БГ Кампания срещу Google

От: БГ Кампания срещу Google

Нищо не ти разбрах, но както и да е :beer:
За теб е нормално.
Мисълта ми е, че класацията в Гугъл не ми влияе на избор на стока или услуга.
 
От: БГ Кампания срещу Google

За теб е нормално.
Мисълта ми е, че класацията в Гугъл не ми влияе на избор на стока или услуга.

Абе това е вярно, но ако си намериш каквото търсиш в първите 10 резултата, защо ще ходиш до 10-тата страница?
 
От: БГ Кампания срещу Google

Абе това е вярно, но ако си намериш каквото търсиш в първите 10 резултата, защо ще ходиш до 10-тата страница?
Защото в първите 10 резултата са платили за реклама и SEO, и не е изгодно за мен. Защото рекламата е включена в цената, т.е. обикновено е по-скъпо. А аз не обичам да плащам за нещо, каквото е досадно, и каквото изконно мразя.
В момента търся едни машинарии, и намирам разлика 3 пъти за нещо, дето върши една и съща работа.
 
От: БГ Кампания срещу Google

Сарказъма ти уби всичко детско в мен.
И все-пак не съм съгласен с теб.
За теб е нормално.
Мисълта ми е, че класацията в Гугъл не ми влияе на избор на стока или услуга.
 
От: БГ Кампания срещу Google

Защото в първите 10 резултата са платили за реклама и SEO, и не е изгодно за мен. Защото рекламата е включена в цената, т.е. обикновено е по-скъпо. А аз не обичам да плащам за нещо, каквото е досадно, и каквото изконно мразя.
В момента търся едни машинарии, и намирам разлика 3 пъти за нещо, дето върши една и съща работа.

Това не значи, че задните резултати не са платили за SEO. Може би са по различна ключова дума на първи резултат. Аз не съм намирал разлики в цените. Поне не нещо по-фрапиращо. Има случай в който е точно обратноно и в по-неизвестните сайтове цената е по-голяма, защото мъчат да избият инвестицията.
 
От: БГ Кампания срещу Google

Преравям първите 3 страници ако е маловажно. Ако търся жилище - едни 8 месеца рових и ходих по огледи. Не знам кое ви е чудно, избирам най-добрата оферта, а не гледам класацията в Гугъл. А това, че нещо се рекламира агресивно - ми влияе с отрицателен знак.
 
От: БГ Кампания срещу Google

Преравям първите 3 страници ако е маловажно. Ако търся жилище - едни 8 месеца рових и ходих по огледи. Не знам кое ви е чудно, избирам най-добрата оферта, а не гледам класацията в Гугъл. А това, че нещо се рекламира агресивно - ми влияе с отрицателен знак.

Е чакай сега. Жилище и някакъв продукт от онлайн магазин е нещо напълно различно. Търсиш си слушалки, гугъл - търсене - отваряш и купуваш. За жилища и коли нещата са съвсем различни.
 
ДА попитам нещо,
Заека, ти ли си този който спамеше по сайтовете за обяви преди години като луд с програма за автоматично публикуване?
Дори ти писах да спреш да ползваш няколко мой сайта за спам, защопто ми беше писнало да трия обяви?
 
От: БГ Кампания срещу Google

Е чакай сега. Жилище и някакъв продукт от онлайн магазин е нещо напълно различно. Търсиш си слушалки, гугъл - търсене - отваряш и купуваш. За жилища и коли нещата са съвсем различни.
Казах вече, ако е до 100 лева - първите 3 страници. Повечето е плява и се разравят за минути! Наскоро купих проточен бойлер. От 190 в първите линкове го намерих за 125 лева. Струва си за 10 мин. ровене. Че и за без пари ми го докараха.
 
Re: От: БГ Кампания срещу Google

Казах вече, ако е до 100 лева - първите 3 страници. Повечето е плява и се разравят за минути! Наскоро купих проточен бойлер. От 190 в първите линкове го намерих за 125 лева. Струва си за 10 мин. ровене. Че и за без пари ми го докараха.

Доволен ли си ?
аз имам един на трифазен ток много добър. обаче
за на село искам да си взема един на двуфазен ли се казва обикновен и не знам да ли ще смогва за лятото предимно?

А за търсенето...
повечето хора гледат първите страници, забелязал съм че тези които търсят по-навътре са такива които търсят по-далавернка да намеряти по принцип не ги харесвам като клинти, защото са дребнави :)ти си изключение де, да не се засегнеш и аз като търся ровя 5-6 страници пине навътре и само отварям в нов таб. почти никога не гледам тези които си плащат на гогле и са най отпред и отстрани пък дори и не ги забелязвам.
 
От: Re: От: БГ Кампания срещу Google

1. Доволен ли си ?
... за на село искам да си взема един на двуфазен ли се казва обикновен и не знам да ли ще смогва за лятото предимно?

2. А за търсенето...
повечето хора гледат първите страници, забелязал съм че тези които търсят по-навътре са такива които търсят по-далавернка да намеряти по принцип не ги харесвам като клинти, защото са дребнави :)...
1. Предоволен, казах на предната собственичка да си вземе нормалния бойлер, взех 2 проточни. Монофазен, на Relax Каварна. Стария бачка 9 години безотказно, само една гайка на нагревателя ръждяса и протече, усетих се че е здрав след като купих нов нагревател. С други 2 марки на село имам по една гаранционна повреда.
2. Ами от моята гледна точка далаверинката е от страна на търговеца. Къде са 190 лева, къде 125 с транспорт и ДДС. Оляха се, и съм си в пълното право да съм информиран.

Рекламата на днешно време почти никога не се опитва да въздейства върху рационалното и логично мислене на човека, а върху неговите инстинкти. Целта е чрез повокиране на определени емоции, да манипулира хората да взимат ирационални решения.
http://www.konzertfilmer.de/alice/Alice-advertising-bg.html Ето малко за рекламата, по-скоро го ползвам като повод да линкна един много свеж сайт.
 
Последно редактирано:
От: БГ Кампания срещу Google

Напълно нормално е след като си на първи позиции да дигнеш малко цените :)
тъй че да, ровенето е оправдано
Но статистиката говори - повечето хора се задоволяват дори с топ5, ако са намерили каквото са търсили
 
От: БГ Кампания срещу Google

Да си в топа в момента, е чиста случайност. Гугъл си прави п**ки с всеки, в топа има само големи и доказани сайтове, трудно (дори невъзможно) е някой младичък сайт да изскочи там.
Ако не ми вярваш питай seo тата как стоят нещата в момента и какви пари се губят, и как всеки почва да се преориентира към нещо друго защото гугъл съсипва всичко до което се докосне.
Напълно нормално е след като си на първи позиции да дигнеш малко цените :)
тъй че да, ровенето е оправдано
Но статистиката говори - повечето хора се задоволяват дори с топ5, ако са намерили каквото са търсили
 
От: БГ Кампания срещу Google

... защото гугъл съсипва всичко до което се докосне.
Гугъл създаде тая система за ранкване, и в момента я подобрява.
 
Въпросните "СЕО оптимизатори " дават ли си сметка че имат работа именно заради гугъл ?
 
От: БГ Кампания срещу Google

Ако, не бяхме ние какво щеше да показва гугъл?
 
От: БГ Кампания срещу Google

Ако, не бяхме ние какво щеше да показва гугъл?
Гугъл е основно търсачка, дето е правена да намира нещо в нета. Всякакви опити за манипулиране и хитреене е нормално да бъдат скастрени. Заради такива SEO-та въвеждам неразбираеми captcha, щото иначе налазват и засират иначе хубавия сайт.
 
От: Re: БГ Кампания срещу Google

Въпросните "СЕО оптимизатори " дават ли си сметка че имат работа именно заради гугъл ?

ако не беше гугъл, щеше да е друга компания
това, че ти давала работа въобще не е оправдание за некоректното отношение!
 

Горе