БГ и чужд или ....?????

zack

Active Member
Последно. Съжалявма че пускам нова тема, но да попитам.
Имам хостинг от ХостГатор Бизнес и два от Superhosting.
Искам мнение дали има смисъл от БГ хостинга и дали
не е същото да си хостна БГ сайтовете в щатите, тъй като
ми писна за Адон домейн и ИП-та да ми искат пари.
Хостгатор ми ги дават безплатно. Ш.бани български измекяри.

Давайте мнение, че на единия хостинг на Суперхостинг имам около 40 дни
да знам да мигрирам ли всичко към щатите ????
 
От: БГ и чужд или ....?????

Според мен слагай ги в Гатора мойте са там и не съм имал никакъв проблем досега !:d:d
 
От: БГ и чужд или ....?????

На теория е същото, но на практика като се прекъсне някой презокеански кабел или спрат някой ключов сателит може да увиснеш ти и целия ти бизнес.
 
От: БГ и чужд или ....?????

На теория е същото, но на практика като се прекъсне някой презокеански кабел или спрат някой ключов сателит може да увиснеш ти и целия ти бизнес.

Този проблем не съществува. Не се притеснявай :)
Аз говоря от гледна точка най вече на търсачките и резултатите
и отделно самата скорост на отваряне на сайта тъй като всички
знаем че има доставчици в БГ, на които международната скорост
е повече от скапана.

А това което си написъл е напълно невъзможно, понеже има много
повече от 1 презокеански кабел и самата идея на ip мрежата Интернет
е да не може с един кабел да прекъснеш всички връзки. Това че БТК
имат две международни линии през едно трасе, това вече е друго.
Ако през това трасе мине багер и сичко загива. Но ако имаш
2 трасета независими физически нямаш грижи. Има едно нещо BGP
протокол му се вика. Днеска точно пусках едно такова на
една банка с 2 интернет доставчика, че да не може при късане
на един кабел да стане мазалото ;)

А за Щатите не бери грижа. Ако се скъса кабел е по лошо да
си в БГ щото google няма да може да ти достъпи сайта понеже не
знам да има ботове които са БГ и тогава ще видиш ти една индексация.
Така че това което си написал е ама точно обратното.
По тази причина е по добре да си в usa ;)


Сега обяснявам че това ми е слабост. БГ хостингите ползват по няколко
доставчика, само дето някой излизат през едно и също място. Ако на това
място стане грижа, както се е случвало на всичките доставчици им умира
международната свързаност, съответно се надяваш Гоогле да не се мъчи точно
тогава да ти индексира сайта ;) Та така.
 
Последно редактирано:
От: БГ и чужд или ....?????

първо малко офтопик, да споделя нещо което забелязах при Суперхостинг, може и да не е ново де:
предлагат възможност вече да си следиш изразходеното процесорно време. От клиентския профил, секцията ` Хостинг`, след като кликнеш на линка с потребителското име за съответния акаунт.

Иначе по темата, аз преместих един сайт миналата година и след месец изпитах доста сериозен спад в индекса. Постепенно възвърнах позиции, но го имай предвид да си готов за подобни аномалии. Аз не върнах сайта обратно и го оставих в щатите именно заради проблем с проц. време :)
 
От: БГ и чужд или ....?????

Здрасти,

Zack, какви са тия приказки :) - "Ш.бани български измекяри"... Аз съм последния дето ще защитава конкурентни компании, но имаш ли идея какво е Хостгатор - една от най-overseller-ските компании в САЩ, с най-безсрамен маркетинг.

Според мен е добре да имаме национален пазар на уеб услуги и българските доставчици да се развиват, ако разбира се са добри.

Иначе за съжаление интернет инфраструктурата и особено повечето от т. нар. центровете за данни у нас не са на ниво. Но в това трябва да се инвестира.
 
От: БГ и чужд или ....?????

Здрасти,

zack, какви са тия приказки :) - "Ш.бани български измекяри"... Аз съм последния дето ще защитава конкурентни компании, но имаш ли идея какво е Хостгатор - една от най-overseller-ските компании в САЩ, с най-безсрамен маркетинг.

Според мен е добре да имаме национален пазар на уеб услуги и българските доставчици да се развиват, ако разбира се са добри.

Иначе за съжаление интернет инфраструктурата и особено повечето от т. нар. центровете за данни у нас не са на ниво. Но в това трябва да се инвестира.

Е то хубаво ама нашите компании искат много бързо да си избият инвестициите
за инфраструктурата. Освен това не правят нищо за да привлекат клиентите.
Не знам ама с Хостагатор нямам грижи. И си ми дадоха ip-то без пари, само моите
домейни са там (проверено), имам си колкото искам домейни и т.н. не знам за
какво ми говориш. Айде кажи ми моля те за какво точно са допълнителните пари
за всеки един домейн. Ама ми го обясни точно, че нещо явно с опита който
имам в областа в комукациите аз не мога да си го обясня като нищо друго
освен печалбарство................
БГ компаниите са на светлинни години от тия в щатите. Просто скапан начин
на мислене. Хората там инвестират и чакат години за да почнат да печелят.
Тука Ганьо мисли, аз днеска ще дам 100 лева, а утре трябва да имам 200 иначе
няма смисъл. Ай сиктир............
 
От: БГ и чужд или ....?????

Напълно съм съгласен съм, че трябва да имаме национален пазар на уеб услугите и българските доставчици да се развиват.
Zack, нещо много важно, което пропускаш е, че в гатора, за бизнес план плащаш 273 лева/година. Първият им план e 125 лева/година и имаш възможност да хостваш само един домейн, без ИП (дори на втория план нямат опция за отделно ИП).
В СуперХостинг на втория план ти излиза 117 лева/година (с ДДС-то) и ако искаш те прехвърлят на отделно ИП. За да достигнеш сумата в гатора, дори и да доплащаш за адони трябва да поръчаш още 17 адона (на втория план, отделно на тези които имаш включени), т.е. ще можеш да хостваш 21 сайта. Друг голям плюс - вдигаш телефона и ти отговарят на български и ти решават проблема веднага (ако имаш такъв. Колко често ти се е налагало). От това ли си недоволен?
Недей да правиш сметки за инвестициите без да си запознат с тях.
Относно цпу-то - ако всеки от сайтовете ти са малко по-посещавани (>2000 уникални/ден, при 20 домейна прави > 40 000 уникални на ден) и правиш лоуд, никой няма да те търпи на споделен хостинг - извъна бг самите клиенти искат такива да бъдат махнати, но тук има уебмастери, които още не са узрели за това. Бъди реалист, услугата е споделена, но това е друга бира ;-) А и както каза @icakis в СуперХостинг можеш да го следиш прозрачно (cpu-то). Не знам друга хостинг компания да ти дава такава информация в такъв вид - с графика по дни.
За гугъл - там резултатите се определят от няколко фактора, но все повече българи използват регионални сетинги и когато търсиш в google.bg ти връща резултати от България, а хората все повече търсят така. Искаш да развиваш сайт за българи, но не си склонен да подкрепиш българското - защо тогава българите да посещават твоя сайт?
Ако плащаш 45 лева/година и искаш да имаш същите екстри, като за 273 - нямам как да стане никъде по света.
Все пак ти си решаваш, но си прави реални сметки и сравнявай сравними величини (говори ми в цифри :) ). Много бързо оплю българското, а ти самият си Българин, нали?
Не ме разбирай погрешно, но аз подкрепям българското и не ми харесва, когато то е оплюто без причина (какъвто е случая според мен).
Докога ние българите ще се оплюваме взаимно, а не да се подкрепяме? Така и 20 правителства да се сменят няма да се оправим.
 
Последно редактирано:
От: БГ и чужд или ....?????

1. На Суперхостинг съм, средния план. След като разбрах, че има опция да си видя CPU-то веднага отидох да го видя и се ужасих. Те ми дават 60 минути по план, аз ползвам около 70, че и повече средно. Става въпрос за около 2000 уникални на ден. Оптимизирах нещата и последните два дена успявам да го докарам на около 60 минути без да съм орязал нещо съществено по сайта. Като гледах статистиката, имаше и дни когато съм удрял и 120 минути за ден, че и 130 един път. Евала, че не са ме изхвърлили досега. Само веднъж са ме предупреждавали ама тогава бях стигнал 3-4 часа на ден заради един бъгав скрипт.
2. Относно HostGator, важни са промоциите им. Почти перманентно имат 20% off, а покрай черния петък през ноември имаха 70% off и тогава си взех две години хостинг от най-ниския план за $35 крайна цена без да имам нужда (вече му намерих приложение де). Направо си е без пари.
3. За Гугъл и хостнатите в България сайтове.
Някой беше писал в друга тема, че просто трябва да си вкараш сайта в webmaster tools и да въведеш там, че региона му е България. Тогава на Гугъл ще му е все тая къде го хостваш защото ти вече изрично си указал правилния регион.
4. Съпорта на български е голям плюс, въпреки че знам перфектно английски. Друг плюс е, че ако се налага ми звънят директно по телефона и научавам ако има нещо спешно навреме. Не вярвам някой от Host Gator да ми звънне по телефона и да ме предупреди, че предстои спешна смяна на сървъра и да си спра сайтовете за няколко часа.
 
От: БГ и чужд или ....?????

:) Ами алтернативата е да си купя Виртуален сървър от суперхостинг,
който обаче идва към 800 лева че и нагоре :(
 
От: БГ и чужд или ....?????

...................
 
Последно редактирано:
От: От: БГ и чужд или ....?????

:) Ами алтернативата е да си купя Виртуален сървър от суперхостинг,
който обаче идва към 800 лева че и нагоре :(
Аз предпочитам пък собствен сървър. От края на този месец или началото на следващия ще ми излиза малко под 250лв/месец (само трябва да се отърва от Евроком). Това включва много българска и умерено количество международна свързаност. Български трафик на месец правя средно 4.6TB и 1TB международен. За толкова слабите български показатели е виновен Евроком. В края на следващия месец се надявам да успея да ударя поне 10TB български трафик.
Когато сървърът си е твой, а интернет провайдерът печен, проблеми няма (uptime~100%). Е, за това се изисква известна грамотност и трябва да дадеш "великите" 500-600лв за закупуване на сносна евтина техника. Още се чудя как при тези цени дето аз плащам процъфтяват наетите (или виртуални) сървъри, които се издържат поне 2 пъти по-скъпо.
 

Горе