ББ: "АЙ ТИ Специалистите да стават овчари"

От: ББ: "АЙ ТИ Специалистите да стават овчари"

Тази повечето тук не я помнят:)
http://vbox7.com/play:18976fee

unforgettable
 
Последно редактирано:
От: ББ: "АЙ ТИ Специалистите да стават овчари"

Макар, че доста тъпо се изказа има известна доза истина в това което казва. Наистина ни трябват повече хора, които да се занимават със земеделие. Аз лично бих се занимавал, но държавата нищо не прави, за да подпомогне наистина хората, които искат да се занимават, да им помогне със старта и със субсидии. Ако осигурят някакви начални средства или земя, може би щеше да има хора, които да се захванат. Макар, че нямам никакви познания по земеделие и аз бих се захванал и бих научил каквото трябва :)

Преди се гордеехме с нашето земеделие, а сега е позор и срам. Отиваш на пазара и няма грам български зеленчуци и други земеделски стоки. Писна ми да ям домати от Турция, ябълки от Италия, зеле от Китай, позор!!!!

Вместо тези пари да влизат в нашата икономика и да изнасяме за други страни качествените български зеленчуци, ние не произвеждаме нищо, пълним пазарите с долнопробни зеленчуци пръскани с отрови и пълним гушите на другите държави.

Трябва да се изработи някаква програма за подкрепа на българското земеделие с осигуряване на средства за старт, като се включат и еврофондовете за земеделие.

Аз наиситна съм си мислел, колко ще е яко да си имаш земеделска земя, ферма, да се грижиш за животни и зеленчуци, да ядеш прясни продукти, отглеждани натурално с любов и хем да осигуряваш работа на семейство, приятели, нормални хора.

Трябва да се поинтересувам малко повече за възможностите в земеделието :D
 
Последно редактирано:
От: ББ: "АЙ ТИ Специалистите да стават овчари"

Като човек от село, за всички, които ви пращат на село, въобще знаете ли какъв труд е това и колкото мръсно, шибано и тъпо е ! Айде не се излагайте, а ББ на разтрел, опропасти иначе обърканата ни държавица
 
От: От: ББ: "АЙ ТИ Специалистите да стават овчари"

Преди се гордеехме с нашето земеделие, а сега е позор и срам. Отиваш на пазара и няма грам български зеленчуци и друго земеделски стоки. Писна ми да ям домати от Турция, ябълки от Италия, зеле от Китай, позор!!!!
90 % от студенчетата папкат зеленце от село, по вкусно е :D
 
От: ББ: "АЙ ТИ Специалистите да стават овчари"

Аз от мръсно и от физ. труд се неплаша :D :D

Интелектуалния труд е много по-труден, поне според мен :)

Това го казвам след 6 години усилени тренировки и после 6 години университет :D

Като човек от село, за всички, които ви пращат на село, въобще знаете ли какъв труд е това и колкото мръсно, шибано и тъпо е ! Айде не се излагайте, а ББ на разтрел, опропасти иначе обърканата ни държавица
 
От: ББ: "АЙ ТИ Специалистите да стават овчари"

Аз от мръсно и от физ. труд се неплаша :D :D

Интелектуалния труд е много по-труден, поне според мен :)

Това го казвам след 6 години усилени тренировки и после 6 години университет :D
Ако селското стопанство биде като на запад и аз бих се съгласил. В 21 век със мотика и пръскачка от 5 лева НЕ СТАВА
 
От: ББ: "АЙ ТИ Специалистите да стават овчари"

Тук си прав, трябва да има имплементация на новите технологии, безпочвено отглеждане на плодове и зеленчуци и разни други иновации :) Бойко да не се ядосва на ИТ студентите, а да се ядосва на себе си и на другите преди него, че не са изкарали адекватна политика за развитие на земеделието, ама то каква ли адекватна политика за каквото и да е има в България...

Ако селското стопанство биде като на запад и аз бих се съгласил. В 21 век със мотика и пръскачка от 5 лева НЕ СТАВА
 
От: ББ: "АЙ ТИ Специалистите да стават овчари"

Е ква е тая работа сега. Един ден ме нема и Алън търчи да ми гепи нишата а вие му пригласяте.
Сега остава и Агейнст да го нахрани картофа и то не остана опозиция.
 
От: ББ: "АЙ ТИ Специалистите да стават овчари"

Бойко може да говори по простовато от останалите политици , но в повечето случаи е прав във възгледите си.Няма как да тръгнем нагоре в стандарта на живот ако не произвеждаме нещо като държава.
 
От: ББ: "АЙ ТИ Специалистите да стават овчари"

епъл ще пускат iGega с жипиес да не се загубят овците
 
От: ББ: "АЙ ТИ Специалистите да стават овчари"

Е ква е тая работа сега. Един ден ме нема и Алън търчи да ми гепи нишата а вие му пригласяте.
Сега остава и Агейнст да го нахрани картофа и то не остана опозиция.
Ами не може да се подкрепя безкомпромисно някой, ти си съвсем друго нещо, не се бутай при мен и агеинст, идеята ми е, че когато някой прави грешки, трябва да се напомнят тези грешки и не може да се подкрепя някой по абсолютно всички въпроси, иначе ставаме овце нали така?
 
От: ББ: "АЙ ТИ Специалистите да стават овчари"

Що бе къв е проблема, затваряте цикъла. Квтото произвеждате и в нета го пласирате, така хем гарантирате качествена продукция, хем пари за дистрибуция няма давате :D
Шегата на страна, ПР-а отдела му не знам от де е взел диплома, трябва ги изчисти. Има вярно, в това, което казва, но не е такъв начина на представяне. Трябва се произвежда това и децата от 1 клас го знаят, само със седене по кафенета, не става. Всеки, които е мръднал, някъде на запад после ми обяснява, кво ознавало бач. Та така де трябва се вдига производството, както писа Тео вече туризма го отписахме.
 
От: ББ: "АЙ ТИ Специалистите да стават овчари"

туризма го отписахме.
Туризмът изобщо не е затворена книга,дори бих казал,че това перце в икономиката ни:) е единственият шанс(заедно със селското стопанство) тази бедна страница,барабар с ошушкания до козирката народ да види някакъв просперитет като бели хора деааа:).Стига правителството да подходи с твърда ръка към този пробем,разбира се....В Испания положението с курортите беше(по-скоро било,не съм бил там все още:)) далеч по-трагично със застрояването-над 80/20 в ущърб на зеленината.Изпобутаха сума ти хотели на всякакви знайни и незнайни печелбари и постепенно курортите им си възтановиха рейтинга.
Относно селското стопанство..Не са за вярване някои неща просто.Това да внасяш магданоз от резняци или лук от Беларус си е някакъв луд ташак.Разбирам да сме пустинна нация от камилари да внасяме,но тези пустеещи полета и ниви .....същевременно правителството не прави нищо за усвояването на европарите за този сектор,а желаещи не е като да няма....колко хора се набутаха за бизнес планове,консултанти и други паразити с надеждата да получат някой лев за да могат да завъртят някакво производство...то с пръдня боя не става,трябва си оборудване...или мотиката само е достатъчна:)
 
От: ББ: "АЙ ТИ Специалистите да стават овчари"

Найкс, съгласен съм с теб, но това което трябва да стане е освен политическа воля, а и смяна в манталитета на хотлиерите. Нищо не е на ниво по нашето черноморие, само Албена е авангарда, всичко друго е леш.
А за земеделието правилото е 1 към 3 влагаш леФ взимаш 3, но за да стане това трябва се подбри технологията. За мен земята е единственото, релано нещо, което има стойност, така че е умеснтна инвестиция при наличие на капитал и знания.
 
Последно редактирано:
От: Re: ББ: "АЙ ТИ Специалистите да стават овчари"

Ето още един абсурт около това с раб. на хората:



Живи и здрави да са всички. :)
Доста повърхностен опит за статия. Практическият опит е най-важното нещо, така че една гола диплома, при наличие на огромна конкуренция, не струва нищо :)
 
От: ББ: "АЙ ТИ Специалистите да стават овчари"

За мен земята е единственото, релано нещо, което има стойност, така че е умеснтна инвестиция при наличие на капитал и знания.
Съгласен.Но как да се конкурира традиционният български фермер с примерно полския си колега при производството на картофи при условие,че на последния правителството адекватно му е съдействало при получаване на стартов капитал,купил си е 2 трактора,произведени след 2005 година,същевременно родния ни фермер се чуди откъде да намери двигател за стария си съветски трактор от 1965 година.Естествено че няма да може да му бие цените.Разбира се,ние,простосмъртните ги виждаме така нещата,но вероятно си правиме тези изводи,защото виждаме само едната страна на монетата.

В крайна сметка,ако погледнеме нещата отгоре,България винаги е била и вероятно ще продължи да бъде разменна монета в световната политика.По тази причина съдбата на БГ,според мен,далеч не е в юрисдикцията на ББ, СС, king и други знайни и незнайни шекспирови герои.
НАЗДРАВЕ!..и ви искам по сплотени в малкия ни форум,да не идвам да раздавам шамари:)
 
От: ББ: "АЙ ТИ Специалистите да стават овчари"

Бойко иска да стимулира младите да отидат там, откъдето той е дошъл. В обора...
 
От: ББ: "АЙ ТИ Специалистите да стават овчари"

Е найкс, аз не случайно казах капитал. Аз писах, единственото нещо което трябва да се оправи е съдебната система, там всичко ок ли е и навскъде другаде ще е.

Нашите фермери, не са научили да правят, правилни прокети за субисдии и еврофондове. Има порцент, които успяват, но както цяло малцина са. Има евро прогргама конкурентно способност, на стойност няколко милярда и от явилите се фирми над поливината са ги върнали, по ред причини, които собствениците са в грешка. Идеята е че има начини, не е както да няма, но за тях се искат знания.
 
От: ББ: "АЙ ТИ Специалистите да стават овчари"

Какви земи, какви сментри капели - „Октопод Инвест Холдинг” ЕАД - тоест комунягите, определят цени и всичко, те общо взето казват кое какви пари ще бъде и на колко ще се купува, на колко ще се продава - а пък относно земите им и с колко хиляди квадрата разполагат - гугълнете, ще ви стане ясно. А нещата със земята са 50/50 - колкото дадеш,толкова ще вземеш - излизаш на 0 , само субсидиите ги спасяват.
 

Горе