Аффилейт или Адсенсе

Dreamcometrue

New Member
Здравейте, аффилейт или адсенсе с кое от двете е по-добре да се започне ако си решил да опиташ с такъв бизнес и имали постоянни пари с такъв вид маркетинг , можели сам човек да се прехранва и да живее добре с такъв бизнес ?
 
Последно редактирано:
От: Аффилейт или Адсенсе

Много път ще трябва да изминеш за да имаш шанс за живеене спокойно от адсенс или афилиейт. Афилиейт програма препоръчвам, ако сайта ти е с тясна насоченост, където тематиката ти е строго определена - примерно здравен сайт, блог. Там може да сложиш програмите на крокмайнт и кешбърнърс, които са доста разпространени и добри. Ако имаш сайт за новини например, там по-добре адсенс, защото се показват най-различни реклами и обхващаш по-голям диапазон от интереси и съответно кликвания, които ти носят печалба. Това е само част от цялата дейност. В интернет има стотици сайтове, които предлагат същото, което и ти, с каквото и да се захванеш, затова трябва да сайта ти да предлага хващащ окото дизайн, много добро СЕО оптимизиране, качествен контент, някоя функционалност, която ще кара посетителите да "човъркат" по сайта. Много са нещата и са все навързани, но ако имаш след време, някога в бъдещето сайт, който да прави повечко трафик (50К+ дневно, че и нагоре), тогава може да пробваш афилиейт или адсенс ще ти е по-добре. Адсенса по-принцип е по-тегав откъм администрация и т.н., но пък много се ползва. Явно си нов, ще имаш време и сам да решиш, натрупвайки опит.
 
Последно редактирано:
От: Аффилейт или Адсенсе

благодаря за инфото, попринцип мисля след края на лятото да започна сериозно да се занимавам с интернет бизнеса и да започна да изучавам HTML wordpress и прочие а за сега само събирам информация :)
 
От: Аффилейт или Адсенсе

Аз бих казал и адсенс и афилиейт. Виждал съм успешно приложим моделът. Как ли? Мисля, че съм го споменавал някъде тук - ревю страници с аф. продукти, а на инфо страниците адсенс. Но по никакъв начин да не си пречат. Може да се засичат в някоя друга статия, но определено да не си пречат.

Колегата добре го е описал. Но за сайт с 50К се иска време нерви, а и екип. С афилиейтинг ще имаш успех и при 100-200 таргетирани потребителя към сайта си. За адсенса не мога да кажа, тук е малко по-неясно. Поне за мен. Но започвай. Колкото по-рано почнеш, толкова по-добре. А с каквото можем, ще помагаме.
 
От: Аффилейт или Адсенсе

[video=youtube;vgk-lA12FBk]http://www.youtube.com/watch?v=vgk-lA12FBk[/video]
 
От: Аффилейт или Адсенсе

благодаря предварително за бързите отговори и помощта. Относно моят "интернет бизнес" си нахвърлех няколко идеи в главата докато се ровех из форума и ще се радвам да чуя вашето мнение.Приятелката ми има малка страница в феизбук относно фотография с 400 харесвания и околу 70-80 гледания на ден и след като и я приватизирам и се опитам да я популиазиръм малко повече мисля да направя сайт относно фотография и т.н мисля и да добавя инфо за връзка ако някои иска да я потърси за работа било снимки по сватби,балове или лични.... след това ако сайтът набере малко инерция да направя блог и да се опитам да го развия по някакъв начин. и разбира се ще го направя възможно най-интересен (сайтът) за хората който го посещават.
 
От: Аффилейт или Адсенсе

Афилиейт - Защо?

Адсенс няма алтернатива, ако нещо стане или не ти харесат приходите. Афилиейт мрежите са много и повечето имат конкурентни оферти. Винаги можеш да смениш мрежата ако нещо не те кефи едната.
 
От: Аффилейт или Адсенсе

благодаря предварително за бързите отговори и помощта. Относно моят "интернет бизнес" си нахвърлех няколко идеи в главата докато се ровех из форума и ще се радвам да чуя вашето мнение.Приятелката ми има малка страница в феизбук относно фотография с 400 харесвания и околу 70-80 гледания на ден и след като и я приватизирам и се опитам да я популиазиръм малко повече мисля да направя сайт относно фотография и т.н мисля и да добавя инфо за връзка ако някои иска да я потърси за работа било снимки по сватби,балове или лични.... след това ако сайтът набере малко инерция да направя блог и да се опитам да го развия по някакъв начин. и разбира се ще го направя възможно най-интересен (сайтът) за хората който го посещават.

Идеята е добра и мисля, че ще успее. Ето няколко съвета, които мога да дам, и се надявам да ти помогнат:

1. Такъв тип сайтове съм виждал да монетеризират с адсенс. Но както казах, афилиейтинга е добър от гледана точка на това, че може да продаваш тук няколко продукта - ибуци "как да снимам професионално" или някоя партньорска програма с дигитални фотоапарати - примерно Амазон.

2. Предполагам знаеш, че такъв сайт най-добре се развива с помощта на потребителите. Те си качват също снимки и го правят по-голям. Естествено с тяхна щампа, в категория "от вас" или "вашите снимки". А може и да го разчупиш като стил - "Аз снимам". :)

3. Наблягай, даже имай само, авторски снимки. Естествено подредени в категории. ;) Предполагам няма да имаш проблеми с хората на снимките и тяхното позволение те да станат публични на сайта ти. ;)

4. За този тип сайтове добрите трафик канали са: Google Images, Social Media Channels, Bookmarking Sites и тематични форуми и бордове. :)

5. Нищо, че са снимки - слагай ми алт такове и описания под тях. Както и именувай ги. Това ще помогне за т.4.

6. Разположи рекламата така, че да не се "кара" с снимките. Не само заради правилата на Google, но и заради удобството на потребителя. След разглеждането му, реално той така или иначе ще си премести погледа. Това е твоя шанс. :)

7. Има случаи, в които е възможно да се сдобиеш и с директна реклама. Това е един от най-добрите начини за монетеризиране на сайт. Поне според мен.

Това се сещам за сега. Ако има друго, ще си пишем.
 

Горе