А беше време ...

От: От: А беше време ...

Да, нещата се променят доста бързо. Помня, че първият ми комп (коя година обаче беше?!) беше с 32 рам и 300 мегахерца селеронче. :lol: Нета се плащаше на мб и като бедни и предприемчиви ученици, редовно ходехме и крадяхме с разни програмки юзърите и пасовете на няколко интернет зали в града. Ех, времена :D

Между другото, в училище имахме компютри с уин 311, до колкото помня това чудо няма мишка :-o

Ехей , моя първия беше 486/ на 66Mhz
 
От: А беше време ...

Говоря за първия личен. Иначе първия ми допир до комп беше на 8ца, където играехме каратека и луноходчето :) После дойдоха 16ките и там джъткахме "Принца на Персия" :twisted:

Между другото, имам някакви спомени, че 32 рам струваше адски скъпо, може би над 500 долара? Наистина не си спомням обаче, може и целия комп да е бил толкова...
 
От: От: А беше време ...

Говоря за първия личен. Иначе първия ми допир до комп беше на 8ца, където играехме каратека и луноходчето :) После дойдоха 16ките и там джъткахме "Принца на Персия" :twisted:

Между другото, имам някакви спомени, че 32 рам струваше адски скъпо, може би над 500 долара? Наистина не си спомням обаче, може и целия комп да е бил толкова...

Първия ми личен комп беше зашеметяващ 386SX на 25MHz с 4MB RAM и 40MB HDD

По онова време (1992-3) беше гръмнал някакъв завод за памети и 1MB струваше над $30
 
От: А беше време ...

Моя първия беше Правец-16 през 1987 г. и само DOS, нямаше WINDOWS тогава. Чак през 1993 г. си взех един 80386-SX с 4 MB RAM и HDD 256 MB, и един VEGA-монитор само че цветен но пак с допълнително защитно оловно стъкло, а видео-картата беше 256 KB и инсталирах WINDOWS 3,11. По късно си взех 486 DX-4 с 8 MB RAM с допълнителен CO-процесор WAITEK, та WINDOWS-95 вървеше добре на тази конфигурация. След това PENTIUM CPU 166 MHZ 16 MB RAM и видео-карта 8 MB, HDD 1,2 GB Western Digital, като по късно вдигнах RAM-паметта на 32 MB за да може да върви QUAKE-2 добре, тогава беше 1998 г.

След това PENTIUM-3 на 800 MHZ и най накрая съм с PENTIUM IV с дъно GIGABYTE, като има Hyper Threading, със CPU 3,5 GHZ и RAM-памет 3 GB, видео-карта NVIDIA 256 MB и два HDD по 1 TB, и пак не ми стигат понеже постоянно даунлоад, и съм взел още 4 броя HDD EXTERNAL всеки по 3 TB. А иначе съседния ми PC който е резервен ако стане авария с този от който пиша е PENTIUM IV CPU 2,8 GHZ с 2 GB RAM, и видео-карта NVIDIA 128 MB и 2 HDD пак по 1 TB. И двете ми PC-та вършат добра работа и си карам с WINDOWS-XP SP-3, достатъчни ми са като ресурс. :)
 
От: А беше време ...

Аз какво да кажа, че набарах неограничен диалап аксес на една фирма и до ден днешен работи (като прочетох темата го извадих да го пробвам). Много здраво изригнах 1996 година като го набарах. Не знам на кой беше и защо така и никой не се оплака и не ме потърси за отговорност. Само съседа през ден беше в нас, че е разбрал, че аз съм му дуплекса и се оплакваше през 30 минути, че няма сигнал.
 

Горе