БГ мама се била разцепила???

От: От: БГ мама се била разцепила???

ХАХА, къде се изгуби ти :D:-o
Не помня де се изгубих :) ама сега внезапно рекох да погледна какво става тук. Тая тема е станала вирал гледам, браво.
 
От: БГ мама се била разцепила???

Хахаха, няма такива работи, гоним един милион поста, че блинки и кулл щели да черпят бира с кифтета :D

Добре завърнал се!

От заглавието на темата останах с впечатлението че тук се разисква някакъв акушеро-гинекологичен инцидент.
 
Хахаха, няма такива работи, гоним един милион поста, че блинки и кулл щели да черпят бира с кифтета :D

Добре завърнал се!

Интересно. :) Да, чакаме тези постове. Но дано да са в областта, в която сме се специализирали. Но няма да откажа офтипика да се раздуе с полезни съвети за живот и други неща, извън онлайн бизнеса. :) А и то и те могат да влязат в употреба и там. :)
 
От: БГ мама се била разцепила???

Темата не е толкова безполезна. Мотивира ме да си направя и аз отдавна плануван форум (най-накрая се наканих). :lol:

П.П.: Форума не е за мами. За още по-трудна таргет група е. :confused:

Тъй, че ето една файдЪ. :twisted:
 
кой скрипт ползваш за форум fifi ?

Аз от много време се каня да тествам нещо с mybb, много ми прилича на vbulletin 3 и ставам сантиментален... но нямам подоходящ проект

http://installatron.com/mybb/demo
 
От: БГ мама се била разцепила???

1556 думи статия С 4 линка вътре пускам, да видим как ще реагират мамите. Единия линк е към предприемач.
 
От: Re: БГ мама се била разцепила???

кой скрипт ползваш за форум fifi ?

Аз от много време се каня да тествам нещо с mybb, много ми прилича на vbulletin 3 и ставам сантиментален... но нямам подоходящ проект

http://installatron.com/mybb/demo


Колебаех се между SMF и phpBB3. Накрая се спрях на phpbb3 - и аз не знам що. Уж викат, че бил най-добрата безплатна платформа. Свен това има доста модове за различни екстри - чатове, реклами, хубаво панелче за постчета и т.н.

Ама и при SMF и phpBB може да се прави мост със Wordpress. Даже се чудя да свързвам ли форума със сайта и да стане като вграден или да не пипам и да оставя отделно WP от phpBB.

Този MyBB за пръв път го чувам, обаче на пръв поглед изглежда много добре.
 
ти си решаваш дали да правиш бридж (регистрират ли се за нещо в wordpress) - например да коментират ако ДА и имаш регистрирани може да ги вържеш да не започва форума с нула

http://www.thebiggestboards.com/mybb-forums.php

най големият регистриран има 300 000 мембъра и 20 милиона поста
 
От: Re: БГ мама се била разцепила???

ти си решаваш дали да правиш бридж (регистрират ли се за нещо в wordpress) - например да коментират ако ДА и имаш регистрирани може да ги вържеш да не започва форума с нула

http://www.thebiggestboards.com/mybb-forums.php

най големият регистриран има 300 000 мембъра и 20 милиона поста

Нямам регистрирани в Wordpress-a. Не искам и да има там, забранени са регистрациите умишлено. Само във форума каквото има, това.

Хмм... наистина не е лош. :) mybb. Може по-нататък да се направи един тест и с него.

П.П.: А нещо да знаеш за товаренето на хост как е в сравнение с другите форумни системи?
 
Щом не искаш да се регват в Wordpress значи няманужда от бридж между двете (може само дизайна да вградиш с отеделна регистрация

за хостинга и товаренето зависи от кешовете (има кеш доколкот съм го разглеждал набързо) и от типа на самия хостинг :) писали сме си за това че SUPHP каквито са 80+ процента от cPanel хостингите е 6 пъти по банвно от абсолютно същия хостинг (само сменено от едно падащо меню PHP то да се изпълнява като FCGI Мод и добавен с една отметак опкодкеш при инсталацията (но Fcgi заема повече рам)

Май я обърнахме на офтопик
 
От: От: БГ мама се била разцепила???

lqllqlq

Оф, можеш спокойно да адресираш думите ми до себе си. Всеки чете с комплексите си... Аз си се чета и намирам за съвсем нормално и естествено, което съм написала, ти ме четеш и вдигаш вежди, че и възвишена ти се струвам. Не е мой проблем. Не виждам причина да изпростявам, за да "пасна" тук. Но ако е нужно, ще спра да пиша. Доказвам се в живота, не във форуми. Аман от обяснения, все едно съм в тийн проблем.

Кратичко, за да ме разбереш: човече, ти просто не си умен, сори.
hug

Не бе, просто ти ми дразниш взора като гнойна пъпка на чело.

Ти си ми трета от 2009та, която ошарвам. На теб оставям математиката дали другите двама са били по-прости или просто по-нагли.

И без да ме прегръщаш, че ми гнусно.
 
От: БГ мама се била разцепила???

Кога ли ще се регне още някоя мама от другите да поплюва малко :D Много лудница, те поне да се задържат като бул мамите, ами само влизат да изплюят нещо и изчезват. :twisted:

Днес случайно говорих с една близка, която е майка и както си е реда има регистрация в "бг-мамма". Стана дума за разцеплението и тя каза, че от любопитство е хвърлила едно око на "бул-мамма", но по нейните думи "било адски смотано направено" и затова си продължава в стария форум, от който нямала оплаквания.

Беглите ми наблюдения в тази тема показват, че "мамите" елегантно използват територията на форум "Предприемач" за техните си войни. Мисля че е грешка да им се дава този неутрален терен. От това никой няма да спечели, а вредите ще са много. По принцип от вражди и конфликти никой няма полза, но посредника винаги е в най-неизгодна ситуация.

Не ангажирам никой с моето мнение, но ако зависеше от мен аз бих заключил и дори изтрил тази тема.
Времето ще покаже, че съм бил прав, че тя носи само негативи, макар и на отложено плащане. В това не се съмнявайте. :cry:
 
От: БГ мама се била разцепила???

Кога ли ще се регне още някоя мама от другите да поплюва малко :D Много лудница, те поне да се задържат като бул мамите, ами само влизат да изплюят нещо и изчезват. :twisted:

Аз съм от "другите". Пиша в БГ-Мамма от 5 години и нямам регистрация в Бул-Мамма, нямам и намерение да имам. Да си ме прочел да плюя някого?

ПП: Благодаря за съветите за етикетите. Снощи си играх до никое време да пробвам различни шаблони и някой от тях ги е изплюл на първа страница. Отдавна не ги ползвам тези етикети и ги държа невидими. Прави си, че трябва да ги позачистя излишните.
 
От: От: БГ мама се била разцепила???

Аз съм от "другите". Пиша в БГ-Мамма от 5 години и нямам регистрация в Бул-Мамма, нямам и намерение да имам. Да си ме прочел да плюя някого?

ПП: Благодаря за съветите за етикетите. Снощи си играх до никое време да пробвам различни шаблони и някой от тях ги е изплюл на първа страница. Отдавна не ги ползвам тези етикети и ги държа невидими. Прави си, че трябва да ги позачистя излишните.

Не работиш ли за НЕГ? Щото в този случай е съвсем нормално да не се регистрираш в бул-мама (и аз не бих при подобни обстоятелства /може би/). :)
 
От: От: От: БГ мама се била разцепила???

Не работиш ли за НЕГ? Щото в този случай е съвсем нормално да не се регистрираш в бул-мама (и аз не бих при подобни обстоятелства /може би/). :)

Стара информация е това. Трудовият ми договор към тях е прекратен преди половин година. Движех техен проект, който в момента е замразен :)
Въпреки това, не виждам какъв би бил проблемът да се регистрирам в Бул-Маммата, ако искам, но просто не ми допада тонът, с който обсъждат БГ-Мамма там и модераторите най-вече и затова предпочитам да седя настрана. Пък и не мисля, че ще ме приемат с отворени обятия :lol:
Но пък не си позволявам да плюя по никого, нито имам лоши чувства към пишещите в алтернативния, дори напротив. Мисля, че е видно от постовете ми.

Иначе тук си чета и пиша с удоволствие, защото откривам много полезна информация за блога ми и съм благодарна на всеки, който ми е помогнал. Все пак, няма как да не вляза в тон, след като имаше определения като "инкубатори", "целулитни крави", сега и "маймунарник" :lol:
 
От: От: От: От: БГ мама се била разцепила???

Стара информация е това. Трудовият ми договор към тях е прекратен преди половин година. Движех техен проект, който в момента е замразен :)
Въпреки това, не виждам какъв би бил проблемът да се регистрирам в Бул-Маммата, ако искам, но просто не ми допада тонът, с който обсъждат БГ-Мамма там и модераторите най-вече и затова предпочитам да седя настрана. Пък и не мисля, че ще ме приемат с отворени обятия :lol:
Но пък не си позволявам да плюя по никого, нито имам лоши чувства към пишещите в алтернативния, дори напротив. Мисля, че е видно от постовете ми.

Иначе тук си чета и пиша с удоволствие, защото откривам много полезна информация за блога ми и съм благодарна на всеки, който ми е помогнал. Все пак, няма как да не вляза в тон, след като имаше определения като "инкубатори", "целулитни крави", сега и "маймунарник" :lol:

Дори и да работеше, пак проблем - зеро (0). Все пак се представяш и с името, и лицето си. Тъй де - отличаваш се от традиционният спамър, криещ се зад никнейм, който се регистрира, за да постне 1-2 шит-плюнки коментара и да излезе (говоря по принцип не в конкретния случай).

Пък и факта, че не вземаш страна, пак говори добре за теб.

------------------------

А иначе по въпроса, който се вихри вече около 30 страници, да се включа малко по-подробно като неутрална страна.

Иначе, по въпроса, би било добре да се включи някой от бг-мама, ама който работи за тях и той да изрази мнение. :)

А относно двата форума

Бг мама има хубава визия - що се отнася до цветове, бутони и т.н. Стар, авторитетен домейн, с хиляди коментари - много, много уникална информация и голяма активност.

Обаче навигацията е направо убийствено гадна. Половин час да се чудиш кое къде е. Трябва да пуснат от Google MamaMaps, че да ни улесни. Именно това, мен лично би ме спряло да бъда активна там.

Освен това, наистина има много груби хора там - било то модератори или юзъри - още един отблъскващ фактор.

За бул-мама (там не съм коментирала и стояла, че да кажа как е "хавата"), обаче и тяхната визия е много грозна. Освен това нов домейн, нисък авторитет, копирана информация...

...и като споменах копирана информация, повечето "предприемачи" от форума нямат предвид, че е лошо bul-мамите да копират своите теми и коментари от морална гледна точка. Това е лош ход от SEO гледна точка - това имаха предвид "предприемачите", а някои тръгнаха да описват как те имали право, защото са писали - факт, който никой не оспорва, обаче тукашните юзъри имаха предвид от SEO гледна точка (поне така си мисля)! Ако, обаче успеят да компенсират с уникално съдържание бързо, копи-пейста бързо ще потъне (като гледам нямат проблем с наваксването :D )

Тъй, и да се върнем на грозния дизайн. Грозен и гаден - бляяяк, имам чувството, че е от 90-те, обаче за сметка на това навигацията е лесна и всичко се вижда кое, къде е - тоест, тука MamaMaps ще фалира. :lol:

Иначе кой е прав и кой крив - не мога да кажа, тъй като не съм разглеждала дискусиите.
 
От: БГ мама се била разцепила???

Напълно съм съгласен с @fifi. Казано честно не ми пука, че се разделили. Тия драми са ми много далечни, начина на водене на теми е крайно неполезен и е загуба на време. Такъв стил са приели да си пишат, наложил се - ОК. Станало им интересно какво се говори тук, идват, проверяват - ОК. Обаче да ми прелитат някакви големи бели птици (не са лебеди), със 3те си вагона самочувствие и да се държат все едно някой им е длъжен - не съм ОК.

Не знам колко са се ригистрирали, но само 2 ми се откроиха като нормално държащи се, едната дори отправи предложение за помощ по отношение кодиране. Тук сред многото пълни глупости се изсипаха и много съвети. Част от тях бяха прочетени, но по-голямата си останаха неразбрани дори, защото видиш ли те кои са, а тука какви са...Еми не става.

@fifi, заслужава да им обясняваш за SEO ако те си направят труда да се поинтересуват. Само, че масово са толкова заслепени от овчото чувство за стадна принадлежност, че просто е тъжно.

Към всички дами, които така упорито идват да се пенявят тук по темата с двата форума:

Скъпи дами, знам - не ви е ясно, но вие сте просто една разтегната във времето петъчна тема. Ако искате да разберете какво е петъчна тема - разровете форума. Истината е, че тази тема е нищо повече от адската сеирджийница, за която вина имате само вие с поведението си.
 
фифи за копираното съдържание въобще не е така както си мислиш :) те макс да са копирали по някои първи пост в някоя тема следват пет страници униклаен спам по спомен SMFтата ги захапва на all (всички страници като една много дълга статия) гугъла така че дупликейта е под 10% да не кажа 5%
 
От: Re: БГ мама се била разцепила???

фифи за копираното съдържание въобще не е така както си мислиш :) те макс да са копирали по някои първи пост в някоя тема следват пет страници униклаен спам по спомен SMFтата ги захапва на all (всички страници като една много дълга статия) гугъла така че дупликейта е под 10% да не кажа 5%

Нямам преки наблюдения. Не съм разглеждала.

Просто тук имаше коментари, че копирали наред, а пък потребители на бул-мама се възмутиха, че те са си писали постовете, откъде-накъде няма да ги копират и стана мазало.

Затова си викам кой пък знае колко да са копирали.

Но щом е така, както казваш, значи че ще са ОК.

Сега малко линкове, ако билднат, те активността си я имат и всичко 6.
 

Горе