БГ Кампания срещу Google

От: От: БГ Кампания срещу Google

Хм, това ли им е идеята - адблокър? Аз друго очаквах, нещо да има "йекшън".
Не разбрах какви ще са им ответните действия. Дано някой има нерви да прочете и да каже с 2 думи. Адблока бърка в ГЗ на почти всички набъркани в рекламите, но това е друга тема.
 
От: От: БГ Кампания срещу Google

Не разбрах какви ще са им ответните действия. Дано някой има нерви да прочете и да каже с 2 думи. Адблока бърка в ГЗ на почти всички набъркани в рекламите, но това е друга тема.

Не'ам нерви по нощите да го чета, но така по диагонала ми си се стори, че искат с адблогъра да ударят приходите на Гошо - пък може и да не съм разбрал де да знам. Утре ще го чета.

Аз бих предложил друга стратегия като искат да ударят приходите на Г. За 24 часа всички бг уебмастъри да си спрат кампаниите в АдУордс-а в знак на протест. За съжаление като се има предвид колко сме обединени това в близките векове нема да стане, но идеята не е за изхвърляне според мен.

Ако се направи даже ще ни дават по "тиливизора", ще станем известни.:mrgreen:

Ако се замисли човек и по-добри идеи може да му дойдат, но това с адблокъра нищо няма да постигне.:)
 
Прочетох го цялото, идеята не е лоша, само не ми хареса че искат пари.
Винаги когато ми поискат пари, спирам да вярвам.
Иначе не е зле,
всеки който си инсталира адблокера, отнема някакви центове от гогле, колкот повече го инсталират, загубите нартват.
Все едно ако сте си купили скапана стока от някой магазин, спирате да си пазарувате от там иказвате на познати чкакво ви се е случило и че е по-добре и те да не пазаруват от там.
Така маиатина удряте джоба на магазина, колкото повече са недоволните, толкова повее губи магазина.
 
От: Re: БГ Кампания срещу Google

Прочетох го цялото, идеята не е лоша, само не ми хареса че искат пари.
Винаги когато ми поискат пари, спирам да вярвам.
Иначе не е зле,
всеки който си инсталира адблокера, отнема някакви центове от гогле, колкот повече го инсталират, загубите нартват.
Все едно ако сте си купили скапана стока от някой магазин, спирате да си пазарувате от там иказвате на познати чкакво ви се е случило и че е по-добре и те да не пазаруват от там.
Така маиатина удряте джоба на магазина, колкото повече са недоволните, толкова повее губи магазина.

Обаче тези с адсенса също ще изядат дървото, на Гошо ще му накриви на оная работа. :)
 
Re: От: Re: БГ Кампания срещу Google

Обаче тези с адсенса също ще изядат дървото, на Гошо ще му накриви на оная работа. :)

Не е точно така, загубата от 5-10 цента не е проблем за никой уебмастър, обаче за гогле това са наистина поне милиони.
 
От: БГ Кампания срещу Google

Идеята не е вие или някой в България да ползва AdBlocker - не искам да навредя на колегите, които се изхранват от реклама на и без това малкия ни пазар (и това е ясно уточнено на сайта). Идеята е, че ако в световен план SEO обществото с огромните си ресурси на влияние удари едно здраво публично рамо на AdBlocker-ите, издателите на реклами няма да загубят почти нищо пооделно, но загубите на Google от мега скъпите кликове в сърча, които няма да се случат, ще са милиарди. Нека да им покажем, че SEO съществува още и има нужда от баланс между нас и тях, защото както виждате има преки доказателства, че те говорят хубаво, а правят лошо, не само че атакуват SEO бранша, но и го правят подло и прикрито :) Дори и да не сте точно SEO, монополът в бъдеще може да навреди и на вас. Затова по-добре да го балансираме икономически сега колкото можем, преди да е станало невъзможно. Освен това Google са публична компания с един единствен, макар и огромен приход - Adwords. Дори и малки тенденции, свързани с този приход, влияят директно на цените на акциите :)
 
От: БГ Кампания срещу Google

Добре Заек, това цялото нещо как ще накара Гугъл да е по-благосклонен към сео специалистите и да не ги бие през пръстите?
 
От: БГ Кампания срещу Google

Ооо ако се приложи моята идея 24 часа без АдУордс реклами в световен мащаб само гледай какво ще им се случи с акциите. :D
 
От: БГ Кампания срещу Google

Абе zaekyt - като се опитвахте да манипулирате Гугъл и да се правите на велики ви беше хубаво, когато ви разбраха номерата - оревахте всичко. И какво - май се оказа, че не сте толкова велики и знаещи! Как пък само вас наказа Гугъл, а другите уебмастъри не ги засегна?
 
От: БГ Кампания срещу Google

Не знам защо, но си мисля, че ситуацията е малко преувеличена. И мои сайтове са били наказвани - дали заради мои собствени действия, дали заради това, че конкурентите ме бяха оспамили зверски, няма значение. Част от сайтовете бяха деиндексирани, друга част си останаха с Manual Action. Но някакси, винаги съм търсила начини да се измъкна (последния път получих и помощ от приятел и свежи идеи). Индексацията се върна, manual action-a е чао. Все пак Google е частна компания, чиятно главна цел е възможно на-висока печалба за сметка на възможно най-ниски разходи. Не мисля, че имат нещо лично към SEO-то като професия, просто гледат да си увеличат печалбите. Много им дреме на тях за малкия бизнес. За реклама винаги се е плащало, така ще е и занапред. Няма безплатен обяд.

И все пак, пожелавам успех на кампанията, в която малко или много съм включена от 3 години :D Ползвам си AdBlocker-и, просто защото не обичам да ми се завират постоянно някакви работи, които не ме интересуват, под носа. Изобщо не ме интересува колко са бели чаршафите на леля Мария, аз ползвам лимони и белина 8)
 
От: БГ Кампания срещу Google

Правим нещата в голям мащаб, затова ни удрят. Причината да ги правим в голям мащаб е, че имаме достъп до много хубави дропени домейни. Никога не съм твърдял, че съм експерт по техническата страна на SEO, не разбирам от local search, microdata и семантично търсене, но от дропени домейни и събиране на ресурси за SEO разбирам, затова така ги правим. Мен не ми е, че са ни баннали сайтовете с продадени линкове (нарушаваш правила - банват те, това е нормално), а че само нашите не искат да ги оправят и периодично ни наказват сайтове без нарушения на случаен принцип. Това си е вече неправомерен тормоз, съчетан с липса на обяснение и комуникация. Ако можех да се свържа с тях, щяхме да поговорим и да си решим проблема, нямаше да правя никакви кампании, но Мария Моева не ми отговори в Google+, после Огнян им каза "има такъв и такъв проблем" и те пак не се свързаха с мен. Това нормално отношение ли е според вас?

Нашите сайтове нищо не манипулират, никъде не се класират, не замърсяват Интернет с много излишен контент и като цяло на никого не пречат. Ние даваме платформа на другите да си купуват линкове и да си оптимизират каквото решат, не по-различно от Sape или другите борси за линкове. Google не търси отговорност от купувачите (които всъщност манипулират класирането) и не им наказва сайтовете, не търси отговорност от Sape, където може да влезе като купувач човек от Google и да банне всичко наред, обаче на нас не само ни назазват сайтовете с линкове, ами и сайтовете без линкове. И после не оправят нищо след над 8000 рекуеста за преразглеждане. И отказват да говорим за ситуацията. Какво очаквате да направя :)
 
Последно редактирано:
От: БГ Кампания срещу Google

@redrum - ако здраво се разшуми за AdBlockers в световното Webmaster/SEO community и после процентът хора, които ги използват в световен мащаб се вдигне, Google не са глупави да не направят връзката. Ще бъде добро предупреждение за тях да балансират нещата. Разбирам ги добре, като си огромна супер успешна компания за някои неща не ти дреме. Взаимно ще си направим услуга, ако те видят, че не може просто да мачкат наред, а по-добре нещата да са във взаимна полза.

Не знам дали видяхте едно инфо (непотвърдено още), че Google готви огромна кампания за агитация на хората да минават от .com на .google домейн. Ако сега си мислите, че няма измъкване от тях, помислете тогава. Винаги може по-зле, нека предприемем навреме стъпки да запазим малкото свобода, която ни е останала :)
 
От: БГ Кампания срещу Google

... и периодично ни наказват сайтове без нарушения на случаен принцип....

Ако наказват само ваши сайтове, това вече никак не е случайно. Може някой да ви гледа и репортва, може би нарушавате някакви правила, може би някой ви прави мръсно, може някой от Гугъл да ви следи и да е достатъчно само да пуснете обяви с текст "Продавам линкове от ... ". А Гугъл не харесва точно това. Защо точно вас наказва а не някой друг - едва ли някой може да каже, може би и това да е кампания на Гугъл и постепенно да разчистват полето или нещо друго... .
 
От: БГ Кампания срещу Google

@redrum - ако здраво се разшуми за AdBlockers в световното Webmaster/SEO community и после процентът хора, които ги използват в световен мащаб се вдигне, Google не са глупави да не направят връзката. Ще бъде добро предупреждение за тях да балансират нещата. ...
Ще изтървете духа от бутилката, после няма кой да се върне да гледа реклами. :mrgreen:
 
От: БГ Кампания срещу Google

zaek
6% от интернет юзърите кликат на гугълските реклами.
58% от юзърите ползват интернет експлорър.

Кампанията ти колко рич имa? а колко смяташ да привлечеш към използването на адблок? а какъв ще е резултата?

Да не говорим че ако кампанията ти беше наистина ориентирана към това хроата да инсталират аблок, аргументите и формата на кампанията трябваше да е съвсееем различен. Само с дължината на статията си отблъснал 95% от хората, а с нелепите доводи, които не касаят пряко четящия - останалите 5.

Резултата от кампанията ти - пръдна в локва пред всички.
 
От: БГ Кампания срещу Google

Малееее, големи пораснахме, ама то така е помогнеш на някой, вземе , че успее и после вече се не диша....
Няма да обяснявам ти си знаеш много добре.
zaek
6% от интернет юзърите кликат на гугълските реклами.
58% от юзърите ползват интернет експлорър.

Кампанията ти колко рич имa? а колко смяташ да привлечеш към използването на адблок? а какъв ще е резултата?

Да не говорим че ако кампанията ти беше наистина ориентирана към това хроата да инсталират аблок, аргументите и формата на кампанията трябваше да е съвсееем различен. Само с дължината на статията си отблъснал 95% от хората, а с нелепите доводи, които не касаят пряко четящия - останалите 5.

Резултата от кампанията ти - пръдна в локва пред всички.
 
От: БГ Кампания срещу Google

Хубаво де, може да съм бил малко краен в изказването си
но това "пчелите срещу меда" ту ме дразни ту ме разсмива
 
От: БГ Кампания срещу Google

В изискването си не, в отношението си да.
Но това е друга тема няма да я зачекваме. Все-пак всеки има право на мнение.
Хубаво де, може да съм бил малко краен в изказването си
но това "пчелите срещу меда" ту ме дразни ту ме разсмива
 
От: БГ Кампания срещу Google

Я да ви питам язе, така и така стана лафа. Като търсите нещо - как ровите в Гугълджийницата? Средно на трета страница с резултатите си свършвам работа, докъм 10-та съм стигал. Къв е тоя зор, че най-първите били обирали каймака? Това, че е на първо място или платен линк - хич не ме грее.
 
От: БГ Кампания срещу Google

Нищо не ти разбрах, но както и да е :beer:
Я да ви питам язе, така и така стана лафа. Като търсите нещо - как ровите в Гугълджийницата? Средно на трета страница с резултатите си свършвам работа, докъм 10-та съм стигал. Къв е тоя зор, че най-първите били обирали каймака? Това, че е на първо място или платен линк - хич не ме грее.
 

Горе