БГ реклмана мрежа , или как да правим 1000% печалба

Indianec

New Member
Абе аз нали съм Индианец , като повечето индианци пъблишъри които използват една лъскава Българска рекламна мрежа , та реших да постна тук една темичка .

Имам план да си купя система за банери . И да събера малко индианци да ми въртят банерите ,

Продавам клик на перформънс за 50 стотинки , а Вие си добавяйте сайтовете и ще печелите на 90 клика 7-8 стотнки общо :)

Добра идея нали ако има желаещи мятайте се на 100% ще ви запълня рекламните площи е някой реклами ще са без пари кликовете ( ще ги сложа да се върти да не стои празно )

Вие нямате кликове Вие имате импресий ! ! !
 
От: БГ реклмана мрежа , или как да правим 1000% печалба

кой щи даде 50 стинки? кой щи даде 10 стинки даже?
бре оптимист :)
 
От: БГ реклмана мрежа , или как да правим 1000% печалба

Ми рекламодателите 50 стинки , а пъблишърите 1 стотинка приход на клик ( е някой кликове са без пари щот ше сложа да се върти нещо да не стои празно ) Добра сделка нали ?
 
От: БГ реклмана мрежа , или как да правим 1000% печалба

абе ... без да се сърдиш ама индианска работа твоето :)
то това да не е да се съберете племето и да утрепете 5 бизона и да плюскате стекове 2 седмици на корем :)
 
От: БГ реклмана мрежа , или как да правим 1000% печалба

Абе не ама гледам някой го правят , точно от тях се вдъхнових :D :D , Плана е обаче големите сайтове да се лепнат на тях мога да пусна 20-30 стотинки . Да няма проблеми а иначе малките сайтчета 60-70% да се радват примерно на 1000 клика , 10-12 лева :D
 
От: БГ реклмана мрежа , или как да правим 1000% печалба

На клик ако не даваш поне по 3-4 ст. ще имаш точно 2-3 регистрирани публишъри.

Не искам като гаргите да даваш по 9, ама поне 5-6ст на клик да има.
 
От: БГ реклмана мрежа , или как да правим 1000% печалба

Темата е със иронизиращ характер ! , Ако реално аз имам възможност да създам рекламна мрежа би било справедливо приходите да се делят 50/50 %

Много от играчите не осъзнават , че реално пъблишърите им правят пари и са в основа на бизнеса им , и си правят тотална гавра със тях .

*Всяка връзка със реални лица и компании е може би напълно случайна !
 
От: БГ реклмана мрежа , или как да правим 1000% печалба

Темата е със иронизиращ характер ! , Ако реално аз имам възможност да създам рекламна мрежа би било справедливо приходите да се делят 50/50 %

Много от играчите не осъзнават , че реално пъблишърите им правят пари и са в основа на бизнеса им , и си правят тотална гавра със тях .


Напълно съм съгласен с теб и в тази връзка искам да попитам колко пари са необходими за започването на такъв вид бизнес?
 
От: БГ реклмана мрежа , или как да правим 1000% печалба

искам да попитам колко пари са необходими за започването на такъв вид бизнес?

Николко.
Въпроса не е до пари, а до ресурс и контакти
 
От: БГ реклмана мрежа , или как да правим 1000% печалба

Положението с тези мрежи е трагично. Вдигнал съм ръце от повечето. Гугъл напоследък и те са трагични, ама ме кефят, че поне отчитат кликове.. други и това нямат желание да правят :)
 
От: БГ реклмана мрежа , или как да правим 1000% печалба

Пример:

Рекламодател 2 лева/ 1000 импресий или 0.20 ст. клик
Пъблишър : 1 лев/1000 , 10 ст. клик

Купуваш си лиценз за система която предоставя това , виждал съм няколко които се използват от доста големи мрежи . ( Месечна такса и всички импресий се поемат от техните сървъри )

Набираш сайтове със общо 1 мил. импресий дневно ( като за начало )

Правиш коктейл и презентация на новата компания на някое експо .

И в последствие си привличаш рекламодатели и пъблишъри ( за пъблишърите 20 лева бонус при регистрация )

Общо взето в момент на криза големите сайтове във БГ малко я позакъсаха с директни рекламодатели така , че въртят всичко ново което излезе на пазара .

* това си е възможен сценарии ...
 
От: БГ реклмана мрежа , или как да правим 1000% печалба

аа и БГ сайтовете е норамално да са я закъсали при 5-6 лева / CPM , и 10 стотинки приход от гугъл .... или 0 стотинки продажба от електронен магазин . Нормално е все пак добре , че мобилните оператори им хвърлят от рекламния си бюджет малко колкото да им върви имидж рекламата ...
 
От: БГ реклмана мрежа , или как да правим 1000% печалба

Абе аз нали съм Индианец , като повечето индианци пъблишъри които използват една лъскава Българска рекламна мрежа , та реших да постна тук една темичка .

Имам план да си купя система за банери . И да събера малко индианци да ми въртят банерите ,

Продавам клик на перформънс за 50 стотинки , а Вие си добавяйте сайтовете и ще печелите на 90 клика 7-8 стотнки общо :)

Колега, ти верно си ИНДИАНЕЦ, хаха :)))

Кои точно сайтове гледаш, че въртят по 1-2 стотинки?!Блогчета и нескопосани селф-мейд мизерии. Останалите взимат в пъти повече.

Ще ти кажа два проблема ей така от воле за твоя проект:
1. Свестните сайтове (не повече от 50 такива в БГ) под 20-30 стотинки за клик нема да си мръднат пръста за твоята мрежа
2. Ако намериш и един рекламодател да ти плаща по 50 стотинки за клик, ела се обади :) Зад сериозните мрежи, стои екип, качество, обслужване, години наред яка работа и ПР...къде си тръгнал въобщеее..евала за героизма де :)

А другото за разходите, то ако беше така лесно ехее...един милион импресии днвно на външен сървър, особено ако поддържа такива опции ще ти излезе толкова солено, че ще си продаваш скоро къщата. Подобни софтуери се правят с години и само сървърите и колокацията ще ти струва 6-цифрено за първата година..

И манете тая гарга-марга..да сте видели да имат рекламодатели тия клоуни..немат ни един! Тва, че собственикът им прави яко кинти от рекламата в замунда на ръба на закона и с тия пари спонсорира сам отчаяното си мероприятие, не значи, че е изградил рекламна мрежа...голем смех, честно :lol:
 
От: БГ реклмана мрежа , или как да правим 1000% печалба

Detective, а ти откъде знаеш кой стои зад псевдонима Indianec?
 
От: БГ реклмана мрежа , или как да правим 1000% печалба

Detective, а ти откъде знаеш кой стои зад псевдонима Indianec?

и аз да питам - кой стои там? Някой май се опитва да пробута неква нова мрежичка а? И опипва почвата. Indianec, колега, кажи сга, кво искаш да пробуташ?
 
От: БГ реклмана мрежа , или как да правим 1000% печалба

Детектив ,

Цялата тема е иронична както споменах малко по нагоре , понеже има мрежи във БГ които вземат 50 стотинки на клик и плащат по половин , една стотинка на пъблишърите които им строят 40-50% от цялата мрежа .

А относно създаването на такава , има готово решение www adify com

във графата network builders има повече инфо . ползваш им системата и те получават 20% от месечните приходи .

А относно *ГОЛЕМИТЕ бг сайтове , доскоро на един ГОЛЯМ такъв въртяха реклами на английски от една рекламна мрежа във UK , сега гледам са сложили адсенс и изиадс естествено в момента в които цъфнаха и всички ги накачиха по сайтовете си .

Просто БГ трафика няма добра монетизация , освен ако не продаваш на CPM !

20 , 30 стотинки на клик ? Защо ? След като човек може да си пусне във контент нетуърка на адсенс за 2-3 стотинки ? Поради това са в големия шит ГОЛЕМИТЕ сайтове .

Извода е , че външните компании плащат жълти стотинки за трафик от източна европа , а българските мрежи го слагат здраво отзад на пъблишърите ( ест. големите сайтове ги глезят за да им се вдига рейтинга и да привличат по малки пъблишери които да прецакват) , а от своя страна известните искат да лапат яко на CPM за директна реклама , ама нали сега криза и хората малко свършиха кинтите......

Защо приходите от Адсенс са жълти стотинки ? Елементарно , понеже ракламодателите могат да въртят за жълти стотинки ...

Защо външните афилиейт мрежи не плащат за БГ трафик ? Елементарно , понеже във БГ хората нямат пари и този трафик е безмислен , във US хлапетата на 14 си имат кредитни карти и си пазаруват онлайн ....
 
От: БГ реклмана мрежа , или как да правим 1000% печалба

nik0la , аз съм си обикновен потребител :) нямам намерения да правя ад мрежа нито да пробутвам такава .. Но реших да постна темата понеже вече ме нервят манипулацийте на съществуващи такива във БГ .

Общо взето се насочвам към сайтове на английски , понеже със над 10 000 уникални $10-15 от адсенс не ме радват ....
 
От: БГ реклмана мрежа , или как да правим 1000% печалба

Общо взето се насочвам към сайтове на английски , понеже със над 10 000 уникални $10-15 от адсенс не ме радват ....

е то като гледам напоследък за 10 000 уникални $10-15 са си ОК от гугълци ;)
 
От: БГ реклмана мрежа , или как да правим 1000% печалба

Да ! Така е , някой от кликовете минават на 1 цент . , а сметни ако тези 10 000 бяха от US или Канада . - $100 - $150 средно ! Дневно .
 

Горе