А беше време ...

soyo

New Member
Помните ли този звук ? Много от по-младите предприемачи няма да знаят какво е това.
[video=youtube;GSRG0TqxLWc]http://www.youtube.com/watch?v=GSRG0TqxLWc[/video]
 
От: А беше време ...

Спомням си го разбира се. :) Един от звуците е включване на факс. Бяха актуални към края на 1998 г. и между 2000 г. :)
 
От: А беше време ...

В сейф мод съм, звуковата карта гръмна и тя - Лаптопа ми си умира...
Звуците са "Тряс" "прас" идват от вентилатора и биоса...

По късно ще чуя, че ми стана инт.
 
От: А беше време ...

Помня го. Давах си малкото джобни, които по принцип бяха предназначени за училище, за карти с пароли за интернет достъп и се радвах, че все още сме с аналогов телефон и цената на разговора е една и съща, независимо от продължителността на връзката. И аз бях почнал да разпознавам по звука колко качествена е връзката. По времето на dial-up-а най-хубавите сайтове бяха на английски, за Google още никой не беше чувал, а директориите със сайтове бяха върха на сладоледа. За цяла нощ висене в интернет можеше да изтеглиш само 2-3 MP3 с песни. :)
 
От: А беше време ...

Помня го. Давах си малкото джобни, които по принцип бяха предназначени за училище, за карти с пароли за интернет достъп и се радвах, че все още сме с аналогов телефон и цената на разговора е една и съща, независимо от продължителността на връзката. И аз бях почнал да разпознавам по звука колко качествена е връзката. По времето на dial-up-а най-хубавите сайтове бяха на английски, за Google още никой не беше чувал, а директориите със сайтове бяха върха на сладоледа. За цяла нощ висене в интернет можеше да изтеглиш само 2-3 MP3 с песни. :)

Hit.bg беше на мода :) А скоростта беше ... уха !
 
От: А беше време ...

И прекъсваше яко. Постоянно реконект. Не дай си боже да си на дуплекс и комшията ти е оревал орталъка.
Като излезеше нов албум на любима група и го теглих с 3-5 кб/с ( да не се бърка с мб :p )..... с часове никой не можеше да се обади в нас по телефона.
И аз купувах карти за достъп. Голяма измама беше с тия карти. Сумати пари и никакъв трафик.
 
Опа - помня го - помня и как правех огромни сметки за телефон на родителите си - хаха.
 
От: А беше време ...

Свалях с по 2-3 KB/s, то тогава една снимка я дърпах все едно сега филм. Даже google мисля че го нямаше или поне не съм го знаел. Yahoo беше на мода.
 
От: А беше време ...

Да , картите бяха за определено врене , не на трафик.
 
От: А беше време ...

Аз малко време имах възможност да ползвам такова нещо, след което минахме на кабелен нет. Чак да е прекъсвал нета не е, но тогава го ползвахме у нас по половин до един час колкото да си въобразим, че имаме интернет. Спомням си, че скоростта варираше около 3KB/sec.
 
От: А беше време ...

Още ми стои модема който ползвах към телефонната линия. :) Стои в един шкаф, и се чудя какво да го правя. Бих го подарил даже, защото знам че никой не търси вече модеми. Този модем го ползвах между 1996 г. до към 1999 г. и от там на кабелна връзка и комшията от дуплекса миряса, както и аз мирясах че най после изчезна това реконектване. :)
 
Помните ли този звук ? Много от по-младите предприемачи няма да знаят какво е това.
[video=youtube;GSRG0TqxLWc]http://www.youtube.com/watch?v=GSRG0TqxLWc[/video]
Е как да не си го спомняме този звук. И после, след няколко часа дропене. :) Класика. В зората на зомбитата. :)
 
От: А беше време ...

Спомням си какво щастие беше като открих, че спийкъра на модема може да се изключи! В интерес на истината толкова бях свикнал с този звук, че почнах да се будя, разтревожен, че не съм чул как ме е дропило!

Бях си пуснал втора телефонна линия специално за интернета. Тегленето на филм беше цяла епопея, траеща понякога повече от месец. Един приятел беше написал един скрипт на mIRC, който теглеше паролите на ползващите го, а антивирусните в продължение на повече от година, така и не го засякоха. Що интернет се окраде тогава...

Имаше и едни "златни" карти на Bitex с по 2 часа безплатен нет на месец. Вършеха чудесна работа в моменти на крайно отчаяние. :Р
 
От: А беше време ...

Как няма го помня.

А вие помните ли дублекса, ей тогава става яката работа нито телефон нито нет :D
 
От: А беше време ...

По онова време нямах компютър, но един съсед имаше :D Голям смях беше - купят му карта, нашия види 2-3 снимки, прати 2-3 имейла и картата отишла :D Мисля че провайдъра беше Orbitel , но не съм много сигурен :) Хубави времена бяха :D
 
От: А беше време ...

:) С този звук си припомних, че едно време интернета беше свързан с телефона, имаше и някакви карти за интернет, а пък мтел имаха едни огромни мобифони. Интересно нещо е паметта.
 
От: А беше време ...

Да, нещата се променят доста бързо. Помня, че първият ми комп (коя година обаче беше?!) беше с 32 рам и 300 мегахерца селеронче. :lol: Нета се плащаше на мб и като бедни и предприемчиви ученици, редовно ходехме и крадяхме с разни програмки юзърите и пасовете на няколко интернет зали в града. Ех, времена :D

Между другото, в училище имахме компютри с уин 311, до колкото помня това чудо няма мишка :-o
 

Горе