"БЪЛГАРИТЕ НЕ ПРЕДСТАВЛЯВАТ ПРОБЛЕМ” – ДОКЛАД НА РИЧАРД МОРНИНГСТАР / СЕКРЕТНО

От: "БЪЛГАРИТЕ НЕ ПРЕДСТАВЛЯВАТ ПРОБЛЕМ” – ДОКЛАД НА РИЧАРД МОРНИНГСТАР / СЕКРЕТНО

Мнението ми е, че това е една голяма измислица! Такъв доклад няма. Бих посъветвал човека, който седи зад сайта BGNEWS.ме, по- внимателно да проверява откъде преписва статиите си ;)
 
От: "БЪЛГАРИТЕ НЕ ПРЕДСТАВЛЯВАТ ПРОБЛЕМ” – ДОКЛАД НА РИЧАРД МОРНИНГСТАР / СЕКРЕТНО

Това е доста старо. Дори ще се изненадам, ако няма поне още две теми по този текст. Само не мога да разбера, какво точно трябва да се коментира?
 
От: "БЪЛГАРИТЕ НЕ ПРЕДСТАВЛЯВАТ ПРОБЛЕМ” – ДОКЛАД НА РИЧАРД МОРНИНГСТАР / СЕКРЕТНО

Не съм изненадан и предполагам е автентичен доклада.Нали имаше едно писмо,нещо като завещание на Алън Дълес за бъдещата политика на САЩ за постепенен разпад на ценностите,до пълна деградация на обществото,с цел тотален контрол.Чел съм го няколко пъти и виждам,че 50-60 години по-късно,всичко се изпълнява точно както го е написал навремето.Масово говорят,че Джийн Шарп е просто един дърт и изкуфял писател,опитвайки се да прикрият факта,че е написал учебник за сваляне на правителства и по неговите методи последваха много първоначално мирни,а после кървави преврати,като започнем от Югославия и стигнем до Украйна.
И да се върна на темата-България.В момента българите са дискриминирани за сметка на малцинствата,и айде някой се е опитал да каже нещо,веднага се активизират десетки,ако не и стотици организации и НПОта в опозиция на това.И в крясъците си първо заглушават гласа на този,който се е обадил,и второ-изкривяват темата и изместват фокуса върху нещо друго.
 
От: "БЪЛГАРИТЕ НЕ ПРЕДСТАВЛЯВАТ ПРОБЛЕМ” – ДОКЛАД НА РИЧАРД МОРНИНГСТАР / СЕКРЕТНО

Фейк. Тва ми е мнението.
 
От: "БЪЛГАРИТЕ НЕ ПРЕДСТАВЛЯВАТ ПРОБЛЕМ” – ДОКЛАД НА РИЧАРД МОРНИНГСТАР / СЕКРЕТНО

Фейк. Тва ми е мнението.

правилно ти е мнението
 
От: "БЪЛГАРИТЕ НЕ ПРЕДСТАВЛЯВАТ ПРОБЛЕМ” – ДОКЛАД НА РИЧАРД МОРНИНГСТАР / СЕКРЕТНО

Това е поредната партенка и пропаганда за ей такива като владко!
 
От: "БЪЛГАРИТЕ НЕ ПРЕДСТАВЛЯВАТ ПРОБЛЕМ” – ДОКЛАД НА РИЧАРД МОРНИНГСТАР / СЕКРЕТНО

Това е поредната партенка и пропаганда за ей такива като владко!
Ще свърши войната, всичко по някакъв начин ще се намести, ще се уреди. И ние ще хвърлим всичко, каквото имаме — всичкото злато, цялата материална мощ за затъпяване и заблуждаване на хората!
Човешкият мозък, съзнанието на хората могат да се променят. Като посеем хаос, ние незабелязано ще подменим техните ценности с фалшиви и ще ги заставим да вярват в тези фалшиви ценности. Как? Ние ще намерим свои съмишленици, свои съюзници в самата Русия.
Епизод след епизод ще се играе грандиозната по мащаба си трагедия на гибелта на най-непокорния народ на земята, на окончателното, необратимо угасване на неговото самосъзнание. От литературата и изкуството, например, ние постепенно ще премахнем тяхната социална същност, ще отучим художниците, ще премахнем желанието им да се занимават с изобразяване ли,… изследване ли, на онези процеси, които стават в дълбините на народните маси. Литература, театри, кино — всички ще показват и прославят най-долните човешки чувства. Ние по всички начини ще поддържаме и издигаме така наречените художници, които ще започнат да насаждат и набиват в човешкото съзнание култ към секса, насилието, садизма, предателството — с една дума, на всякаква безнравственост. В управлението на държавата ние ще създадем хаос и бъркотия.
Ние незабележимо, но активно и постоянно ще насърчаваме дерибейството на чиновниците, рушветчиите, безпринципността. Ще издигаме бюрократизма и разтакаването като добродетел. Честността и порядъчността ще бъдат осмивани и ще станат ненужни, ще се превърнат в отживелица от миналото. Простащината и наглостта, лъжата и измамата, пиянството и наркоманията, животинският страх между хората и безсрамието, предателството, национализмът и враждите между народите, преди всичко вражда и ненавист към руския народ – всичко това ние ще култивираме ловко и незабележимо и всичко това буйно ще разцъфти.
И само малцина, много малко хора ще се досещат и даже ще разбират какво става. Но, тези хора ние ще поставим в безпомощно положение, ще ги превърнем в посмешище, ще намерим начин да ги наклеветим и да ги обявим за отпадъци на обществото. Ще изтръгваме духовните корени, ще опошляваме и унищожаваме основите на народната нравственост. По този начин ние ще рушим поколение след поколение. Ще се залавяме за хората от детски, юношески години, ще залагаме основно на младежта, ще я разлагаме, развращаваме, разрушаваме. Ние ще ги превърнем в циници, простаци, космополити.
Така ще го направим.
Алън Фостър Дълес 1945г.
 
От: "БЪЛГАРИТЕ НЕ ПРЕДСТАВЛЯВАТ ПРОБЛЕМ” – ДОКЛАД НА РИЧАРД МОРНИНГСТАР / СЕКРЕТНО

Аз като видя да се развява от сульо и пульо нещо, дето уж трябва да е ''строго секретно'' и веднага подушвам теория на конспирацията, тип: Еленко Ангелов и рептилите.:lol:

Сериозно ли мислите, че представляваме някакъв интерес за големите, та да пишат тайни доклади по наш адрес ? Единствените доклади, които се пишат за страната ни са тези на еврочиновничетата, с които да ни критикуват, че не спазваме директивите и уговорките, които сме поели.
 
От: "БЪЛГАРИТЕ НЕ ПРЕДСТАВЛЯВАТ ПРОБЛЕМ” – ДОКЛАД НА РИЧАРД МОРНИНГСТАР / СЕКРЕТНО

Аз като видя да се развява от сульо и пульо нещо, дето уж трябва да е ''строго секретно'' и веднага подушвам теория на конспирацията, тип: Еленко Ангелов и рептилите.:lol:
Еленко е прав за много неща,няма как да те убедим,че земята не е плоска. ;)
 
От: "БЪЛГАРИТЕ НЕ ПРЕДСТАВЛЯВАТ ПРОБЛЕМ” – ДОКЛАД НА РИЧАРД МОРНИНГСТАР / СЕКРЕТНО

Еленко е прав за много неща,няма как да те убедим,че земята не е плоска. ;)

Аз знам, че земята не е плоска, защото съм го учила в училище, а не защото вие с Еленко го твърдите. :) Виж по-трудно ще ви бъде да ме убедите, че баба Куин оф Ингланд, семейство Буш и Рокфелер са вид влечуги, спуснати на земята с летяща чиния и куфарчета с мангизи в ръце, или каквито там израстъци са имали при спускането.:lol:
 
От: "БЪЛГАРИТЕ НЕ ПРЕДСТАВЛЯВАТ ПРОБЛЕМ” – ДОКЛАД НА РИЧАРД МОРНИНГСТАР / СЕКРЕТНО

Аз знам, че земята не е плоска, защото съм го учила в училище, а не защото вие с Еленко го твърдите. :) Виж по-трудно ще ви бъде да ме убедите, че баба Куин оф Ингланд, семейство Буш и Рокфелер са вид влечуги, спуснати на земята с летяща чиния и куфарчета с мангизи в ръце, или каквито там израстъци са имали при спускането.:lol:
Не са влечуги,но са плод на кръвосмешение ;)
 
От: "БЪЛГАРИТЕ НЕ ПРЕДСТАВЛЯВАТ ПРОБЛЕМ” – ДОКЛАД НА РИЧАРД МОРНИНГСТАР / СЕКРЕТНО

Не са влечуги,но са плод на кръвосмешение ;)

Плод на кръвосмешение на кого, между кои животински видове, че не помня вече ? Помня, че бяха покрити с люспи само...:lol:
 
От: "БЪЛГАРИТЕ НЕ ПРЕДСТАВЛЯВАТ ПРОБЛЕМ” – ДОКЛАД НА РИЧАРД МОРНИНГСТАР / СЕКРЕТНО

Плод на кръвосмешение на кого, между кои животински видове, че не помня вече ? Помня, че бяха покрити с люспи само...:lol:
В по-тежките случаи между братя и сестри и първи братовчеди.Обикновено браковете между 2-ри и 3-ти братовчеди са си редовна практика.За съжаление това не е бъзик,а самата истина.И не знам дали знаеш,но Обама и Джордж Буш са 12-и братовчеди,т.е. Баракчо има еврейска кръвчица,нищо че е с повечко тен ;)
 
От: "БЪЛГАРИТЕ НЕ ПРЕДСТАВЛЯВАТ ПРОБЛЕМ” – ДОКЛАД НА РИЧАРД МОРНИНГСТАР / СЕКРЕТНО

Имах предвид по точно това

Основната цел на тяхното образование е подчинена на придобиването на умения и навици които биха им помогнали да се реализират на трудовия пазар, да са конкурентноспособни. ... Тоест основен мотив за тяхното образование е и ще си останат парите.


Ние сме предприемачи и сме насочени към образованието което ще ни допринесе приходи. Т.е. говорят за Нас.
Което ме навежда, че статията е фейк защото познавам доста колеги които не са хванати от гората относно какво става с държавата
и не са коне с капаци за да не предприемат действия. За това исках Вашето мнение какво мислите по въпроса но явно не сте чели цялата статия.
 
От: "БЪЛГАРИТЕ НЕ ПРЕДСТАВЛЯВАТ ПРОБЛЕМ” – ДОКЛАД НА РИЧАРД МОРНИНГСТАР / СЕКРЕТНО

Четох я статията,даже 2 пъти,но това се отнася не само за България,а за поне 2/3 от страните по света.Образовани и необразовани,умни и прости,бедни и богати,всички навсякъде са обладани от един и същ порок-ПАРИ.Това е болестта на 20 и 21 век,"MoneyМанията". И според мен това е главният проблем,защото той е причинно-следствено свързан с всички останали проблеми.Има ли някой тук във форума,който поне 1 ден не е имал мисли,свързани с пари?Аз такива хора не познавам... :confused:
 
От: "БЪЛГАРИТЕ НЕ ПРЕДСТАВЛЯВАТ ПРОБЛЕМ” – ДОКЛАД НА РИЧАРД МОРНИНГСТАР / СЕКРЕТНО

Четох я статията,даже 2 пъти,но това се отнася не само за България,а за поне 2/3 от страните по света.Образовани и необразовани,умни и прости,бедни и богати,всички навсякъде са обладани от един и същ порок-ПАРИ.Това е болестта на 20 и 21 век,"MoneyМанията". И според мен това е главният проблем,защото той е причинно-следствено свързан с всички останали проблеми.Има ли някой тук във форума,който поне 1 ден не е имал мисли,свързани с пари?Аз такива хора не познавам... :confused:

Умилявам се от твоя идеализъм ако наистина не мислиш за пари, при положение, че ежедневно ти се налага да плащаш за нещо. За пари не мислят само хората, които ги имат в изобилие, или ако го правят, то е по друг начин - те мислят как да ги похарчат, независимо дали с цел инвестиция или просто за удоволствие. Та, който ми каже, че да мислиш за пари или да съобразиш обучението си с бъдеща доходна кариера е нещо лошо, значи или не живее на тая планета или живее в друга епоха, въпреки че не мога да се сетя в коя епоха парите не са били важни. Парите са средство, а не цел - погрешно е само ако мислиш обратно.:wink:
 
От: "БЪЛГАРИТЕ НЕ ПРЕДСТАВЛЯВАТ ПРОБЛЕМ” – ДОКЛАД НА РИЧАРД МОРНИНГСТАР / СЕКРЕТНО

Nandibandi,
Не си ме разбрала правилно,не те упреквам за което :)
 
От: "БЪЛГАРИТЕ НЕ ПРЕДСТАВЛЯВАТ ПРОБЛЕМ” – ДОКЛАД НА РИЧАРД МОРНИНГСТАР / СЕКРЕТНО

Nandibandi,
Не си ме разбрала правилно,не те упреквам за което :)

Владко, съжалявам ако не съм те разбрала правилно и се радвам, че не ме упрекваш. Това, което искам да кажа (а и ти вероятно) е, че животът ни принуждава и няма смисъл да упрекваме когото и да е, за това че мисли за пари. Лошо е ако изгубим човешкия си облик и забравим да живеем пълноценно в стремежа си да трупаме пари - другото е логично и нормално. :)
 
От: "БЪЛГАРИТЕ НЕ ПРЕДСТАВЛЯВАТ ПРОБЛЕМ” – ДОКЛАД НА РИЧАРД МОРНИНГСТАР / СЕКРЕТНО

Гео-докладите на които и да са секретни служби в западния свят следват коренно различен шаблон, а и дума не може да става за лирични отклонения като в горния пример.
 

Горе