Аффилиейт маркетинг със социалните мрежи

От: Аффилиейт маркетинг със социалните мрежи

И двете не са верни - нито конверсията е ниска, нито рийча е малък. Разбира се, трябва да знаеш какво да продаваш и да имаш подходящата аудитория :)
Спрямо текстовите статуси риича е доста по-малък.
И спрямо органичния трафик конверсията е доста по-ниска.


Говори с реални цифри де, каква ти е конверсията и колко % ти е риича на снимките?
 
От: Аффилиейт маркетинг със социалните мрежи

Reach-a на снимките ми достига до 25% от броя на феновете, защото почти всяка снимка има много голям viral reach - хората ги харесват, споделят и се разпространява.

Конверсията ми е 4%, като мисля да намеря начин да я увелича :)

Продавам масови продукти, не много скъпи но по много - примерно някоя готина тениска с дебилен надпис, която масово ще се хареса от хората. Пример:

Бебешка дрешка за сексуалните предпочитания на милфките:

white_9_months_ago_my_mommy_read_50_shades_of_grey_onesie_dc20fa0a.jpg


Тактиката ми включва и момента, в който с някаква простотия се опитвам да привлека масово хора в амазон, все пак курабиите важат 24 ч. Много от хората си купуват разни неща, които въобще не съм рекламирал :wink: По този начин дори след това, като гледам отчетите, откривам нови вървежни продукти :)
 
От: От: Аффилиейт маркетинг със социалните мрежи

Reach-a на снимките ми достига до 25% от броя на феновете, защото почти всяка снимка има много голям viral reach - хората ги харесват, споделят и се разпространява.

Конверсията ми е 4%, като мисля да намеря начин да я увелича :)

Продавам масови продукти, не много скъпи но по много - примерно някоя готина тениска с дебилен надпис, която масово ще се хареса от хората. Пример:

Бебешка дрешка за сексуалните предпочитания на милфките:

white_9_months_ago_my_mommy_read_50_shades_of_grey_onesie_dc20fa0a.jpg
С тази снимка съм съгласен, но това е частен случай :)

Иначе конверсията ти е ок, моята и то за бф пазара е между 2-3%.
Хубавото е, че макар и ниска конверсията може да докараш много трафик. А иначе вирал много рядко успявам да видя, дори и в неуспамени страници и добре поддържани.
 
От: Аффилиейт маркетинг със социалните мрежи

Прочети какво допълних под снимката :) Въпросът е, ти самият да си направиш такава страница, поне на теб мисля, че няма нужда да ти обяснявам как можеш да го постигнеш с няколко месеца работа (между другото) и наличен фб ресурс.

Иначе, всеки уникален продукт е частен случай. През ум не ми минава да им продавам хапчета или разни други подобни неща, с които масово се занимават колегите тук. Най-лесно според мен се продават безполезни простотии и джиджафки, че дори и мебели. Просто трябва да мислиш "извън кутията" :)
 
От: Аффилиейт маркетинг със социалните мрежи

Само да се похваля - преди няколко дни получих първия чек от Амазон :)

Развивам пинтерст и тъмблър акаунти на проекта за афф, като пинтерест акаунта вече ми носи трафик.
 
От: Аффилиейт маркетинг със социалните мрежи

paymentki.png


За надъхване на аудиторията. Това е само началото, за сегашните приходи ви оставям да гадаете :)
 
От: Аффилиейт маркетинг със социалните мрежи

paymentki.png


За надъхване на аудиторията. Това е само началото, за сегашните приходи ви оставям да гадаете :)

Браво! Това само от Амазон ли е? Също искам да те питам можеш ли да ме насочиш към някой който добавя "качествени" англоезични фенове, на създадена страница?
 
От: Аффилиейт маркетинг със социалните мрежи

Да, от Амазон е. За съжаление обаче за феновете не мога да ти помогна. Опитай се да потърсиш тематични страници и да убедиш собствениците им да ти ги продадат. Добавянето на фенове не знам кой би го правил, защото какъв е смисъла да добавя и да ти развива твоя страница, след като може да развие своя?
 
От: Аффилиейт маркетинг със социалните мрежи

redrum,
Дай идея за афилиейт в туристическия бранш. За момента е за БГ. И как да увелича продажбите?
 
От: Аффилиейт маркетинг със социалните мрежи

Я ме питай пак, че не разбрах.
 
От: Аффилиейт маркетинг със социалните мрежи

Сайтът в подписа ми е с афилиейт програма за туризъм. Имам няколко. Но проблемът е, че хората влизат, кликат и като видят примерно, че задължително трябва да платят предварително за резервация се отказват. Или другия вариант - търсят много за санаториум Вършец. Влизат през линка, гледат обявите на афилиейт партньора и се оказва, че въпросният санаториум е резервиран чак да септември.

В общи линии влизат в обявите, гледат и не резервират.
Нещо не съм наясно - аз ли не правя добра реклама или е друга причината?
 
От: Аффилиейт маркетинг със социалните мрежи

Ами явно причината е в афилиейтите. Щом кликат на банерите, а след това не купуват, сменяй програмите. За какво рекламираш този санаториум, след като никой не може да си направи резервация месеци напред?
 
От: Аффилиейт маркетинг със социалните мрежи

Ами явно причината е в афилиейтите. Щом кликат на банерите, а след това не купуват, сменяй програмите. За какво рекламираш този санаториум, след като никой не може да си направи резервация месеци напред?
И аз стигнах до това заключение. Май ще се насоча към програми, които не изискват предплатена резервация.
А според теб като има няколко такива в една статия, с отделни банери ли да бъдат или да си извадя по няколко оферти от всяка програма и да ги сложа в статията със снимка и текст във вид на оферта?
 
От: Аффилиейт маркетинг със социалните мрежи

Не знам, опитай и сама ще прецениш.
 
От: Аффилиейт маркетинг със социалните мрежи

Да, от Амазон е. За съжаление обаче за феновете не мога да ти помогна. Опитай се да потърсиш тематични страници и да убедиш собствениците им да ти ги продадат. Добавянето на фенове не знам кой би го правил, защото какъв е смисъла да добавя и да ти развива твоя страница, след като може да развие своя?

Преместих въпроса в темата за Facebook въпроси...
 
От: Аффилиейт маркетинг със социалните мрежи

Не го виждам.
 
От: Аффилиейт маркетинг със социалните мрежи

Не го виждам.

Ами преди да го постна прочетох всички мнения, видях че си отговорил на него и не исках да спамя... Ставаше на въпрос за платената реклама на Фейсбук и колко ефективна в съотношение цена/краен резултат.
 
От: Аффилиейт маркетинг със социалните мрежи

Здрасти,
и аз съм афф на амазон, но с приход $1 за сега :)
има ли начин да видиш колко посещения имаш към амазон от ФБ дори без покупки? Това в станицата на амазон говоря.
 
От: Аффилиейт маркетинг със социалните мрежи

Това ли имаш предвид?
15-07-2013 13-56-08.png
И къде ми е грешката - това е един тест - трафика е само от ФБ но не е таргетиран. Линка към амазон е за киндл файър. 0 продажби.
Бърза сметка показва, че трябва да имаш по около 60 продажби на ден в амазон за да изкараш $1750 на месец. Това от ФБ само може ли да се постигне?
 

Горе