупреждават.

При афилиейт програмите са позволени повече методи за докарване на трафик.

Ако се насочиш към правене на сайтове за валутна търговия (Форекс) ти препоръчвам тези двете афилиейт програми, комбинирани с AdSense:
Обърни внимание, че има доста хора, които си губят парите на Форекс (може би над 90% от дребните инвеститори). От това печелят посредниците, продаващите продукти свързани с форекс (книги, курсове, автопилоти и т.н.) и тези, които ги рекламират ;-)

Мерси! Forex определено изглежда доста интересно и зарибяващо ;--)) Иначе аз лично клоня към Adsense, например... една страница за технически новини (телефони, компютри и т.н.) или страница да речем за php уроци би ли свършила добра работа спроед теб? Защото в общи линии от това разбирам и това ми е голямата страст. Може би всичко свързано с уеб програмирането, дизайн и т.н.... Все пак ще е добре да имам някакви познания за да пиша добри статии и сайта да е посещаем нали така?
 
От: Афилейти срещу Adsense

Здрасти, като начало ще ти кажа че ще получиш много различни мнения - за някои програмите са най-добрия начин (в частност аз), а за други рекламките на Г. Зависи много.
1. И двете можеш, като начинаещ. Всеки си избира с какво да почне.
2. Може да ползваш всичко с което може да работиш и ще ти е лесно да разработваш в бъдеще. Всичко върши работа, от wp до табплейтете предоставени в някои от
3. Тук е много зависещо от пазара, или по точно в нишата в която искаш да оперираш. Хляб има навсякъде. И определено ще е по-умно да почнеш с малки думички, катерейки се в бъдеще към големите.
4. Еми освен линкове има: линк партьори (сходни по тематика с твоя сайт), артикъл линкове, подписи по форуми, някои се кефят на линковете от соц. мрежите, блог коментари....и т.н. Има си извесно количество работа в тази област, инвестирането е нулево, но ако искаш да се върши по-бързо - и инвестирането на някой друг $ няма да е лошо.
5. Въпроса с контента седи по същия начин както и при другите неща - трябва си уникален. Вече си зависи и на коя страница ще е. ;)

Като цяло бих препоръчал и двете, не съм се занимавал с Адсенс, но целта ти за тези $10-20 на месец са постижими и с двете. Прие едното е кликове, добри и качествени, а при другото е продажба или половин продажба (една на 2 месеца):) Успехи.;)

Аз лично смятам, че ще е по-добре сам да си разработя система с която да си поддържам съдържанието.. Съжалявам, но писах отговор на предишния пост в момента в който ти си писал иначе щеше да ги комбинирам двата мои поста. Ами занимавам се с уеб програмиране като основа, би ли било добре да пиша статии на текава тематика и различни уроци и да ги пускам по социални мрежи и т.н. пък и да трупам връзки. Мога да инвестирам известна сума от сорта на 200-300 лв във връзки например, това според вас би ли било добре и биха ли се възвърнали?
 
От: От: Афилейти срещу Adsense

Мерси! Forex определено изглежда доста интересно и зарибяващо ;--)) Иначе аз лично клоня към Adsense, например... една страница за технически новини (телефони, компютри и т.н.) или страница да речем за php уроци би ли свършила добра работа спроед теб? Защото в общи линии от това разбирам и това ми е голямата страст. Може би всичко свързано с уеб програмирането, дизайн и т.н.... Все пак ще е добре да имам някакви познания за да пиша добри статии и сайта да е посещаем нали така?

и двете са страшно гъчкани ниши ;) Но мисля че уроци по пхп на български няма много, но ти май искаш на англ. така че и двете ниши са доста ама доста трудни :/ Но според мен е по добре афф-а :) Някак си по лесно е, ако има кой да ти пише статиите и може да оставиш сайта на автопилот и пак да ти прави пари : ) :p
 
От: От: Афилейти срещу Adsense

Иначе аз лично клоня към Adsense, например...

Добре си се ориентирал, но не се ограничавай само с AdSense.

една страница за технически новини (телефони, компютри и т.н.) или страница да речем за php уроци би ли свършила добра работа спроед теб? Защото в общи линии от това разбирам и това ми е голямата страст. Може би всичко свързано с уеб програмирането, дизайн и т.н.... Все пак ще е добре да имам някакви познания за да пиша добри статии и сайта да е посещаем нали така?

Ако знаеш английски - познания не ти трябват. Можеш да преразказваш. И освен това познания винаги могат да се придобиват.

Най-трудната (и важна) част от онлайн бизнеса е да се намерят печеливши ниши. Единственият сигурен начин да стане това е чрез проби и грешки. Или ако някой ти подскаже... но това не винаги е надежден метод, защото този, който те съветва винаги е пристрастен. Например аз ти давам съвет да се захванеш с билкови продукти и Форекс (реклама на продукти и услуги), но заедно със съветите давам и връзки. Когато се регистрираш през моите линкове и спечелиш някакви пари, аз ще печеля процент от твоите приходи (от това ти не губиш нищо - ако не се регистрираш през мой линк - друг ще спечели въпросния процент).

Можеш да продаваш цифрови продукти свързани с Форекс (и много други ниши) чрез ClickBank.

Ако не те притесняват сайтовете за възрастни може да пробваш и с рекламирането на някой сайт за запознанства.
 
Последно редактирано:
От: Афилейти срещу Adsense

Благодаря на висчки.. Смятам да поработя върхо страници като избера ключови думи и т.н. и да ви споделя направеното от мен за разенции. Благодаря ви отново
 
От: Афилейти срещу Adsense

И 2-те си имат и плюсове и минуси , но според мен афф. е по-добрия избор ! :)
 
От: Афилейти срещу Adsense

И аз да ти дам един съвет. Форекс-а е много конкурентна ниша. Според мен не се захващай там, много оптимизация и инвестиции ще ти трябват, за да зиплуваш напред в класирането по търсачките.

А нямаш ли посетители, нямаш и приходи. Забрави да си кликаш сам по рекламите и да печелиш пари, на втората седмица си извън играта.
 
От: Афилейти срещу Adsense

Форекс може да е конкурентна ниша, но има и много народ, който е жаден за лесни пари... И от това можем да се възползваме :) Дори и с не много оптимизирани страници получавам трафик от дълги ключови фрази (т. нар. дългоопашати - long tail keywords) и приходите от тази ниша са сериозен процент от общите ми приходи.

Недостатъка обаче е, че само с AdSense могат да се получат по-сериозни приходи от тази ниша. Получил съм резултати чрез ClickBank (реф. линк) (продадох две системи за автоматична търговия) и директно рекламиране на Форекс посредници (вж. тази тема) - има резултати, но не могат да се сравнят с AdSense (причината за това е именно голямата конкуренция, за която говори kuzmanin и алчните Форекс посредници, които са не по-малко алчни от самите търгуващи - мамят клиентите си по най-изобретателни начини за да избият големите разходи за реклама).
 
Последно редактирано:
От: Афилейти срещу Adsense

според мен Affiliate е по платена, адсенс от някаде година намалиха драстично плащането
 

Горе