Афилиейт софтуер

Преди време случайно попаднах на безплатен скрипт за афилиейт програма. Можеш да разгледаш подробно инфо тук, ако ти влиза в употреба ще е ти е нужен превод на бг. език.

Здравейте.
Напоследък ми се върти идея за монетизация на сайта ми. Тъй и тъй пиша за разни неща - да взема и да ги вържа с афилиейт. В съответната статия да има афилиейт към съответната стока или услуга.
Тъй като болшинството наши търговци са някъде стотина години назад в търговията, смятам за удачно да им поднеса всичко на тепсия. Тоест, да им предложа афилиейт софтуера. Че иначе едва ли някой би се размърдал да си увеличи продажбите, независимо, че ще им предложа безплатни статии и реклама на стоките и услугите.
Горния цитат ме сръчка да пусна тази тема.
И да се допитам.
Видях, че има теми на колеги, които са си вградили софтуер за афилиейт на нещата, които продават.
Моят случай е малко по-различен. За афилиейт продажби на моя продукция е още рано, мисля. Но ми се струва, че бих могъл да продавам неща, които дори самият аз купувам.
Какво бихте коментирали за моята идея?
Какви безплатни софтуери за афилиейт взаимоотношения може да споделите? (Не смятам за удачно да плащам нещо, което може да не влезе в употреба.)
Недостатъци на безплатните софтуери за афилиейт?
Предимства на платени софтуери за афилиейт?

Знам отношението към българския онлайн пазар. И го споделям в голяма степен. Но винаги трябва да има някой луд да започне да внедрява новости.
Освен това сайта ми засега е насочен към България.

Благодаря за вниманието
 
От: Афилиейт софтуер

За каква платформа? Кой комерс софтуер?

...
Какви безплатни софтуери за афилиейт взаимоотношения може да споделите? (Не смятам за удачно да плащам нещо, което може да не влезе в употреба.)
...
Ако дойда на сергията ти, ще взема няколко касетки патладжан и чувал брюкселско зеле. Ама няма да ги плащам, щот не намирам за удачно да давам пари за нещо дет може и да не ми харесат и да се откажа да ги ям...
 
От: Афилиейт софтуер

За каква платформа? Кой комерс софтуер?

Вискяр БГ, вероятно Noke е щял да те насочи към готов афилиейт софтуер, ако знае платформата. Друг е въпроса дали съответния търговец иска да предлага афилиейт, много от тях не са наясно какво е това (тук изключвам съвременните онлайн магазини).
 
От: Афилиейт софтуер

Друг е въпроса дали съответния търговец иска да предлага афилиейт, много от тях не са наясно какво е това (тук изключвам съвременните онлайн магазини).
Много често българския производител умее да произвежда, но не умее да продава. Имам над десет годишен опит в това отношение.
Затова имам желание доброзорлем да ги вкарам в онлайн бизнеса. Но не разполагам с техническите неща. Ще ровя зимата и ще търся.
 
От: Афилиейт софтуер

Повечето платформи за онлайн магазини си имат вградена възможност за афилиейт.
 
От: Афилиейт софтуер

Това изяснява първия въпрос на Noke. :D
Зимата бях тръгнал да качвам и избирам магазин, но не стигна времето и го отложих.
Лошото е, че почти всички доставчици в списъка ми нямат онлайн магазини.
 
темата ти е в периода точно когато се занимавам доста с хостинг, и едва днес упях да разбера какво искаш да направиш :)

значи оупън карт има вграден афилиейт програма, и с плъги може да подържа мулти мод - много търговци на един общ сайт да си менажират магазини но не съм го тествал от четене на форума го видях че ставало... :D
 
От: Афилиейт софтуер

Значи, да им направя един ЦУМ на моите симпатяги! :D :| Или, по сегашному - мол. ;)
Тъкмо ще е по-лесно да ги контролирам.

Добре изглежда, какво ще кажете?

800px-Sofia_TZUM_night.JPG
 
От: Афилиейт софтуер

Лошото е, че почти всички доставчици в списъка ми нямат онлайн магазини.

Защо да е лошо - правиш един онлайн магазин с много търговци (да се конкурират) и печелиш комисионни от продажбите :) Потребителят за всяка една стока ще може да избира най-изгодния за него търговец. Например за краставици сорт "корнишон" има 5 търговеца - двама от Варна, двама от София и един от Русе. Потребителят ако е от Варна е естествено да избере да пазарува от търговец, който се намира по-близо (заради транспортните разходи) и продава по-евтино. Ако обаче е купил много стоки от търговеца, който продава краставиците скъпо (но останалите неща по-евтино), може да излезе по-изгодно да купи краставици от същия търговец и така да спести от транспорта. Потребителите много се радват на такива сайтове, където може да се избира кой търговец да ти достави стоката.

Така хем и те ще са доволни, че им се продават продуктите, хем ти си доволен че ще печелиш комисионни.
 
От: Афилиейт софтуер

Тъкмо щях да казвам че във форума има хора, които правят това, ама хепи ме е изпреварил.

Примерна идея може да е да направиш нещо като браншови каталог (в прост вид) на участниците в пазара. Към въпросния каталог може да бъдат добавени комерс-опции - за поръчки на едро, онлайн разплащания и прочие. После остава да привлечеш "играчите" - и от двете страни. Пък може и интернешънъл клиентела да вкараш...

Монетизацията е ясна как става (brokerage).

И ставаш един обединител (hub) за конкретната индустрия. Бай Капоне.

ПС: Добре ще е да смениш и офиса, понеже настоящият ти май е предразполагащ към нахлуване на тълпи недоволни шофьори на комбайни и оператори на мотики..
 
От: Афилиейт софтуер

:D
Давам репутация на pisara, че ми вдигна темата.
Непознаването ми на софтуера за онлайн търговия и свързаните афилиейт възможности доведе до тази класическа, в началото, тема - лаик пита профита и те му отговарят.
Резултата - нещата потъват в дебрите на базата данни. :lol:

Сега вече пред мен блеснаха житата.

Благодарности!!!
 
От: От: Афилиейт софтуер

Сега вече пред мен блеснаха житата.

Noke, happyslacker и coolice добри предложения ти дадоха. Имаш време да ги проучиш и без това зимата няма какво да правиш. Както каза ще има да чакаш докато колегите ти се развият в онлайн търговията, затова е време да станеш пионерче :twisted:. Проучи, Интегрирай, Развивай! Ако не знаеш, питай. Някой скоро беше казал, че с питане се стига до Цариград :wink:.
 
От: Афилиейт софтуер

Я и аз да се допитам:
Относно МОЛ-а - имам възможност да пусна търговци да си качат стоките при мен (разбира се, не сбирщайн, а тематично), но се опасявам, не от хора като тези във форума, които се очаква да знаят какво правят, а от онези, които идея няма да имат в какво са се забъркали. И тогава няма да имам контрол кой къде слага продукт, какви УРЛ адреси ползва и изобщо прави ли корекции и тн ти тн.. Интересно ми е да се включат хората, които имат подобни сайтове и отдават виртуални сергии под наем какъв опит могат да споделят.
Относно афилиейта ме мъчат два основни въпроса:
1. Принципа е ясен, когато продаваш много като видове и типаж стоки. Но какво правим, когато продаваш много видове, но с една насоченост стоки. В тази ситуация какви са успешните практики да подпомогнеш афф партньорите си за да реализират повече продажби? Все пак даден тип продукти от специфична ниша не подхождат за твърде широк кръг сайтове или аз съм в заблуда?
2. Какъв е принципа на действие по програмите на разни сайтове като грабо - визирам следното: вземаш код според типа и размера банер и се връткат някакви оферти. Едва ли проверяваш за нов код всяка седмица за да се въртят актуалните оферти, нали? Остава тогава грабо да сменя банера при тях и съответно той се променя по партнжорските сайтове. Какво става обаче с онези партньори, които по една или друга причина са модифицирали кода за да пасне на техният сайт и няма ли да им прецакам визията, пък било то и неволно?
 

Горе