БСП: Да се затворят магистралите в името на БДЖ

nortrant

Well-Known Member
Смешници нали?
Заглавието е перефразация на тъпата идея на идиот от КБ за затваряне на големите вериги магазини през събота и неделя :-o

ГЕЯ опитва с тъпи идеи да се хареса, но не става
впечатление прави, че доста от нещата за който говорят откакто са започнали да "управляват"е писано в програмата на Сидеров
жалко за "Атака", Сидеров реши да я жертва само за да си "върне" на Борисов (все едно сме в детската градина)
дали вече осъзнава, че няма да може да компенсира загубите?

ето още малко да се посмеем
това ни остана

обърнете внимание на болднатите, те са от изключително НАЦИОНАЛНО значение!!!!:|


Да се стимулира емиграцията на можещите и умните, за да се даде равна възможност и на останалите,
Някой сети ли се да затваряме магистралите уикенда, за да излезе БДЖ на печалба?
Да се прекратят всякакви ремонтни дейности по пътищата, за да се стимулират автосервизите.
Всички интернет лумпени и соросоиди да се изселят от София и големите градове, да се инсталират в села и да създадат новите ТКЗС.
Вторник и четвъртък без метро, стимулират такситата.
Да се върне режим на тока – да се увеличи прирастът на населението,
Да арестуваме всички които носят западни дрехи, да стимулираме родната лека промишленост.
Спират Шампионската лига. Стимулират националното първенство.
Спират интернет- стимулират български пощи.
Да спрем тока в режим 2:4, за да стимулираме износа на електричество.
Събота и неделя се спира интернетът на Виваком, за да се стимулират кварталните доставчици?!!
A банани и мандарини само за Нова година. Дядо Мраз ще ви ги носи.
Переш в събота, къпеш се в неделя…само в неделя. Толкоз.
Забрана на вноса на тоалетна хартия, за да се стимулират печатните медии.
Да се върне жителството, за да се спре урбанизацията.
Може и гробищата да не работят в събота и неделя. С два дни по-малко за умиране, ще оправим прираста за десетина години.
Дали да не затворим големите аптеки през уикенда? Или направо големите болници? Ето спасение за болницата в Девин – уикенда от Пловдив – там.
Да се продават само български банани.
Аз пък предлагам, ако само такива решения ще се произвеждат, парламентът да не работи през цялата седмица, не само през уикенда.
Родната милиция ще заварди погрешните магазини с кордони и шмайзери, насочвайки народонаселението принудително към “правилните” магазини на “правилните” хора?
Много моля в новия закон да бъдат включени и моловете и да се забрани да работят събота, неделя и по Нова година.
Да се забрани ходенето на море в събота и неделя, за да се вдигнат оборотите на басейните и да няма задръствания по магистралата.
И национализация на хотелите – да станат ведомствени почивни станции.
Забранява се работата на големите ЕРП-та през уикендите, за да се стимулират малките ЕРП-та, като на бат Сали.

източник - http://offnews.bg/index.php/235378/...ite-da-zatvoryat-magistralite-v-imeto-na-bdzh
 
От: БСП: Да се затворят магистралите в името на БДЖ

Ти знаеш ли колко малки магазинчета фалираха заради тези вериги?
 
От: БСП: Да се затворят магистралите в името на БДЖ

Поредните глупости на Станишев... Ясно, че големите "изяждат" малките, но това го има навсякъде... Абе, комунистически тъпотии, какво повече да се обсъжда... И тия ще оправят държавата....
 
От: БСП: Да се затворят магистралите в името на БДЖ

Ако хипермаркетите са печеливши, това е следствие защото потребителитете така са решили. Поребителят е този, който отсъжда кой се справя по-добре в предоставянето на една или друга услуга/стока. В пазарни условия, успеха на една компания зависи от способността му да задоволява желанията на потребителите.

Я да спрем на Редрума и на всички други големи в бизнеса на FB маркетинга, че през съботата и неделята малките специалисти с по 1-2 страници да могат да поемат глътка въздух. Щото редрума и ко. са гадни капиталисти и имат много печалба.

И като сме тръгнали да спрем и Host, Icn, Superhosta, че малките хостинги да могат да поемат въздух, че видиш ли няма как.

И най-добре да се спре и предприемача, Куул и Блинки пускат Успей с Нас и викат, че са най-големите, явно правят пари, ще ги спрем, че да дадем път на малките блогчета и те трябва ядат.

Цоцалистите почнаха, яко с регулациите - после си мислете за бизнес. Щом си малък и продаваш универсална стока и се конкурираш с голяма верига, то края е ясен но не за веригата :)

Не става ли ясно, че всичко това ще доведе ръст на цените(веригите ще калкулират по-високи цени) и на още по-слабо търсене. Но за жалост, това свито търсене няма да дръпне цените на долу заради регулация - търсенето ще е под пазарното. За да има големи вериги и такава цена, то значи хорара от страната търсенето са спомогнали да стигне до там. При държавен декрет всичко се променя и търсените и предлаганите количества се разминат. А държавата в този случай ще създаде възприемчив дефицит в съзнанието на хората през уикенда. А пък ден преди уикенда всички масово ще купуват от веригите за да имат запас за през уикенда.
 
Последно редактирано:
От: От: БСП: Да се затворят магистралите в името на БДЖ

Аз никога не съм виждал в квартален магазин нещо на промоция. Нещо да е стара цена - нова цена. За собствениците на малките магазинчета е немислимо това да продават нещо за примерно седмица с минимална надценка или пък да не говорим дори и на загуба, за да привлекат клиенти. Няма те си държат цените и толкова. Ако има работа има, ако не ще обвиняваме големите вериги. Не казвам че, постоянно могат да се конкурират с големите, но те и не правят никакви опити.

БСП: Да се затворят магистралите в името на БДЖ
Ами аз четох някъде че, спират с развитието на пътната инфраструктура и ще насърчават съживяването на БДЖ, нищо чудно една от мерките им за подобряването му, да реализират твоята перефразация :lol: (те вече се доказаха че са гении в олигофренските предложения). А да не говорим че БДЖ няма да види нищо от милионите които ще се отпуснат за съживяването и:(
 
От: БСП: Да се затворят магистралите в името на БДЖ

Така, като сме търгнали със забраните на хиперите за да спомогнем квартални, нека да забраним квартални магазини, за да стимулираме гаражните покупки в събота и неделя! :D :D :D
 
От: БСП: Да се затворят магистралите в името на БДЖ

Хипотетично закона стане реалност и хипермаркетите на бачкат през уикенда. И после какво ? Малките магазини изплуват ... (което не е сигурно, защото хората ще си пазаруват в петък каквото им трябва от веригите). Обаче, на Билла, Кауфланд и т.н. им писне и решат да се изнесат след време, защото самият закон за тях е най-малкото обиден, неетичен и страшно негативен за бизнеса. И бай Пешо ше продава в бакалията с 2 продавачки, докато Кауфланд с 200 човека персонал ще затвори. Отделно за купувачите ще се наложи да обикалят по 2-3 магазина за да си купят всичко, което им трябва, като в повечето случай по-скъпо.

Но това си е комунистическо мислене - там логика, относно как се прави бизнес няма и няма да има....

Не случайно повечето продукция на България за СИВ. във великия комунизъм се е изхвърляла от СССР, защото не им е трябвала, но давай да бачкаме, а дали има пазар за стоката, недей го мисли, държавата плаща ....
 
От: БСП: Да се затворят магистралите в името на БДЖ

Обещаха ли да съживят малкия бизнес, обещаха. Сега като го правят какво ревете?

Предприемачи сте - купуваите гаражи, бутки за вестиници и всякви мазета, скоро всеки собственик на квартална бакалия ще кара Х6.
 
От: БСП: Да се затворят магистралите в името на БДЖ

Обещаха ли да съживят малкия бизнес, обещаха. Сега като го правят какво ревете?

Предприемачи сте - купуваите гаражи, бутки за вестиници и всякви мазета, скоро всеки собственик на квартална бакалия ще кара Х6.

Или Q7, зависи от вкуса :)
 
От: От: БСП: Да се затворят магистралите в името на БДЖ

Ако хипермаркетите са печеливши, това е следствие защото потребителитете така са решили. Поребителят е този, който отсъжда кой се справя по-добре в предоставянето на една или друга услуга/стока. В пазарни условия, успеха на една компания зависи от способността му да задоволява желанията на потребителите.

Прав си, но само наполовина...., големите супермаркети са печеливши, защото дистрибуторите им дават стока напред, докато така наречените "квартални" магазини ( най - често за Алкохол и Цигари ), стоката си я заплащат на момента на доставката... - все пак съм в този бизнес и знам какви са ни проблемите.
 
От: БСП: Да се затворят магистралите в името на БДЖ

Отдавна не бях чел подобно идиотско предложение...но защо само хипермаркетите, нека затварят и моловете в събота и неделя. Така хората ще прекарват повече време навън, на въздух. Здрав дух, здраво тяло.
 
От: От: БСП: Да се затворят магистралите в името на БДЖ

Прав си, но само наполовина...., големите супермаркети са печеливши, защото дистрибуторите им дават стока напред, докато така наречените "квартални" магазини ( най - често за Алкохол и Цигари ), стоката си я заплащат на момента на доставката... - все пак съм в този бизнес и знам какви са ни проблемите.

Е това му се нарича конкурентно предимство от една страна и икономия на мащаба от друга - дистрибуторите искат си продадат стоката и затова им дават консигниране, а дискаунтърите могат си го позволят това заради оборота и от повишената продукция вадят икономия от мащаба(следствие на силата си) и от там цените са ниски. Това, че дистрибуторите решават големите, а не малките не е случайно - те решават къде да продават и като се решили, че така е по рентабилно, така и го правят. Малките се обединяват и си работят със свои доверени доставичици и могат да се конкурират малко повече и да се диференциират по стоки и обслужвания - вече по силни конкурентни ще са, но ..... колко магазинери ще направят това - бичат си високи цени с кофти стоки/продукти и винят дискаунтурите :D

П.С. Имам чувството, че и по-гениални закони ни чакат, така че дръжте се ........ комуноидно-турско-националистите с принуда/насилие ще ни спасят :D :D :D
 
Последно редактирано:
От: От: БСП: Да се затворят магистралите в името на БДЖ

Ти знаеш ли колко малки магазинчета фалираха заради тези вериги?

Знам :) но това не променя типа на идеята - идиотска
такива популистки идеи няма да минат - за много тъпи ни мислят :mrgreen:

нали не мислиш, че като ги затворят в събота и неделя - малки ще цъфнат и вържат?

АКО ИДЕЯТА РАБОТИ - по-добре е да затворят големите магазини и да въведат закон - макс 150 кв.м. и точка.

Ако хипермаркетите са печеливши, това е следствие защото потребителитете така са решили. Поребителят е този, който отсъжда кой се справя по-добре в предоставянето на една или друга услуга/стока. В пазарни условия, успеха на една компания зависи от способността му да задоволява желанията на потребителите.

хората искат следните неща събрани в едно - "евтино" + "~не застояло" + "бързо обслужване" + "огромен избор"
тези четири решаващи фактора са налице в хипермаркетите


няма как малките магазини да се преборят с големите...

първо трябва да се помогне на производителите, а не на търговците
 
От: БСП: Да се затворят магистралите в името на БДЖ

Предлагам политическите хипер-партии да не работят един-два мандата, за да се даде шанс на малките.

неееее :lol:

файда, че са "столетница"
такива тъпаци не може да съществуват
като че ли нарочно го правят
 
От: БСП: Да се затворят магистралите в името на БДЖ

Много искам го приемат този закон и всички големи да почнат съдят кулутрно комунягите и компания, на секундата ще спечелят защото е противо конституционално:

Чл. 19. (1) Икономиката на Република България се основава на свободната стопанска инициатива

(2) Законът създава и гарантира на всички граждани и юридически лица еднакви правни условия за стопанска дейност, като предотвратява злоупотребата с монополизма, нелоялната конкуренция и защитава потребителя.
(3) Инвестициите и стопанската дейност на български и чуждестранни граждани и юридически лица се закрилят от закона.
(4) Законът създава условия за коопериране и други форми на сдружаване на гражданите и юридическите лица за постигане на стопански и социален напредък.

http://www.constcourt.bg/Pages/LegalBasis/default.aspx?VerID=30
 
От: БСП: Да се затворят магистралите в името на БДЖ

шофьорските книжки да се лепят на предното стъкло
мисля, че е редно всеки който минава покрай колата, да може да се запознава с моята личност, ЕГН, банкова сметка, дебитна кредитна карта даже и CVV кода да си сложа,може и кръщелното заедно с това дали имам брак, щото може случайно да съм неправоспособен водач, нищо че имам и жълт талон !

всеки шофьор да се регистрира, че именно той кара даден автомобил
И ко ще стане ако карам мотопед, мотор или трактор,камион или служебна кола, всеки път пред нотариус, че аз ги карам и ако дам колата на брат ми, баща ми или майка ми и те ли ще ходят да се "отчитат".

А идеята е на това може би, че понеже в събота и неделя, няма да ходя до супермаркетите няма да ми трябва кола. Не знам тия с какво се друсат, ама август е поне месец за почивки да мълчат..... поне
 
От: БСП: Да се затворят магистралите в името на БДЖ

Някой сети ли се да затваряме магистралите уикенда, за да излезе БДЖ на печалба?
Да се прекратят всякакви ремонтни дейности по пътищата, за да се стимулират автосервизите.

И това е страна в Евопейския съюз. Това е демокрация?
Който е казал това нещо, според мен трябва да си ходи у тях. Това изказване е супер некомпетентно.
 
От: БСП: Да се затворят магистралите в името на БДЖ

А ти си глупава. Разбира се, че никой не го е казвал това.
 
От: БСП: Да се затворят магистралите в името на БДЖ

Аз предлагам на блинки и кул събота и неделя да свалят форума от сървъра че да стимулират седянките пред блока, шо не?
 
От: БСП: Да се затворят магистралите в името на БДЖ

Аз предлагам на блинки и кул събота и неделя да свалят форума от сървъра че да стимулират седянките пред блока, шо не?

А Блинки, му казах нещо подобрно изрева, че форума не бил търговска организация :D
 

Горе