БГ Кампания срещу Google

От: БГ Кампания срещу Google

Ако можех да се сравнявам с uTorrent, биткометата или някой друг много голям надали щеше да ме бърка от хора като теб които искат да си ползват адблокери. :)
Всъщност пропуснахме най-важното. Направи сайта си платен. Тоя бизнес модел е от десетилетия. Фрий версията върти реклами, като си платиш - спират. uTorrent е така, и много много други.
 
От: БГ Кампания срещу Google

Хората като мен ще стават все повече. Скрипт дали има блокер, ако намери - пренасочване към крипто-портфейл, и те тава а. Не знам само как се проверява кой е платил, там може леко да дойде дебело.
Лошото е, че няма начин да разберете със сигурност кой има блокер, тук преимуществото е на клиента.
 
От: БГ Кампания срещу Google

С промените на Google на SEОтата им се наложи да правят хубави сайтове и да разбират все повече от маркетинг.
Който не се е нагодил сега реве и хули Google.

Правете хубави сайтове и не разчитайте само на органик сърч - развивайте другите канали, за да сте по-независими от гугъл.

Във цялата кампания не виждам нищо конструктивно - само негативизъм - да им намалим приходите, ала бала.

Мислете позитивно, насочете енергията си към нещо градивно - току виж нещо добро ще се получи.

Докато ревете и се опитвате да "отвърнете на удара" - потъвате още повече.

Чудесното СЕО-минало няма да се върне вече, колкото и адблокъри да поставите.

Развивайте себе си, научете се да привличате трафик и лийдове за клиентите си чрез други канали, не само органик - платена реклама, реклама в другите сайтове, социални медии и т.н.

Целта ни не е да класираме сайтове, а да свържем бизнеса с потребителите. Не се зацикляйте на ранкинга, играйте по-умно.
туй от мен.
 
От: От: БГ Кампания срещу Google

Така е просто няма как да не си прав, въпреки, че си седнал:

topigri точка bg

alo точка bg

Мога да ти изреждам още хиляди и за ен. и за бг. ама нали всички много разбираме, дано не те щипне и теб някое животно , че тогава друга песен ще запееш....

С промените на Google на SEОтата им се наложи да правят хубави сайтове и да разбират все повече от маркетинг.
Който не се е нагодил сега реве и хули Google.

Правете хубави сайтове и не разчитайте само на органик сърч - развивайте другите канали, за да сте по-независими от гугъл.

Във цялата кампания не виждам нищо конструктивно - само негативизъм - да им намалим приходите, ала бала.

Мислете позитивно, насочете енергията си към нещо градивно - току виж нещо добро ще се получи.

Докато ревете и се опитвате да "отвърнете на удара" - потъвате още повече.

Чудесното СЕО-минало няма да се върне вече, колкото и адблокъри да поставите.

Развивайте себе си, научете се да привличате трафик и лийдове за клиентите си чрез други канали, не само органик - платена реклама, реклама в другите сайтове, социални медии и т.н.

Целта ни не е да класираме сайтове, а да свържем бизнеса с потребителите. Не се зацикляйте на ранкинга, играйте по-умно.
туй от мен.
 
От: БГ Кампания срещу Google

щипе и още как :)
вече 1 година се боря да оправя един сайт, не реагира ни на disavow ни на нищо.
 
От: БГ Кампания срещу Google

Няма и да реагира, аз 4 години борих и вече ми писна.
щипе и още как :)
вече 1 година се боря да оправя един сайт, не реагира ни на disavow ни на нищо.
 
От: БГ Кампания срещу Google

Ей много шум и много дандания, типично като за СЕО-та
Всичко това ме върна години назад, когато най-големи в нета бяха Йахоо и Хотмаил. Тогава резултатите от техните търсачки 90% бяха сайтове със платено съдържание а българско съдържание въобще липсваше. Та тогава пак негодувахме, че търсачките ни водят само към платени сайтове, които нищо ценно и не предлагаха. Имаше бум на дот-ком и интернет сайт се правеше със много пари, защото трябваше да се плаща на търсачките и др. И някъде към 2000-та и някоя (поне аз) срещнах в един форум Гоогле.ком и голяма случка беше. Не само аз но и много други се чудеха и се маеха каква е тази елементарна търсачка, която изкарва толкова полезни резултати и то безплатно. После почнахме да се чудим от какво печелят тези пичове и защо го правят. Е с времето нещата станаха ясни, най вече алгоритъма за търсене и подреждане на резултатите. И хоп появиха се и едни пичове (СЕО оптимизатори), които обещават да излъжат гоогле срещу някакво заплащане. И сега голям рев и голяма олелия когато гоогле ги усети и ги реже. Не казвам че СЕО оптимизацията е ненужна но всичко си има някакви граници е не трябва да се прекалява. Защото ако само с плащане ще се класираш в гоогле то тя ще се превърне в тези портали, които измести навремето. И ако наистина искате да ударите гоогле най-добрия начин е да направите нещо по-добро от него и най-вече БЕЗПЛАТНО :)
 
От: БГ Кампания срещу Google

Точно. Все едно да аз да тръгна да рева, че Фейсбук ме е преебавал. Имал съм шансове, изкарвал съм много добри пари благодарение на този инструмент.

Те ни създадоха с действията си, сега ни унищожават. 2010 бяха взели правата на админските страници, после 2011 ги върнаха. Хората не знаеха какво притежават и който се усети спечели доста. Все едно бяха ни пуснали в харема на султана, голяма сеч падна :lol: Имам познат, който беше направил над половин милион долара за един месец от адсенс, щото притежаваше много милиони фенове и правеше невероятен трафик.

Давам ви само пример, за да добиете представа за трафика. Страницата е I fucking love science - 12 милиона фена. Вижте статистиките на битли линка - https://bitly.com/1luR4f7+

Както и да е, дали ще ни унищожат напълно - надявам се, че не. Само че, ние сме като пиявици, ще смучем докато може. Пък после ще измислим нещо друго. Обаче и през ум не ми минава да започвам кампания срещу Фейсбук, щото видиш ли се ебават с админите на страници. Това е нелепо просто.
 
От: БГ Кампания срещу Google

Точно ама не съвсем! Според теорията на гугълолюбците всеки ударен си го е заслужил щото е манипулирал Г - което не е грам така. Има два типа оптимизация черна и бяла(някой дето му викат бела). При черната може да говорим за лъжене на Г, но при "белата" не.

Гошо има едно наречено "Guidelines", в което е обяснено как да си нагодим сайта за да си подобрим позициите(което си е жива оптимизация) - ако следваме логиката на гугълолюбците това е ръководство за манипулация на Гугъл. :lol: А на мат пръц клиповете какво са - пак манипулация според гугълолюбците.

Самите Гугъл признават за оптимизацията, говорят за нея и имат упътване - па ние да си бием по 100 камшика на голо щото е лошо. Айде малко по-сериозно д'ге!

ПП: Сега ако съществуваше вариант за манипулация на Г за да ви докара до 1 страница и ви го напиша ни един от вас няма да се посвени да го ползва ама иначе сме много морални.
 
От: БГ Кампания срещу Google

Гугълолюбците са просто късметлии. После стават гугъломразци :) Когато развиваш бизнес върху неща, които не зависят от теб, винаги има вероятност моделът да се срути без да го очакваш.
 
От: БГ Кампания срещу Google

Нали за това си уж има Google guidelines, за да знаеш за какво те удрят... не съм си мислел, че ще ме ударят допълнително на лична основа.
 
От: БГ Кампания срещу Google

А сайтовете ти по какъв начин са били свързани, защото за да ти ударят стотици сайтове, т.е. да разберат, че са твои, трябва да си оставил сериозни следи: whois, ns-и, хостинги (A,B,C-class IP-та)? Странно е да ти наказват чисти сайтове.
 
От: БГ Кампания срещу Google

Само по Whois и са толкова много различните разширения, че трябва да са се разбили от работа да правят заявки към толкова различни whois сървъри или пък да го имат вградено в системата... и двата вариант не издават добронамереност от тяхна страна. Най-много домейни имам в .eu, където има само онлайн whois и иска капча всеки път...
 
От: БГ Кампания срещу Google

Ако някой може да свърже всички сайтове на някой уебмастер, то това е точно гогле. Имат си развита система от много години заради адсенс, нищо не им пречи да я приложат и в случаи като този.
 
От: БГ Кампания срещу Google

Заек, на мен ми удариха няколко адсенс акаунта - всички бяха на различни хора, с адреси от различни градове, влизаше се в тях през различни ип-та, сайтовете бяха на различни ип-та, всичко беше различно. Само фамилните ни имена бяха еднакви :) И според гугъл явно майка ти и ти не може да имате адсенс акаунт поотделно :) Единият като изгърми по някаква незнайна причина (не получих мейл дори), другият гърми автоматично щото е свързан. Кво да правя, пих една студена вода и продължих напред.
 
От: БГ Кампания срещу Google

Точно заради всички, дето са пили студени води незаслужено толкова години, искам да ударя Google здраво :)
 
От: БГ Кампания срещу Google

Заекът - бъркам ли или напред.бг е твой сайт? Ако е твой сайт - то той не е ударен, което означава, че заблуждаваш хората, че Гугъл са ти ударили всички сайтове!
 
От: БГ Кампания срещу Google

"те решиха да унищожат нашите уебсайтове и ръчно деиндексираха почти всичко" - писал съм почти всички... Napred.bg също е частично ударен, но от други проблеми.
 
От: От: БГ Кампания срещу Google

С промените на Google на SEОтата им се наложи да правят хубави сайтове и да разбират все повече от маркетинг.
Който не се е нагодил сега реве и хули Google.

Правете хубави сайтове и не разчитайте само на органик сърч - развивайте другите канали, за да сте по-независими от гугъл.
Напълно съм съгласен с горното. Времето на сайтовете на килограм мина. Вярно трудно се развиват ауторити сайтове, но си заслужава. И това да разчиташ само на Г за трафик не си е работа, ама ич:)
 

Горе